Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

maxxio27

New member
Witam , B6000 tez ma obrotową podstawe , poza tym bezproblemowo , odtwarza to co B7000 ,
B6000 i B7000 to te same matryce samsunga 100Hz , a po pogrzebaniu w menu serwisowym opcja 120Hz , tylko że w miare jak to sprzęt tanieje przypuszczam że w nowym roku jak beda jeszcze dostepne B6000 to matryce Samsunga zostana zamienione na AUO bo sa tańsze :) Generalnie wybrać B6000 ktory z boku obudowy ma oznaczenie panela SQ01 to napewno matryca Samsunga . Dopiero w serii B8000 wystepuje matryca 200Hz , poza tym funkcje PIP , można uruchomić tez w B6000 .


pozdrawiam


maxxio27
 

maxxio27

New member
skatedo napisał:
Osobiście posiadam UE40B6000 i posiadam jedno USB oraz obrotową podstawę.

Jeszcze takie jedno pytanko, czy tylko u mnie przy próbie odtworzenia avi z pendrive'a telewizor resetuje się? Niektóre pliki avi odpalają się bez problemu, inne powodują reset. Jakiś użytkownik B6000 ma coś takiego jeszcze?


Witam , zapuść nowy soft do swojego Samsunga i resetowanie ustanie :)

pozdrawiam


maxxio27
 

forum7

New member
maxxio27 napisał:
...... , poza tym funkcje PIP , można uruchomić tez w B6000 .


pozdrawiam


maxxio27

Co do odpalenia filmów w B6000 to znalazłem przepis,
Ale jak można uruchomić funkcję PIP w modelu B6000,
bo nic nie mogę znaleźć?
 

grze_woj

New member
forum7 napisał:
Co do odpalenia filmów w B6000 to znalazłem przepis,
Ale jak można uruchomić funkcję PIP w modelu B6000,
bo nic nie mogę znaleźć?

W menu serwisowym zmień model na np. B7000. Pojawi się PIP i jeszcze kilka innych funkcji.
 

Zerro

New member
Ja w B7000 mam problem z filmami w divix i napisami, powinien chyba kojarzyć pliki txt z plikiem filmowym? Nie wiem w czym rzecz...

Aha a po wgraniu nowego firmware telewizor znacznie przyśpieszył poruszanie po menu...
 
Ostatnia edycja:

cezcs

New member
Witajcie,

mam następujący problem z b7000. Często nie czyta mi napisów z usb mimo, że pliki video i textowe mają te same nazwy. Czy Wam też tak się zdażyło i komuś udało się rozwiązać problem?

Dzięki i pozdrawiam,
 

Krzychu1

New member
cezcs
Też tak miałem....kilka stron wcześniej było opisane, że należy użyć SubEdit-Player , którym należy przekonwertować format napisów ... do FPS ... nie pamiętam ale chyba do 23.796 ... ale lepiej sprawdź...
 

prof2k

New member
Krzychu1 napisał:
cezcs
Też tak miałem....kilka stron wcześniej było opisane, że należy użyć SubEdit-Player , którym należy przekonwertować format napisów ... do FPS ... nie pamiętam ale chyba do 23.796 ... ale lepiej sprawdź...

Prawidłowa wartość to 23,976
 

dyndas

New member
Brak widgetow z Yahoo

Witam,

Mam problem z widgetami. Wiem ze problem przewijal sie na forum ale nie znalazlem konkretnego rozwiazania.
W zwiazku z niedzialajacym widgetem YouTube ( Data Error ) uruchomilem Plug & Play i skonfigurowalem Internet@TV od nowa.
YouTube zaczal dzialac, moglem dodac do konfiguracji konto ktore mam w serwisie, dostep do ulubionych itp. Ale w TV mam teraz tylko YouTube, Wether i USA Today - nie ma w ogole widgetow z Yahoo. Probowalem zgodnie z informacja z wczesniejszych watkow uruchomic Plug & Play jeszcze raz wybierajac jezyk angielski - brak poprawy. Zainstalowalem wczesniejsza wersja oprogramowania (2004) i ponownie najnowsze (2008) - niestety zadnej poprawy. Jakies pomysly?

pzdrw
//T
 
Ostatnia edycja:

mari_p

New member
Zanik sygnału po hdmi.

