Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

edii2

New member
Ja u siebie wyeliminowalwm nierowne podswietlenie w rogach ktore byly widoczne w ciemnym pomieszczeniu poprzez poluznienie srub przy matrycy.Orginalnie sa zbyt mocno dokrecone.
 

aerjot

New member
maly_szcz napisał:
Z Twojego opisu wynika, że prawdopodobnie nie czytałeś instrukcji ustawienia i korzystania z DLNA, a problem może leżeć w którymkolwiek kroku.
samsung.com/us/pdf/dlna_guide.pdf

Czy wszystko zrobiłeś dokładnie tak jak w instrukcji?
U mnie działa bez problemu.


Pozdrawiam.
przeczytalem,wszystkozgodniezopisem i ... nie widze TV by udostepnic katalog (ustaw zabezpieczenia dla urządzenia) próbowałem na 3 różnych kompach (wszystkie w mojej sieci - laptop, duzy komp i mały do "transferu") pod Vistą i XP .... wszystko wg instrukcji i nadal nie działa :(
POMOCY
 

maly_szcz

New member
Powiedz trochę więcej o swojej sieci:
- co do czego i jak jest podłączone
- jakie adresy IP i maski mają poszczególne komputery i telewizor.


Pozdrawiam.
 

Horhe1

New member
Witam!

Od wczoraj jestem posiadaczem 46-cio calowego B6000. Zalety i wady były już wypisywane w tym wątku wielokrotnie, więc nie będę się na ten temat rozpisywał. Tak naprawdę to kupiłem ten tv pod wpływem osób wyrażających opinię na tym forum, za co wszystkim dziękuję. Od siebie dodam tylko, że (pod wpływem tych opinii) spodziewałem się charczącego, dudniącego i wstrętnego dźwięku, a dźwięk jest czysty, lecz oczywiście bez basów. Nie ma mowy o brzęczącej obudowie. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony.

Tv kipiłem z zamiarem odblokowania w nim możliwości oglądania filmów. Niestety nie udało mi się to choć robiłem wg zamieszczonej tu instrukcji. Pomyślałem więc, że to może sprawa aktualizacji oprogramowania, więc ściągnąłem ze strony Samsunga plik T-CHL5DEUC.exe i próbowałem zaktualizować. Po włożeniu pendriva do telewizora i włączeniu funkcji aktualizacji, wyskoczył komunikat, że "Brak plików do aktualizacji". Oczywiście na pendrivie były pliki i wszystko było robione zgodnie z instrukcją.

Obecnie moja wersja oprogramowania to 2009/05/25_002000. Czy jest to nowsza wersja niż ta udostępniona na stronie Samsunga? Czy możliwe jest, że w tv mam nowszy firmware niż na pendrivie i dlatego nie chce mi aktualizować? I dlaczego nie mogę oglądać filmów (próbowałem na jednym avi i jednym mvk)?

Bardzo proszę o pomoc.
 

Horhe1

New member
Już sobie poradziłem z czytaniem filmów. W ustawieniach serwisowych ustawiłem na model 7000 i wszystko zaczęło działać. Po ponownym ustawieniu na model 6000, odtwarzanie filmów nie zniknęło. Zaktualizować oprogramowania dalej nie mogę, ale nie jest mi to już potrzebne.

Pozdrawiam wszystkich
 

w_brat

New member
Ta aktualizacja to nie jest takie ot siup nagranie na pena najnowsza wersja ze strony Samsung pl to 2009/06/04_002004

How to prepare the USB Memory Drive

? Firmware Version : T-CHU7DEUC-2004.0

1. Save the firmware file from Samsung.com onto your computer.
File Name : T-CHU7DEUC.exe
2. Connect the USB Memory Drive to the USB port of your PC.
Copy the file onto the USB Memory Drive.
3. Go to the USB Memory Drive and then double click the file.
4. Press the "Install" button.
5. Unzipping is in progress and program will close automatically after installation.
6. A folder containing the firmware files has been added to the USB memory drive.
Folder Name : T-CHU7DEUC
7. Safely disconnect the USB memory drive by right clicking the green check mark on the taskbar and then left click"Safely Remove".
 

thugnigga

New member
Telewizor po raz 3 w serwisie

Witam,
przygod ciąg dalszy :)
telewizor kupilem jakos 16.04.2009 i od tej pory w serwisie byl juz 3 razy (teraz wlasnie jest 3 raz) pierwszy raz trwalo to rowne 29 dni, drugi raz troche krocej, a teraz popsul sie panel.. przewidywany czas dostawy panela do poczatek wrzesnia. telewizor pojechal do serwisu 29.07.2009 czyli jesli sie wyrobią to kolejny miesiac w plecy a jesli nie to nowy egzemplarz na ktory tez pewnie bede czekal kilka tygodni zanim zalatwia papierkową robotę z samsungiem.
jak widac telewizor ponad 3 miesiace temu, z tego 2,5 miesiaca go nie mam...

nigdy wiecej samsunga - diametralnie zmienil mi się stosunek do tej marki.
nikomu nie życzę takich przygód.

ps: a głosniki nadal charczeć bedą... telewizor za 6,5k na dlugie lata..
 

aerjot

New member
maly_szcz napisał:
Powiedz trochę więcej o swojej sieci:
- co do czego i jak jest podłączone
- jakie adresy IP i maski mają poszczególne komputery i telewizor.


Pozdrawiam.
wiec siec następujaca ....
- Router LINKSYS, net z kablówki
- kablowo podłączony komputer udostępniający (XP prof) i telewizor
- laptop (XP home) i duzy komp (VISTA) do pracy na bezprzewodzie
- DHCP i wsio w automacie
- kompy wszystkie sie widzia, router widzi IP przypisane do telewizora a telewizor pozytywnie przechodzi test sieci (test predkosci telewizora to ponad 2000kbps)

.... i nie loto :(
 

Mumin6666

New member
thugnigga napisał:
nigdy wiecej samsunga - diametralnie zmienil mi się stosunek do tej marki.
nikomu nie życzę takich przygód.
Wspolczuje:-(
Tez bym sie chyba wsciekl,ale z drugiej strony,zepsuc moze sie wszystko.Alkurat padlo na Ciebie,niestety.A Samsungi sa po prostu chyba w grupie wiekszego zagrozenia awaryjnoscia.Chociaz mialem duzo do czynienia z elektronika i psuje sie,nie ma co gadac,psuje sie po prostu.

Mam nadzieje ze przynajmniej wymienia Ci na nowy egzemplarz.
 

Horhe1

New member
w_brat napisał:
Ta aktualizacja to nie jest takie ot siup nagranie na pena najnowsza wersja ze strony Samsung pl to 2009/06/04_002004

How to prepare the USB Memory Drive

? Firmware Version : T-CHU7DEUC-2004.0

1. Save the firmware file from Samsung.com onto your computer.
File Name : T-CHU7DEUC.exe
2. Connect the USB Memory Drive to the USB port of your PC.
Copy the file onto the USB Memory Drive.
3. Go to the USB Memory Drive and then double click the file.
4. Press the "Install" button.
5. Unzipping is in progress and program will close automatically after installation.
6. A folder containing the firmware files has been added to the USB memory drive.
Folder Name : T-CHU7DEUC
7. Safely disconnect the USB memory drive by right clicking the green check mark on the taskbar and then left click"Safely Remove".

Hmmm... Ja właśnie dokładnie tak robiłem. Jedynie nazwa folderu była inna bo mój model to b6000 (podany przykład jest dla modelu b7000)
 

Horhe1

New member
maxxio27 napisał:
Witam , jestem posiadaczem B6000 , ale jako że zawodowo jestem elektronikiem coś mnie tknęło i zacząłem sie bawić menu serwisowym , wg wcześniejszych opisów kolegów że można w B6000 odtwarzać pliki video , oczywiście te opcje zadziałały , ale nie poprzestałem na tym . W B6000 przestawiając model tv na B7000 lub B8000 pojawiają sie dodatkowe opcje jakie zarezerwowane są dla modeli serii 7, 8 czyli np działający PIP :) oczywiście pojawia sie opcja sieci ale z braku kontrolera na płycie głównej po prostu nie działa , ale można załączyć support kontrolera WIFI tylko że z braku 2 gniazda USB korzystanie z niego jest troszke niewygodne - na płycie głównej modelu B6000 jest puste miejsce na drugie gniazdo USB i po przeanalizowaniu układu , po dodatniu kilku elementów zewnętrznych jest możliwości uruchomienia tego gniazda , co ciekawe w menu serwisowym jest też opcja 120HZ ( CHINA HD) , ale jej działanie trudno określić po prostu nie widzę różnicy , jak dla mnie ten TV to rewelacja do zabawy nad modyfikacją oprogramowania i hardware , oprócz tego że słuzy do oglądania.

Bardzo zaciekawił mnie ten tekst. Czy to znaczy, że jak zmienię model w menu serwisowym na b7000 to po podłączeniu karty sieciowej do tego jednego USB będę mógł oglądać filmy z komputera czy serwera plików i będą one zasysane bezprzewodowo? Z drugiej strony czytałem gdzieś, że bezprzewodowo nie da się oglądać filmów nawet na b7000 bo za mały transfer danych - jedynie po kablu.
 

maly_szcz

New member
aerjot napisał:
wiec siec następujaca ....
- Router LINKSYS, net z kablówki
- kablowo podłączony komputer udostępniający (XP prof) i telewizor
- laptop (XP home) i duzy komp (VISTA) do pracy na bezprzewodzie
- DHCP i wsio w automacie
- kompy wszystkie sie widzia, router widzi IP przypisane do telewizora a telewizor pozytywnie przechodzi test sieci (test predkosci telewizora to ponad 2000kbps)

.... i nie loto :(
Jeśli komp udostępnia internet, to po co router? DHCP kompa, czy routera przydziela IP? Bo jak znam życie, to się "kłucą" a do tego piszesz, że router widzi telewizor (przy udostępnianiu, na kompie uruchamia się serwer DHCP).
Zatem ponawiam - dokładnie opisz jakie urządzenie (tv, komp) czym i do którego portu (np. w routerze), oraz konfiguracji ip/maska podsieci dla każdego urządzenia w sieci.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Horhe1 napisał:
Bardzo zaciekawił mnie ten tekst. Czy to znaczy, że jak zmienię model w menu serwisowym na b7000 to po podłączeniu karty sieciowej do tego jednego USB będę mógł oglądać filmy z komputera czy serwera plików i będą one zasysane bezprzewodowo? Z drugiej strony czytałem gdzieś, że bezprzewodowo nie da się oglądać filmów nawet na b7000 bo za mały transfer danych - jedynie po kablu.
Nie wiem czy kartę sieciową (WiFi) uda Ci się podłaczyć, ale z pendrive-a lub dysku USB będzie możliwe odtwarzanie filmów. Odtwarzać filmy przez WiFi się da, ale problem może byc z tymi o wyższej rozdzielczości. Sam jednak nie próbowałem ani jednego (bo mam TV z serii 7), ani drugiego (bo sieć mam na LAN-ie do TV). W drugim przypadku jednak przypuszczam sądząc po możliwych do uzyskania transferach.


Pozdrawiam.
 

bary

New member
maly_szcz napisał:
Nie wiem czy kartę sieciową (WiFi) uda Ci się podłaczyć, ale z pendrive-a lub dysku USB będzie możliwe odtwarzanie filmów. Odtwarzać filmy przez WiFi się da, ale problem może byc z tymi o wyższej rozdzielczości. Sam jednak nie próbowałem ani jednego (bo mam TV z serii 7), ani drugiego (bo sieć mam na LAN-ie do TV). W drugim przypadku jednak przypuszczam sądząc po możliwych do uzyskania transferach.
Pozdrawiam.
Po WI-FI z routera z protokołem 802.11g filmy HD zakodowane w mp4 śmigają bez żadnych problemów, że aż miło.
Z całą pewnością wszystkie filmy odtwarzane są płynnie i bez zacięć. Filmy o stosunkowo wysokim bitrate wideo i dźwięku DD odtwarzane są u mnie bez żadnych zastrzeżeń nawet przy mocy doprowadzonej do anteny routera rzędu 20mW przy odległości routera od TV ok. 7m. Tak na moje oko ważne jest żeby jakość sygnału nie spadła poniżej 40%. A to z kolei uzależnione jest od ilości przeszkód na drodze sygnału.
Transfer materiału HD w szczycie to ok. 4,5 MB/s przy bardzo dynamicznych scenach filmu (średnio ok. 2,5MB/s), czyli teoretycznie połączenie na poziomie 36Mb/s między nadajnikiem i odbiornikiem powinno w zupełności wystarczyć dla materiałów zakodowanych do mp4 w rozdz. 1280x720.
Inną sprawą jest jeśli ktoś na drugim TV w tym samym czasie chciałby oglądać ten sam materiał.
Tak na marginesie świetną sprawą jest wykorzystanie malutkiego notebooka z WI-FI jako serwera plików medialnych...
 

