Samsung a ceny!

j.jacek

New member
witam adajan
Nie łapię co masz na myśli mówiąc że mam wiele etatów.
To że chodzę po sklepach uważam za normalne muszę wiedzieć co dzieję się na rynku,a co do innych marek, zauważ że nie ma tak drastycznych obniżek. Są to ruchy kosmetyczne nie wpływające tak naprawdę na ostateczną cenę.Za zyczenia dziękuje.
pozdrawiam
 

Paweldubiel

New member
mam takie pytanko,czy jest możliwe że w tym roku ceny TV LCD spadną "jeszcze" bardziej,np. w okresie świątecznym,mam zamiar kupic Samsunga LE26S71 póki co kosztuje ok.2500,czekam juz troszke na ten zakup to te dwa-trzy miesiace mnie nie zbawi:cool:
czy obecne niskie ceny tv już spaść nie moga?
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
jak to zwykle bywa ceny przed świętami zawsze spadną - tak było i będzie.
Pytanie tylko o ile spadną ?
Nie sądzę aby spadły ceny modeli poszukiwanych a te co zalegają sklepowe pólki to pewno stanieją.Jak Ci się nie śpieszy to czekaj.

pozd
 

sadaman

New member
LIPA ML:
...zastanawiam sie nad kupnem modelu samsung LE32S71B lub LE32R72B co mozecie o nich powiedziec ? znacie jakies strony z testami tych telewizorków?

A propo modeli o których piszesz wszystko znajdziesz na stronach tego Forum.
A tak osobiście - nie widze sensu dopłacać 1000 zł za wg mnie niewiele lepszy obraz.
Każdy jednak ma swój własny gust i oczekiwania.
 

peter68

New member
Adejan 3 miesiące temu kupił za 5999 ja swój telewizor 32r72b w czerwcu kupiłem za 4890zł,chociaż była promocja i kosztował 4920 ,a nie za 5999-ta kwota jest sugerowana przez producenta.W tym czesie na allegro kosztował od 4700 do 5500.Przy zakupie należy sie niestety szukać w miare najniższej ceny i dodatkowo jeszcze się targować.Można obniżyc cenę nawet o 250 zł.
A jak nie chcą opuścić z ceny dziękujemy i wychodzimy.To dotyczy każdego sklepu i sprzętu.
Jeśli będą obniżki to fajnie dla przyszłych nabywców należy tylko pamiętać aby nie przepłacać.
 

detom

New member
lipa_ml napisał:
witam. czytam tak wasze wypowiedzi i mam dwie sugestie. po pierwsze w czym problem kupowac lcd przez internet? mzna przeciez isc np. do MM zobaczyc jak chodzi tv i zamowic taniej przez neta zawsze przysluguje prawo zwrotu w 10 dni od daty zakupy , "jak się nie mylę jest 7 dni na zwrot do sklepu bez podania przyczyny" niestety kupując tv w sklepie stacjonarnym nie ma mozliwosci zwrotu sprzetu po rzadnym pozorem ( tak stanowi kodeks cywilny w polsce) a poza tym jesli ktos kupuje na raty to moze zrezygnowac ale w takim przypadku musi zapłacic za sprzet gotowką chyba ze sprzedawca zgodzi sie na zwrot sprzetu . oczywiscie wiadomo ze sie nikt nie zgodzi. wiec chyba warto kupic przez neta bo mamy mozliwosc zwrotu towaru. a osobiscie zastanawiam sie nad kupnem modelu samsung LE32S71B lub LE32R72B co mozecie o nich powiedziec ? znacie jakies strony z testami tych telewizorków?

Sklepy internetowe też miewają siedziby więc można mieć i tańszy sprzęt i możliwość sprawdzenia towaru na miejscu jeśli się dobrze poszuka. Ja szukałem i znalazłem sklep który sprzedaje na allegro i mam do nich naprawdę blisko a ceny mają 30% niższe niż w MM czy Saturnie.