Witam,
Pojawił mi się ostatnio następujący POWAŻNY problem :evil:. Po kilku godzinach pracy 46b7000 znika mi sygnał (dostarczany z amplitunera przez hdmi, do którego podłączona jest tv cyfrowa i odtwarzacz multimedialny). Ponowne uruchomienie np. tv cyfrowej powoduje, że obraz powraca.
Spotkaliście się z takim problemem?
Dodam, iż połączenie bezpośrednie, np. z odtwarzacza do tv nic nie pomogło (myślałem, że może to problem avr).
Zmiana softu nie pomaga...:( i jestem w kropce, bo zdarza się to przynajmniej raz dziennie.

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 

Max123

New member
maxxio27 napisał:
Witam , B6000 tez ma obrotową podstawe ,
jak to możliwe? Mam B7000, czyli wyższy model i nie ma obrotowej podstawy. Może obrót realizowany jest tylko do określonej wielkości matrycy? Mój TV ma 55-cali.
 

dyndas

New member
Max123 napisał:
jak to możliwe? Mam B7000, czyli wyższy model i nie ma obrotowej podstawy. Może obrót realizowany jest tylko do określonej wielkości matrycy? Mój TV ma 55-cali.
Tez mam 55B7000 i podstawa jest obrotowa. Nie bardzo wierze ze sa rozne wersje podstawy... Moze uzyles zbyt malo sily probujac przekrecic telewizor.

pzdrw
//T

P.S. Jesli wszystko zawiedzie... siegnij do instrukcji obslugi.
 
Ostatnia edycja:

grze_woj

New member
tachjet napisał:
Zmieniałem na B7000 jak i na B8000 ale PIP mam nadal nieaktywny :(

B6000 (podobnie jak B7000) posiada tylko 1 tuner więc PIP nie jest dostępny dla wszystkich źródeł sygnału (polecam instrukcję użytkownika B7000). Gdy np. żródłem będzie HDMI wtedy PIP jest aktywny (podgląd kanałów analogowych).
 

Max123

New member
dyndas napisał:
Tez mam 55B7000 i podstawa jest obrotowa. Nie bardzo wierze ze sa rozne wersje podstawy... Moze uzyles zbyt malo sily probujac przekrecic telewizor.
Jesli wszystko zawiedzie... siegnij do instrukcji obslugi.
Próbowałem bezskutecznie. Gdzie jest blokada podstawy? W instrukcji jest tylko coś o montażu i demontażu podstawy.
 

dyndas

New member
Max123 napisał:
Próbowałem bezskutecznie. Gdzie jest blokada podstawy? W instrukcji jest tylko coś o montażu i demontażu podstawy.

...na ostatniej stronie instrukcji, ostatnia pozycja w tabeli:

Podstawa obrotowa (lewo/prawo): -20˚ ~ 20˚

Trzeba użyć siły!

pzdrw
//T
 

mari_p

New member
mari_p napisał:
Witam,
Pojawił mi się ostatnio następujący POWAŻNY problem :evil:. Po kilku godzinach pracy 46b7000 znika mi sygnał (dostarczany z amplitunera przez hdmi, do którego podłączona jest tv cyfrowa i odtwarzacz multimedialny). Ponowne uruchomienie np. tv cyfrowej powoduje, że obraz powraca.
Spotkaliście się z takim problemem?
Dodam, iż połączenie bezpośrednie, np. z odtwarzacza do tv nic nie pomogło (myślałem, że może to problem avr).
Zmiana softu nie pomaga...:( i jestem w kropce, bo zdarza się to przynajmniej raz dziennie.

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

ponawiam zapytanie..
 

Baniapoz

New member
Menu serwisowe

Witam jestem posiadaczem modelu 46B7000 i po ostatnim wgraniu oprogramowania po resecie coś chyba jest nie tak, jakby gorszy obraz się zrobił ( większa ziarnistość). I mam taką gorącą prożbę o zdjęcia menu serwisowego modelu 46B7000 jak powinno wyglądać w celu sprawdzenia czy coś się w nim u mnie niezmieniło.
 

lisekg

New member
dyndas napisał:
Tez mam 55B7000 i podstawa jest obrotowa. Nie bardzo wierze ze sa rozne wersje podstawy... Moze uzyles zbyt malo sily probujac przekrecic telewizor.
.

W 40B7000 jest również obrotowa.... może jest za mocno skręcona .... blokady ja tam nie widziałęm
 
Do góry