Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Peterhof1

New member
w_brat napisał:
U mnie UE40B7000. Soft 2004 zresetował wszystkie ustawienia. Natomiast 2008 nic nie po wywijał wszystko się zostało. Widget 'USA Today' miałem i na 2004.

U mnie na szczęście również wszystko pozostało :cool:
Wie ktoś czy jak odpale plug and play aby odzyskać widgety, będę musiał opisywać na nowo wszystkie programy?
 

lisekg

New member
w_brat napisał:
Obawiam się, że tak. Jak odpaliłem plug and play pod 2004 ustawienia poległy.

Mam juz 2008.2 ale zmian jakis wielkich nie widac gołym okiem :rolleyes: nic nie skasował z ustawień...

A i jeszcze pytanko.... prosze przypomnijcie mi jaka to była kombinacja klawiszy dla trybu serwisowego.... zapomniałem i nie mogę znaleźć w wątkach.... :(
 

grze_woj

New member
Witam po raz pierwszy na forum!!!

1. Nowy soft do UE40B6000 (2006.0) blokuje możliwość oglądania filmów w tymże telewizorze :(

2. Jak już ktoś wcześniej pisał w tym wątku, można wyłączyć w menu serwisowym/Advanced (kod 0000) funkcję Auto Dimm dla ustawień Standard i Film!!

3. Namieszałem coś w menu serwisowym i pozmieniały się kolory w menu ekranowym :) Mam nadzieję, że nic więcej!!
Wie ktoś może czy i ewentualnie jak można przywrócić ustawienia fabryczne menu serwisowego?
Jest tam opcja Factory Defaul ale kasuje ona tylko "normalne" ustawienia TV.

Pozdrawiam.
 

grze_woj

New member
lisekg napisał:
A i jeszcze pytanko.... prosze przypomnijcie mi jaka to była kombinacja klawiszy dla trybu serwisowego.... zapomniałem i nie mogę znaleźć w wątkach.... :(


"TV w trybie "stand by"
kolejno wcisnąc na pilocie:
INFO, MENU, MUTE, POWER"
 

kamon

New member
Witam. Mam zamiar kupic model 32 cale B7090 i powiesic go na scianie. Czy istnieje mozliwosc montazu na scianie na takim mocowniu by mozna bylo go pozniej np. odsunac od sciany i obrocic ? ( tak jak mozna to zrobic z normalnej grubosci LCD ?)
 

Peterhof1

New member
kamon napisał:
Witam. Mam zamiar kupic model 32 cale B7090 i powiesic go na scianie. Czy istnieje mozliwosc montazu na scianie na takim mocowniu by mozna bylo go pozniej np. odsunac od sciany i obrocic ? ( tak jak mozna to zrobic z normalnej grubosci LCD ?)
Można go powiesić na dowolnym dostępnym uchwycie, byle tylko otwory pasowały. Sam się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem, ale zrezygnowałem. Mocowanie umożliwiające obrót jest stosunkowo grube, natomiast ten TV najlepiej wygląda na cienkim (ja mam ok 3 cm) uchwycie.
 
Ostatnia edycja:

kamon

New member
Peterhof1 napisał:
Można go powiesić na dowolnym dostępnym uchwycie, byle tylko otwory pasowały. Sam się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem, ale zrezygnowałem. Mocowanie umożliwiające obrót jest stosunkowo grube, natomiast ten TV najlepiej wygląda na cienkim (ja mam ok 3 cm) uchwycie.

Dzieki za info. Zalezy mi na obroceniu tv wiec chyba zamontuje na standardowym mocowaniu.
 

kamon

New member
Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy model B6000 rozni sie od B7000 czyms konkretnym, bo na bajerach typu internet tv mi nie zalezy. TV bedzie uzywany do filmów HD i gier.
 

Mireczek

New member
Różnice...

B6000
wyświetlanie zdjęć i odtwarzanie muzyki poprzez USB, cyfrowe wyjście audio - optyczne, dwa złącza USB

B7000
DLNA (podłączenie komputera PC, kontrola i nawigacja przy wykorzystaniu pilota), Wireless DLNA Support, Contents Library, wyświetlanie zdjęć i filmów oraz odtwarzanie muzyki poprzez USB, cyfrowe wyjście audio - optyczne, dwa złącza USB


B6000
99 x 63 x 2,9 cm

B7000
100 x 63 x 3 cm


B6000
14,7 kg

B7000
14,8 kg


B6000
podstawa

B7000
obrotowa podstawa
 

kamon

New member
Mireczek napisał:
B6000
wyświetlanie zdjęć i odtwarzanie muzyki poprzez USB, cyfrowe wyjście audio - optyczne, dwa złącza USB

