Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

p1t3r

New member
Witam,
kilkukrotnie aktualizowałem swojego b6000, kopałem w menu serwisowym, walczyłem z ustawieniami. Problem pozostał. Chodzi mi o migotanie obrazu (głownie w górnej lewej części ekranu) podczas wyświetlania jednolitej barwy na ekranie. Jedyne co to ustawienie podświetlania na 8 eliminowało ten efekt no ale wtedy wychodzi nierówno podświetlona matryca... Jakieś pomysły?
I z innej beczki. Lubię się bawić w aktualizowanie firmware (w swoim wcześniejszym A856 udało mi się nawet uwalić tv co zaowocowało wymianą na b6000 za niewielką dopłatą:p w ramach gwarancji!). Czy do b6000 można wgrać firmware od b7000? Jakieś za i przeciw?
 

marek60

New member
Witam,
kilkukrotnie aktualizowałem swojego b6000, kopałem w menu serwisowym, walczyłem z ustawieniami. Problem pozostał. Chodzi mi o migotanie obrazu (głownie w górnej lewej części ekranu) podczas wyświetlania jednolitej barwy na ekranie. Jedyne co to ustawienie podświetlania na 8 eliminowało ten efekt no ale wtedy wychodzi nierówno podświetlona matryca... Jakieś pomysły?
I z innej beczki. Lubię się bawić w aktualizowanie firmware (w swoim wcześniejszym A856 udało mi się nawet uwalić tv co zaowocowało wymianą na b6000 za niewielką dopłatą:p w ramach gwarancji!). Czy do b6000 można wgrać firmware od b7000? Jakieś za i przeciw?

Z tego co wiem to nie można nawet po przestawieniu w menu serwisowym TV z serii 6000 na 7000 ( robi się to głównie w celu włączenia funkcji "filmy") wgrać firmware od TV 7000.Soft jest nie kompatybilny z TV serii 6000.No chyba,że ktoś to potrafi to niech poinformuje o tym.Pozdrawiam.

EDYT : natomiast bardzo ciekawy jest temat uruchamiania funkcji SammyGO oraz uruchomienie talnet.
Przydało by się wiedzieć więcej o przywracaniu poprzedniej wersji oprogramowania.Może już ktoś to rozgryzł? Może by tak jakieś info o tym w języku polskim ???
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

maly_szcz

New member
Co do uruchamiania SamyGO mogę cośtam naskrobać jak znajdę chwilę. Nie przywracałem jeszcze ręcznie oprogramowania - wolę poczekać na pewną i sprawdzoną solucję do tego.
Wszystko robiłem na podstawie opisów ze strony projektu.


Pozdrawiam.
 

marek60

New member
Moim zdaniem warto.Po przestawieniu funkcji na serię 7000 - to bardzo fajny TV.Ma bardzo dużo możliwości,o których można wyczytać we wcześniejszych postach.
Pozdrawiam.
 

adamas09

New member
Witam i pozdrawiam forumowiczów,ja mam podobny problem z moim b6000.Mianowicie mrugający ekran i mysle ze zaczeło sie to po zmianie modelu w menu serwisowym ,czy to możliwe????
 
Ostatnia edycja:

beber

New member
Mam pytanie do 55B7000, czy jest możliwość jakiegoś ustawienia aby po wciśnięciu na pilocie zmiany wejścia pilotem od TV kablowej, menu wejsc samo gasło po wybraniu odpowiedniego wejścia. W plaźmie Samsunga któą miałem to działało, czyli po np 3 wciśnieciach klawisza zmiana wejścia zmieniało się wejście na HDMI1 a w modelu 55B7000 zmienia się wejście ale zostaje menu z wyborem wejść, strasznie mnie to wkurza że muszę używać pilota od TV aby wyłączyć to menu lub zmieniać wejścia pilotem tylko od TV.

A może można jakoś zaprogramować sobie pilot aby pod np klawiszem 1 było wejście HDMI1 a pod kolejnymi inne wejścia jak to jest np w SONY.... ?

z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

dyndas

New member
Mam pytanie do 55B7000, czy jest możliwość jakiegoś ustawienia aby po wciśnięciu na pilocie zmiany wejścia pilotem od TV kablowej, menu wejsc samo gasło po wybraniu odpowiedniego wejścia. W plaźmie Samsunga któą miałem to działało, czyli po np 3 wciśnieciach klawisza zmiana wejścia zmieniało się wejście na HDMI1 a w modelu 55B7000 zmienia się wejście ale zostaje menu z wyborem wejść, strasznie mnie to wkurza że muszę używać pilota od TV aby wyłączyć to menu lub zmieniać wejścia pilotem tylko od TV.

A może można jakoś zaprogramować sobie pilot aby pod np klawiszem 1 było wejście HDMI1 a pod kolejnymi inne wejścia jak to jest np w SONY.... ?

z góry dzięki

Mam 55B7000 i to dziala prawidlowo. Tzn. pomimo tego ze oryginalny pilot nie ma klawiszy z bezposrednim wyborem wejsc HDMI, telewizor reaguje na komendy HDMI1, 2 itp... Telewizor przelacza sie na dane wejscie i menu nie pojawia sie na ekranie.
Problemem jest Twoj pilot - nie telewizor. Sprobuj go przeprogramowac.
Ja uzywam pilota Logitech Harmony. Polecam.

pzrw
//T
 

thugnigga

New member
Co do uruchamiania SamyGO mogę cośtam naskrobać jak znajdę chwilę. Nie przywracałem jeszcze ręcznie oprogramowania - wolę poczekać na pewną i sprawdzoną solucję do tego.
Wszystko robiłem na podstawie opisów ze strony projektu.


Pozdrawiam.


napisz cos jak mozesz z czym to sie je bo ja nie mam kompletnie pojecia.. czy trzeba montowac sobie jakies specjalne kable czy robi sie to jakos przez usb?
 

awyc

New member
Wyswietlanie filmow DVD na UE40B6000

Witam,
mam włączone oglądanie filmów na B6000 i generalnie chodzi OK. Pojawia się problem przy oglądaniu filmów w formacie DVD. Obraz zamiast rozciągnąć się na całą szerokość ekranu jest zwężony i wyświetlony tylko na części szerokości.
Czy mogę to jakoś zmienić, czy nowy soft coś pomoźe ?
 

ernestopl

New member
40B7000 problem Media Play

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem 40B7000 z podłączoną siecią LAN i dyskiem sieciowym na którym trzymam swoje "perełki" filmowe. Wszystko jest pięknie i ładnie lecz nie mogę oglądać niczego na Tv w funkcji Media Play :( Komunikat po paru sekundach odtwarzania "Rozłącz.MediaPlay UrządzenieWRT160NL"
Może więcej o mojej konfiguracji:
Sieć ma stworzoną na ruterze Linksys WRT160NL, który ma funkcję podłączenia dysku zewnętrznego pod USB co pozwala stworzyć dysk sieciowy. Aby dobrać się do serwera są dwa sposoby:

  • Jako admin wpisując hasło
  • Jako gość nie wymagane jest wpisywanie haseł lecz można tylko odtwarzać (ale to w zupełności wystarczy
Dysk to Samsung 1,5TB 3,5"
TV odtwarza format w którym są zapisane filmy, co świadczy fakt że podłączając dysk bezpośrednio z USB TV wszystko działa :)
Czy w TV jest możliwość wpisywania w sieci nazwy użytkownika, nazwy otoczenia sieciowego, oraz ewentualnego hasła wymaganego do zalogowania sie do serwera DLNA
testuje rożne rozwiązania już od paru tygodni i nadal jestem w lesie
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
 

artprox

New member
Uwaga na soft do le 52 b620

Witam soft 2009 do tej serii tv blokuje możliwość powrotu do oprogramowania alternatywnego,brak możliwości odpalenia np.prezentacji z usb korzystając z automatycznego (zegarowego) wł. i wył. tv ,wcześniej ta funkcja działała ale po odpięciu wszystkich zewnętrznych źrudeł ( zostawał irytujący pasek informacyjny "Exit do tv"), kto wie co jeszcze popsuli.
Funkcja klawisza Exit (trzymaj 10 s) też nie przywraca starego softu, nie można też tego zrobić w menu serwisowym, lub źle to próbuję zrobić (kożystam z funkcji automatycznego powrotu do ustawień fabrycznych)
ps.czy wie ktoś moźe jakie sterowniki są zaimplementowane w tym tv do wi-fi lub jaki chpset jest w orginalnej sieciówce samsunga?
 

darecek

New member
Sposób na nierówno popdświetloną matrycę

Witam i proszę o pomoc. Telewizor UE46B6000
Po pierwsze zaznaczę że przeczytałem wszystkie 133 strony żeby znaleźć rozwiązanie problemu nierówno podświetlonej matrycy i na razie brak efektów. Czy oprócz poluzowania śrubek z tyłu obudowy macie jakieś sprawdzone sposoby na ten efekt. Może wypracowaliście już jakieś ustawienia telewizora które choćby trochę niwelują ten efekt . Proszę o pomoc
 

thugnigga

New member
Witam i proszę o pomoc. Telewizor UE46B6000
Po pierwsze zaznaczę że przeczytałem wszystkie 133 strony żeby znaleźć rozwiązanie problemu nierówno podświetlonej matrycy i na razie brak efektów. Czy oprócz poluzowania śrubek z tyłu obudowy macie jakieś sprawdzone sposoby na ten efekt. Może wypracowaliście już jakieś ustawienia telewizora które choćby trochę niwelują ten efekt . Proszę o pomoc


mi śrubki nic nie daly to raczej lipa..
podswietlenie na poziomie 3-4 troche to niweluje ale nic wiecej sie nie da zrobic.. mozesz sie pobawic czernią i jasnością ale to kosztem jakosci obrazu.. musisz sie przyzwyczaic albo wymienic na inny tv.
 
Do góry