samsung 75MU7002TXXH clouding, bouding?

mach64

New member
Witam wszystkich,

Kilka miesięcy temu kupiłem w jednym z duzych marketow sieciowych wspomniany model telewizora. Wszystko było jak należy - telewizor sprawdzal sie znakomicie w SD, HD, konsoli itp.
Kilka dni temu zauwazylem wyrazne pionowe pasy na ekranie - widac je najlepiej na szarym tle, ale tak naprawde na wszystkich jasnych kolorach. Dodatkowo w jednym z rogow pojawila sie paskudna ciemna plama - tez widac to dobrze na jednolitych tlach.
Zglosilem sprawe do Samsunga, po dwoch dniach przyjechali panowie z autoryzowanego serwisu i stwierdzili, ze pierwszy raz widza podobne zjawisko i musza skonsultowac sie z technikami z Samsunga. Po kilku dniach, dostalem "opinie", cze na matrycy wystepuje clouding i nie jest to wada i jako taka nie podlega reklamacji.
Napisalem Samsungowi, ze owe zjawisko wystapilo po kilku miesiacach, ze wczesniej bylo wszystko OK, bo gdyby bylo od poczatku, to wymienilbym telewizor na inny w owym duzym sieciowym sklepie, gdzie kupowalem TV i ze prosze o naprawe gwarancyjna. Tym razem odpisano mi ze to bounding i jako taki nie jest wada i nie podlega reklamacji.

Czy ktos mial podobny problem? Nie za bardzo podoba mi sie, ze w TV za 10K zł mam pasy, ktore psuja caly efekt.

Czy ktos probowal zwrotu na zasadzie rekojmi? czy mozecie cos doradzic?

Odpowiedz z Samsunga:

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Obserwowana niejednorodność wyświetlanego obrazu, widoczna zwłaszcza na jednolitych tłach w postaci jaśniejszych lub ciemnych plam nosi nazwę "Boundingu".Zjawisko to jest integralną cechą technologii wyświetlaczy ciekłokrystalicznych LCD i jest konsekwencja niemożliwych do zupełnego wyeliminowania mikro-naprężeń mechanicznych ekranu, powstałych podczas procesu produkcji oraz nagrzewania się jego struktury podczas pracy.
Z uwagi na konstrukcję układów podświetleń zjawisko to jest widoczne w większości urządzeń typu LED TV.

Z tych względów zjawisko " Boundingu" nie jest traktowane jako uszkodzenie gwarancyjne/wada własna materiału/ i nie podlega naprawie w ramach gwarancji. Zjawisko ciemnych pionowych pasów na jednolitym jasnym tle/ np z konsoli do gier/ lub zielonym tle /np podczas oglądania meczu zwłaszcza na panelach o dużych przekątnych 46 cali i powyżej jest cechą produktu i nie podlega naprawie w ramach gwarancji.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
 

Attachments

  • IMG_1343a.jpg
    IMG_1343a.jpg
    150 KB · Wyś: 971
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, to jest problem w niektórych modelach telewizorów.
Ale wystarczy sprawdzić dobrze przy zakupie i wówczas nie ma straconych nerwów. Opis mówi , że Samsung umywa ręce.
Jeśli CI przeszkadza musisz załatwiać przez UOKiK
 

czarek46

Banned
Gdyby pare osób zrobiło głosną afere w mediach to w sklepach przy cenie była by informacja że kupujący robi to na wlasną odpowiedzialność bo może wystopić to czy to na matrycy..... albo firmy takie jak Samsung zmieniły by warunki gwarancji..... kloding , boding , i co jeszcze ?? dymają nas i tyle
 

Bartezzo1987

New member
Jaki "Bounding" ?

Banding- to problemy z płynnymi przejściami tonalnymi kolorów!

Clouding z kolei to problemy z wyświetleniem jednolitego koloru, np: czerni, niebieskiego itp.

Charakteryzuje się to tym iż ekran nie wyświetla jednolitego koloru tylko powstają ciemniejsze lub jaśniejsze nieregularne miejsca przypominające chmury.

Przecież to od razu widać, że to matryca trefna a nie żaden banding...

Moim zdaniem to typowy dirty screen effect spowodowany nierównym podświetleniem matrycy.

Mam nadzieję iż nie dasz za wygraną, bo to jawna kpina z klienta.
 
Ostatnia edycja:

brande2

New member
Witam. Miałem i mam podobny problem, wymienili mi matrycę, ale nowa także ma ten bounding czy jakoś tak i dodatkowo pojawiają się kolejne problemy. Nabyłem tv Samsung 75mu8002.
Po wymianie matrycy na nową (podobno nowszej generacji jak twierdzi serwis) powidoki te też są, ale dużo mniej widoczne, jednak występują dziwne zjawiska z ekranem, pojawiają się artefakty w postaci wahań gammy w różnych obszarach ekrany w pionie, takie przygaszanie i rozświetlanie ekranu w pionowych pasach ok 15-20cm szerokości i całej długości ekranu, widoczne szczególnie po bokach ekranu. Zjawisko można zaobserwować tu, nagrałem je telefonem, oczywiście na żywo widać to dużo wyraźniej:
https://drive.google.com/open?id=1syYtQ3OH_WmjhI60pIbRbrTEXszlOh0A
https://drive.google.com/open?id=18eUm2F4Gk1Zo9ZmlWaFaSg_WNBSPwgtN
Występuje ono szczególnie po włączeniu opcji "wyraźny ruch led", jednak bez niej także, ale jest mniej widoczne.
Dotyczy to scen w ciemnych, ale widać to także w menu tv i pojawia bez względu na źródło.
Poza tym przy ustawieniu ekranu na jaśniejszy np. dynamiczny pojawia się straszny flickering, czyli migotanie jakby ekran podświetlały jarzeniówki z rzęźnika a nie ledy, a ekran miał z 30hz, wzrok się bardzo męczy i nie da się oglądać. Niestety ciężko to zarejestrować telefonem.
Serwis natomiast nie widzi problemu otrzymałem dziś odpowiedź:
"Telewizor jest sprawny technicznie, a obserwowane zjawisko (przy ustawieniach indywidualnych takich jak u Pana) jest cechą produktu a nie jego wadą."
Robią ze mnie debila, takie zjawisko nie występowało na starej, wymienionej matrycy.
Co wy na to?
 

piterrrxd

New member
Najlepiej kupować w sklepach, gdzie bez problemu przyjmują zwroty lub wymieniają. Clouding i inne derekty dotyczą każdego producenta i każdy umywa od tego ręce.
 
Do góry