Samsung BD-C5500

sylwus

New member
Hej
u mnie działa ipla bez problemów. Akurat oglądałem nie Kiepskich a kabarety i bylo wszystko ok.

pozdr.
Sylwek
 

sluuurp

New member
Co do Ipli na tym odtwarzaczu mam problem z dostępem do wszystkich zasobów.
Szczególnie chodzi o starsze produkcje (np. Kiepskich). Można wybrać odcinek, pojawia się ok. 8 sek. reklamy i nic poza tym...
Czy możecie sprawdzić u siebie?
U mnie reklama pojawia się na samym początku Nokii i to wszystko. Dalej leci O.K
 

krugerandek

New member
Witam
Mam taki problem: w czasie ogladnia IPLA po ok 10 min pojawia sie czarny obraz z logo Samsunga przemieszczającym sie po ekranie, głos pozostaje. Muszę wtedy nacisnąć na jakiś guzik na pilocie i wtedy obraz wraca i tak co 8-10 min- może mam coś żle ustawione- z góry dzięki za info
 

Arexx

New member
Witam Serdecznie
Jestem posiadaczem BD-C5500 od miesiąca , wszystko grało pięknie lecz od około 3 dni mam problem z Internet TV tzn. odtwarzacz mam podłączony pod internet za pomocą kabelka poprzez router thompson twg850-au , komp podlączony przez wifi ,po zakupie BD został zaktualizowany do najnowszego softu , problem polega na tym ,że gdy chcę wejść na Internet TV to wyskakuje mi napis start, pobieranie,instalacja (kółeczko się kręci) lecz nic się nie dzieje , po sprawdzeniu połączenia (test sieci ) jest wszystko ok, wygląda to tak jakby się instalowało i nie umiało się zainstalować :( ,zauważyłem także ,że po zrobienu testu sieci zrywa mi połączenie z internetem , wcześniej tego nie było i wszystko grało jak należy , jaki może być powód ??


PROBLEM ROZWIĄZANY : mianowicie , poprostu reset ustawień BD do ustawień fabrycznych spowodował działanie usługi Internet TV .

przepraszam za zamieszanie :)
 
Ostatnia edycja:

akleg

New member
Słuchanie muzyki (mp3 lub Tuba FM) bez telewizora

Witam,
mam pytanie czy ktoś doszedł do tego, jak posłuchać muzyki np. z Tuba FM, nie będąc tym samym zmuszonym do odpalania do tego telewizora. Czy nie ma możliwości traktowania BD 5500 jako radia? Kwestia także inna, troszkę z innej beczki, czy jest możliwość przy odpaleniu w laptopie mp3 np. w Winampie, odsłuchu prze BD -> amplituner, tzn. laptop i odpalony winamp -> wifi -> router-> BD -> HDMI -> amplituner ??? jest to w ogóle możliwe???
 

d_omin

New member
Hej,
A jak wygląda kwestia zdjęć na tym modelu? Są jakieś ograniczenia wielkościowe (BD570 ma ograniczenie do 4 mb co uniemożliwia obejrzenie zdjęć z lustrzanki).
 

zeppelin

New member
Wiem, że było o tym pisane, ale nie wyłapałem co zrobić...
Niby ma odtwarzać pliki AVCHD , z kamerki, ale po zgraniu na płytkę DVD ( m2ts) nie chce ich odtwarzać.
Druga sprawa zdjęcia (jpeg)... gdy fotka jest obrócona, lub kadr w pionie, też uznaje że format nieobsługiwany. Co to jest ?
 

amor_priv

New member
1. Niestety na pionowe fotki chyba nie ma sposobu.
2. Jeśli chodzi o m2ts, to tu jest dziwna sprawa. Ja już pisałem na forum o tym. Odtwarzacz potrafi je normalnie odtworzyć, tylko nie zna rozszerzenia ".m2ts", dlatego nie widzi tych plików. Wystarczy zmienić rozszerzenie na mkv, i od razu filmy chodzą. Pisałem na forum, żeby ktoś przerobił firmware tak, żeby rozpoznawał to rozszerzenie, ale nikt nie odpowiedział :(

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/70677-prosba-o-minimalna-zmiane-w-firmware-bd-c5500.html

Jest te.ż inny sposób. Specjalnie na potrzeby formatu avchd wymyślono nowy format płyty: AVCHD-DVD. Czyli płytę DVD z materiałem FullHD w AVCHD. Jak na razie najlepiej z tworzeniem takich płyt najlepiej sobie radzi nowy program firmy Avid - Avid Studio:

Avid | Avid Studio

Zrobisz w nim montaż, stworzysz menu płyty (wybór scen itp), i wyeksportujesz do płyty AVCHD-DVD, która w tym odtwarzaczu chodzi jak normalny Blu-Ray.
 
