Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

marcusp

New member
Mam pytanie o telewizor UE32B7000, czy też jakikolwiek z serii B7000. W jakiej rozdzielczości wyświetla zdjęcia z USB i z komputera przez LAN? Na którymś z forów przeczytałem, że skaluje do rozdzielczości VGA, było tam porównanie do Sony, który skalował do FullHD - różnica była olbrzymia, na korzyść Sony. A może gdzieś w ustawieniach telewizora można wybrać rozdzielczość do jakiej mają być skalowane zdjęcia?
 

Valigora1

New member
Witam,

Marcusp: Alternatywą dla Ciebie co do zdjęć może być podpięcie komputera przez hdmi i puszczenie na ekran telewziora tego co masz na ekranie komputera. Ja mam matryce w kompie full hd i taka mi wyswietla na ekranie telewizora z informacja 1920x1080&60hz. Wtedy obejdziesz ograniczenie VGA.

Ja natomiast mam inny problem, udalo mi sie przedwczoraj w koncu kupic ue40b7000 w rtv euro agd za 4490 zł (na ceneo ceny spadly do 4200 ale nie ma telewizoru w najtanszych sklepach). Pomijajac fakt, iz wczoraj caly dzien wiercilem i instalowalem uchwyt WMN5290A (okazalo sie jakims cudem ze za nisko i dzisiaj czeka mnie powtorka z rozrywki) podpialem sygnal analgowy z kablowki Aster oraz bawilem sie obrazem z kompa tak wiec stwierdzilem ze SD niezle wypada obraz ostry, z kolorami jeszcze musze sie pobawic (ktos na forum podawal swoje ustawienia musze poszukac, a moze ktos bymi wyslal swoje ustawienia?), filmy z komputera tez OK, Gladiagtor w 720p le[piej wyglada na ekranie telewizora niz w kompie a pianista 1080p to mistrzostwo swiata. Mam pewien problem, co do podswietlen w rogach przy maksymalnym podswietleniu z bardzo bliska chyba widze male rozjasnienie wiec to pomijam chodzi mi o to ze w ciemnych scenach w roznych ustawieniach (standardowe, dyynamiczne, film) generalnie slabo widac poszczególne szczegóły, w zaleznosci od tego jak ciemna jest scena. Pytanie jak mozna poprawic widocznosc szczegolow w ciemnych scenach i czy to juz taka przypadlosc lcd?

Pozdrawiam Valigora1
 

Bluwas

New member
Witam serdecznie Wszystkich użytkowników Samsungów. Od soboty stałem się właścicielem 40/7020 . Wszystko ładnie pracuje , ale martwię się tym , że za żadne skarby nie mogę włączyć poświaty na obrzeżach monitora. Proszę , czy mógłby ktoś mnie naprowadzić jak to włączyć , a może w moim TV jest to uszkodzone . Dziękuję z góry i przepraszam , że pytam o takie błahostki. Przeczytałem wszystkie 115 stron i nic na ten temat nie znalazłem , w Instrukcji też nic na ten temat nie ma.
Pozdrawiam i czekam na jakieś info.
 

RHJG

New member
Bez reklam
40/7020

Witam serdecznie Wszystkich użytkowników Samsungów. Od soboty stałem się właścicielem 40/7020 . Wszystko ładnie pracuje , ale martwię się tym , że za żadne skarby nie mogę włączyć poświaty na obrzeżach monitora. Proszę , czy mógłby ktoś mnie naprowadzić jak to włączyć , a może w moim TV jest to uszkodzone . Dziękuję z góry i przepraszam , że pytam o takie błahostki. Przeczytałem wszystkie 115 stron i nic na ten temat nie znalazłem , w Instrukcji też nic na ten temat nie ma.
Pozdrawiam i czekam na jakieś info.
Witam,nie martw sie kolego! takie podswietlenie jest tylko w Philipsach.pozdr.
 

ultimer

New member
widocznie kolego dałeś się uwieść iluzji, z jaką sam się swego czasu spotkałem w sieci MM. Rzecz polegała na tym, że spejalnie przygotowane ścianki, na których mocowano ledowe telewizory Sama obklejane były dookoła takimi giętkimi dioderkami LED w kolorze czerwonym. Efekt całkiem fajny, osiągnięty na zasadzie DIY, ale oczywiście nijak się to miało do ambilight philipsów
 

Krzychu1

New member
czatman1
Żaden Tv serii 6/7/8 ... nie ma podświetlanej ramki....
daliście się uwieść ... magii reklamy...
Ramkę można trochę podświetlić... tak jak ja sobie zrobiłem:
- 36 żaróweczek ledowych z zasilaczem na 12V przykleiłem do pleców TV
ambilightnasamsunguue40.jpg
 

jaceniek

New member
Posiadam 40B7000 przy rozdzialce 1080p (natywnej) myszka chodzi kijowo - zamula, czy to input lag. Widać że jej szybkość na reakcję jest mniejsza. I jeszcze jak przeciagam okno po pulpicie to widac jak by sie rozrywalo, jak by skladalo sie z dwoch czesci. Wszystko to na XP sp3, a wczesniej na windows 7 na Asrock ION 330Pro.
Filmy FullHD ok ale jak jakis slup przeleci to tez go dzieli na kilka i bardzo drga. 100Hz - wyraźne. Stery najnowsze.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Polak potrafi

czatman1
Żaden Tv serii 6/7/8 ... nie ma podświetlanej ramki....
daliście się uwieść ... magii reklamy...
Ramkę można trochę podświetlić... tak jak ja sobie zrobiłem:
- 36 żaróweczek ledowych z zasilaczem na 12V przykleiłem do pleców TV
ambilightnasamsunguue40.jpg
Witam,fajny pomysl gratuluje.Mojego Syna kolega jest juz po rozwodzie przez ambilight philipsa,jego zonie nie podobalo sie.pozdr.
 

jaceniek

New member
Jakie macie ustawienia pod PC

Jakie macie ustawienia pod PC, na TV i na PC, tzn jaka rozdzialka i ogólnie wszystko.. Bo mi coś w FullHD skacze obraz, jak jest scena przesowana to lekko dzieli obraz na poziome 2 lub 3 paski i szarpie. Wszystko to na ION+cuda+coreavc
 

Yaheem

New member
Nowy użytkownik UE46b6000

Witam Was serdecznie. Od wczoraj także śmigam na Samsungu:cool: Ponieważ to forum pomogło mi w zakupie (uświadamiając wady i zalety) chciałbym osobom niezdecydowanym polecić ten TV. Wprawdzie faktycznie występuje opisywany problem z podświetleniem:
Mam pewien problem z 46b7020 a mianowicie gdy obraz jest czarny zauważyłem 7 dużych/małych nierównomiernie rozłożonych białych plam na matrycy (zwłaszcza gdy ogladam cos w nocy) czy to normalne czy mam reklamowac tv bo czas ucieka a nie wiem czy mam wymieniac na inna sztuke czy ... inny Tv ;/.
Devo
...ale wydaje mi się, że przeciętny użytkownik nie powinien się tym przejmować. Nie miałem jeszcze zbyt wiele czasu na testy, ale oglądałem trochę w nocy i tak naprawdę plamy uwidaczniają się głównie przy zmianie kanału. Może nie trafiłem na wystarczająco ciemne sceny, za to te na które trafiłem były wypasem.:p:p Ponieważ wcześniej miałem do czynienia tylko ze starym CRT, mam do Was pytanie, posługując się przykładem wspomnianego serialu:
Ja również zauważyłem to samo w CSI: Miami - obraz wygląda naprawdę świetnie - widać tą głębię kolorów, kolory są bardzo żywe...
Pozdrawiam.
Oglądając ten (ale czasem także inne programy) mam wrażenie jakby był to zupełnie inny program niż ten z CRT;) Ciężko to opisać: postacie wydają się jakby znajdowały się bliżej, bądź też jakbym oglądał serial będąc w studio. Wrażenie super, choć na początku wręcz trochę nienaturalne. Czy też macie takie wrażenie? Co może je powodować? Może to niespotykana wcześniej głębia obrazu?
 

jaceniek

New member
Witam Was serdecznie. Od wczoraj także śmigam na Samsungu:cool: Ponieważ to forum pomogło mi w zakupie (uświadamiając wady i zalety) chciałbym osobom niezdecydowanym polecić ten TV. Wprawdzie faktycznie występuje opisywany problem z podświetleniem:
...ale wydaje mi się, że przeciętny użytkownik nie powinien się tym przejmować. Nie miałem jeszcze zbyt wiele czasu na testy, ale oglądałem trochę w nocy i tak naprawdę plamy uwidaczniają się głównie przy zmianie kanału. Może nie trafiłem na wystarczająco ciemne sceny, za to te na które trafiłem były wypasem.:p:p Ponieważ wcześniej miałem do czynienia tylko ze starym CRT, mam do Was pytanie, posługując się przykładem wspomnianego serialu:

Oglądając ten (ale czasem także inne programy) mam wrażenie jakby był to zupełnie inny program niż ten z CRT;) Ciężko to opisać: postacie wydają się jakby znajdowały się bliżej, bądź też jakbym oglądał serial będąc w studio. Wrażenie super, choć na początku wręcz trochę nienaturalne. Czy też macie takie wrażenie? Co może je powodować? Może to niespotykana wcześniej głębia obrazu?


W opcjach obrazu włącz sobie 100Hz - WYRAŹNY i będzie ok
 

maly_szcz

New member
Oglądając ten (ale czasem także inne programy) mam wrażenie jakby był to zupełnie inny program niż ten z CRT;) Ciężko to opisać: postacie wydają się jakby znajdowały się bliżej, bądź też jakbym oglądał serial będąc w studio. Wrażenie super, choć na początku wręcz trochę nienaturalne. Czy też macie takie wrażenie? Co może je powodować? Może to niespotykana wcześniej głębia obrazu?

Tak, to dzięki technologii 100Hz masz takie wrażenie. Jeśli całkowicie ją wyłączysz zauważysz różnicę. Ale szybko się do tego przyzwyczaisz i nie będziesz zwracał na to uwagi.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Posiadam 40B7000 przy rozdzialce 1080p (natywnej) myszka chodzi kijowo - zamula, czy to input lag. Widać że jej szybkość na reakcję jest mniejsza. I jeszcze jak przeciagam okno po pulpicie to widac jak by sie rozrywalo, jak by skladalo sie z dwoch czesci. Wszystko to na XP sp3, a wczesniej na windows 7 na Asrock ION 330Pro.
Filmy FullHD ok ale jak jakis slup przeleci to tez go dzieli na kilka i bardzo drga. 100Hz - wyraźne. Stery najnowsze.
To przez procesing obrazu. Sam to samo zauważyłem i nie udało mi się wyeliminować tego efektu. Wyłączyłem 100Hz i inne "poprawiacze" obrazu, ale niewiele to dało. Niedługo planuję zakup nowego kompa, którego chcę przez HDMI podłączyć do tego telewizora (tv stoi po drugiej stronie ściany w drugim pokoju), mam już bezprzewodową klawiaturę i myszkę, dojdą jeszcze bezprzewodowe pady. Ale zaczynam sie trochę obawiać, czy da się pograć na tym telewizorze własnie przez te opóźnienia.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Mam pytanie o telewizor UE32B7000, czy też jakikolwiek z serii B7000. W jakiej rozdzielczości wyświetla zdjęcia z USB i z komputera przez LAN? Na którymś z forów przeczytałem, że skaluje do rozdzielczości VGA, było tam porównanie do Sony, który skalował do FullHD - różnica była olbrzymia, na korzyść Sony. A może gdzieś w ustawieniach telewizora można wybrać rozdzielczość do jakiej mają być skalowane zdjęcia?
VGA to 640x480. nie rozumiem zupełnie skąd takie informacje. Oglądałem wiele zdjeć już na tym TV (mam taki sam) i wyglądają na wyświetlane w FullHD.


Pozdrawiam.
 

ultimer

New member
jeśli chodzi o dźwięk, to mogę stwierdzić, że w mojej 55-tce jest on czysty i klarowny, ale zdecydowanie pozbawiony głębi. Uważam jednak, że ten element nie powinien być główną determinantą przy decyzji o kupnie tego tv, bo na "wiadomości" to wystarczy, a w filmach i tak prawdziwą przyjemność daje dopiero podłączenie ampla. Zauważyłem, że coraz więcej filmów i wszelakich imprez sportowych nadawanych na platformach cyfrowych ma dźwięk kodowany w DD i na rozbudowanym zestawie kolumn efekt po prostu wgniata w fotel, czego na pewno nie uświadczymy nawet na najlepszym fabrycznym nagłośnieniu w jakimkolwiek innym telewizorze.

Mam z kolei do was inne pytanie: czy udało się komuś z was całkowicie wyłączyć dynamiczne podświetlenie? Chodzi mi o ten efekt automatycznego obniżania podświetlenia całego ekranu w ciemnych scenach, przez co tracą na jsności również te elementy obrazu, które nie powinny. Efekt ten występuje niezależnie od wyłączenia w opcjach kontrastu dynamicznego. Czytałem gdzieś, że można to wyregulować z poziomu menu serwisowego, ale jakoś nie potrafię tam tego zlokalizować...
 
Ostatnia edycja:
Do góry