Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

biochip

New member
Lyyar napisał:
Witaj,

ja jestem niezadowolony :) Ale nie dlatego ze telewizor zły, tylko dlatego, ze piszą o nim rozne rzeczy a to totalna nieprawda. Chodzi o wodotryski jakie ma a NIE DZIAŁAJA ... otoz:

format WMV z kodekiem VC-1 i WMA powinien byc odtwarzany - NIE DZIAŁA

format MKV h264 + AC3 6ch w 95% przypadkow działa, ale w 5% nie dziala, remuxowanie poprawianie i usuwanie zbednych smieci z MKV nie zmienia sytuacji (TsMuxer + mkvmerge + Popcorn Audio Converter DTS->AC3)


No i przewijanie filmow nie dziala (gdy TV ciagnie je po sieci z udostepnionego katalogu).

Strasznie jestem niezadowolony, oj strasznie.

Na dodatek bardzo wiele mam takich historii ze tv wyswietla "ikonke" z ekranem z filmu, ale nie potrafi filmu wyswietlic, lub na odwrot, nie potrafi wyswietlic ikony/ekraniku (jest wtedy taka szpula filmowa), ale film idzie gladko ...

Troche slabej jakosci (grafika) i bez sensu zrobione jest menu mediow tego TV.

A brak DTSu w MKV to zalamka - no ale inni nic nie maja w swoich TV lub prawie nic :) A ten chociaz sam duzo formatow dekotuje i obraz po dekodowaniu jest PIEKNY !!!

L

L

Właśnie z powyższych powodów kupuję po świętach B6000 (zamiast B7000) i odtwarzacz Ariva HDplayer (ten odtwarza prawie wszystko)
 

lelus1

New member
Czy na pewno full hd?

Szanowni użytkownicy Samsunga serii B 7000. Mam pytanie dotyczące możliwości przenoszenia sygnału full hd z dysku przenośnego i poprzez łącze ethernet. Jeżeli sygnał full hd jest przenoszony (w co trochę wątpię, bo po co te wszystkie kable hdmi za ciężkie pieniądze) to jak to sprawdzić na telewizorze. Proszę osoby zorientowane w temacie o zabranioe głosu.
 

arnonim

New member
Witam wszystkich forumowiczów, posiadam telewizor UE32B7000 i próbuję podpiąć do niego laptopa, a więc:
- w złącze euro telewizora wpinam euro do którego mam podłączony przewód S-Video z kompa i Audio-L, Audio-R z kompa ale niestety telewizor nic nie rozpoznaje na tym źródle ?
Po prostu chcę wyświetlić obraz z laptopa na telewizorze (nie mam LAN-u ani złącz HDMI, które mógłbym wykorzystać przy podłączeniu).
 

zbo1

New member
Jakość obrazu - zwykła kablówka

Witam,

Od wczoraj jestem właścicielem Samsunga 46 7000. Telewizor mam podłączony zwykłym kablem antenowym do kablówki ASTER oraz hdmi do ps3. Jeżeli chodzi o ps3 obraz żyleta. Natomiast kablówka działa średnio, obraz jest np na tvn24 lekko rozmyty i trochę mnie to irytuje bo na poprzednim, mniejszym telewizorze sharpa obraz był ok, wyraźny. Mam pytanie, czy podłączenie dekodera hd aster poprawi również jakość programów nie-hd ?

Dodam tylko , że gdy zmieniłem ustawienia obrazu na 4:3, obraz się zmniejszył i wyostrzył, ale nie po to przecież się kupuje telewizor 46 cali, żeby sztucznie zmniejszać obraz.

Czy ktoś kto ma podłączony dekoder hd aster do tego telewizora mógłby napisać czy jest zadowolony z ostrości obrazu ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

Lyyar

New member
arnonim napisał:
Witam wszystkich forumowiczów, posiadam telewizor UE32B7000 i próbuję podpiąć do niego laptopa, a więc:
- w złącze euro telewizora wpinam euro do którego mam podłączony przewód S-Video z kompa i Audio-L, Audio-R z kompa ale niestety telewizor nic nie rozpoznaje na tym źródle ?
Po prostu chcę wyświetlić obraz z laptopa na telewizorze (nie mam LAN-u ani złącz HDMI, które mógłbym wykorzystać przy podłączeniu).

