Samsung BD-C5500

pkp30

New member
problem z połaczeniem bluraya z netem

to tak podłaczyłem kabel z neta do odtwarzacza, weszłem w ustawienia sieci wpisałem adres ip maske brame i dns potem weszłem w TEST SIECI i tak adres mac OK adres ip OK ping bramy OK a TEST USŁUGI INTERNETOWEJ (lipa) wyskakuje mi taki komunikat Port HTTP jest wyłaczony sprawdz czy port HTTP nie został zablokowany np przez wewnetrzny program zapory :(
Prosze o pomoc co zrobic zeby smigal net bo chciałem se aktualizacje zrobic itd bede bardzo wdzieczny za pomoc


































































;
 

muchomorek

New member
BD-C5500 czy BD-D5300

Witam!
Czy poza tym, że BD-D5300 jest nowszy są jakieś różnice? Chcę coś kupić i jeszcze można złapać C5500 na wyprzedażach. Czy poza iplexem (który też w C5500 ma być) jest coś co D5300 ma a C5500 nie ma lub na na odwrót? C5500 jest minimalnie tańszy.
 

fredus

New member
Witam!
Czy poza tym, że BD-D5300 jest nowszy są jakieś różnice? Chcę coś kupić i jeszcze można złapać C5500 na wyprzedażach. Czy poza iplexem (który też w C5500 ma być) jest coś co D5300 ma a C5500 nie ma lub na na odwrót? C5500 jest minimalnie tańszy.


c5500 ma 2 usb c5300 ma 1 usb
seria d nowszy wyglad funkcjonalnosc b/z
 

Kamilos86

New member
A to spróbuj nie ustawiać adresu ip ,bramy itd.Podepnij kabel ,zrób reset i ustaw ustawienia automatyczne sieci.Mi na automatycznych wszystko śmiga.
 

zygfryd

New member
Też miałem taki problem. Kabel odłączony od kompa podłączony do samsunga i brak połączenia z netem. Przyczyną tego jest inny adres fizyczny (chyba tak to się nazywa) karty sieciowej w komputerze i samsungu. Operator blokuje obcą kartę sieciową, traktuje to jako obce (nielegalne) podłączenie do sieci. Kupiłem router od operatora i pomogło.
 

deusexe

Member
Czy ktoś ma taki problem że BD nie zapamiętuje ustawień kodowania napisów, za każdym razem trzeba wybierać odpowiednie kodowanie?

Czy ktoś już ten problem rozwiązał, bo właśnie wgrałem nowy firmware 1024.0 i pojawił się ten problem z którym nie da się żyć. Wcześniej miałem 1021.1 i nic takiego się nie działo. Jeżeli nikt nic nie wymyślił to czy można wrócić to starego firmware?
Wysłałem zapytanie do Samsunga czy poprawią to w nowym firmware, ale może ktoś napisać czy ten problem występuje u kogoś poza mną i kolegą rafl81?
Odpowiedź jeżeli przyjdzie od samsunga opublikuję na forum.
 
Ostatnia edycja:

deusexe

Member
Czy ktoś już ten problem rozwiązał, bo właśnie wgrałem nowy firmware 1024.0 i pojawił się ten problem z którym nie da się żyć. Wcześniej miałem 1021.1 i nic takiego się nie działo. Jeżeli nikt nic nie wymyślił to czy można wrócić to starego firmware?
Wysłałem zapytanie do Samsunga czy poprawią to w nowym firmware, ale może ktoś napisać czy ten problem występuje u kogoś poza mną i kolegą rafl81?
Odpowiedź jeżeli przyjdzie od samsunga opublikuję na forum.
Edit

Widzę, że na forum chyba już nikt nie zagląda...
Dostałem już odpowiedź od Samsunga:
"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Informacje o zaistniałej sytuacji zostały przekazane do działu technicznego. W tej sytuacji pozostaje wyłącznie
oczekiwanie na kolejne aktualizacje oprogramowania gdzie dana opcja powinna zostać ponownie
umieszczona.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania."
Poczekamy zobaczymy.
 

kamilus7

New member
Witam,
nie wiem jak u Was ale u mnie po aktualizacji do 1024 pojawiły się pewne problemy. Np na vod.tvp.pl gdy chcę obejrzeć niektóre odcinki "Czas honoru" długo muszę czekać po wybraniu a na koniec pojawia się info "nieobsługiwany format" np odcinek 23, 24. Chciałbym zapytać czy u Was tak samo, przy innych raz się pojawia raz nie, co to może być?
A może orientujecie się, jak zmienić w ustawieniach pamięć dla tego odtwarzacza na pamięć w postaci pendrive podłączonego w tylne wejście?
 

maciejwl

New member
witam czy doszly moze kogos słuchy kiedy bedzie iplex i tvn player na bd-c5500

Przyłączam się do pytania? Kurcze szkoda, że na święta już raczej nie będzie :(
Bo w telewizji same powtórki jak co roku w święta, a dzięki iplex.pl tak człowiek by mógł coś ambitniejszego obejrzeć na tv :/ szkoda, wielka szkoda!!!
 
Do góry