Samsung 48H6400 vs Panasonic 48AS640

KubaCK

New member
Ummagumma, ja pożyczyłem Samsunga ue40f6400, protestowałem i kupiłem as640.

Moim zdaniem o klasę lepszy TV. Matryca, jakość wykonania, ładniejsze menu.
 

KubaCK

New member
To w takim razie w media markt mnie wprowadzili w błąd. Mówili ze seria h ma ta sama matryce jak f, tylko to nowszy model z innym oprogramowaniem.

Nic, nie ważne - mi Panas pasuje wiec niech wisi dalej.
 

rali35

New member
KubaCK,
ja po jakims czasie poszukiwań zawęziłem wybór do Samsunga 6400 i Panasonica 640. I czytam te wszystkie posty i recenzje i mama taki mętlik w głowie, że nie wiem co wybrać...
Przychylałem się do Panasa ale Rali35 mnie trochę zniechęcił.

To są moje subiektywne odczucia
Panas ma lepszą matrycę i podświetlenie, lepsze menu, gorsze kąty widzenia - na testach od tdx.
Ale żle sobie radził z sygnałem TV sat i TV naziemnej, a do tego głównie używam TV. Dlatego wymieniłem na LG.
 

bladesss

Member
Panowie - przeczytałem cały wątek i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy lepszy jest:
TX-48AS640E
czy
TX-47AS650E

Początkowo chciałem znaleźć tylko opinie o tx-48... TV ma służyć głównie do oglądania kablówki (Echostar) poprzez kartę CI (chciałbym się pozbyć dekodera) i często do oglądania filmów 1080p i 720p.
Który z nich będzie lepszy dla mnie? (oby tx-48.. większy, tańszy...;))
 

bladesss

Member
Tego nie dałem w wyborze;) Czemu dla mnie akurat ten, jak zdecydowanie więcej ludzi polecało TX? :/ Do Samsunga najmniej musiałbym dołożyć 300zł w stosunku do TX-48, różnica jest warta tej dopłaty?
 

piteron

Active member
Bez reklam
Kolego
twoje pytanie jest tak sformułowane jak takie która kobieta będzie lepsza żoną. brunetka czy blądynka. Dlatego my polecamy Ci rudą
Podałeś 2 zupelnie różne tv i chcesz aby ktoś sie domyślił jakie warunkiasz w domu i jakie masz wymagania
 

bladesss

Member
Ok, myślałem po prostu, że da się jednoznacznie określić który jest lepszy "ogólnie". Z tego względu, że pomieszczenie jest stosunkowo ciemne, do tego filmy 1080p i inne, jeśli już, są oglądane tylko wieczorami to doczytałem że lepsza matryca VA (tudzież tx-47 na IPS będzie gorszy). Nie zależy mi też na nagrywaniu na USB bo jeszcze nigdy z tego nie skorzystałem (mimo, że od 2-ch lat mam taką możliwość), więc kolejna zaleta TX-47 odpada. Do tego i tak już naciągam budżet bo początkowo chciałem coś mniejszego do max 2000 zł, a dzisiaj natknąłem się przypadkiem na TX-48 za 2200... Stąd też moje pytanie czy różnica na korzyść Samsunga jest na tyle istotna, żeby było warto dopłacić 300zł, mimo, że Panas jest w 95% chwalony.. Powiecie mi skąd wasze zdanie, skoro grzecznie pytam? Argument, że nie wiecie jakie mam warunki w domu itp. w sumie kiepski, bo Samsunga podaliście też tego nie wiedząc... A więc?
Z góry dziękuję:-D
 
Do góry