aerjot

New member
maly_szcz napisał:
Jeśli komp udostępnia internet, to po co router? DHCP kompa, czy routera przydziela IP? Bo jak znam życie, to się "kłucą" a do tego piszesz, że router widzi telewizor (przy udostępnianiu, na kompie uruchamia się serwer DHCP).
Zatem ponawiam - dokładnie opisz jakie urządzenie (tv, komp) czym i do którego portu (np. w routerze), oraz konfiguracji ip/maska podsieci dla każdego urządzenia w sieci.


Pozdrawiam.
router udostępnia neta, a komp (magazyn) ma udostępniać przez siec zawartosc dysków (filmy, muza)
DHCP udostępnia router
połączenia ....
NET - Kablówka -> Router (DHCP)
TV -> router (kabel) 192.168.1.103
Laptop -> router (bezprzewód) 192.168.1.105
roboczy -> router (bezprzewód) 192.168.1.107
magazym -> router (kabel) 192.168.1.100
ustawienia sieci .... brama (router) 192.168.1.1, kompy (wszystko na DHCP) 192.168.1.1** (od 100 do 110) maska 255.255.255.0
 

acol

New member
Witam,

nabyłem niedawno model UE40B7000. Niestety mam problem z podłączeniem DVD - Onkyo DV-SP405 - poprzez hdmi. Bardzo często (ale nie zawsze) pojawia się śnieżenie. DVD działa na wersji hdmi 1.1 i nie wiem czy ktoś miał podobny problem.

Czy ktoś moze próbował podłączyć te dwa urządzenia ze sobą i miał jakieś problemy.

Jestem laikiem w tych sprawach i nie wiem jaka jest różnica między wersjami hdmi i jak to w rzeczywistości wpływa na brak obrazu.

Z góry dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
objawy są takie jakbyś miał uszkodzony przewód , albo nie kontaktujące złącze.
Wystarczy sprawdzić zmieniając przewód pod różne złącza.
 

Bafanxxx

New member
Witam posiadam taki zestaw:
tv samsung UE40B7000
kino domowe Samsung HT 720X T
X BOXA i tv cyfrowa Nke

i mam takie pytanie jak to wszystko podlaczyc? generalnbie chodzi mi glownie o to zeby grajac na x boxie dzwiek byl z glosnikow kina domowego to samo sie tyczy nki, chcialbym zeby ogladajc tv glos byl z glosnikow kina, bardzo bym prosil o pomoc gdyz niemam zielonego pojecia jak to najlepeij podlaczyc i jakich kabli uzyc, przegladalem juz rozna fora o tej tematyc jednak nikt nie kwapi sie jakas rada i pomoca dlatego prosze was. pozdrawiam
 

Krzychu1

New member
DLNA przewodowo

Mam pytanie do znawców w/w tematu.. :confused:
Mam skonfigurowaną sieć w TV. /połączenie kablem z laptopem/ - Po teście sieci /w oknie konfiguracja sieci/, mam cztery "ptaszki" z komunikatem na ekranie "Sieć użytkownika działa poprawnie"
Jednak gdy próbuje wejść > Aplikacje - Internet@TV .... to , po ok. 1 min łączenia...., wyskakuje taki komunikat cyt: "Połączenie nie powiodło się na skutek zakłóceń w sieci. Dostępne jest wyłącznie menu Ustawienia." :(
Naciskam jak piszą w Instrukcji, guzik na pilocie -Internet@-, ... ale niestety nie pojawia się jego menu, gdzie mógłbym się zalogować do w galerii widgetów. :(
Może ktoś pomóc,.... będę wdzięczny... :eek:k:
 

tomekkk903

New member
problem z mkv

witam,
mam plik z filmem mkv w 720p, udostepniam go w samsung pc man.
niestety tv nie odtwarza dzwieku. wyswietla komunikat: BŁAD KODEKA AUDIO

czy mozna w jakis sposob zaktualizowac kodeki audio w tv?
tv samsung ue46b7000
 
Do góry