Ostatnia edycja:

zeppelin

New member
Dzieki !
Jednak Szajsung to nie Sony, u mnie wszystko chodzi, a u rodziców , ktorzy otrzymali tego C5500 w prezencie obsuwa, ani film, ani fotki (wszystkie) z rodzinnej uroczystości nie działały...
Spróbuję zmiany rozszerzenia, to najprostsze...
 

amor_priv

New member
Ja tam Samsunga nie wymienił bym na Sony. Miałem kilka sprzętów Sony, i mam dosyć. Awaryjne, okrojone, powolne itp. Telewizor Sony niedawno wymieniłem na telewizor Samsunga (i jestem z tej zmiany BARDZO zadowolony), nagrywarka DVD Sony stoi na szafce pod Blu-rayem Samsunga, i nie włączam jej, dopóki nie zostanę do tego zmuszony, wieża sony stoi w drugim pokoju, bo jeszcze chyba tylko włącznik w niej działa, i to nie zawsze. Natomiast co do tego odtwarzacza - proponuję, żeby każdy właściciel tego odtwarzacza napisał maila do firmy Samsung, i poskarżył się na te dwie rzeczy - wyświetlanie pionowych zdjęć, i rozpoznawanie plików z rozszerzeniami "m2ts" i "mts". Przecież to są dwie dosłownie KOSMETYCZNIE zmiany w firmware. Mogą to zrobić w jeden dzień, i to bez większego wysiłku. Ja już napisałem. Wystarczy wejść tu:

Kontakt z nami - SAMSUNG

I po lewej stronie kliknąć E-mail.

Edit. Napisałem do Samsunga. Opisałem problem z pionowymi zdjęciami, i z filmami AVCHD (że wystarczy dodać rozpoznawanie pliku z rozszerzeniem m2ts i mts). Oto, jaką dostałem odpowiedź:

"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Sprawa została przekazana do centrali firmy Samsung. Jeśli problem
zostanie rozwiązany to na naszej stronie internetowej pojawi się plik z
aktualizacją, która wprowadzi opisane przez Pana zmiany.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania. "

Więc jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to zostało czekać na nowy firmware :)
 
Ostatnia edycja:

Zbylq

Member
Witam, pokazała się nowsza wersja softu 1022.3. Czy komuś udało się ją zainstalować? Przez internet mam komunikat że najnowsza wersja jest zainstalowana a przez USB od razu wyłącza sprzęt jakby po zainstalowaniu ale wszystko zostaje bez zmian.

Uff udało się. Problemem był chyba Pendrive w tylnym USB. Po wyciągnięciu poszło.
 
Ostatnia edycja:

amor_priv

New member
Witam, pokazała się nowsza wersja softu 1022.3. Czy komuś udało się ją zainstalować? Przez internet mam komunikat że najnowsza wersja jest zainstalowana a przez USB od razu wyłącza sprzęt jakby po zainstalowaniu ale wszystko zostaje bez zmian.

Właśnie przed chwilą instalowałem. Przez internet faktycznie napisał, że jest już zainstalowana. Przez USB od razu wyłącza, bo taka jest procedura. Wyłącza, i po chwili sam się włącza i zaczyna się instalacja. Soft zainstalował mi się bez problemu, i zauważyłem jedną ważną zmianę - prawidłowo wyświetla pionowe zdjęcia. Dotychczas w ogóle ich nie widział.
Ja niedawno pisałem do Samsunga w tej sprawie - jak widać chyba wzięli mojego maila pod uwagę :)
Pisałem jeszcze w jednej, a mianowicie na temat odtwarzania plików AVCHD z rozszerzeniem "m2ts" i "mts". Odtwarzacz je prawidłowo odtwarza, tylko plików nie widzi :) Ale wystarczy zmienić rozszerzenie na "mkv" i jest OK. Zobaczymy, czy to też zmienią.
 

amor_priv

New member
Zaraz sprawdzę, ale najpierw małe pytanko. Właśnie wyszło kolejne nowe uaktualnienie softu w Blu-rayu. Ktoś wie, co się zmieniło? Jeszcze nie aktualizowałem, ale chciał bym wiedzieć.
 

maciejwl

New member
W BD-D5300 iplex.pl już jest. Czy filmów jest 1500? nie wiem.
Znajomi mają blu-raya serii "C" i chcę im neswa sprzedać o IPLEXie, jak zacznie to działać na "BD-C5500". Według komunikatu samsunga ma ;-) Więc, może dzisiaj lub na dniach to uruchomią :) Aplikacja super, ja testowałem ją u siebie na TV serii "C" LE37C650 i już pierwszy film zaliczony!
 
Ostatnia edycja:

maciejwl

New member
intern@tv

Aktualizacja :( proszę o poradę jak usunąć np facebooka z widgetów? Chcę mieć więcej miejsca na dysku bo jak wiadomo dysk wbudowany i tak jest biedny na tym blurayu! Wchodzę w ustawienia, usuwam tam aplikacje zbędne dla mnie i kiedy znowu odpalam internet@tv to wyskakuje okienko aktualizacja internet@tv i ponownie się wgrywa np facebook i twiter a ja tego nie chcę :(
 
Do góry