Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Bafanxxx

New member
Witam chcialbym sie dowiedziec jakie sa roznice miedzy UE40B7000 a UE40B6000 bo dzisiaj w sklepie euroRTVagd "fachowiec" powiedzial mi ze jedeyna roznica jest taka ze model UE40B7000 posiada dodatkowo wejscie internetowe, i zadnych innych roznic niema! czy to naprawde jedyna roznica? jestem mocno zainteresowany tymi modelami i prosze o pomoc. pozdrawiam
 

szataniol

New member
andrzej ch63 napisał:
tak tylko internet

niby tylko internet... ale mając tv z serii B7000 możesz sobie bezprzewodowo udostępnić w TV z kompa (tryb DLNA) pliki multimedialne za pomocą niby tylko tego internetu... mając na uwadze niewielkie różnice w cenach wybierz coś z serii XXB7000.
Pozdro!
 

Przybek

New member
andrzej ch63 napisał:
Witam, czy B700 czyta pliki divx z napisami poprzez (tryb DLNA),lub przez gniazdo USB.
Witam!
czyta przez sieć i usb ale trzeba przekonwertować napisy z formatu txt na srt. Poza tym plik z napisami powinien się nazwać tak samo jak plik video
 

czakiwp

New member
Bafanxxx napisał:
Witam chcialbym sie dowiedziec jakie sa roznice miedzy UE40B7000 a UE40B6000 bo dzisiaj w sklepie euroRTVagd "fachowiec" powiedzial mi ze jedeyna roznica jest taka ze model UE40B7000 posiada dodatkowo wejscie internetowe, i zadnych innych roznic niema! czy to naprawde jedyna roznica? jestem mocno zainteresowany tymi modelami i prosze o pomoc. pozdrawiam

Internet a raczej youtube i brak możliwości czytania divix. B6000 maja tylko jeden port USB i jest on przeznaczony do czytania zdjęć i mp3.....Ot taka mała różnica....co zastanawiające seria B6000 na USA również posiadała drugi port USB do czytania divix.
 

bary

New member
Przybek napisał:
Witam!
czyta przez sieć i usb ale trzeba przekonwertować napisy z formatu txt na srt. Poza tym plik z napisami powinien się nazwać tak samo jak plik video

A ja mam wszystkie pliki z rozszerzeniem *.txt i TV wszystkie je czyta. Myślę, że koledze chodzi raczej o format spreparowania napisów w pliku tekstowym np. format czasowy, klatkowy itd.... Z moich doświadczeń ten oparty na czasie trwania filmu nie synchronizuje się z filmem.
 

szataniol

New member
andrzej ch63 napisał:
Witam, czy B700 czyta pliki divx z napisami poprzez (tryb DLNA),lub przez gniazdo USB.

Czyta pliki divx z napisami w formacie .txt poprzez DLNA jak i przez usb. Nie rozumiem tylko dlaczego niektóre divx-y można przewijać na podglądzie a niektóre nie???
Aha, i jeszcze jedno: B7000 nie obsługuje niektórych (nielicznych) formatów dźwięku, ale myślę, że to kwestia czasu i nowego softu.
Pozdro!
 

Kolu

New member
Obsługa pendriva

Witam,

to mój pierwszy post na łamach HDTV, zatem witam wszystkich.

Przymierzam się do zakupu modelu 40" serii B7000.
Testowałem go "po łebkach" w sklepie MM z użyciem pendriva. Zaobserwowałem, że nie można odnaleźć pliku skopiowanego do pamięci TV. Nie działała też funkcja bezpiecznego odłączania pendriva.
Nie widoczne były katalogi których nazwa zaczynała się od kropki.
Czasami podczas przeglądania opcji w menu, obraz był przyciemniony.
Czy u Was jest podobnie?
Jaka jest wielkość wewnętrznej pamięci TV, czy jest to nieco ponad 450 MB?
Czy dobrze zrozumiałem kogoś wypowiedź w tym wątku, żeten TV nie ma wbudowanego dekodera audio formatu 5.1 i na wyjściu optycznym można uzyskać jedynie format stereofoniczny?
Czy w modelu 40" sygnalizowane tu "wady" obrazu są mniej dokuczliwe niż w przypadku modelu 46" czy przekątna nie ma tu nic do rzeczy?
Bardzo prszę o ustosunkowanie się do moich pytań, bo bardzo poważnie rozważam kupno tego właśnie telewizora.

