Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kazdy hdmi z certyfikatem to jeden pies ja kupiłem ten o którym pisałem bo inne mi z ps4 pro szwankowaly i jestem zadowolony prawda jest że jak to brałem to nie było hamy z certyfikatem akurat.

Certyfikat Premium, to wymysł grupy HDMI i zamysł jest prosty - klient ma pewność, że kabel spełnia wszystkie wymagania "4K".
Nic więcej typowego Kowalskiego nie powinno interesować, bez względu na cenę.
Żeby dostać taki certyfikat od grupy HDMI, producent musi się zgodzić na testy przed wprowadzeniem produktu z tym oznaczeniem. Wówczas będzie sobie mógł pyknąć takie oto oznaczenie.
Fakt jest też taki, że na rynku był burdel i samowolka, teraz klient nie ma tego problemu.

Nie zmienia to faktu, że jest cała masa kabli bez certyfikatu i też spełniają normy.
Tyle, że nie mamy już tej pewności, szczególnie, w tych tańszych, a badziewia pełno w sieci.

Da8k9kqTURBXy85YjRkYmY1ZGE2YWVkNThhNjU1ZjQwNWIwYjRiZWUyNi5qcGVnkZUCzQMUAMLDgaEwAQ
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Który pilot jest nowszy? Bazując na obecnym układzie mojego, czyli odrębne przyciski (okrągłe) wydaje się, że ten pierwszy?
Zresztą nawet bym wolał, zamiast płaskiej płytki bez wyrażnego odcięcia przycisku. Ktoś potwierdzi na wszelki wypadek?

image;s=644x461


a3xzbx39ec1lexzoprmm.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jak pilot wygląda, to ja wiem.
Nie wiem natomiast który z tych dwóch jest nowszy.
Wydaje się, że ten z przyciskami, czyli pierwsze zdjęcie.
No i pytanie, czemu one różnią się numerami, wyglądają tak samo, a za cholere nie wiadomo czy będą pasować do UN8000. Chociaż myślę, że będą.
Ten mnie interesi:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7671452283
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To jak pilot wygląda, to ja wiem.
Nie wiem natomiast który z tych dwóch jest nowszy.
Wydaje się, że ten z przyciskami, czyli pierwsze zdjęcie.
No i pytanie, czemu one różnią się numerami, wyglądają tak samo, a za cholere nie wiadomo czy będą pasować do UN8000. Chociaż myślę, że będą.
Ten mnie interesi:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7671452283

Ten z przyciskami jest nowszy ;-)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Z guzikami raczej jest nowszy, nie wiem czy te piloty się jakoś paruje z tv.

Piramida
Czyli masz Samsunga, to już podaj konkretnie model:)
Mam tą stronę, Listę Schindlera przewijałem, jakość dobra, ale to czarnobiały film. Fajnie wygląda za to Odyseja kosmiczna.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na marginesie, gdyby ktoś chciał zmienić biały kolor menu w tv (jest mocne i wali po oczach), a już mi to wcześniej przeszkadzało, to wystarczy wejść w menu - Ustawienia > Ogólne > Dostępność > kliknąć Wysoki Kontrast i Voila! Mamy piękne czarne menu na każdej płaszczyźnie.

Pisze o tym, bo widzę, że wiele osób wkleja foty i tam właśnie standardowe białe menu, a z tym się nie da na dłuższą metę.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tak na marginesie, gdyby ktoś chciał zmienić biały kolor menu w tv (jest mocne i wali po oczach), a już mi to wcześniej przeszkadzało, to wystarczy wejść w menu - Ustawienia > Ogólne > Dostępność > kliknąć Wysoki Kontrast i Voila! Mamy piękne czarne menu na każdej płaszczyźnie.

Pisze o tym, bo widzę, że wiele osób wkleja foty i tam właśnie standardowe białe menu, a z tym się nie da na dłuższą metę.
Kurde, dzięki. Niebo, a ziemia :D Zawsze jak włączałem ustawienia czy coś innego w trybie Gry to wypalało mi oczy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sparowałem słuchawki bezprzewodowe z BT w tv.
Przeszło bez najmniejszego problemu.

Obecnie, bez znaczenia jakie żródło, tv wypuszcza dżwięk na słuchawkach bezprzewodowo, więc seanse nocne mają sens przy odpowiednim nagłośnieniu ; )

Wszystko ładnie i intuicyjnie rozwiązane, wystarczy kliknąć pilotem i już mamy dźwięk na słuchawkach.

Szczerze jestem zadowolony z Tizena i nie chciałbym obecnie drugiego Androida w TV.
Tego mam już na Shieldzie i z KODI sprawdza się wyśmienicie, ale już YT, HBO czy Netflixa zacząłem odpalać z TV, jest szybciej i pod jednym pilotem.
Mówiąc wprost, jest bardzo ok.