Co do modelu R71 i S71 miałem okazje zobaczyć oba grające obok siebie i powiem że bez wątpienia dla mnie dwa razy wieksza ilość kolorów w R71 jest od razu widoczna. Wielorakość odcieni danego koloru powoduje że nie widzimy jednej plamy tylko gradient, dzięki temu zyskuje obraz na szczególe i wierności. Przejścia kolorów nabierają płynności. Czy warto dać za to więcej kasy oczywiście każdy musi sam zdecydować wg. mnie warto.
 

Przemcio73

New member
detom napisał:
Sklepy internetowe też miewają siedziby więc można mieć i tańszy sprzęt i możliwość sprawdzenia towaru na miejscu jeśli się dobrze poszuka. Ja szukałem i znalazłem sklep który sprzedaje na allegro i mam do nich naprawdę blisko a ceny mają 30% niższe niż w MM czy Saturnie.

Co do modelu R71 i S71 miałem okazje zobaczyć oba grające obok siebie i powiem że bez wątpienia dla mnie dwa razy wieksza ilość kolorów w R71 jest od razu widoczna. Wielorakość odcieni danego koloru powoduje że nie widzimy jednej plamy tylko gradient, dzięki temu zyskuje obraz na szczególe i wierności. Przejścia kolorów nabierają płynności. Czy warto dać za to więcej kasy oczywiście każdy musi sam zdecydować wg. mnie warto.
witam. Masz rację, że warto - chociażby dlatego, żeby na "siłe" nie wmawiać sobie, że kupiłem telewizor, z którego jestem zadowolony. Seria S to przecież lowend -czyli tak naprawdę lcdeki o słabszej jakości (gorsza matryca i elektronika). Czytam często wypowiedzia sadamana, który z uporem maniaka utrzymuje, że zrobił świetny interes kupując samsunga serii s 9 w tej cenie pewnie tak) i próbuje przekonać innnych, że nie opłaca się kupować innych modeli (czyt. wyższych) Bez urazy sadaman;)
pozdrawiam
 

kamil

New member
Myślę, że w przeciągu 3 mcy ceny spadną o jakieś 300 -400 pln. Tak mozna w nieskończoność - ceny modeli spadaja - wchodzą nowe. Nowe znowu się starzeją i ceny spadają...itd, itd.

Ja także muszę się zmobilizowac. Mam juz upatrzone dwa modele LCD i jedna plazmę i zobacze co się stanie z cenami przed świętami....Wtedy dokonam zakupu.
 

altar2

New member
Seria S to przecież lowend -czyli tak naprawdę lcdeki o słabszej jakości (gorsza matryca i elektronika). Czytam często wypowiedzia sadamana, który z uporem maniaka utrzymuje, że zrobił świetny interes kupując samsunga serii s 9 w tej cenie pewnie tak) i próbuje przekonać innnych, że nie opłaca się kupować innych modeli (czyt. wyższych) Bez urazy sadaman;)
pozdrawiam[/quote]

Śmieszą mnie takie opinie że R71 jest lepszy od S71, ma lepsze kolory, elektronikę, wogóle się nie psuje i jest w swojej cenie bezkonkurencyjny. Pewnie, skoro jest droższy to pewnie lepszy. Od r71 też jest sporo lepszych i droższych modeli. Nie podoba mi się jedno: r71 świetny, s71 - be i wogóle kicha. Wg. mnie to nieprawda. Mam w domu s71 i jakoś nie tęsknię do super mega czad r71 bo poprostu uważam że r71 jak za swoją cenę nie jest wcale lepszy od s71. Świadomie wybrałem tańszy model bo r71 jest przereklamowany. Nic lepszego nie oferuje oprócz parametrów jakie podaje producent. Ja tam na parametry nie patrzę oglądając program telewizyjny a na obraz, który w s71 jest dla mnie bardzo dobry. Porównywałem oba modele w sklepie i niczym ten legendarny r71 mnie nie zachwycił.
Dlatego zostawcie Sadamana w spokoju bo wg. mnie ma rację. S71 jest lepszy od R71 a do tego tańszy :p
Pozdrawiam :D
 

jarwisz

New member
Bez reklam
altar2 napisał:
bo wg. mnie ma rację. S71 jest lepszy od R71

nie przesadzajmy - twoja opinia jest ważna ale nie przeginaj
s71 może być przynajmniej /dla Ciebie/ równie dobry jak r71 ale nie jest na pewno od niego lepszy.
Podaj na te swoje twierdzenie jakiś przykład wyższości s71 nad r71 aby potwierdzić swą teorię /nie mówię o przykładzie ceny - cena niższa to akurat antyargument/
 

