Samsung a ceny!

j.jacek

New member
Witam wszystkich
bardzo proszę wszystkich użytkowników tego forum o podawanie cen obowiązujących w tym momencie na rynku .
Jest to potrzebne do weryfikacji cen hurtowych w odniesieniu do cen realnych
pozdrawiam
 

adajan

New member
Specjalnie odczekałem 10 dni od moich wątpliwości co do obnizki cen Samsungów.To co pisał j.jacek i kiki to nieprawda:confused: Ceny w/w lcd nie obniżyły się,mój dalej kosztuje tyle ile zapłaciłem za niego 3 m-ce temu(5999).Sprzedawca z MediaMarkt powiedział,że owszem były minimalne obniżki,ale niektórych modeli Philipsa i jeszcze innych marek ale nie Samsungów!I muszę wam powiedzieć jeszcze jedno :samsungi sprzedają się jak"ciepłe bułeczki".Poszedłem jeszcze do zwykłych sklepów RTV i tam też o rzadnych 30% obniżkach nie słyszeli:hihi:Ceny,które oglądałem sa z dnia 18.09,a MediaMarkt o którym pisałem to Rybnik;)(wpisujemy w google mediamarkt i tam mamy telefon do Rybnika)A w ogóle,jeżeli były jakieś zmiany cenowe to były to zmiany "kosmetyczne"
Pozdrawiam
 

Kilmar

New member
Witam
no wlasnie - ja tez nie zauwazylem
Czekam na obnizke na 40m71b i rzeczywiscie tanieje, ale nie jakos skokowo. Na razie kosztuje 8800 i czekam na dalsze "ruchy".

pozdrawiam
 

ro35

New member
ceny poooszły

oczywiście w sklepach nie-dla-idiotów obniżek nie widać, np. w euro-agd-rtv u mnie na osiedlu:
32s71 - 3899zl
32r71(2) - 5999zl (!!!)
a na normalnym rynku ceny zleciały nawet poniżej zapowiedzi Jacka
32s71 - od 3088zl
32r71(2) - od 3628zl
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/filtr/_1378_897_0_0_0_0_0_0
od dwóch tygodni obserwowałem ceny na skapcu i codziennie taniej, codziennie coraz więcej sklepów oferowało sprzęt w dobrych cenach. po prostu wolny rynek.
 

Kilmar

New member
ro35 napisał:
oczywiście w sklepach nie-dla-idiotów obniżek nie widać, np. w euro-agd-rtv u mnie na osiedlu

Nie mówię o sklepach DLA-IDIOTÓW tylko o ceneo / allegro i kilkudziesięcio% czy kilkunasto% obniżki nie widzę. Wg mnie tanieje z "normalną" prędkością :(
Mimo to mam nadzieję, że to ja się mylę i że niedługo 40m71b dostanę za 8k :bober:
Nie wiem tylko czy czekać az do polowy pażdziernika (jak radza na tym forum), bo zona narzeka ze jej się stary CRT kiepsko w nowym mieszkanku komponuje i mnie pogania :p

pozdrawiam
 

j.jacek

New member
Witam wszystkich
Bardzo dziękuje za szybką reakcje na mój apel.
Co do cen w naszych ulubionych marketach to zmiany nastąpią dopiero w momencie wejścia w życie oficjalnego cennika,który ma teoretycznie pojawić się na początku października.Proponuje więc traktować te sklepy jako punkty przedstawiające ofertę producenta. Możliwość porównania z innymi firmami względem obrazu i funkcji odbiornika, a nie cenami. Cena 5999 za 32r72b
to parodia i dziwię się ludziom, że ciężko zarobioną kasę puszczają w błoto.
Co do cen w internecie, maleją stopniowo i tak jeszcze będzie przez jakiś czas.
Właściciele sklepów internetowch nie są głupi ,po co zabijać kurę co znosi złote jaja ,można zrobić obniżkę o 1500zł lub 2000zł od razu,tylko po co? Jak można to robić stopniowo i tak klient jest zadowolony że ma taniej.
pozdrawiam
 

