Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

maly_szcz

New member
Dziś wrócił do mnie w końcu TV z serwisu (przypomnę UE32B7000). Odpaliłem Internet@TV. Pojawiło mi się całkiem inne okno konfiguracji, były to widżety Yahoo. Przeszedłem przez konfigurację i było tam napradę pełno widżetów, do tego sporo widżetów użytkowników. Jako programistę - zaciekawiło mnie to. Później chciałem przywrócić ustawienia domyślne telewizora, więc uruchomiłem "Plug&Play" i teraz mam standardowe widżety w postaci pogody i YouTube. Dodam, ze na liście krajów nie było polskiego (przy konfiguracji widżetów Yahoo) wiec miałem je po angielsku. Teraz jednak nie wiem jak przełączyć się spowrotem do tamtych widżetów - ktoś z Was wie?


Pozdrawiam.
 

Tomek_T

New member
maly_szcz napisał:
Dziś wrócił do mnie w końcu TV z serwisu (przypomnę UE32B7000). Odpaliłem Internet@TV. Pojawiło mi się całkiem inne okno konfiguracji, były to widżety Yahoo. Przeszedłem przez konfigurację i było tam napradę pełno widżetów, do tego sporo widżetów użytkowników. Jako programistę - zaciekawiło mnie to. Później chciałem przywrócić ustawienia domyślne telewizora, więc uruchomiłem "Plug&Play" i teraz mam standardowe widżety w postaci pogody i YouTube. Dodam, ze na liście krajów nie było polskiego (przy konfiguracji widżetów Yahoo) wiec miałem je po angielsku. Teraz jednak nie wiem jak przełączyć się spowrotem do tamtych widżetów - ktoś z Was wie?


Pozdrawiam.

Wgraj nowy soft i nie używaj plug&pley
 

Krzychu1

New member
Wgrałem nowy soft >>> SWU_T-CHU7DEUC_002008_I02_ES000DS000_090816 <<<
i..... nic nowego nie zauważyłem :rolleyes:
acha... wszystkie ustawienia parametrów i programów zostały zachowane :eek:k:
 

maly_szcz

New member
Tomek_T napisał:
Wgraj nowy soft i nie używaj plug&pley
Dzięki, sprawdzę.
Pytanie teoretyczne - myślałem, że z serwisu telewizor wróci z najnowszym softem, ale ma soft z czerwca. Jeśli miałbym najnowszy, to ponownie nie da sie go wgrać - jest jeszcze jakaś możliwość?


Pozdrawiam.
 

Horhe1

New member
Witam!

Poradźcie, jakim programem przekonwertować film z DVD do mkv aby poszło na b6000. Próbowałem robić to za pomocą MakeMKV. Tak stworzony plik pięknie działa na kompie ale tv wyświetla komunikat "Nieobsługiwany kodek video". Spojrzałem jaki to kodek i wyszło że MPG2. Co mam robić?
 

maly_szcz

New member
W instrukcji masz tabelkę, a tam dla mkv nie ma mpeg2. Jeśli chodzi o konwersję z plików vob, użyj vob2mpg. Telewizor czyta pliki mpg (mpeg) w mpeg1 i mpeg2.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Tomek_T napisał:
Wgraj nowy soft i nie używaj plug&pley
Wgrałem właśnie nowy soft, ale to nie pomogło.

Krzychu1 napisał:
Wgrałem nowy soft >>> SWU_T-CHU7DEUC_002008_I02_ES000DS000_090816 <<<
i..... nic nowego nie zauważyłem :rolleyes:
acha... wszystkie ustawienia parametrów i programów zostały zachowane :eek:k:
Dokładnie ten soft wgrałem i od razu zauważyłem pewną zmianę. Mam UE32B7000 i dźwięk zrobił sie jakby bardziej naturalny, jakby przybyło więcej niskich tonów. Sprawdziłem ustawienia dźwięku i korektor, ale w korektorze suwaki są na środku, czyli to nie zmiana domyślnych ustawień korektora. Czy ktoś z Was może to potwierdzić?


Pozdrawiam.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
rudy napisał:
Skoro LE40A786 ma zużycie ,,sklepowe" 240W,a po skalibrowaniu tylko 120W,to UE40B6000 lub 7000 mający zużycie ,,sklepowe" na poziomie 100W,po skalibrowaniu będzie miał? Aż boję się pomyśleć,ale wychodzi 50W,a więc i tak wychodzi duzo mniej.Pozdrawiam.

Co to znaczy Zuzycie sklepowe ? Mnie na 3 letnim LCD Samsunga pisze 152w.
 

Krzychu1

New member
Whiplash napisał:
Co to znaczy Zuzycie sklepowe ? Mnie na 3 letnim LCD Samsunga pisze 152w.
Ja po skalibrowaniu w/g ustawień podanych tutaj wcześniej, pomierzyłem przyrządem swój 40B7000... i mi wyszło 85W /a przy trybie "dynamiczny" mam 105W /
maly szcz:
Whiplash napisał:
Dokładnie ten soft wgrałem i od razu zauważyłem pewną zmianę. Mam UE32B7000 i dźwięk zrobił sie jakby bardziej naturalny, jakby przybyło więcej niskich tonów. Sprawdziłem ustawienia dźwięku i korektor, ale w korektorze suwaki są na środku, czyli to nie zmiana domyślnych ustawień korektora. Czy ktoś z Was może to potwierdzić?
... masz rację teraz zauważyłem, że dźwięk jakby lepszy... wyraźniejszy :eek:k:

whiplash - ale soft jest ten sam .. :)
 
Ostatnia edycja:

maly_szcz

New member
Wiem już jak zainstalować widżety Yahoo, zamiast tych od Samsunga. Plug&Play -> przy wyborze języka wybrać Angielski -> uruchomić Internet@TV -> zmienić język na polski w ustawieniach. Yahoo nie jest dostępne w języku polskim (jeszcze), stąd po wybraniu polskiego instalują się widżety Samsunga. Po takiej operacji są widżety Yahoo po angielsku.
Nie mogę w nich jednak znaleźć możliwości zalogowania się do YouTube (tak jak w widżecie od Samsunga) aby korzystać z dodanych ulubionych.


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

touareg1972

New member
Krzychu1 a wgrywałeś już wcześniej soft do tv np 2004 ? jeśli tak to czy po wgraniu tego starszego musiałeś ustawiać w tv wszystko od nowa,bo ktoś pisał ze po wgraniu softu 2004 miał wszystko ustawione jak z przed aktualizacji,a ja musiałem wszystko ustawiać od nowa :???: Pytam bo nie chcę znowu siedzieć przed TV i tracić czas na ustawianie wszystkiego dostając w zamian minimalne zmiany w TV, wgrywając ten nowy soft ;)
 

w_brat

New member
U mnie UE40B7000. Soft 2004 zresetował wszystkie ustawienia. Natomiast 2008 nic nie po wywijał wszystko się zostało. Widget 'USA Today' miałem i na 2004.
 

touareg1972

New member
Już jestem po wgraniu nowego softu i nie musiałem się bawić z ustawieniami wszystkiego od początku,jest tak jak pisaliście:). Jeszcze raz dziękuje za szybkie odpowiedzi ;) Pozdrawiam.
 
Do góry