Samsung 55hu7500 dvb-s2

mazak02

New member
Zakupiłem tego samsunga i od dwóch dni próbuje z hotbird znaleźć kanał 4kTV HEVC 50 fps. w tv jest tylko automatyczne wyszukiwanie kanałów i w taki sposób znajduje około 600 stacji a 4K nie widzę. Nie znam się na parametrach ustawień konkretnego kanału ale w tym tv za dużo w edycji kanału nie ma. Może by ktoś łopatologicznie wytłumaczył?
Druga sprawa, w smart hub do konta samsunga dodałem dropboxa i onedrive. Pokazuje że wszystko jest zalogowane a żadna treść nie jest widoczna.
Trzeci sprawa, jestem troszke zniesmaczony jakością obrazu, sygnał z nc+( poprzedni tv to 46d7000 na nim obraz ideał). Przy takich samych ustawieniach co w poprzednim tv, w tym obraz porażka. Szukam linku do kalibracji obrazu pod ten model i nic. Może wy coś macie?
 

mazak02

New member
Jakiś test zrobi tego tv? Byłbym wdzięczny za informacje.

Pytaj co chcesz wiedzieć a postaram się odpowiedzieć. Jak na razie to mało jestem zadowolony ale to moje subiektywne odczucie. Mam dekoder nc+ i obraz jest moim zdaniem gorszy niż w 46d7000, dlatego zadałem pytanie o kalibrację. Materiały UHD odtwarza idealnie z youtube. Niestety nadal nie mogę z satelity złapać tego kanału 4K.
 

tdx

New member
Bez reklam
zawsze na większym ekranie z tego samego źródła obraz będzie gorszy. Dodatkowo przesiadłeś się z 200Hz na 100 więc może również tu tkwić przyczyna
 

tdx

New member
Bez reklam
w panel type jest informacja o częstotliwości matrycy.. trzeba ją sobie tylko odczytać polecam faq
 

bhn92

New member
Bez reklam
racja ale jak sobie sam wejdzie w menu serwisowe to oprocz oznaczenia matryce nizej bedzie mial czarno na bialym zeby widzial 120hz albo co innego ;p heh
 

bhn92

New member
Bez reklam
tzn jesli menu z ta tabelka wyglada podobnie jak w serii h to bedzie to widac oznaczenie matrycy jak u mnie pod Option:48A1AF0V i nizej jest Backend[FOX-FT3]Panel[120Hz]


tak wiec patrzac w faqa po oznaczeniu 48A1AF0V mozna wszystko zobaczyc ale jest jeszcze czarno na bialym Backend[FOX-FT3]Panel[120Hz]
 

tdx

New member
Bez reklam
tak faktycznie nie zauważyłem tego :D

21.jpg
 

mazak02

New member
Jak odczucia? Podziel się.

Będę mało obiektywny, porównam go do drugiego tv 46d7000. Moim zdaniem obraz w mniejszym jest lepszy ale pewnie dlatego że mniejszy ;) Materiały 4K z youtube i z satelity są bardzo dobrej jakości ale to tylko demo, długo poczekamy na kanały 4K. Podłączony mam dekoder NC+, jakość taka sobie, prawdopodobnie większość kanałów jest HD choć są też dobrej jakości np: programy na TVP HD.
Największy plus to pilot, powinny być dodawane do każdego tv. Chociaż w komplecie jest też normalny pilot to nigdy go nie użyłem. Matrycy nie sprawdzałem czy jest 200Hz bo jeżeli osoby na forum twierdzo że nie to pewnie tak jest. Płynność obrazu moim zdaniem jest troszkę gorsza jak w D7000( na podobnych ustawieniach).
Aha, i jeszcze samsung się chwali że dodał VOD UHD z filmami, niestety jakość nie powala, jest toscalowanie obrazu do 4K i z bluray obraz o wiele lepszy.

To tyle tak na początek, pytajcie konkretnie wtedy odpowiem a i jestem amatorem i zwykłym użytkownikiem także nie krytykujcie od razu za nieścisłości ;)
 

qbek78

New member
Bez reklam
Dla zainteresowanych - dzisiaj na IBOOD ten TV jest w cenie 7 tys. także sporo mniej niż w sklepie. Oferta jednodniowa jak to na ibood.
 

sams-jung

New member
Będę mało obiektywny, porównam go do drugiego tv 46d7000. Moim zdaniem obraz w mniejszym jest lepszy ale pewnie dlatego że mniejszy ;) Materiały 4K z youtube i z satelity są bardzo dobrej jakości ale to tylko demo, długo poczekamy na kanały 4K. Podłączony mam dekoder NC+, jakość taka sobie, prawdopodobnie większość kanałów jest HD choć są też dobrej jakości np: programy na TVP HD.
Największy plus to pilot, powinny być dodawane do każdego tv. Chociaż w komplecie jest też normalny pilot to nigdy go nie użyłem. Matrycy nie sprawdzałem czy jest 200Hz bo jeżeli osoby na forum twierdzo że nie to pewnie tak jest. Płynność obrazu moim zdaniem jest troszkę gorsza jak w D7000( na podobnych ustawieniach).
Aha, i jeszcze samsung się chwali że dodał VOD UHD z filmami, niestety jakość nie powala, jest toscalowanie obrazu do 4K i z bluray obraz o wiele lepszy.

To tyle tak na początek, pytajcie konkretnie wtedy odpowiem a i jestem amatorem i zwykłym użytkownikiem także nie krytykujcie od razu za nieścisłości ;)

A podłączałeś ten telewizor do kompa jak z obrazem oczywiście po hdmi.
 
Do góry