Pozdrawiam
 

bary

New member
W tym teście widać wyraźnie jak sprzęt pomiarowy nie poradził sobie z właściwą kalibracją tego TV.
Fabrycznie włączone na stałe dynamiczne ściemnianie (pomimo wyłączenia w dostępnych opcjach telewizora) powoduje przekłamania i w efekcie skutek jest taki jak widać na tych fotografiach z testu.
 

addut

New member
szataniol napisał:
niby tylko internet... ale mając tv z serii B7000 możesz sobie bezprzewodowo udostępnić w TV z kompa (tryb DLNA) pliki multimedialne za pomocą niby tylko tego internetu... mając na uwadze niewielkie różnice w cenach wybierz coś z serii XXB7000.
Pozdro!

Hej, włanie nabyłem 46b7000 - ponieważ nie mam jeszcze kablówki cyfrowej, wczoraj zrobiłem test na blue-ray, podłączyłem ps3 kabelkiem HDMI i odpaliłem "300" - obraz rewelacyjny. Nie zauważyłem żadnego smużenia, o którym czytałem na początku tego wątku. Zacząłem wgryzać się w instrukcję i pojawiło się kilka pytań:
- jak się przestawia tryb SKLEP na DOM? Facet w sklepie odpalał TV przy mnie i od razu wyskoczył ekran konfiguracji podstawowej - w tym trybu SKLEP/DOM. W domu ten ekran już nie wyskoczył. Doczytałem w instrukcji, że nalezy przytrzymać na obudowie TV najpierw "volume" potem "menu" i obraz przeskoczy na "Standard". Ale nie jestem pewien czy to ustawienie własnie zmienia na "Dom"
- czy do połączenia bezprzewodowego z PC lub z internetem potrzebny jest dodatkowo adapter Samsunga do WiFi? Coś takiego jest napisane w instrukcji?
Reszta pytań przy dalszym użytkowaniu :)
 

ksvrl

New member
Linka do Bxxxx

Wiadomo coś w sprawie linki na której można powiesić ten TV?
Z tego co wiem to niema jej w zestawie więc teraz pytanie gdzie ją można kupić bo w sklepach wiedzą o jej istnieniu ale z zakupem już gorzej :(
 

cybol

New member
Witam, od kilku dni jestem szczęśliwym użytkownkiem telewizora 46B7000. Dopiero zacząłem bawić się ustawieniami ale cyfrową tv odbiera super... za to na analogowej tv kablowej na niektórych kanałach pojawiają się smugi. Próbowałem zmianę ustawień ale nie udało mi się ich zlikwidować...

Tak jak pisaliście przy wyłączonym świetle i ciemnym ekranie widać w rogach lekko rozjaśniony obraz ale gdybym nie przeczytał o tym na forum pewnie bym tego nie zauważył.

Ogólnie mówiąc tv jest ok ale za te pieniądze spodziewałem się czegoś lepszego. Najbardziej tandetny jest pilot i w porównaniu z innymi markami wygląda jak tania podróbka za 15 zł. Głośniki też nie grają za dobrze i przy głośniejszym ich ustawieniu brzęczy obudowa telewizora. Trochę rozczarował mnie fakt, że do bezprzewodowego internetu potrzebny jest zakup dodatkowego urządzenia. O czym nie poinformował mnie sprzedawca a ja nie doczytałem na stronie samsunga. W dodatku nie znalazłem go w żadnym polskim sklepie.

Jeśli chodzi jednak o jakośc obrazu to w porównaniu z tv Sharp Aquos którego mają rodzice to obraz jest jednak dużo lepszy. Ciekawą funkcją jest też odtwarzanie filmów z usb. Divx chodzi bez zarzutu i odziwo czego się bałem nie widać żadnych pikseli, dodatkowo można regulować wielkośc napisów. Wystarczy zakupić przenośny dysk 320GB za 300zł i mamy domową bibliotekę multimedialną.

Podsumowując jest to całkiem fajny telewizor i ładnie wygląda powieszony na ścianie :). Lecz może warto kupić coś tańszego i nie dopłacać 2 tyś. za cieńką obudowę lub poczekać parę miesięcy aż jego cena trzoszkę spadnie ponieważ równie dobrze mógłby sie nazywać UE46B7000PLN.

Pozdrawiam wszystkich...
 

sll

New member
Samsung UE46B7000 i Sony KLD-46Z4500 200Hz

Czy może ktoś dokonać porównania jakości obrazu telewizorów Samsung UE46B7000 i Sony KLD-46Z4500 200Hz w różnych opcjach: SD, HD itd.
 

thugnigga

New member
cybol napisał:
Witam, od kilku dni jestem szczęśliwym użytkownkiem telewizora 46B7000. Dopiero zacząłem bawić się ustawieniami ale cyfrową tv odbiera super... za to na analogowej tv kablowej na niektórych kanałach pojawiają się smugi. Próbowałem zmianę ustawień ale nie udało mi się ich zlikwidować...

Tak jak pisaliście przy wyłączonym świetle i ciemnym ekranie widać w rogach lekko rozjaśniony obraz ale gdybym nie przeczytał o tym na forum pewnie bym tego nie zauważył.

Ogólnie mówiąc tv jest ok ale za te pieniądze spodziewałem się czegoś lepszego. Najbardziej tandetny jest pilot i w porównaniu z innymi markami wygląda jak tania podróbka za 15 zł. Głośniki też nie grają za dobrze i przy głośniejszym ich ustawieniu brzęczy obudowa telewizora. Trochę rozczarował mnie fakt, że do bezprzewodowego internetu potrzebny jest zakup dodatkowego urządzenia. O czym nie poinformował mnie sprzedawca a ja nie doczytałem na stronie samsunga. W dodatku nie znalazłem go w żadnym polskim sklepie.

Jeśli chodzi jednak o jakośc obrazu to w porównaniu z tv Sharp Aquos którego mają rodzice to obraz jest jednak dużo lepszy. Ciekawą funkcją jest też odtwarzanie filmów z usb. Divx chodzi bez zarzutu i odziwo czego się bałem nie widać żadnych pikseli, dodatkowo można regulować wielkośc napisów. Wystarczy zakupić przenośny dysk 320GB za 300zł i mamy domową bibliotekę multimedialną.

Podsumowując jest to całkiem fajny telewizor i ładnie wygląda powieszony na ścianie :). Lecz może warto kupić coś tańszego i nie dopłacać 2 tyś. za cieńką obudowę lub poczekać parę miesięcy aż jego cena trzoszkę spadnie ponieważ równie dobrze mógłby sie nazywać UE46B7000PLN.

Pozdrawiam wszystkich...


moj wczoraj pojechal do serwisu - wlasnie z powodu wadliwych glosnikow - brzeczacych nawet przy niewysokiej glosnosci oraz z przesadzonego flashlightingu... jak nie naprawia to dziekuje :>
co innego jakby ten tv kosztowal 2k wtedy bym sie nie czepial..

ps: do pilota sie bardzo przyzwyczailem przez tydzien - wygodny i przyjemny w dotyku.. troche za duza czcionka jak dla mnie ale poza tym oryginalny wyglad.. oczywiscie kilka guzikow jest umieszczonych zupelnie "z dupy" ale to chyba cecha kazdego pilota..
 

rendar

New member
najlepiej jakby za darmo rozdawali,
mysl troche chlopie zanim cos napiszesz
idealow nie ma i nie bedzie, a za podobnego soniaka zaplacisz dwa razy wiecej, nie dostajac dwa razy lepiej
trzeba sie cieszyc, ze sa takie marki, ktore za nizsza cene, wcale nie kosztem jakosci, moga podrzucic nam niezly model tv, bo inaczej bysmy na starych crt jechali jeszcze dlugo....
 

lestatt

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Zamowilem mojego 46B7000 i czekam teraz na, mam nadzieje szybka dostawe.
Mam pytanie zwiazane z odtwarzaniem filmow przez usb z dysku zewnetrznego, mianowicie czy musi to byc dysk zasilany przez usb z tv badz pc, czy tez nie ma to znaczenia i dysk ten moze byc na zewnetrznym zasilaniu z sieci?? Bardzo prosze o odpowiedz kogos kto testowal juz takie rozwiazania, albo po prostu sie na tym zna , pozdrawiam i z gory dziekuje
 

bomer

New member
Witam

Mam UE46B7020, podłączałem dysk z zewnętrznym zasilaniem, tv ładnie wykrywa wszystkie partycje, nie ma z tym problemu
 
Do góry