Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

piotrkol

New member
Cześć...

Proszę napisać jaka jest różnica między modelami UE40b7000 a UE40B7020. Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś porównywał obraz na LE40B650 i UE40B7000? Dzięki za wszelkie informację - rozważam kupno nowego tv i nie jestem zdecydowany...
 

szataniol

New member
lestatt napisał:
Witam wszystkich serdecznie.
Zamowilem mojego 46B7000 i czekam teraz na, mam nadzieje szybka dostawe.
Mam pytanie zwiazane z odtwarzaniem filmow przez usb z dysku zewnetrznego, mianowicie czy musi to byc dysk zasilany przez usb z tv badz pc, czy tez nie ma to znaczenia i dysk ten moze byc na zewnetrznym zasilaniu z sieci?? Bardzo prosze o odpowiedz kogos kto testowal juz takie rozwiazania, albo po prostu sie na tym zna , pozdrawiam i z gory dziekuje

Witam!
Ja mam dysk zewnetrzny (Seagate 250GB w obudowie), który podłączam do sieci (220V) a drugim kabelkiem pod USB w TV lub w PC czy też laptopie. Mój 40B7000 "widzi" wszystko co na dysku (filmy w różnych formatch z napisami włącznie, zdjęcia, mp3 etc.) Powiem więcej: ze strony Samsunga pociągnąłem programik, który zainstalowałem na PC i za pomocą tego programu (SAMSUNG PC Share Manager) udostępniam bezprzewodowo wszystkie pliki, które mam na kompie w TV za pomocą funkcji DLNA. (konieczny router) Za...sta sprawa! Polecam!
 

lumix10

New member
nowe ledki...z mojej perspektywy

sluchajcie chlopaki...ogladalem porownanie nowych telewizorow led serie 6000 jak i 7000 i to rozne wielkosci 46,55 cali zestawione byly w sklepie z telewizorami 956 tych samych wielkosci........i powiem wam ,ze mimo wielu interwencji sprzedawcow jak i mojej osobiscie ustawienia nie dalo sie osiagnac....telewizorki led swiecily ciemniej...jak rowniez wydaje mi sie ze troszke wolniejsze mialy matryce...bylo widoczne szarpanie (film Jestem Legenda z blue ray) jednak udalo sie wyeliminowac nierowne podswietlenie matrycy...chociaz uwazam,ze nie jest ono az tak bardzo widoczne.

telewizory ogladalem w ogromniastym sklepie Boulanger w miescie Caen,Francja

przepraszam za brak polskiej czcionki...mam laptopka francuskiego ktory nie lubi polskich znakow :)
 

rendar

New member
zauwazylem, ze caly czas powtarzaja sie te same pytania,

nowi nabywcy - przeczytajcie najpierw caly temat, a znajdziecie odpowiedzi na wiekszosc swoich pytan, a tak naprawde zacznijcie od instrukcji obslugi, ciekawa lektura i wiele wyjasnia
 

Tomek_T

New member
Witam
Czy można w UE40B7000 ustawić YouTube po aktualizacji wirmware? Teraz mam Yahoo. :hmm:
 
Ostatnia edycja:

rendar

New member
co do plikow mkv z dzwiekiem dts:

polecam uzyc popcorn audioconverter - u mnie na komputerze przekonwertowanie do DD trwa ok 5 minut, tv polaczony z ampli optykiem i mamy dzwiek na 6 kanalow, wczoraj testowalem i wszystko smiga,
oczywiscie byloby milo gdyby samsung w koncu zaczal wspierac dts w tv, ale do czasu kiedy to nastapi jakies wyjscie awaryjne jest :)
 

bluray

Banned
Rozumiem, że TV dostaje po USB (ale FAT32 więc jest bardzo poważne ograniczenie dp 4 GB) lub DLNA (tu bez ograniczeń w rozmiarze pliku) mkv zaś optyk output z TV do ampa.
Jeżeli masz 6 kanałów w ampie to oznacza to, że to jest passthru.
Czyli TV przepuszcza bezinwazyjnie audio.
Jeżeli to prawda to to jest rewelacyjne rozwiązanie. Do tej pory pisano, że dostają na wyjściu tylko stereo.
W tej sytuacji zbędne są urządzenia typu NMT do odtwarzania mkv.
DTS to sprawa opłat licencyjnych więc pewnie nie będzie nigdy.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Najnowsza seria TV LCD Samsunga niemiłosiernie smuży?

Tak przynajmniej wynika z przeprowadzonego na portalu FlatpanelsHD testu. Najnowsze odbiorniki serii B7000 charakteryzuje krawędziowe podświetlanie diodami LED, doskonała czerń, bardzo dobra jakość koloru, wysoki poziom szczegółowości obrazu oraz wyśmienite wyposażenie. Problem w tym, że to wszystko blednie przy jednej, bardzo poważnej wadzie, jaką dostrzegli testujący ekran redaktorzy z FlatpanelsHD. To wyraźnie zauważalne smużenie, efekt halo jaki pojawia się w przypadku dynamicznych scen szczególnie w ciemnych partiach obrazu, którego nie można wyeliminować nastawami w ustawieniach telewizora. To bardzo poważna wada odbiornika, która przekreśliła B7000 w oczach recenzenta. Test dotyczył modelu 46 calowego... próbowano wszystkiego, dokładnej kalibracji, menu serwisowego, wreszcie wgrania nowego firmware – wszystko na nic, smugi pozostały. Redaktorzy nie wykluczali ewentualnej wady telewizora, warto jednak poczekać na kolejne testy tej serii – tego typu wada jest do wychwycenia natychmiast, ciężko ją pominąć / nie zauważyć.

http://www.youtube.com/watch?v=0H-d8d5gSgY&feature=player_embedded

info: frazpc.pl

Jakie są wasze spostrzeżenia?
 

jacho

New member
No cóż niestety musze przyznać że 7000 był moim faworytem ,ale wkurzyło mnie że ma tylko cyfrowe wyj. audio i do tego wbudowane głośniki które wszyscy kwitują krótko - koszmar.Samsung jakoś na siłe chce zwolenników analogowego audio wykurzyć -no to papa.Kupiłem u konkurencji, bo płaski wygląd to nie wszystko.
 

tycobb

New member
Witam,
czytam tak i czytam i już się pogubiłem. Czy w B6000 można oglądać divx'y via USB (i inne formaty) czy jedyny i słuszny wybór to B7000 ??:hmm:
pozdrawiam
ps. a jeśli chodzi o dźwięk to zawsze można podpiąć to do AV :D
 

rendar

New member
bluray,

ja ma dyski zewnetrzne w ntfs i pliki mkv w wielkosci od 4,3 do 11 gb i wszystko smiga

6 kanalow jest, na ampli (a mam 7 letniego starocia aiwy) lataja wszystkie kanaly i slychac na glosnikach tez, efekty, dialogi i dudnienie suba
 

ork10

New member
Jestem od paru dni posiadaczem 46b7000 i mam dwa pytania:

- czy w waszych pudłach była instrukcja obsługi w wersji książkowej, czy tylko w wersji elektronicznej? Ja chciałbym sobie to wydrukować, ale nie mogę znaleźć jakiegoś *pdf, a papierzastej wersji nie dostałem,

- mam na razie tylko kablówkę, więc może z tego bierze się problem, ale jak zrobić żeby format obrazu dostosował się do tego co nadają i nie było czarnych psów na dole i górze? W Tools mam ustawione jako Auto, ale to nic nie daje!
 

ork10

New member
piotrkol napisał:
ORK1 napisz Twoje wrażenia z zakupu, jaki jest obraz na kablówce, itp..
Napiszę kilka słów, jak pobawię się jeszcze trochę. Ganeralnie tv robi wrażenie jak go oglądam na DVD, ale z kablówki to uzyskałem satysfakcjonujący efekt po kilku dniach zabawy z pilotem, bo te ustawienia, które są również w tym wątku zupełnie mi nie pasowały. Jest to temat przeogromny, nie sądzę żeby komuś chciało się to czytać.
Ogólnie trzeba sporo czasu, żeby kablówka SD stała sie akceptowalna, ale po oglądaniu tv w MM myślałem, że będzie duuużo gorzej.

Jeśli miałbym teraz ponownie wybierać to bym go ponownie kupil, ale niech ktoś mi odpisze na moje pytanie jak zrobić, żeby on automatycznie dostosował szerokość ekranu do tego co nadają !
 

mari_p

New member
Nie wiem czy uda ci się dostosować automatycznie szerokość. Próbowałem... Ale ja częściej oglądam hd tv (mam kilka kanałów, na szczęście ulubione). Jeśli chodzi o pytanie ORK1 to ja mam już pierwsze wrażenia z oglądania kablówki na 46B7000. Do tej pory miałem lcd 32, ale diody są super. Mega kontrast o którym pisze producent jest faktycznie mega. Wg mnie powinno się już przestać reklamować tv chwaląc się kontrastem. Odbieram Aster i wszystko śmiga w najlepszej klasie, ale jak już posmakujesz obrazu hd to sd jest ciężko opisać. Działać działa, ale ja nie oglądam. Problemem w tym tv jest jednak duch. potwierdzam wspominany na tym forum ten problem. Dodatkowo, jeśli chodzi o 100hz próbowałem różnych źródeł, ale maksymalnie wyciągam 60hz. Nie wiem czy wszystko robię ok. Jeśli ktoś zna rozwiązanie (pewnie jest banalne) to proszę o info.
 

bary

New member
ork10 napisał:
[...] jak zrobić, żeby on automatycznie dostosował szerokość ekranu do tego co nadają !
Nie ma takiej możliwości w tym modelu a to co włączałeś w TOOLS na AUTO to opcja oszczędzania energii.
 
Do góry