Paweldubiel

New member
tańszy bo starszy model pewnie na tym róznica sie kończy:cool:
czy mozna liczyc że samsung LE32R51B bedzie z końcem roku tanszy niz dziś? (na dzis 3300) czy większe obnizki (promocje?) bedę przed,po świętach czy moze po nowym roku? wczesniej nie zwracałem na to uwagi dlatego się pytam,moze jest jakaś "zasada"?
 

darien

New member
Witam.
Nie wiem jak seria R51, ale ja obserwuję od 15 września serię R71-72, 32,37 i 40" i w ciągu tych 18 dni ceny spadły o około 300 PLN. Stąd moja decyzja o wstrzymaniu kupna odbiornika do grudnia/stycznia. Liczę na to, że w tym okresie kupię R72B 40" za 5000 PLN. Obym się nie przeliczył;)
 

Przemcio73

New member
altar2 napisał:
Seria S to przecież lowend -czyli tak naprawdę lcdeki o słabszej jakości (gorsza matryca i elektronika). Czytam często wypowiedzia sadamana, który z uporem maniaka utrzymuje, że zrobił świetny interes kupując samsunga serii s 9 w tej cenie pewnie tak) i próbuje przekonać innnych, że nie opłaca się kupować innych modeli (czyt. wyższych) Bez urazy sadaman;)
pozdrawiam

Śmieszą mnie takie opinie że R71 jest lepszy od S71, ma lepsze kolory, elektronikę, wogóle się nie psuje i jest w swojej cenie bezkonkurencyjny. Pewnie, skoro jest droższy to pewnie lepszy. Od r71 też jest sporo lepszych i droższych modeli. Nie podoba mi się jedno: r71 świetny, s71 - be i wogóle kicha. Wg. mnie to nieprawda. Mam w domu s71 i jakoś nie tęsknię do super mega czad r71 bo poprostu uważam że r71 jak za swoją cenę nie jest wcale lepszy od s71. Świadomie wybrałem tańszy model bo r71 jest przereklamowany. Nic lepszego nie oferuje oprócz parametrów jakie podaje producent. Ja tam na parametry nie patrzę oglądając program telewizyjny a na obraz, który w s71 jest dla mnie bardzo dobry. Porównywałem oba modele w sklepie i niczym ten legendarny r71 mnie nie zachwycił.
Dlatego zostawcie Sadamana w spokoju bo wg. mnie ma rację. S71 jest lepszy od R71 a do tego tańszy :p
Pozdrawiam :D[/QUOTE]
i w tym temacie toś to altar2 wszystkie swoje argumenty wyczerpał:lol: Ot, cała polska mentalność - im coś tańszego tym na pewno jest lepsze... po co "przepłacać". Sugeruję także poczytać opinii polskiego forum jak i np. agielskiego na temat ww. lcdeków.
P.S. Zastanawiałem się w ogóle czy pisać tego posta.;-)
 

altar2

New member
a od kiedy to Polską mentalnością jest oszczędność i rozsądek w zakupach ? W tym celują chyba ludy znacznie bardziej sytuowane od nas. Polską mentalnością są chyba właśnie kompleksy w związku z mniejszymi zarobkami, więc ten co kupi drożej (nie koniecznie lepiej) od razu czuje się bardziej jak to się mówi na TOPie.
Pozdrawiam :)
 

altar2

New member
jarwisz napisał:
nie przesadzajmy - twoja opinia jest ważna ale nie przeginaj
s71 może być przynajmniej /dla Ciebie/ równie dobry jak r71 ale nie jest na pewno od niego lepszy.
Podaj na te swoje twierdzenie jakiś przykład wyższości s71 nad r71 aby potwierdzić swą teorię /nie mówię o przykładzie ceny - cena niższa to akurat antyargument/
Pewnie że s71 nie jest lepszy od r71 - nie zauważyłeś buźki na końcu ? Ja tylko próbuję powiedzieć że nie jest taki be jak tu niektórzy piszą i nie tak bardzo gorszy od r71
 

