Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

gutek12

New member
Mnie już nie korci, a jak dodamy do tego WebOS i tego pilota od LG, to rzekłbym, że mnie irytuje.
Musiałem pogrzebać w menu serwisowym Oleda LG, żeby wyłączyć ściemnianie obrazu, a nie jest to takie proste, żeby powiedzieć, że bez wejścia w menu serwisowe niemożliwe.

Na PC wygląda to tak:

15% ciemniej po 1min
20% ciemniej po 2min
40% ciemniej po 20min

Na nic ustawianie ogólnodostępne - wyłączenia jakiś oszczędzaczy energi, AI jasności, wypalania itd.
Na dłuższą mete przeszkadza, co mi z ładnego obrazu, jak ekran ma całą masę zabezpieczeń które irytują (piszę tu o użytkowaniu PC)
Zresztą od groma opinii na temat irytującego dimmimgu Oleda.
Tv/monitor ma służyć mi - jak wół roboczy, a nie ja jemu.
Chce 3h patrzeć w białe okno na ekranie, to ma być białe.
Chce włączyć komentarze na YT (białe tlo) na 1h, to chce widzieć białe.
Tak można wymieniać...

Tak czy inaczej, gdyby ktoś chciał wejść w menu serwisowe LG Oleda, bez serwisowego pilota, to wpisujemy w wyszukiwarkę (na tv):
http://webosapp.club/instar i wpisujemy kod 0413

Następnie wyłączamy TPC i GSR
W koncu z tv/monitora można korzystać jak ustawa przewiduje.
Sporo w sieci takich zaleceń, ale jak ktoś się boi, że mu się tv wypali, niech nie korzysta. Ja mam to w poważaniu.

View attachment 21785
Niestety stronka http://webosapp.club/instar nie działa :(
 
Można Kiki ofertę prepaida na tego 85c845 ? Tak już za mną chodzi myśl, żeby wymienić mojego leciwego, 58 calowego, TCL (nomen omen od Ciebie ;) ) na coś większego, a nie mam na razie sprecyzowanego jakiegoś faworyta.
 

pepka

Member
Bez reklam
Cześć po dłuższej przerwie. Jest teraz coś bardziej sensownego niż Samsung QE85Q80b (w relacji cena-jakość)?
Myślę ewentualnie nad jakimś oledem 77... ale może być za mały (mino, że do tv 3m bez kilku centymetrów) ;)
 

pepka

Member
Bez reklam
Ok, czekam na test w takim razie (ofertę na PW też bym poprosił). Opinie użytkowników mile widziane :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz w specjalnej ofercie dla członków forum z pełnym pakietem .
Masz na PW
 

STALOWY

New member
Większe możliwości, otwarty system, lepsze skalowanie , DV, ma TCL 85c845.
Zapomniałeś powiedzieć że TLC ma problemy u nas z serwisem po przeczytaniu forum .... totalna masakra ... odechciało mi się kupować TCL 98C735 98 ""
Już prawe byłem zdecydowany gdyż cena spadła do 19000 płn .... sic!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież to Twój wybór.
Podaj proszę kto na forum napisał złe słowo na 85C845 lub na 98C735 ?
Z tych co kupili a nie z tych co parają się pisaniem opowieści "babuni ".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Brakuje mi opcji wyłączania obrazu z zachowaniem audio.
Mają to niektóre modele Samsunga, nawet w moim tv/monitorze jest, podobnie jak pamiętam w LG.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ewidentnie. Mój tv często służy za odbiornik audio, czyli odpalam na kilka godzin muzykę, podcasty itd. a ekran godzinami świeci bezwiednie.
Plus taki, że się nie wypala ; )
Dziwi mnie brak tej opcji, szczególnie że są niepotrzebne opcje "eko", a ta realnie kluczowa została pominięta.
To powinien być standard i najlepiej pod przyciskiem na pilocie.

Czyli dokładnie to,
Ponadto, wystarczy przytrzymać przycisk volume i z automatu pojawia się okno.
Szkoda, że u mnie tej opcji nie ma, ale może komuś się przyda:

 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Ewidentnie. Mój tv często służy za odbiornik audio, czyli odpalam na kilka godzin muzykę, podcasty itd. a ekran godzinami świeci bezwiednie.
Plus taki, że się nie wypala ; )
Dziwi mnie brak tej opcji, szczególnie że są niepotrzebne opcje "eko", a ta realnie kluczowa została pominięta.
To powinien być standard i najlepiej pod przyciskiem na pilocie.

Czyli dokładnie to,
Ponadto, wystarczy przytrzymać przycisk volume i z automatu pojawia się okno.
Szkoda, że u mnie tej opcji nie ma, ale może komuś się przyda:

Podobnie Panasonic, który od kiedy pamiętam ma funkcję wyłączania panelu a także Sony. Ale czym by się tu chwalił Marek? Ulotkę trzeba zapełnić marketingowym bełkotem o lprzekatnwk, liczbie stref itd.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
85 QN85B jest poniżej 12k do wyrwania z ratami 0% na 2 lata. Realnie wyjdzie więc poniżej 10k uwzględniając rabat inflacyjny :D Jest dużo gorszy niż QN90B?
 
Do góry