Samsung BD-C5500

josephik

New member
vod tvp bardzo fajna sprawa, wreszcie jakis konkretny widget procz youtuba, tuby i google maps - reszta to badziewie

tubafm u mnie rzeczywiscie tez sie wiesza - jedyne rozwiazanie szybko włączyc jakis kanal :p
 

meego

New member
vod tvp bardzo fajna sprawa, wreszcie jakis konkretny widget procz youtuba, tuby i google maps - reszta to badziewie
Jakoś nie podzielam Twojego entuzjazmu. Sam widżet jest oczywiście OK, ale obecna ilość dostępnych materiałów wideo jest po prostu żenująca. Żenująca po pierwsze dlatego, że vod.tvp.pl reklamowany jest jako największa baza wideo w polskim internecie, a po drugie dlatego, że w porównaniu z ilością filmów, seriali i innych materiałów wideo oferowanych przez Iplę vod.tvp.pl wygląda jak jakaś kiepska wersja demo.

Generalnie, sposób w jaki traktowani są użytkownicy odtwarzaczy Bluray jeśli chodzi o dostępność widżetów jest po prostu pożałowania godny. Że Ipli nie ma, choć została oficjalnie obiecana, nie ma nawet co wspominać. Ale ten BURDEL który panuje jest po prostu straszny.

Na przykład, jest Onet Sport i Onet Biznes, ale nie ma głównego (podstawowego) Onet.pl, który jest w telewizorach. Po prostu jakiemuś baranowi się go dla urządzeń Bluray zapomniało zaznaczyć...

Druga sprawa, ciekawe po kiego grzyba jest kategoria "Inne" jeśli zawsze była i jest zupełnie pusta.

Albo po co w menadżerze widżetów Samsung Apps jest ten wk*rwiający tekst - "Teraz jeszcze więcej Apps w Sklepie!". Pytam: w jakim kuźwa sklepie? Gdzie ten sklep? NIE MA sklepu dla Polski i pewnie dla obecnej serii C odtwarzaczy nigdy nie będzie, więc po co w ogóle pokazują taki napis i tylko wk*rwiają ludzi? Znajomy po zakupie odtwarzacza dwie godziny szukał jak tu wejść do tego sklepu, a jak zrozumiał że żadnego sklepu nie ma to przez kolejne pół godziny klął jak szewc na Szajsunga.

A jeśli obiecanej Ipli nie dodadzą do końca maja, to sprzedaję swojego BD-C8500 na Allegro, kupuję Panasonica i nigdy więcej nie tknę niczego wyprodukowanego przez Szajsunga i wszystkim znajomym będę odradzać.

P.S. Ciekawe czy Szajsung zamierza zrobić coś z rozjeżdżającym się dźwiękiem na YouTubie i innych. Przy długich materiałach dźwięk zaczyna się rozjeżdżać (poprzedzać obraz) nawet o kilka sekund. Ale pewnie skoro wyszła już seria D to pewnie na poprawkę właściciele urządzeń serii C już się nie doczekają.... Co za firma.
 

josephik

New member
napisalem ze jest dobry na tle tych ktore sa w samsungu a nie tych ktore sa dostepne ogolnie na rynku u innych marek

co do pozostalej czesci twego postu calkowicie sie zgadzam

przy zakupie sadziłem ze bede z tych pseudo widżetow korzystał ale teraz nie chce mi sie nawet w tym celu BR włączać
 

meego

New member
napisalem ze jest dobry na tle tych ktore sa w samsungu a nie tych ktore sa dostepne ogolnie na rynku u innych marek
Racja...

co do pozostalej czesci twego postu calkowicie sie zgadzam
przy zakupie sadziłem ze bede z tych pseudo widżetow korzystał ale teraz nie chce mi sie nawet w tym celu BR włączać
Ja jednak włączam, generalnie dla dwóch widżetów: YouTube i NetPlayer (który w chwili obecnej służy za odtwarzacz filmów z Ipli, tyle że strasznie niewygodny bo trzeba ręcznie linki do filmów wprowadzać poprzez pliki xml na serwerze).

Co do YouTube, strasznie mi się na BD-C8500 rozjeżdża dźwięk, zresztą nie tylko na YouTube ale na vod.tvp.pl też i w NetPlayerze też, więc ewidentnie jest to wina kodeków. Przy dłuższych filmach po kilkunastu minutach dźwięk potrafi wyprzedzać obraz o kilka sekund i jedynym sposobem jest naciśnięcie Pauzy a następnie wznowienie odtwarzania - wtedy się synchronizuje na parę minut, potem znów rozjeżdża i tak w kółko.