sadaman

New member
Ahh

Na codzień przeglądam to forum i z dnia na dzień czuję coraz mniejszą potrzebę pisania "czegokolwiek"
Myślę że w temacie TV LCD chyba zostało powiedziane już wszystko...a każda kolejna osoba która wypowiada się w danym wątku poświęconym konkretnemu modelowi TV raczej tylko się powtarza z tym co napisali poprzednicy...no może z tą małą rożnicą że zdania są inaczej sformułowane.

Zawsze tak byłyo i chyba już tak zostanie...jedni będą zachwalać model S71B "Tak jak robie to Ja - z prostej przyczyny, jak na model tej klasy niczego mu nie brakuje i wcale nie gra jak jakiś DEAWOO czy MEDION czyt. gorzej , paściato - tylko działa tak jak przystało na marke SAMSUNG" czyli odpowiednio do swojej klasy.
Oczywiście że r71 czy r72 zagra lepiej choćby dlatego że posiada o klase wyższą matrycę czyli S-PVA, model S71 ma matryce PVA - ale podtrzymuje nadal swoje zdanie tzn. stojąc w sklepie gdzie na jednej ścianie obok siebie wyświetlają ten sam materiał modele S71 i R72 oraz R71 różnica była minimalnie lepsza na korzyść serii R - i dlatego jeśli obecnie miałbym zapłacić za S71 3000zł a za R72 3650zł to wybrałbym ten pierwszy a różnice kwoty przeznaczyłbym na coś innego.
Ten segment TV nadal się rozwija i jeszcze będzie tak że za 2 może 3 lata będzie myślało się o wymienie na coś lepszego a wówczas w podobnej cenie bądź nawet niższej będzie można kupić pewnie TV FULL HD.

Poza tym narazie jedynym mankamentem serii S71B jest trzeszczący lewy głośniczek przy korzystaniu ze źródła zewnętrznego czy poprzez złącze SCART - występuje to jednak na tyle rzadko że nie jest to strasznym felerem i mankamentem.
A co do serii R - to już dużo na tym forum było - pojawiające się piksele, subpiksele...jakieś dziwne plamy na TV.
Być może to przypadek - ale mimo to jak czytam te komentarze to wychodze z założenia że słusznie zrobiłem kupując S71B

I narazie na koniec - szanuje opinie wszystkich użytkowników tutejszego forum i nikt nie musi mnie sorkować za odpowiedzi takie a nie inne na moje teksty.
W końcu to wolny kraj;)
 

Przemcio73

New member
sadaman napisał:
Na codzień przeglądam to forum i z dnia na dzień czuję coraz mniejszą potrzebę pisania "czegokolwiek"
Myślę że w temacie TV LCD chyba zostało powiedziane już wszystko...a każda kolejna osoba która wypowiada się w danym wątku poświęconym konkretnemu modelowi TV raczej tylko się powtarza z tym co napisali poprzednicy...no może z tą małą rożnicą że zdania są inaczej sformułowane.

Zawsze tak byłyo i chyba już tak zostanie...jedni będą zachwalać model S71B "Tak jak robie to Ja - z prostej przyczyny, jak na model tej klasy niczego mu nie brakuje i wcale nie gra jak jakiś DEAWOO czy MEDION czyt. gorzej , paściato - tylko działa tak jak przystało na marke SAMSUNG" czyli odpowiednio do swojej klasy.
Oczywiście że r71 czy r72 zagra lepiej choćby dlatego że posiada o klase wyższą matrycę czyli S-PVA, model S71 ma matryce PVA - ale podtrzymuje nadal swoje zdanie tzn. stojąc w sklepie gdzie na jednej ścianie obok siebie wyświetlają ten sam materiał modele S71 i R72 oraz R71 różnica była minimalnie lepsza na korzyść serii R - i dlatego jeśli obecnie miałbym zapłacić za S71 3000zł a za R72 3650zł to wybrałbym ten pierwszy a różnice kwoty przeznaczyłbym na coś innego.
Ten segment TV nadal się rozwija i jeszcze będzie tak że za 2 może 3 lata będzie myślało się o wymienie na coś lepszego a wówczas w podobnej cenie bądź nawet niższej będzie można kupić pewnie TV FULL HD.

Poza tym narazie jedynym mankamentem serii S71B jest trzeszczący lewy głośniczek przy korzystaniu ze źródła zewnętrznego czy poprzez złącze SCART - występuje to jednak na tyle rzadko że nie jest to strasznym felerem i mankamentem.
A co do serii R - to już dużo na tym forum było - pojawiające się piksele, subpiksele...jakieś dziwne plamy na TV.
Być może to przypadek - ale mimo to jak czytam te komentarze to wychodze z założenia że słusznie zrobiłem kupując S71B

I narazie na koniec - szanuje opinie wszystkich użytkowników tutejszego forum i nikt nie musi mnie sorkować za odpowiedzi takie a nie inne na moje teksty.
W końcu to wolny kraj;)
Wolny dla wypowiedzi tych mądrych i mniej mądrych... argumentów przekonywujących i tych mniej. I zgadzam się z tobą sadaman, że zaoszczędziłeś na lcd tych pareset złotych, ale chyba sam przyznasz, że tak można traktować wszystkie zakupy. Z kolei ja kupiłem samsunga r72 tylko dlatego, że nie stać mnie na wydawanie pieniędzy na wg mnie gorszy produkt - i tu chyba nie ma co do tego wątpliwości. Kupiłem, chcąc oszczędzić parę złotych, tak kiedyś crt lg i już na starcie na tym straciłem - został oddany po naprawach gwarancyjnych. I wcale nie uważam, z kolei, że seria s jest badziewna (czy jakoś tak, jak to powiedział altar2) Uważam, że za warto dopłacić za produkt lepszy. I tyle w temacie. A teraz czekam na zakup sharpa (zdrada firmy:) - mam też monitorek samsunga) A sharpa dlatego, że jest po prostu lepszy od samsunga obu serii. A samsung bedzie głównie służył do dvd i nboxa oraz współpracy z komputerem.
Co do wypowiedzi: "a od kiedy to Polską mentalnością jest oszczędność i rozsądek w zakupach ? W tym celują chyba ludy znacznie bardziej sytuowane od nas. Polską mentalnością są chyba właśnie kompleksy w związku z mniejszymi zarobkami, więc ten co kupi drożej (nie koniecznie lepiej) od razu czuje się bardziej jak to się mówi na TOPie." - Gdybym ja miał się czuć na topie (jak to zgrabnie ująłeś) to bym sobie sprezentował jakiegoś loewe czy samsunga full hd. Jest otóż odwrotnie - wystarczy popatrzeć na zachowanie ludzi w sklepach przebierających w cenach (i nie mam tu koniecznie na myśli tylko ludzi biedniejszych) Co do mnie to takowego kompleksu nie mam;)
No i to: "a i tak się składa że dużo czytam opini na różnych forach ale się nimi nie sugeruję w odróżnieniu do kolegi." - podobno słuchanie rad i wyciąganie swoich wniosków należy do ludzi rozumnych. Staram się czytać właśnie opinii innych, bo jak sam dobrze wiesz nie ma często możliwości sprawdzenia i porównania wielu lcd na raz. Więc często opinie mogą się okazać bardzo przydatne - wybrałem firmę samsung bo dobrze współpracuje z komputerem (w przeciwieństwie do nawet o wiele lepszych modeli innych firm). Właśnie jestem po teście z kablem dvi-hdmi i współpraca jest naprawdę wyśmienita. Po regulacji ustawień w sterownikach obraz dobrze rozciągnięty na całym obszarze.
pozdrawiam wszystkich (tych posiadających serię s jak i r;) )
 

altar2

New member
I na tym zakończymy - seria S to dobre telewizory a R jeszcze trochę lepsze :)
Peace 4 all - i miłego oglądania telewizji nowej generacji
 
Do góry