Samsung 32A756 czy 37A656

mateo102

New member
Tak, takie same ustawienia

NO tez nie wiem ale była kosmiczna różnica. Taka że odechciało mi się kupować 40 w serii 6 i poczekać nawet pół roku aż stanieje o kilkaset złotych 40 w serii 8
 

szymon79wawa

New member
krysgucio napisał:
32A756 ma 100Hz i do tego MPEG4 tylko w ty modelu nie ma odtwarzania filmow divix przez usb dopiero w 40A756.dla mnie pasuje model 40A756 ale roznica cenowa miedzy40A656 to prawie 1000zl wiec sporo jak dla mnie!!wiec czyba wybiore 6!

Informacja poprzez strone Samsunga:

Moje pytanie:
"Czy model LE32A756 posiada matryce 100Hz (z jakich technologii tutaj korzysta) oraz czy ma wbudowany odbiornik MPEG4.
Czy sa jakies roznice miedzy modelami LE32A756 i LE40A756 (zwlaszcza w kwestii 100Hz i DVB)."

Odpowiedz konsultanta Samsunga:
"Uprzejmie informuję, iż telewizor LE40A756 wyposażony jest w technologię
100Hz Motion Plus. Telewizorz tej serii o przekątnej matrycy 32'' tej
technologii nie posiada. Obate urządzenia wyposażone są w tuner DVB-T w kompresji MPEG-4."

Dodam jeszcze, ze sami na stronie pisza, ze model 32A756 ma 100Hz, a na przyklad 32A656 juz nie ;).

I badz tu madry.

Pzdr,
Szymon
 

OLRO

New member
lleennyy napisał:
posiadam 32 cale a co do porównania do 6 seri to będzie trudno ponieważ za dużo nie czytałem o tej seri i niewiele wiem ale chętnie jeśli będe potrafił to odpowiem na pytania dotyczące modelu który posiadam ;)
Napisz, jakie masz źródła sygnału i jak Ci się ogląda?
Czy możesz polecić ten model?
Działanie dekompresji sygnału MPEG4 możesz sprawdzić, jeśli jesteś w zasięgu cyfrowego nadajnika naziemnego (zależy gdzie mieszkasz).
Zachęcam też ewentualnych innych użytkowników LE32A756 do wyrażania swoich opinii, gdyż jest ich jak na lekarstwo.:confused:
 

szymon79wawa

New member
OLRO napisał:
Napisz, jakie masz źródła sygnału i jak Ci się ogląda?
Czy możesz polecić ten model?
Działanie dekompresji sygnału MPEG4 możesz sprawdzić, jeśli jesteś w zasięgu cyfrowego nadajnika naziemnego (zależy gdzie mieszkasz).
Zachęcam też ewentualnych innych użytkowników LE32A756 do wyrażania swoich opinii, gdyż jest ich jak na lekarstwo.:confused:

Witam,

Przychylam sie do prosby. Na poczatku listopada musze zdecydowac miedzy 32A756,a 37A656 i szczerze mowiac nadal jestem w kropce.

Pzdr,
Szymon
 

krysgucio

New member
szymon79wawa napisał:
Witam,

Przychylam sie do prosby. Na poczatku listopada musze zdecydowac miedzy 32A756,a 37A656 i szczerze mowiac nadal jestem w kropce.

Pzdr,
Szymon

ja bym wybral 32a756 lepszy kontrast 37z seri6 posiada 15tys 32 z seri7 70tys!ja tez sie zastanawiam nad wyborem lcd ale mysle o 40 calowym i chyba bedzie to 40a656
 

szymon79wawa

New member
krysgucio napisał:
ja bym wybral 32a756 lepszy kontrast 37z seri6 posiada 15tys 32 z seri7 70tys!ja tez sie zastanawiam nad wyborem lcd ale mysle o 40 calowym i chyba bedzie to 40a656

32A756 37A656
czas reakcji 6 ms 4ms
MPEG4 tak nie
100Hz nie tak
kontrast 15tys:1 70tys:1

Brak 100Hz w 32A756 troszke mnie ostudzil...

Pzdr,
Szymon
 

OLRO

New member
Według specyfikacji producenta, 37A656 ma stopę kontrastu dynamicznego 35 000:1, a 32A756 70 000:1 (15 000:1 ma LE32A656).
I co ciekawe poprawiono już specyfikację dla 32A756: LCD 100 Hz - NIE (a niedawno było jeszcze TAK), jest tylko technologia Movie Plus. Chyba mieli bardzo dużo w tej sprawie telefonów lub e-maili...:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

robertch

New member
OLRO napisał:
Według specyfikacji producenta, 37A656 ma stopę kontrastu dynamicznego 35 000:1, a 32A756 70 000:1 (15 000:1 ma LE32A656).
I co ciekawe poprawiono już specyfikację dla 32A756: LCD 100 Hz - NIE (a niedawno było jeszcze TAK), jest tylko technologia Movie Plus. Chyba mieli bardzo dużo w tej sprawie telefonów lub e-maili...:eek:k:


ostatnio widziałem w mix elektroniks 40 A656 Z 100HZ i miałem wrażenie, że obraz stracił na ostrości, natomiast w rozmowie ze sprzedawcą na temat 100hz w 32 - stwierdził że w tak małym ekranie 100hz nie jest potrzebne i to jest naciaganie
100hz sprawdza się powyżej 37 cali i to w każdym modelu tv
pozdro
 

