Samsung 55hu7500 dvb-s2

ankarian

New member
Witam mam ten sam problem ze znalezieniem kanału 4K moja wersja oprogramowania to 1140 i jest aktualna , jakieś sugestie co muszę zrobić
 

GrzeKna

New member
Będę mało obiektywny, porównam go do drugiego tv 46d7000. Moim zdaniem obraz w mniejszym jest lepszy ale pewnie dlatego że mniejszy ;) Materiały 4K z youtube i z satelity są bardzo dobrej jakości ale to tylko demo, długo poczekamy na kanały 4K. Podłączony mam dekoder NC+, jakość taka sobie, prawdopodobnie większość kanałów jest HD choć są też dobrej jakości np: programy na TVP HD.
Największy plus to pilot, powinny być dodawane do każdego tv. Chociaż w komplecie jest też normalny pilot to nigdy go nie użyłem. Matrycy nie sprawdzałem czy jest 200Hz bo jeżeli osoby na forum twierdzo że nie to pewnie tak jest. Płynność obrazu moim zdaniem jest troszkę gorsza jak w D7000( na podobnych ustawieniach).
Aha, i jeszcze samsung się chwali że dodał VOD UHD z filmami, niestety jakość nie powala, jest toscalowanie obrazu do 4K i z bluray obraz o wiele lepszy.

To tyle tak na początek, pytajcie konkretnie wtedy odpowiem a i jestem amatorem i zwykłym użytkownikiem także nie krytykujcie od razu za nieścisłości ;)

Ja też jestem niezadowolony. Ale to chyba nie jest przypadłość każdego modelu tej serii. Albo jest słaby dany model albo potrzeba jakiejś dobrej kalibracji. Ja miałem do czynienia z dwoma tymi własnie modelami. Jeden kupiłem w markecie "z półki" i jego jakość była rewelacyjna. Ale powyżej opisana promocja i chęć zaoszczędzenia 2000,00zł sprawiła, że oddałem TV i kupiłem jeszcze raz. Tym razem świeży oryginalnie zapakowany. I właśnie mega się rozczarowałem. Różnica ogromna, obraz o wiele wiele gorszy i to na wszystkich źródłach jakie sprawdzałem (cyfra+, br, usb). I nie wiem właśnie gdzie leży przyczyna. Czy to tylko kalibracja? bo obraz jakościowo bardzo się różni, wydaje mi się jakby ten miał przypadłość pikselozy.

Czy ktoś może wie jak go skalibrować?
 

jabbaa

New member
Witam. Kupiłem 55hu7500 Czy koledzy mają funkcję wygaszania pasów? U mnie menu opcje obrazu kończy się na "diody smart".





'.
 

jabbaa

New member
W swoim egzemplarzu mam matrycę 55L1UU8EH. Jest lekko satynowa (nie błyszcząca) niekalibrowana wpada w zielonkawy kolor w ciemnych scenach. Czerń w porównaniu z serią ES powala na kolana i tylko. Prawdopodobnie producentem jest AUO. Mając kilka samsungów każdy z matrycą "A" patrząc na obraz mam wrażenie jak bym kupił inną markę z napisem samsung . TV wyprodukowane pod koniec października.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Zależy na czym ci zalezy. Jesli na wielkosci to h6400, jesli na jakosci to hu7500. Ten drugi jest bardziej przyszlosciowy

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

kris115

New member
Miałem HU7500 sprzedałem i zmieniłem na 65H6400 i zdecydowanie polecam ten drugi. Jakość obrazu bardzo zbliżona, świetna czerń i przede wszystkim jak masz miejsce to wybrałbym większy ekran.
 

Salwus

New member
Dzięki za info ale po porównaniu tv zdecydowałem się jednak na sony kd55x8505b,moim zdaniem jakość obrazu rozkłada samsunga na łopatki ale to moje zdanie.
 

mafia35

New member
Bez reklam
No... Moze rozklada jak sie oglada tv pod katem 30 stopni lub wiekszym. Patrzac na wprost to moze i rozklada, ale Rubina a nie Samsunga... Z tym kontrastem i czernią to juz totalne mistrzostwo swiata. Wszedzie jasnosc!

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

Salwus

New member
To może od tej strony: porównałem oba modele bardzo wnikliwie w różnych warunkach i na różnych materiałach, jak dla mnie plastikowy Samsung wypada dużo gorzej pod każdym względem, czerń może delikatnie gorsza w Sony ale jak dla mnie wręcz niezauważalnie(podkreślam - DLA MNIE). Odwzorowanie kolorów, ruchu nie porównywalne lepsze w sony. Przetestowałem wszelkimi możliwymi materiałami (zamieszczonymi na tym forum) i w różnych warunkach oświetleniowych (od sklepowej wystawy po zaciemnione pomieszczenie kończąc na prezentacji tych tv u mnie w salonie. Wcześniej miałem Philipsa 55PFS8109 i świecił gorzej plus masakryczne problemy z oprogramowaniem (ale to pewnie dlatego że to full hd i niedopracowany Android).
W d...e mam te wszystkie cyferki , najważniejsze żeby tv cieszył oko właściciela a ani philips ani samsung tego nie zrobiły dopiero sony. I to moje prywatne zdanie, kupujesz tv to przetestuj go jak się tylko da, dobre sklepy umożliwiają takie testy z philipsem tego nie zrobiłem i żałowałem, a samsunga i Sony przetestowałem (pewnie do dzisiaj mnie sprzedawcy obgadują) ale było warto. Dokonałem świadomego wyboru, z którego jestem w 200% zadowolony!!!
 

mafia35

New member
Bez reklam
Testuje sie po kalibracji gdzie niestety sony ma min. 3x gorszy kontrast i bardzo slabą czerń, a w tym wpaku szarość.
Kolory po kalibracji w Samsungu masz "pod kreskę". Kupiles co kupiles. Wazne zebys byl zadowolony...

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

Salwus

New member
Zamierzam zamówić profesjonalną kalibrację, wówczas podzielę się wynikami. Nie jestem fanatykiem i masz racje najważniejsze jest zadowolenie ostatecznego konsumenta-ja jestem bardzo zadowolony. Niestety dla zwykłego uzytkownika nie ma możliwości testowania po kalibracji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo SOny gra lepiej od Samsunga i to dużo, więc bardzo dobrze zrobiłeś - nawet bez kalibracji. W sprawie kalibracji napisz na PW.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Kiki... Co Ci takiego samsung zrobil? Marzę obciął czy pogruszki może dostajesz...?

Wysłany z Piątej Galaktyki
 
Do góry