Drugą rzeczą, którą bym chętnie zmienił w widżecie YouTube są tytuły - dobrze byłoby je zmniejszyć (albo przynajmniej żeby się przewijały) tak, żeby można było na liście odczytać CAŁY TYTUŁ. Bardzo wiele filmów na YouTube jest w wielu częściach a numer części jest zwykle na samym końcu tytułu i go nie widać dopóki się nie otworzy danego filmu. A jeśli się okaże że to nie ta część to czasem już nie można wrócić do listy z której się film otworzyło, bo np. po zamknięciu filmu przed jego zakończeniem lista "Powiązane tytuły" już się nie pokazuje. Czasem trzeba się STRASZNIE namordować by odnaleźć wszystkie części danego filmu - zazwyczaj jedynym sposobem jest osobne wyszukiwanie po nazwie.

Trzecia sprawa to brak w ogóle jakiejkolwiek obsługi użytkowników YouTube - nie można wyszukiwać wg użytkownika, dla wybranego filmu nie pokazuje się autor, itp.

No ale w końcu to tylko telewizor/odtwarzacz BR, więc trudno oczekiwać takiej funkcjonalności jak na komputerze. I tak jest nieźle. Mogliby ten rozjeżdżający się dźwięk poprawić i będzie super.

Acha, jeszcze jedno: czy naprawdę musimy być torturowani widżetem organu Michnika w taki sposób, że nie dość że nie da się go odinstalować to jeszcze na stałe jest umieszczony w "Zalecanych"? Tak w ogóle, to te "Zalecane" (szczególnie że są to widżety pokazujące się w Menu, a więc o najszybszym dostępie) powinny być edytowalne przez użytkownika. To użytkownik powinien decydować do jakich widżetów chce mieć najszybszy dostęp. To że Samsung uważa, że ja powinienem czytać Wyborczą i korzystać z Facebooka wcale nie oznacza, że to będę robić, szkoda tylko że przez to tracę dwa miejsca na widżety, z których nigdy nie będę korzystać, a mógłbym tam umieścić to czego używam codziennie i móc szybko uruchamiać je sobie z Menu...

----

A co do Ipli, no cóż, poczekam jeszcze trochę. Kolega majkel14 (rozumiem że z Samsunga lub z dobrymi kontaktami w Samsungu) zapewnia, że w ciągu tygodnia-dwóch ma być, więc trzeba dać im szansę...
 

maciejwl

New member
vod tvp bardzo fajna sprawa, wreszcie jakis konkretny widget procz youtuba, tuby i google maps - reszta to badziewie

tubafm u mnie rzeczywiscie tez sie wiesza - jedyne rozwiazanie szybko włączyc jakis kanal :p

Wczoraj na telewizorach (ja ma LE37C650) wyszła aktualizacja internet@tv m.in z Tuba.fm, czy na odtwarzaczu również? Pytam się w imieniu moich znajomych, którzy net dopiero załatwiają do swojego mieszkania i odtwarzacz póki co mają w trybie offline ;) A i na TV poprzednia wersja TubaFm również się zawieszała :(

Nowa Tuba dużo lepiej wygląda i ma nowe funkcjonalności, m.in słuchanie utworów wybranego artysty/zespołu, dostęp do mnóstwa gatunków muzyki (od rock, pop po muzykę relaksacyjną i disco polo ;)) no i rzecz jasna są te standardowe radia które były wcześniej!

Pytanie do majkel14, skąd wiadomo o Ipli, że będzie dostępna niebawem?
 
Ostatnia edycja:

meego

New member
Wczoraj na telewizorach (ja ma LE37C650) wyszła aktualizacja internet@tv m.in z Tuba.fm, czy na odtwarzaczu również? Pytam się w imieniu moich znajomych, którzy net dopiero załatwiają do swojego mieszkania i odtwarzacz póki co mają w trybie offline ;) A i na TV poprzednia wersja TubaFm również się zawieszała :(

Nowa Tuba dużo lepiej wygląda i ma nowe funkcjonalności, m.in słuchanie utworów wybranego artysty/zespołu, dostęp do mnóstwa gatunków muzyki (od rock, pop po muzykę relaksacyjną i disco polo ;)) no i rzecz jasna są te standardowe radia które były wcześniej!