To delikatnie mowiac LIPA, laptop powinien miec wyjscie DVI lub HDMI.
Analogowo i po EURO bedzie raczej ciezko. Za stary laptop.

L
 

Lyyar

New member
zbo1 napisał:
Witam,

(...) bo na poprzednim, mniejszym telewizorze sharpa obraz był ok, wyraźny.

(...)ale nie po to przecież się kupuje telewizor 46 cali, żeby sztucznie zmniejszać obraz.

Rozdzielczosc PAL ma 720x576 pikseli - z tego widoczne jest okolo 680x540 po wyswietleniu takiej rozdzielczosci na TV HD nastepuje skalowanie - rozmycie ... im wiekszy telewizor tym bardziej widac rozmycie obrazu.
Gdybys kupil TV 100" jeszcze bardziej niedoskonalosci PALu bylyby widoczne. Dlatego oczywiste jest ze ogladajac analogowy czy cyfrowy PAL na matrycy 1920x1080 nastepuje rozmycie. Tym bardziej widoczne im wieksza przekatna ekranu. NIC sie z tym nie da zrobic.
Na Twoim TV dopiero sygnal HD 1080p bedzie pozbawiony rozmyc (nawet 720p jest "rozmywany" troszke).

L
 

Lyyar

New member
lelus1 napisał:
Szanowni użytkownicy Samsunga serii B 7000. Mam pytanie dotyczące możliwości przenoszenia sygnału full hd z dysku przenośnego i poprzez łącze ethernet. Jeżeli sygnał full hd jest przenoszony (w co trochę wątpię, bo po co te wszystkie kable hdmi za ciężkie pieniądze) to jak to sprawdzić na telewizorze. Proszę osoby zorientowane w temacie o zabranioe głosu.

Prosze nie watpic w mozliwosci tego TV, czesc jest przereklamowana (szczegoly techniczne) ale w 90% to prawda.

Po pierwsze, aby sprawdzic mozliwosc wyswietlania sygnalu full HD wystarczy:

W przypadku 1) podpiac dysk twardy USB - zewnetrzny do gniazda USB w TV i wyswietlic zdjecia wysokiej rozdzielczosci (JPG) lub filmy zapisane w wysokiej rozdzielczosci - 720p lub najlepiej 1080p format mp4 wmv mkv

W przypadku 2) jesli ma sie siec domowa z routerem, na jednym z komputerow w domu zainstalowac serwer DLNA Samsunga (nalezy wejsc na strone samsunga i odnalezc TV i tam w ktorejs zakladce jest do pobrania plik), udostepnic za pomoca sciagnietego i zainstalowanego serwera DLNA pliki z punktu 1) (JPG, wmv, mp4, mkv)

kable HDMI wcale nie sa takie drogie na allegro mozna juz kupic od 15zl za 2 metrowy kabelek, i po to sa 4 zlacza USB aby dalo sie podlaczyc: PS3, laptopa, Bluray, dekoder sat

wlasciwie wszystko jest w instrukcji :)

L
 

lelus1

New member
Lyyar napisał:
Prosze nie watpic w mozliwosci tego TV, czesc jest przereklamowana (szczegoly techniczne) ale w 90% to prawda.

Po pierwsze, aby sprawdzic mozliwosc wyswietlania sygnalu full HD wystarczy:

W przypadku 1) podpiac dysk twardy USB - zewnetrzny do gniazda USB w TV i wyswietlic zdjecia wysokiej rozdzielczosci (JPG) lub filmy zapisane w wysokiej rozdzielczosci - 720p lub najlepiej 1080p format mp4 wmv mkv

W przypadku 2) jesli ma sie siec domowa z routerem, na jednym z komputerow w domu zainstalowac serwer DLNA Samsunga (nalezy wejsc na strone samsunga i odnalezc TV i tam w ktorejs zakladce jest do pobrania plik), udostepnic za pomoca sciagnietego i zainstalowanego serwera DLNA pliki z punktu 1) (JPG, wmv, mp4, mkv)

kable HDMI wcale nie sa takie drogie na allegro mozna juz kupic od 15zl za 2 metrowy kabelek, i po to sa 4 zlacza USB aby dalo sie podlaczyc: PS3, laptopa, Bluray, dekoder sat

wlasciwie wszystko jest w instrukcji :)

L
Dziękuję za ten głos w dyskusji, ale nie rozwiewa on moich wątpliwości. Proszę zwrócić uwagę jakimi kabelkami połączony jest TV z przenośnym dyskiem lub przez złącze ethernet. Można w necie znaleźć rozrysowane systemy połączenia choćby samych końcówek przewodów i porównać to z kablem HDMI. Wydaje mi się że to jednak są różne bajki. Ponadto zaproponowany system oceny jakości oglądanego obrazu to metoda "na oko". Oglądając z satelity jakikolwiek program mam pewność, że przekaz jest full hd (1080i) jeśli na ekranie dodatkowo wyświetlany jest napis "NATIV".
Co do cen kabli HDMI to można oczywiście kupić takie złącze w podanej cenie, ale można też kupić w cenie 200-300 zł (kabel 2m). Wszyscy którzy mienią się ekspertami od przekazu HD zwracają uwagę na jakość kupowanych kabli i ja myślę, że bezwzględnie coś w tym jest ( po co byłyby te złocone koncówki?).
Dziś dodatkowo spróbuję zapytać o kwestię przekazywania sygnału full HD z dysku przenośnego i przez ethernet u producenta naszych TV. O odpowiedzi zawiadomię.
 

Max123

New member
lelus1 napisał:
Wszyscy którzy mienią się ekspertami od przekazu HD zwracają uwagę na jakość kupowanych kabli i ja myślę, że bezwzględnie coś w tym jest ( po co byłyby te złocone koncówki?).
:) :) :)
no to pora, aby przestali się mienić, to nie sreberka na choince :)

"Wszystkie testowane kable zapewniały obraz ostry i o intensywnych barwach. Nawet użycie bardzo tanich przewodów nie spowodowało pojawienia się widocznych zakłóceń obrazu.
W obliczu tak szokujących wyników Komputer Świat poprosił o ocenę jakości uzyskiwanego obrazu zwykłych użytkowników sprzętu audio-wideo. Także i oni nie potrafili wskazać żadnych różnic jakościowych po zastosowaniu drogich i tanich połączeń"
Pora na konkluzję redakcji KŚ:
"Jako podsumowanie testu idealnie pasuje slogan lansowany kiedyś w reklamie pewnego proszku do prania: skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?"
xxx.komputerswiat.pl/testy/sprzet/kable/2009/04/test-24-kabli-hdmi.aspx
 

electro

New member
@lelus1

A więc jeśli chodzi o sprawę kabli hdmi i o transmisje przez usb ethernet to dwie różne sprawy. Zacznijmy od usb, lanu i telewizji cyfrowej. Dane które są odbierane z tych źródeł są skompresowane i dekompresowane w samym telewizorze, jak wiadomo możliwe są rożne rozdzielczości, łącznie z full hd i wyższymi. Prosty przykład to kamery HD które nagrywaja obraz np. na kartach pamięci flash w full hd.

Generalnie zasada kompresji jest taka aby zmniejszyć ilość danych przy możliwie małych stratach jakości (ze względu na złożoność obrazu zawsze jakieś występują) Dzięki temu można transmitować przez niezbyt szybkie media obraz o stosunkowo dużych rozmiarach, ale trzeba je lokalnie dekompresować. W wyniku dekompresji powstaje obraz/dzwięk w można by powiedzieć czystej postaci, oczywiście tu właśnie jest często pies pogrzebany, znaczy jak z tego bardzo skompresowanego obrazu zrobić taki najbardziej podobny do źródłowego, i tu włąśnie muszą wykazać sie wszelakie "poprawiacze" obrazu, skalery itp.

Kiedy już taki obraz jest niejako gotowy do wyświetlenia (większość telewizorów i tak jeszcze raz go sobie przerabia po swojemu) jest zapisem cyfrowym definiującym każdy piksel w danej rozdzielczości, czyli upraszczając jego kolor, co więcej w niektórych systemach może być on zapisany w więcej niż 8 bitach, do tego wszystkiego obraz odświerzany jest z określonączęstotliwościa, np 50hz co generuje ogromną ilość danych. W uproszczeniu wyobraź sobie ile zajmowało by zdjęcie z cyfrówki przerobione na bitmape pomnożone razy ilość klatek na sekundę, to będą setki megabajtów na sekundę, ile by zajomował np cały film? lepiej nie liczyć:) to chyba właśnie odpowiedz na to dlaczego stosuje się kompresje.

No ale taki nazwijmy to gotowy strumień danych trzeba przesłać, w urządzeniach rtv robi się to właśnie przez hdmi, które to osiąga w wersji 1.3 ok 10Gb/s. I tu właśnie pojawia sie sprawa jakości przewodów HDMI, niestety bardzo często przez sprzedawców drogich przewodów wywindowana do najwyższego poziomu, lecz często bez żadnego uzasadnienia. Wiadomo są ludzie którzy jak wydadza wiecej to widzą te soczyste kolory itp. :) ale prawda jest taka że jeśli przewód jest w miarę krótki i spełnia "minimalne minimum" czyli przewodzi prąd i są spełnione normy elektryczne dla standardu tego typu przyłączy to będzie działać, dokładnie tak samo jak ten 10x droższy z iluś tam karatowym złotem nie dającym nic poza zabezpieczeniem styku przed korozją, piszę o styku a nie o złotej blaszce, obudowie wtyczki. Prawda jest taka że stopy złota na samych pinach są stosowane w 99% złącz spełniających światowe normy, te złotego koloru blaszki np. w złączu twojego telefonu komórkowego to też pewnie jakiś stop złota.
Trochę inacze sprawa się ma przy dłuższych przewodach hdmi, poporstu tutaj wychodzą ew. niedociągniecia materiałowe, wynikające często z wysokiej tłumienności przewodów. Podsumowując kabelki właściwie sprawa wygląda tak że skoro kabel hdmi działa, jest niezakłócony obraz i dzwięk to chociażbyśmy wydali 10x więcej na przewód to i tak nic sie już tu nie zmieni. Innymi słowy czy będziesz czytał ten tekst na najlepszym możliwym monitorze na kosmiczne pieniądze czy na byle czym i tak odczytasz wyrazy, warunkiem jest tylko czytelność liter (w hdmi to zapewnia zgodność elektryczna)

Mam nadzieje że chociaż troszeczke wyjaśniłem na czym to wszystko polega ;)
 

arnonim

New member
Dziękuję za poprzednią odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie dotyczące telewizora UEB7000 a mianowicie chodzi mi o regulację głośności podczas wyświetlania reklam, czy aby funkcji działała należy włączyć Auto głośność w opcjach Dźwięku ?
Zauważyłem, że nie ważne czy mam wł. opcję czy wył. to następują zmiany głośności.
 
Ostatnia edycja:

Zerro

New member
arnonim napisał:
Dziękuję za poprzednią odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie dotyczące telewizora UEB7000 a mianowicie chodzi mi o regulację głośności podczas wyświetlania reklam, czy aby funkcji działała należy włączyć Auto głośność w opcjach Dźwięku ?
Zauważyłem, że nie ważne czy mam wł. opcję czy wył. to następują zmiany głośności.
Dokładnie to samo zauważyłem albo raczej usłyszałem... Czy ktoś wie o co kaman?
 

arnonim

New member
electro napisał:
@arnonim,
Nie masz w komputerze gniada VGA ? Było by to najlepsze rozwiązanie

Dzięki za podpowiedź, też się nad tym zastanawiałem (złącze takowe mam) i znalazłem na allegro odpowiednią przejściówkę z VGA na EURO.
 

Mireczek

New member
Coś mi tu nie gra. :confused:
Po co przejściówka VGA na EURO jeśli B7000 ma wejście VGA?
Jeszcze go nie sprawdzałem w działaniu ale powinno działać. W instrukcji oznaczone numerem 7.
 

arnonim

New member
Coś mi tu nie gra. :confused:
Po co przejściówka VGA na EURO jeśli B7000 ma wejście VGA?
Jeszcze go nie sprawdzałem w działaniu ale powinno działać. W instrukcji oznaczone numerem 7.

Faktycznie kolega ma rację, nie przyjrzałem się temu z bliska i myślałem, że to port szeregowy do podłączenia kompa :oops:
Chciałbym jeszcze raz poruszyć kwestię regulacji dźwięku (autoregulacji), czy u Was również zmienia się głośność po ustawieniu opcji Auto głośność na Wł.
Jak to się ma do utrzymywania stałego poziomu głośności skoro ona ciągle faluje, wtedy nie tylko reklamy się "podgłaszają".
 

prof2k

New member
Faktycznie kolega ma rację, nie przyjrzałem się temu z bliska i myślałem, że to port szeregowy do podłączenia kompa :oops:
Chciałbym jeszcze raz poruszyć kwestię regulacji dźwięku (autoregulacji), czy u Was również zmienia się głośność po ustawieniu opcji Auto głośność na Wł.
Jak to się ma do utrzymywania stałego poziomu głośności skoro ona ciągle faluje, wtedy nie tylko reklamy się "podgłaszają".

Moim zdaniem to opcja to utrzymywania tego samego poziomu głośności przy zmienie kanału, a nie utrzymywanie tego samego poziomu w obrębie tego samego kanały w czasie. Czyli zmieniając kanał na głośniejszy telewizor go ściszy, aby nie było szoku akustycznego :) Ps. Też bym chciał mieć opcję wyciszania reklam (a przynajmniej ich nie zgłaśniania)
 

arnonim

New member
Moim zdaniem to opcja to utrzymywania tego samego poziomu głośności przy zmienie kanału, a nie utrzymywanie tego samego poziomu w obrębie tego samego kanały w czasie. Czyli zmieniając kanał na głośniejszy telewizor go ściszy, aby nie było szoku akustycznego :) Ps. Też bym chciał mieć opcję wyciszania reklam (a przynajmniej ich nie zgłaśniania)

Kolego właśnie o to chodzi (dzwoniłem na infolinię Samsunga), że tak ma to działać, utrzymuje (powinno utrzymywać) stały poziom głośności na kanale i nie zmienia go np. podczas reklam.
 

maly_szcz

New member
format WMV z kodekiem VC-1 i WMA powinien byc odtwarzany - NIE DZIAŁA
A na pewno użyty kodek to Windows Media Video 9?
format MKV h264 + AC3 6ch w 95% przypadkow działa, ale w 5% nie dziala, remuxowanie poprawianie i usuwanie zbednych smieci z MKV nie zmienia sytuacji (TsMuxer + mkvmerge + Popcorn Audio Converter DTS->AC3)
Ciekawy jestem rozwiazania tego problemu, ale możliwe, że winę ponosi kodek użyty podczas kodowania strumienia. Być może nowszy soft przynosi (przyniesie) poprawki dekodera.
No i przewijanie filmow nie dziala (gdy TV ciagnie je po sieci z udostepnionego katalogu).
DDziała, ale nie dla każdego materiału. Dla mkv nie było dostępne nigdy, ale avi z DivX-em jak najbardziej dało się przewijać.
Na dodatek bardzo wiele mam takich historii ze tv wyswietla "ikonke" z ekranem z filmu, ale nie potrafi filmu wyswietlic, lub na odwrot, nie potrafi wyswietlic ikony/ekraniku (jest wtedy taka szpula filmowa), ale film idzie gladko ...
Ale to Cię nie powinno dziwić. Ikonka generowana jest przez Samsung PC Share Managera. Jeśli masz odpowiednie kodeki zainstalowane na komputerze, to SPSM prawidłowo wygeneruje miniaturkę, gdy nie masz, miniaturki nie będzie. Podobnie miniaturki generowane są na komputerze nawet dla filmów, których TV nie potrafi odtworzyć. Czy jest w tym coś dziwnego?
A brak DTSu w MKV to zalamka
Nie mogę się nie zgodzić :)


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
ponawiam swoją prośbę, telewizor widzi USB, pokazuje ile miejsca wolnego zostało, poprzez to samo USB wgrałem nowe firmware ale w Media Play naciskam np. music i nic się nie dzieje :( chociaż na penie jest dużo muzyki to samo ze zdjęciami.
Sam ostatnio spotkałem się z podobnym problemem (nie u siebie), ale w tym przypadku była to karta CF z czytnikiem na USB. Widoczne były tylko pliki w głównym folderze i foldery. Nie było widać plików w folderach. Ciekawy jestem rozwiązania problemu. Bardzo możliwe, że to błąd w oprogramowaniu i jego najnowsza wersja problem naprawia.


Pozdrawiam.
 
Do góry