Korniszon

New member
Witam - błądze jak wielu z was - jestem zdecydowany kupic samsunga 37" 656.Na wielu stronach internetowych czytam np.samsung 37A 656, obok zaraz 37"656 A1F,inne maja koncówke 656 A1 Co znacza te koncówki A1F,czy A1. Czy "wnętrzności"tych telewizorów są różne, czy wszystkie takie same. O co w tym chodzi .Czy najlepszy jest 656 bez zadnych literek.Prosze o odpowiedź.Dzieki - pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Dymis

New member
Korniszon napisał:
Witam - błądze jak wielu z was - jestem zdecydowany kupic samsunga 37" 656.Na wielu stronach internetowych czytam np.samsung 37A 656, obok zaraz 37"656 A1F,inne maja koncówke 656 A1 Co znacza te koncówki A1F,czy A1. Czy "wnętrzności"tych telewizorów są różne, czy wszystkie takie same. O co w tym chodzi .Czy najlepszy jest 656 bez zadnych literek.Prosze o odpowiedź.Dzieki - pozdrawiam


To jest jest jedno i to samo
 

Dymis

New member
Korniszon napisał:
Dymis - na zdrowy rozum musi być w czymś różnica jezeli literki nie są wszędzie jednakowe.

Możesz mi uwierzyć, że to jest to samo. Po prostu na różnych stronkach www różnie podają. Raz z literkami, raz bez dodatkowych oznaczeń.
 

Korniszon

New member
Nie będę sie wymądrzal,ale jest to mało przekonywujący argument.Wg . mnie liter nikt nie moze dopisywac do modelu TV. że mu się to podoba. Dzięki i pozdrawiam
 

Dymis

New member
Korniszon napisał:
Nie będę sie wymądrzal,ale jest to mało przekonywujący argument.Wg . mnie liter nikt nie moze dopisywac do modelu TV. że mu się to podoba. Dzięki i pozdrawiam

Poszukaj sobie w internecie na ten temat. Jest dokładnie tak jak mówię.
 

Kostek75

New member
Jeżeli ktoś jest zainteresowany obejrzeniem modelu 32a756 w akcji i ma blisko do waszawskiego WolaParku to polecam odwiedzić Euro RTV. Dziś w końcu po długich poszukiwaniach znalazłem tam ten TV.
Ogólne wrażenie pozytywne (leciało Discovery HD i w porównaniu z okolicznymi telewizorami wyglądało ok). Niestety nie udało mi się ustalić ostatecznie czy ma on MPEG-4, no i ta cena: 3299... Chyba zgłupieli ;)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

szymon79wawa

New member
Kostek75 napisał:
Jeżeli ktoś jest zainteresowany obejrzeniem modelu 32a756 w akcji i ma blisko do waszawskiego WolaParku to polecam odwiedzić Euro RTV. Dziś w końcu po długich poszukiwaniach znalazłem tam ten TV.
Ogólne wrażenie pozytywne (leciało Discovery HD i w porównaniu z okolicznymi telewizorami wyglądało ok). Niestety nie udało mi się ustalić ostatecznie czy ma on MPEG-4, no i ta cena: 3299... Chyba zgłupieli ;)
Pozdrawiam

Witam,

Dzieki Kostek. Bylem wczoraj zobaczyc 32A756 we wskazanym przez Ciebie miejscu. Swieci calkiem fajnie, ale z racji, ze nie ma 100Hz i nie wiadomo czy dziala MPEG4, ja zostaje przy 37A656.

Pozdrawiam,
Szymon
 

fotokis

New member
OLRO napisał:
Według specyfikacji producenta, 37A656 ma stopę kontrastu dynamicznego 35 000:1, a 32A756 70 000:1 (15 000:1 ma LE32A656).
I co ciekawe poprawiono już specyfikację dla 32A756: LCD 100 Hz - NIE (a niedawno było jeszcze TAK), jest tylko technologia Movie Plus. Chyba mieli bardzo dużo w tej sprawie telefonów lub e-maili...:eek:k:
LE32A656 według specyfikacji ma kontrast 50 000:1, ale nie o to mi chodzi...

Jest to mój pierwszy post, więc wszystkich serdecznie witam :)
Bardzo interesuje mnie ten wątek, bo od dłuższego czasu czytam to i inne fora, aby wybrać dla siebie odpowiedni telewizor, a na szali pozostał już tylko 32A756 i 37A656.
Z jednej strony kusi nowsza technologia, a z drugiej sprawdzony, będący już chwilę na rynku, większy i 100Hz LE37A656.
Czytałem wiele postów o awaryjności tego LE37..., czy ktoś może coś na ten temat napisać. :eek:k: Zostało mi już tylko 6 dni na podjęcie decyzji.

Pozdrawiam i z ciekawością czekam na wasze wypowiedzi w tym temacie.

Ps. Pierwszy post i chyba wpadka. Kolega ORLO pewnie wie co pisze, jestem coraz bardziej zawiedziony informacjami na stronie samsunga. To tam wyczytałem, że LE32A656 ma kontrast 50 000:1, ale większość innych źródeł podaje 15 000:1.
i komu tu wierzyć :hmm:
 
Ostatnia edycja:

dzordzi

New member
Wczoraj zamowilem LE32A756. Niestety TV nie bylo na stanie wiec musze poczekac, az dosla z centrali. Facet w sklepie powiedzial, ze to kwestia okolo tygodnia, moze szybciej. Jak tylko przyjdzie zaczne na pewno go solidnie testowac i nie omieszkam dokladnie sprawdzic czy ma MPEG-4. Mam tylko nadzieje, ze w moim miescie zlapie jakies stacje w tym formacie nadajace. Odpowiem z checia na wasze pytania. Eh juz sie nie moge doczekac. Filmy w HD juz czekaja na HDD, aby je obejrzec. Srki za maly OT. :mrgreen:
 
Do góry