Pytanie do majkel14, skąd wiadomo o Ipli, że będzie dostępna niebawem?

Przedwczoraj była aktualizacja całego Internet@TV (do wersji bodaj .366), a wczoraj nowa wersja Vimeo. Dzisiaj pojawił się nowy widżet - Yoga Helper do ćwiczeń jogi :)

Ipli nadal nie ma, Tuby nowej też nie zauważyłem.

Mam również prośbę do kolegi majkel14: czy mógłbyś przekazać swoim kontaktom w Samsungu, że na BD-C8500/8200 *tragicznie* rozjeżdza się dźwięk i obraz? Jak się na YouTubie ogląda coś 20-30 minutowego to pod koniec różnica jest około 2-3 sekund (dźwięk wcześniej niż obraz), co niemal uniemożliwia normalne oglądanie... To samo jest w vod.tvp.pl a także w NetPlayerze, więc musi to być problem z kodekami...
 

maciejwl

New member
Yoga Helper troche MB ma i nie widzę sensu dodawania tego typu widgetów przez Samsung do BD bo tam nie ma miejsce by to wgrać :( Telewizor ma 300 MB na tego typu aplikacje a BD tylko 50 MB :(
 
Ostatnia edycja:

meego

New member
Yoga Helper troche MB ma i nie widzę sensu dodawania tego typu widgetów przez Samsung do BD bo tam nie ma miejsce by to wgrać :( Telewizor ma 300 MB na tego typu aplikacje a BD tylko 50 MB :(
Zależy który BD. Na przykład BD-C8500 i 8200 mają prawie 500 MB na widżety.
 

meego

New member
A to nie wiedziałem :(
Bynajmniej szkoda, że C5500 ma tak mało pamięci i zbyt wielu widgetów na raz się nie zainstaluje.
BD-C 8500/8200 są trochę inne, bo to są te modele z twardymi dyskami 500/250 GB, tunerem DVB-T, nagrywaniem PVR itp., więc chyba tylko w tych modelach (i ich nowych odpowiednikach serii D) wsadzili też więcej pamięci na widżety "Samsung Apps" - w pozostałych modelach jest to pewnie kilkadziesiąt MB tak jak u Ciebie. A co do Yoga Helper to ten widżet jest taki duży bo najprawdopodobniej tyle zajmuje muzyka - można sobie wybrać z chyba 8-10 różnych podkładów muzycznych. Więc dla modeli z mniejszą ilością pamięci "dyskowej" Samsung mógłby wypuścić wersję bez tych podkładów muzycznych i pewnie wtedy widżet zajmowałby z 10 razy mniej miejsca...
 

majkel14

New member
Mam pytanie do Twoich kontaktów :) Czy wiadomo coś na temat Onet VOD, czy coś robią dla serii C? Bo na stronie Samsung już się chwali, że ma OnetFilm ale to dotyczy innej platformy a co z internet@tv?

Jezeli chodzi o Onet VOD - w najbliższych trzech miesiacach aplikacji nie będzie - w dłuższej prerspektywie pewnie tak.
Tymczasem pojawiły się nowe aplikacje:
- Onet.tv Platforma - tresci wideo onet.tv (telewizory + bluray)
- IPLA na blu-ray serii C !!! :)
 

maciejwl

New member
Jezeli chodzi o Onet VOD - w najbliższych trzech miesiacach aplikacji nie będzie - w dłuższej prerspektywie pewnie tak.
Tymczasem pojawiły się nowe aplikacje:
- Onet.tv Platforma - tresci wideo onet.tv (telewizory + bluray)
- IPLA na blu-ray serii C !!! :)
To super co do Ipli! OnetTV jest strasznie biedny! Myślałem, że to coś podobnego do VOD będzie a tu wyłącznie jakieś materiały kilku minutowe
 
Ostatnia edycja:

Zbylq

Member
Działa Wam Tuba? Po ostatnich zmianach (Ipla, Onet) wyświetla mi się plansza
Tuby i wczytuje i wczytuje i nic.
Aż w końcu pojawia się komunikat: Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później.
 
Ostatnia edycja:

jozef01

New member
Co do Ipli na tym odtwarzaczu mam problem z dostępem do wszystkich zasobów.
Szczególnie chodzi o starsze produkcje (np. Kiepskich). Można wybrać odcinek, pojawia się ok. 8 sek. reklamy i nic poza tym...
Czy możecie sprawdzić u siebie?
 
Do góry