Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Racja, racja. Nie ma nic lepszego niż testy we własnych warunkach. 7 mnie temat ucichł, bo nie udało się kupić tego 48" za 2800 zł. Poczekam na spadek cen to znowu pomyślę.

@armanig
Pękłem i wziąłem tego 48", cena taka, że musiałem. Jakieś rady na początek? :D
Ustawiłem tryb standard, oszczędzanie energii na auto (sam reaguje na światło w pokoju?) i tyle w sumie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja już pogoniłem, to nie pamiętam, ale jak pod PC (?) to bez ustawień się nie obejdzie. Musisz powyłączać wszystkie badziewia. U mnie tylko na jednym trybie nie było lagów na myszce. Musisz wejść w tryb Hdmi i ustawić go dla PC i tak zapisać. Wszystkie "eco" powyłączać, temperaturę też (pod siebie), no i podstawa, wejść w tryb serwisowy i wyłączyć to ściemnianie ekranu.
Ktoś to pisał ostatnio, że ten sposób który podawałem już nie działa (?)
No i jak z czcionką, jest wyrazna u Ciebie? Jak nie, to ta wyrazistość/ostrość + zabawa w PC, a też tutaj zeszło żeby ją ustawić. Tak było u mnie, żeby to w ogóle wyświetlało dobrze. Skalowanie w PC 100% dla 4k
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Porobiłem te opcje. Wszystko wyraźne. Jedynie co to wysokość mi przeszkadza. Myślę, że 42" byłby lepszy. Póki co dużo kombinacji, bo kartę musiałem kupić... Daje sobie jeszcze kilka dni i najwyżej pójdzie do zwrotu :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak pisaliśmy, na 42" w 4K i skalowaniu 100% będziesz miał wszystko mniejsze, jeżeli Ci to pasuje i będzie komfortowo, to 42" jest dla Ciebie.

Jak teraz te ikony, wielkość czcionek, komentarzy, stron, generalnie to co widzisz, jest w sam raz, za małe, za duże? (Przy 100% skalowaniu)

Ps. Trzeba do tego podejść tak ; )
Pracujesz na takim skrawku jaki pasuje, a cala reszta wolnej powierzchni jest bonusem który czasami wykorzystujesz, a czasami jest bezuzyteczny.

Mi zajebiscie brakuje teraz tej powierzchni na 32" 4k, nie mogę porozstawiać stron, tabelek, zdjęć itd jak coś robię na jednym ekranie. Za malo miejsca. Muszę skalować do 120 bodazje, bo ekran za mały na 4k, a jak dam 100% skalowania, to wszystko jest za małe.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tak jak pisaliśmy, na 42" w 4K i skalowaniu 100% będziesz miał wszystko mniejsze, jeżeli Ci to pasuje i będzie komfortowo, to 42" jest dla Ciebie.

Jak teraz te ikony, wielkość czcionek, komentarzy, stron, generalnie to co widzisz, jest w sam raz, za małe, za duże? (Przy 100% skalowaniu)

Ps. Trzeba do tego podejść tak ; )
Pracujesz na takim skrawku jaki pasuje, a cala reszta wolnej powierzchni jest bonusem który czasami wykorzystujesz, a czasami jest bezuzyteczny.

Mi zajebiscie brakuje teraz tej powierzchni na 32" 4k, nie mogę porozstawiać stron, tabelek, zdjęć itd jak coś robię na jednym ekranie. Za malo miejsca. Muszę skalować do 120 bodazje, bo ekran za mały na 4k, a jak dam 100% skalowania, to wszystko jest za małe.
Kupiłem już uchwyt do TV. Opuszczę go minimalnie nad biurko + delikatne nachylenie i myślę, że będzie ok.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja sobie sprawiłem taki (podobny) uchwyt i to był jeden z lepszych zakupów miesiąca ; )
Można przybliżać, oddalać, wykręcać, przesuwać na boki. Fajnie też monitor lewituje nad biurkiem.
Żałuje, że go nie kupiłem wcześniej do 48", zamiast wisieć i robić za lustro, może by się udało przesunąć w bok i uniknąć odbić

Coś takiego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
One też występują z mocowaniem do biurka. Działanie jest to samo.
Nie ma opcji, żeby nie dopasować idealnego ustawienia.

 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
48" OLED zostaje :D Praca na nim to przyjemność. Ustawiłem 1:1, 100@ skalowanie. Cudo. Mieszczę cały arkusz na szerokość, a po prawej kolejne okno z Chrome.
 
Do góry