Gdyby ktoś się zastanawiał na słuchawkami BT, to polecam.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Tak na marginesie, gdyby ktoś chciał zmienić biały kolor menu w tv (jest mocne i wali po oczach), a już mi to wcześniej przeszkadzało, to wystarczy wejść w menu - Ustawienia > Ogólne > Dostępność > kliknąć Wysoki Kontrast i Voila! Mamy piękne czarne menu na każdej płaszczyźnie.

Pisze o tym, bo widzę, że wiele osób wkleja foty i tam właśnie standardowe białe menu, a z tym się nie da na dłuższą metę.

Dzięki u mnie już śmiga czarne
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Sparowałem słuchawki bezprzewodowe z BT w tv.
Przeszło bez najmniejszego problemu.

Obecnie, bez znaczenia jakie żródło, tv wypuszcza dżwięk na słuchawkach bezprzewodowo, więc seanse nocne mają sens przy odpowiednim nagłośnieniu ; )

Wszystko ładnie i intuicyjnie rozwiązane, wystarczy kliknąć pilotem i już mamy dźwięk na słuchawkach.

Szczerze jestem zadowolony z Tizena i nie chciałbym obecnie drugiego Androida w TV.
Tego mam już na Shieldzie i z KODI sprawdza się wyśmienicie, ale już YT, HBO czy Netflixa zacząłem odpalać z TV, jest szybciej i pod jednym pilotem.
Mówiąc wprost, jest bardzo ok.

Gdyby ktoś się zastanawiał na słuchawkami BT, to polecam.
Nie ma żadnych problemów w trybie Gry itd? W OLED od LG jak słuchawki były sparowane to nie dało się włączyć trybu gry... Poradziłem sobie z tym za pomocą Avantree + Optyk. W Samsungu jeszcze nie próbowałem. Same słuchawki są też dobre w dzień, żeby się odciąć. Mam jedne z lepszych słuchawek na rynku pod względem ANC to wygłasza praktycznie wszystko. Jeźdźca Roomba kiedyś mnie wystraszyła jak dotknęła mojej nogi, bo nie było jej słychać :D


Edit:
Sprawdziłem. Podłączyłeś słuchawki w opcjach Wyjścia Dźwięku i są dostępne na Liście głośników? Czy jest jakiś dedykowany tryb dla słuchawek? Przestawiałeś opcje opóźnienia dźwięku?
Jutro podłącz za pomocą Avantree i sprawdzę czy będzie lepsza jakość. Ma AptX to powinno być lepiej niż z TV.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchawki sparowałem wywołując typowe menu z dolnej listwy menu.
Czyli > ustawienia > następnie z listy (tam gdzie wybieramy czy chcemy dżwięk z tv, ampli itp.) strzałką w górę i mamy "lista głośników "BT""

Po sparowaniu, wystarczy wcisnąć na słuchawkach ON i tv z automatu pyta się czy połączyć, klikamy pilotem od TV "połącz" i tyle w temacie ;)

Czyli jak najdzie mnie ochota na słuchawki, biorę je do ręki, załączam na nich ON i potwierdzam w TV.

Działa na każdym żródle. UPC, XBOX, SHIELD, TV. Bez względu jaka aplikacja.

Sprawdziłem dokładnie TRYB GRY na Tittanfall2, jest faktycznie opóżnienie.
Słychać przy strzałach. Więc przy grach, albo zaakceptujemy taki stan rzeczy, albo odpuszczamy.

Co do słuchawek BT, to ja nie wiem czy nie założyć wątku.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tizen moze i ok ale tylko do momentu gdy sa aktualizacje. Telewizor z serii h6400 juz aktualizacji nie ma i np. TVNplayer juz nie dziala. Nie wiem jak z Ipla.

Android na TV swietna sprawa, szybkie i przejzyste menu. No i narazie nie martwie sie ze ktores aplikacje przestana dzialac. Kodi, player, ipla, youtube, uzywam codziennie nic sie nie wiesza nie ma problemow.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też używam androida, mam Shielda i nie zamienie go za nic.
Tyle, że do TV już nie potrzebuje dublować, Tizen jest lepszy do szybszej obsługi i podstawowych funkcji, aplikacje które mnie interesują działają ultra przyjażnie i szybko - HBO, YT, Netflix, reszta mnie nie interesuje w TV. Z TVNplayera czy ipli nie korzystam, bo to badziew.
Gdybym nie miał Shielda, to byłby problem, bo Kodi wymiata i czyta wszystko.
Mam tu wszystkie filmy i w KD podstawa, ale w TV nie chciałbym teraz Androida.

Zresztą, niektóre androidy na tv mulą i nie ma to nic wspólnego z androidem na Shieldzie, więc to też nie jest tak, że jak mamy Androida na TV, to mamy "wszystko", w wielu testach jasno i wyrażnie piszą, że Tizen wypada lepiej, a że nie mamy wszystkiego, to prawda. Dla mnie nie ma to znaczenia akurat, dlatego jestem pozytywnie zaskoczony.
 
Ostatnia edycja:
Do góry