Medal

New member
:(

Witam wszystkich serdecznie. Dzis zakupilem TV Samsung 32r71bx na raty. Telewizor po obnizce kosztowal okolo 5200zl. Zalamalem sie widzac ze mozna go kupic juz za 3600zl. Patrzac na ceny poza sklepami internetowymi ktore podaliscie, telewizor kosztuje okolo 5000. Wiec jak to jest? Moze by oddac TV? Chociaz wzial wziety na raty kurcze :( Z gory dziekuje za porady
PS. Do ktorego zlacza euro mam podlaczyc DVD, AV czy RGB ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
albo oślepłem albo liczyć nie potrafię

Adajan
"Specjalnie odczekałem 10 dni od moich wątpliwości co do obnizki cen Samsungów.To co pisał j.jacek i kiki to nieprawda:confused: Ceny w/w lcd nie obniżyły się,mój dalej kosztuje tyle ile zapłaciłem za niego
3 m-ce temu(5999).Sprzedawca z MediaMarkt powiedział,że owszem były minimalne obniżki,ale niektórych modeli Philipsa i jeszcze innych marek ale nie Samsungów!I muszę wam powiedzieć jeszcze jedno :samsungi sprzedają się jak"ciepłe bułeczki".Poszedłem jeszcze do zwykłych sklepów RTV i tam też o rzadnych 30% obniżkach nie słyszeli:hihi:Ceny,które oglądałem sa z dnia 18.09,a MediaMarkt o którym pisałem to Rybnik:wink:(wpisujemy w google mediamarkt i tam mamy telefon do Rybnika)A w ogóle,jeżeli były jakieś zmiany cenowe to były to zmiany "kosmetyczne"
Pozdrawiam"
Przecież cena jest 3625 zł
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/85535

O ile potrafisz liczyć - w co mam duze wątpliwości - to różnica ceny = prawie 40% i Ty zarzucasz nam Nieprawdę !!!!
Przecież to nawet nie jest śmieszne . A sprzedawca w MM - ma raczej wątłą wiedzę - bo niby skąd ma wiedzieć.

pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
jak się nie mylę jest 7 dni na zwrot do sklepu bez podania przyczyny ... ale musi być paragon lub faktura zakupu.

a nich Cię @Medal - kupiłes prawie najdrożej jak tylko można w Polsce
co Ci dali do tego LCD - jakąś panienkę do obsługi czy coś podobnego.Internetu nie masz,google wystukać i już.
Szoruj do sklepu i go oddaj

pozd
 
Ostatnia edycja:

Medal

New member
ehh :(

Dzieki jarwisz za odpowiedz. Nie wiem jak to bedzie z zakupem na raty :( Szukam jakis podstaw prawnych zeby mnie w sklepie nie zagieli :(
EDIT: Z tego co widze to nie mozna oddac towaru bez podania przyczyny konkretnej :(((((( Czy prawnie mozna oddac towar ze wzgledu ze w sklepie w Warszawie kosztuje on jakies 1600zl mniej?
EDIT2: Nie znalazlem zadnej podstawy prawnej zgodnie z ktora moglbym zwrocic TV :((((
 
Ostatnia edycja:

oliwka20

New member
:( oj biedactwo,az mi Ciebie zal, pozostaje Ci teraz tylko haslo ,ze Shreka "niech mnie teraz ktos przytuli" ,a ja kobitka prawie za ta sama cene kupilam sobie 40"m61b.;) pozdrawiam Oliwka .
 

Smartek

New member
Niestety, tak to juz jest jak sie w marketach kupuje..

Ostatnio widzialem w Avansie LG PX5R za 11500zl!

Gdzie wg. skapca mozna go miec za 5859zl, roznice sobie sami policzcie - wystarczy, ze sklep sprzeda jedna taka plazme i sa juz czysto na caly miesiac.. smiech na sali.
 

Medal

New member
Smartek: Kupilem w Avansie wlasnie :( Zreszta latalem po wszystkich sklepach (marketowych i niemarketowych) i ceny podobne. Szkoda ze nie zajrzalem na skapca czy na allegro :( :( :( :( :(
 