B7000
DLNA (podłączenie komputera PC, kontrola i nawigacja przy wykorzystaniu pilota), Wireless DLNA Support, Contents Library, wyświetlanie zdjęć i filmów oraz odtwarzanie muzyki poprzez USB, cyfrowe wyjście audio - optyczne, dwa złącza USB


B6000
99 x 63 x 2,9 cm

B7000
100 x 63 x 3 cm


B6000
14,7 kg

B7000
14,8 kg


B6000
podstawa

B7000
obrotowa podstawa

Piekne dzieki za wyczerpujace info. Biore w takim razie B6000 , bedzie wisial na scianie.
Pozdrawiam
 

Mireczek

New member
Mój wisi na ścianie, na uchwycie 2,9 cm i wygląda jak obrazek. Jest jeden mały feler takiego zamocowania - strasznie ciężko podłączać kable, USB, HDD itp. :( Po prostu za ciasno, żeby dostać się do gniazdek.
 

binek4231

New member
samsung ue46b7070

witam posiadam telewisor samsung ur46b7070 mam podlonczony do niiego samsung adapter wis09abgn tylko zabardzo niewiem jak sie tym posugiwac moze ktos mi pomoze jak polonczyc sie z laptopem i obejrzec fil nieuzywajac kabla jak polonczyc sie z siecia z góry dzieki
 

skatedo

New member
Mireczek napisał:
B6000
wyświetlanie zdjęć i odtwarzanie muzyki poprzez USB, cyfrowe wyjście audio - optyczne, dwa złącza USB

B6000
podstawa

B7000
obrotowa podstawa

Osobiście posiadam UE40B6000 i posiadam jedno USB oraz obrotową podstawę.

Jeszcze takie jedno pytanko, czy tylko u mnie przy próbie odtworzenia avi z pendrive'a telewizor resetuje się? Niektóre pliki avi odpalają się bez problemu, inne powodują reset. Jakiś użytkownik B6000 ma coś takiego jeszcze?
 

Archon^^

New member
Jaki zestaw kina domowego polecacie do tego telewizora (7020)?Szukam czegos do 2,5 tys i tak na prawde bardziej zalezy mi na dzwieku niz na dvd/bluray (tv+xbox robia za odtwarzarki).
 

darecek

New member
Przymierzam się do zakupu 46 6000 lub 7000. Przeczytałem cały wątek i jak zwykle na tyym forum znalazłem wiele przydatnych informacji ale pomimo tego mam jeszcze kilka pytań:)

Telewizor będzie służył do oglądania filmów oraz do grania na Xbox.
Póki co widziałem jak tv sprawuję się na DVD i oraz programach hd i jestem zadowolony. Mam nadzieje że w przypadku Xboxa również nie zawiedzie (niech wypowie się ktoś kto testował go już na jakiś dynamicznych grach)
Kolejna sprawa to odległość oglądania która wynosi około 4,5 metra czy to nie za dużo do 46 cali ??
Zauważyłem że LEDy mają błyszczące ekrany czy nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu? Wolałbym widzieć to co jest w TV anie odbicie salonu.
Następny ból to różnice pomiędzy modelem 6000 i 7000. Na 100% do tv będzie podłączone kino domowe wiec odtwarzanie filmów z pena w tv bedzie nie potrzebne skoro kino bedzie miało takie funkcje. Na podłaczeniu do internetu mi nie zależy. Łączenie bezprzewodowe z kompem też mnie specjalnie nie rusza. Czy pominąłem jakieś istotne różnice pomiędzy tymi modelami czy jest coś za co warto jednak dopłacić??

Pozdrawiam
Darek
 

Archon^^

New member
To zalezy co chcesz osiagnac - ja mam xboxa i przez siec lokalna podlaczenie do sieciowego dysku na ktorym trzymam wideo. I zarowno z xboxa jak z i telewizora mozesz ogladac filmy po sieci bez potrzeby wypalania ich na dvd / usb. Na twoim miejscu zakupilbym b7000 + kino domowe bez odtwarzacza (bo i tak z xboxa mozna ogladac dvd).
 

piotrus_p

New member
Witam, Przeczytalem wiele ciekawych informacji na temat B6000 i B7000 i pewnie sklanialbym sie do zakupu B7000 ale jest jeszcze jeden model B750 ktory mnie intryguje czy ktos z Was ma moze jakies doswiadczenia i porownania tych modeli tj B7000 i B750 czy poza tym ze B7000 jest na LED-ch i jest cienszy i oszczedniejszy to czy sa jakies istotne roznice vs B750(200Hz). Jak wyglada obsluga mkv oraz podlaczanie do USB oraz WIFI.
Dzieki za wszelkie opinie na ten temat. Probowalem przegladac rozne watki na forum ale nie znalazlem zadnej konkretnej informacji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry