Samsung BD-C5500

dark2

Member
da_holl - programy są, wiem, ale nie chcę się bawić we wrzucanie napisów do filmu, miałem nadzieję, że może jest jakaś opcja w ustawieniach, jak np włączenie ramki do napisów (w starych mantach chyba było coś takiego :) ) Ale dzięki za odpowiedź.
A może ma ktoś jakieś chody u Samsunga i im podpowie że w kolejnej modyfikacji softu można by taki bajer dodać jak szara ramka, czy cień pod literami, to chyba nic trudnego. Tym bardziej że można np przełączyć stronę kodową napisów, czy rozmiar (i przy okazji poza dużymi to jeszcze większe).
 

da_holl

New member
Witam

Może jakiegoś softa wypuszczą kto wie a i jeszcze do kolegi Pelich TS na MKV tak samo GDSmuxem z pakietu haali media spiliter
 

matilee57

New member
Witam

Dark2 są programy którymi można to zrobić ale samsung nie ma takiej opcji szukaj na :szukaj:

Matiee57 pierwszy plik przepuść w starszej wersji programu mkvmerge nie wyższej niż 4.3.0 powinien iść a ten trzeci to w ogóle jest jakiś dziwny powinien być maks profil 3.1 i format poklatkowy 3

Baxik profil formatu 5.0 za wysoki do tego odtwarzacza na dzisiejszy dzień

Oczywiście jest rozwiązanie tego problemu jak i u Matiee57 taki u ciebie ale to jest mozolny proces u ciebie może by poszło szybciej bo masz pełne 1080p u mnie około 3 godzin to trwa tylko masa kodeków programów i cierpliwości sam z tego zrezygnowałem u Matiee57 jeszcze dłużej bo brakuje do 720 pełnego będzie dokładać brakujące linie koło 6 godzin u mnie na 4 jajkowym procku 3Ghz zapomniałem jest program jeszcze jeden mkv2vob nic prawie nie musicie w nim ustawiać ale trwa to naprawdę długo jak ktoś zainteresowany to mogę podać instrukcje tylko on nie wszystkie pliki rozpoznaje jaki i wideo tak i audio dlatego nie jest zbyt dobry

proszę oto link do wszystkich wersji programu mkvmerge

Index of /videotools/mkvtoolnix/win32/
Dziekuję za podpowiedz , mam mkvmerge v4.3.0 ,przepuścić to znaczy -dodaj plik i start muxing , o key. -tak to ma wygladać ?
 

pelich

New member
General
Unique ID : 229983524970648800019272949477768868790 (0xAD05373B1BB5CF7D99A3C83F5076B3B6)
Complete name : F:\Music\Koncerty\U2 360 ° at the Rose Bowl - Blu-Ray - 1080p - x264 - DTS-HD - [DDR]\U2 360 ° at the Rose Bowl - Blu-Ray - 1080p - x264 - DTS-HD - [DDR].mkv
Format : Matroska
File size : 13.6 GiB
Duration : 2h 9mn
Overall bit rate : 15.0 Mbps
Encoded date : UTC 2010-06-10 13:21:57
Writing application : mkvmerge v3.3.0 ('Language') built on Mar 24 2010 14:59:24
Writing library : libebml v0.8.0 + libmatroska v0.9.0
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 2h 9mn
Bit rate : 13.1 Mbps
Nominal bit rate : 10 000 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 29.970 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.211
Stream size : 11.9 GiB (88%)
Title : DDR
Writing library : x264 core 80 r1376M 3feaec2
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.2 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=10000 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language : English
Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format profile : MA / Core
Codec ID : A_DTS
Duration : 2h 9mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 1 561 Kbps / 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossless / Lossy
Title : DDR
Language : English



Ten plik odtwarza się na kompie an na samsungu pisze że nie obsługuje tego formatu?Co moge z tym zrbic?

Z góry dzięki
 

baxik

New member
Panowie
Po zainstalowaniu mkvmerge v 4.3 i zmuxowaniu 2 filmow jeden dziala a 2 nie. Wiec jesli ma mi dzialac 50% ja jak narazie jestem zadowolony a najwyzej odpuszcze narazie te filmy ktore maja wysoki profil 5.0 albo ewentualnie sprubuje zassac inna kopie dzieki za pomoc

Pozdro
 

da_holl

New member
Witam

Matilee57 tak tylko tyle

Pelich za dużo reframes jest pięć maxs 4 dla pełnego 1080p wyjątkiem są filmy z niepełnym np 800 albo jeszcze inne może być wtedy 5 klatek a z tym czeka cię bardzo mozolny proces przekodowywania trwa to bardzo długo

Baxik masz 100% racji narazie dajcie sobie spokój z ściąganiem wyższego profilu niż 4.1 maks 4 klatki dla pełnego 1080p a dla nie pełnego może być 5 klatek ponownie napisze sprawdzajcie co ściągacie sampel pobrać sprawdzić go media info a jak nie to z reguły jest jakiś krótki opis parametrów filmu na stronie z której pobieracie bo pełno jakiś dziwadeł bardzo daleko im do standardu H.264/MPEG-4 AVC a powoli zaczynają kodować w VC-1 jeszcze inny standard ale jak na razie z spotkanymi nie było najmniejszego problemu z odpaleniem na smsungu
 

matilee57

New member
Witam

Matilee57 tak tylko tyle

Pelich za dużo reframes jest pięć maxs 4 dla pełnego 1080p wyjątkiem są filmy z niepełnym np 800 albo jeszcze inne może być wtedy 5 klatek a z tym czeka cię bardzo mozolny proces przekodowywania trwa to bardzo długo

Baxik masz 100% racji narazie dajcie sobie spokój z ściąganiem wyższego profilu niż 4.1 maks 4 klatki dla pełnego 1080p a dla nie pełnego może być 5 klatek ponownie napisze sprawdzajcie co ściągacie sampel pobrać sprawdzić go media info a jak nie to z reguły jest jakiś krótki opis parametrów filmu na stronie z której pobieracie bo pełno jakiś dziwadeł bardzo daleko im do standardu H.264/MPEG-4 AVC a powoli zaczynają kodować w VC-1 jeszcze inny standard ale jak na razie z spotkanymi nie było najmniejszego problemu z odpaleniem na smsungu
Witam,przepuściłem plik z Moulin Rouge niewidzialnym dla bd-c5500 przez program- Mkvtoolnix-3.4.0 i super , jest widzialny jakość dobra ale nie ma napisów pl. jest tylko ścieżka -eng. , w pliku żródłowym jest pl , czy coś pominołem ??
 

baxik

New member
Witam
Czy istnieje mozliwosc w mkvmerge zrobienie w filmie "czapterow" podzelenia go na sceny bo przewijanie x3 do polowy filmu jak skonczylem ogladac troche dobija. Moze to glupota ale by sie przydalo.

Pozdro
 

da_holl

New member
Witam


Da się zakładka chapter editor tylko z tego co mi się zdaje miałem kilka mkv z chapterami i nie działały ale spróbuj to jest 15 min roboty
 

slowek

New member
co ze zdjęciami

Witam.
Chcę dołączyć do grona posiadaczy tego odtwarzacza. Natomiast zaniepokoiła mnie opinia napisana na Ceneo przy siostrzanym modelu BD-C6500 ceneo.pl/6121292 (narzekał na to też ktoś przy C5500). Chodzi mi o odtwarzanie zdjęć przez ten odtwarzacz. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby blu-ray nie radził sobie z obrazem stałym, stawiam raczej na jakieś marne pendrive'y wspomnianych opiniodawców, ale może coś jest na rzeczy. Czy ktoś z Was również zauważył podobne problemy?

Proszę mnie nie objeżdżać, że to już szczyt rozpusty, kupować blu-ray do oglądania zdjęć - spokojnie, tak nie jest, ale nie mam żadnego innego odtwarzacza i mam starszy TV, który nie ma USB i trochę szkoda byłoby rezygnować z takiej możliwości.

Proszę o odpowiedź szczęśliwych posiadaczy.

Pozdrawiam
 

Pixeel

Member
Witam,
Czy ktoś porównywał obraz np. z mkv z tego odtwarzacza, do mkv z odtwarzacza wbudowanego w TV samsunga (dysk, pendrive USB) - czy jest jakaś różnica?

P.s. Do użytkowników modelu BD C6500:
1. Czy u Was działa ipla?
2. Czy są chaptery?

Widziałem 1 i 2 w TV C6500 i działa bardzo fajnie. Stąd pytanie - może to zarezerwowane jest dla serii 6?

Pozdrawiam
Pixeel
 
Ostatnia edycja:

darekre

New member
Pytanko o dysk zewnętrzny i jakość muzyki (CD, MP3)

Mam pytanie, czy samsung BD-C5500 czyta dyski 1 TB w partycji NTSF.
Jaka jest jakość muzyki z tego odtwarzacza (CD i MP3).
Proszę o szybką odpowiedź.
 

baxik

New member
Witam
Mam pytanie czy mozna podlaczyc jakis nie orginalny adapter wifi do modelu c5500 ?
Wie ktos cos na ten temat i sie podzieli ? Bo jednak 200zl za adapter to troche przesada.

Pozdrawiam
 

sebus1981

New member
Witam Wszystkich.
Od dzis jestem posiadaczem tego odtwarzacza :)
Jednakze z technika jestem troszke zielony i mam pewien problem...
Sprzecik nie odtwarza mi plyt dvd (dvd5) wyskakuje mi komunikat "ten format dysku nie jest obslugiwany" czyli mowiac krocej 2 plyty na 10 mi dzialaja, gdzie jest, stanowi problem, prosze kogos o pomoc...
w razie cos moje gg 481415 bede wdzieczny za info bo nie moge nic znalesc co by mnie olsnilo
 

Sniety_Piotr

New member
DLNA & YouTube

Czołem,

Od niedawna jestem posiadaczem tego odtwarzacza - BD C5500. I niestety funkcje, które najbardziej mnie interesują w tym modelu, czyli DLNA i YouTube - zawodzą na całej linii! :???:

1) DLNA - podczas oglądania filmu (i teraz: niezależnie czy przez wifi, czy kablem, czy mkv, czy avi, czy jakikolwiek inny format, czy PC Share Manager, czy inny, czy stałe IP, czy DHCP) odtwarzacz przerywa połączenie z serwerem DLNA. Jest to bardzo uciążliwe, bo po przerwaniu należy zrestartować serwer DLNA, uruchomić ponownie film, wrócić do momentu w którym przerwało, ew. ustawić na nowo napisy... Praktycznie UNIEMOŻLIWIA to rozrywkę.
Próbowałem uruchomić takie same filmy na BD-C5500 i na... mojej komórce S8500 Wave. S8500 Wave spokojnie połknął i wyświetlił bite 2 godziny filmu bez zająknięcia. BD przerwał połączenie po 8 minutach. :hmm:
Odtwarzacz jest po wszystkich aktualizacjach.

2) YouTube - niestety Samsung nic nie pisze o ograniczonej funkcjonalności tej aplikacji na BD :???:. Niemożliwe jest odtworzenie wielu filmów na YT, gdyż pojawia się komunikat: "Nie można pobrać adresu URL strony z filmami" (mniej więcej).

Czy Wy też macie takie problemy.. ? Jak temu zaradzić ? Infolinia Samsunga kieruje mnie do formularza mail na ich stronie... po wysłaniu zapytania ECHO.

Pozdro!
 

Zbylq

Member
Właśnie robię test. Jednocześnie z kompa ten sam film na BD C5500 i S8500 Wave.
40-sta minuta i leci pięknie.
Układ mam taki: komp - wifi - TP-Link - wifi - S8500 Wave oraz
komp - wifi - TP-Link - kabel - BD C5500 - TV.
Śmiga wszystko OK. Skoro na Wavie działa to chyba coś z Twoim BD C5500.
Co do YouTube to mało testowałem na BD C5500 ale troche było i nie natrafiłem na problemy.
Może jakiś namiar na plik daj to sprawdzę u siebie.
 

magnum_6

New member
youtube - problemy z wyszukiwaniem

Witam,
Posiadam ten odtwarzacz od tygodnia. Kupiłem go między innymi z myślą o uzupełnieniu braku w telewizorze jakim jest brak łącza z internetem.
Niestety jeśli chodzi o filmy i teledyski na youtube to mam problem z wyszukiwaniem.
Nie wiem czego jest to kwestia, ale np. w odpowiedzi na nazwę zespołu, jestem w stanie wyszukać i odtworzyć tylko covery albo koncerty live. W ogóle nie znajduje mi dobrej jakości teledysków "telewizyjnych". Dodam tylko że na PC wszystko śmiga jak trzeba.

Ktoś może wie jak odblokować pełne wyszukiwanie YouTube?
 

muaddib

New member
Ile jest gwarancji na ten sprzęt tj. C5500? Myślałem że 24m, ale wykupiony został w sklepie w którym chaiłem kupić a teraz w innych jest 12m
 

Sniety_Piotr

New member
Co do funkcjonalności YT - niestety akurat 99% oficjalnych teledysków nie jest dostępnych w widgecie.
Teledyskami na YT zajmuje się np. VEVO - który nie udostępnia tych treści na innych urządzeniach niż komputer.

Krótko mówiąc - przewał straszny.
 
Do góry