adajan

New member
Do kiki
Chyba jednak oślepłeś!Pokazujesz nam ceny sklepów internetowych,wysyłkowych i innych Allegro.Zaznaczam, nie mam nic przeciwko tym "sklepom",sam zresztą kupuję często na Allegro,ale telewizora bym nie kupił:cool:.Proza jest całkiem inna!Ludzie wolą iść do "normalnego" sklepu i zobaczyć na własne oczy jak wygląda i "chodzi" ich przyszły LCD czy PLAZM.Może powiesz wszystkim jaki % ludzi decyduje się na zakup telewizora w takim sklepie!Liczyć chyba też nie potrafisz(bez urazy)bo w tym linku który podałeś ceny są różne!!!nawet ponad 6000zł.A teraz zagadka do ciebie:ty podałeś obniżkę cen maksymalną:rolleyes: podaj minimalną.Może jesteś dobrym elektronikiem nawet bardzo dobrym,ja natomiast jestem pragmatykiem i teoretykiem.Wolę cię kiki jak dyskutujesz o b.ważnych sprawach technicznych dotyczących HDTV,forumowicze uważają cię za autorytet,zresztą ja też.I chciałbym ,aby tak pozostało!
Pozdrawiam
 

robertt

New member
Byłem dzisiaj w Saturnie w Wa-wie i widziałem Samsunga 40M61 za 5999. Pytałem się czy są to nowe sztuki, czy powystawowe. Sprzedawca zapewniał że poza tym na stoisku ma jeszcze ostatnie 2-3 szt. nowiutkie. Ja planuję zakup LCD dopiero za miesiąc, ale ta cena wydała mi się naprawdę atrakcyjna.
 

j.jacek

New member
Witam adajan
W dniu wczorajszym wpadłem na mały rekonesans do MM w Warszawie przy ul.Ostrobramskiej ,a tam wszystkie ceny lcd Samsunga w dół .Dla przykładu le 32r72r kosztuje 4500zł ,to jak nie licząc wychodzi minus 25% i myślę że to narazie początek obniżek w marketach.
Co do zakupów w sklepach internetowych to chyba nie ma żadnego problemu umówić się na odbiór własny i sprawdzenie go osobiście .Zważywszy na dużą różnicę w cenie warto poświęcić czas i kasę na podjechanie nawet do innego miasta i kupienie. A tak na marginesie to obsługuję parę sklepów internetowych i w przypadku wystąpienia problemów technicznych wymieniają sprzęt na nowy
(oczywiście nie po miesiącu, jak miało to niedawno miejsce)
serdecznie pozdrawiam
ps.
proszę o dalsze informację z rynku (nie tylko z ceneo )
 

lipa_ml

New member
witam. czytam tak wasze wypowiedzi i mam dwie sugestie. po pierwsze w czym problem kupowac lcd przez internet? mzna przeciez isc np. do MM zobaczyc jak chodzi tv i zamowic taniej przez neta zawsze przysluguje prawo zwrotu w 10 dni od daty zakupy , "jak się nie mylę jest 7 dni na zwrot do sklepu bez podania przyczyny" niestety kupując tv w sklepie stacjonarnym nie ma mozliwosci zwrotu sprzetu po rzadnym pozorem ( tak stanowi kodeks cywilny w polsce) a poza tym jesli ktos kupuje na raty to moze zrezygnowac ale w takim przypadku musi zapłacic za sprzet gotowką chyba ze sprzedawca zgodzi sie na zwrot sprzetu . oczywiscie wiadomo ze sie nikt nie zgodzi. wiec chyba warto kupic przez neta bo mamy mozliwosc zwrotu towaru. a osobiscie zastanawiam sie nad kupnem modelu samsung LE32S71B lub LE32R72B co mozecie o nich powiedziec ? znacie jakies strony z testami tych telewizorków?
 

j.jacek

New member
witam lipa_ml
Modele z serii r są wyżej sklasyfikowane niż seria s ,odpowiedź nasuwa się sama,biesz le 32r 72b lub le 32r71b cena ta sama różnica tylko w wykończeniu.
pozdrawiam
 

adajan

New member
No,no j.jacek:D gratuluję ci parę etatów!Widzę ,że sie ustawiłeś,ale to nie wystarczy by być alfą i omegą!Proponuję abyś przeszedł się po sklepach ( siedzenie przed komputerem,sprawdzanie cen nic nie znaczy)przynajmniej 10-ciu-sprawdż cenę jednej marki LCD i podziel przez 10:(?Może dojdziesz do wniosku jakie naprawdę są ceny!Twoja sprawa jak interpretujesz moje słowa.Ale i tak życzę ci wszystkiego najlepszego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry