Samsung 32A756 czy 37A656

szymon79wawa

New member
Witam,

Mam taki problem. Bylem juz zdecydowany na zakup SAMa 37A656 (6 seria), jednak wczoraj natknalem sie na 32A756 (7 seria). I teraz mam zagwostke.
Roznice (poza wielkoscia i porownywalna cena)
- czas reakcji 4ms (656) vs 6ms (756GB)
- kontrast 15000:1 (656) vs 70000:1 (756)
- DVB - MPEG2 (656) vs MPEG2 i MPEG4 (756) - dzwonilem do Samsunga
- wersja 6 vs wersja 7
- odleglosc mam okolo 2, 2,5m

Co byscie wzieli?

Pozdrawiam,
Szymon
 

tasba

New member
szymon79wawa napisał:
Witam,

Mam taki problem. Bylem juz zdecydowany na zakup SAMa 37A656 (6 seria), jednak wczoraj natknalem sie na 32A756 (7 seria). I teraz mam zagwostke.
Roznice (poza wielkoscia i porownywalna cena)
- czas reakcji 4ms (656) vs 6ms (756GB)
- kontrast 15000:1 (656) vs 70000:1 (756)
- DVB - MPEG2 (656) vs MPEG2 i MPEG4 (756) - dzwonilem do Samsunga
- wersja 6 vs wersja 7
- odleglosc mam okolo 2, 2,5m

Co byscie wzieli?

Też mam ten dylemat.
Mam do wyboru 4 TV w rozmiarze 40"
656 lub 756 lub 856 lub 786

656 to zakup ekonomiczny (brak dekodera mpeg-4 w DVB-T szybka matryca)
756 to zakup rozsądny (posiada dekoder mpeg-4 w DVB-T wolna matryca)
856 - (posiada dekoder mpeg-4 w DVB-T, szybka matryca) do niego się skłaniam najbardziej tylko że nic o nim nie wiem. Widziałem go tylko w sklepie - to biznes class jeśli chodzi o stylistkę obudowy.

Pod uwagę brałem też 786 (brak dekodera mpeg-4, szybka matryca)
Ale za to posiada kontrast 2 miliony do 1! Jako jedyny oprócz 956 oparty jest na podświetleniu LED. Niestety podobno nie ma mpeg-4 :(

Wszystkie TV widziałem w sklepach.

656 podobał mi się tylko w wersji 40" (mniejszego nie brałem pod uwagę) to chyba kwestia wielkości piksela w stosunku do rozmiarów ekranu. Sygnał z anteny całkiem przyzwoity, ale też jakość doprowadzonego sygnału nie była najlepsza więc pewnie może być tylko lepiej

756 - bez uwag - wyświetlał jak 656.

786 - widziałem tylko wersję demo różnicy pomiędzy "zwykłym" podświetleniem a LED. Różnica jest taka jakby stanąć przez lustrzaną matrycą Samsunga i dowolną inną matrycą matową. Przynajmniej takie wrażenie wywarła na mnie prezentacja z płytki demo. Prezentacja polegała na podzieleniu obrazu na lewą i prawą część i uwydatnieniu różnic pomiędzy starą i nową techniką. Gdy puszczane były fragmenty filmów (bez podziału ekranu), czerń faktycznie była niesamowita a przez to i kontrast ogólny już na pierwszy rzut oka był zauważalnie lepszy nawet w stosunku do serii 656. Niestety nie miałem okazji obejrzeć jak sprawuje się TV na realnym sygnale z DVD lub z anteny.

856 - bez uwag. I znów widziałem tylko wersję demo z płytki, ale za to obudowa jest przepiękna.

Tak więc również jestem w kropce - stawiać na mpeg-4 (756 6ms, 856 4ms) czy odpuścić sobie i wybrać technikę LED (786 4ms) czy też pozostać przy ekonomicznym 656 a jako fanaberię potraktować 756/786/856?

Na szczęście budżet pozwala mi na spory rozrzut jednak 856 to górna granica.

TV będzie odbierać sygnał głównie z kablówki i z DVD. Kiedyś z czasem może będzie też BlueRay lub coś z programów HDTV. Odległości porównywalne 2,5 - 4m w zależności od tego gdzie postawię TV

Co sądzicie?

Pozdrawiam
Mirek
 
Ostatnia edycja:

szymon79wawa

New member
32a756 Samsung - Mpeg4

tasba napisał:
Też mam ten dylemat.
Mam do wyboru 4 TV w rozmiarze 40"
656 lub 756 lub 856 lub 786

656 to zakup ekonomiczny (brak dekodera mpeg-4 w DVB-T szybka matryca)
756 to zakup rozsądny (posiada dekoder mpeg-4 w DVB-T wolna matryca)
856 - (posiada dekoder mpeg-4 w DVB-T, szybka matryca) do niego się skłaniam najbardziej tylko że nic o nim nie wiem. Widziałem go tylko w sklepie - to biznes class jeśli chodzi o stylistkę obudowy.

Pod uwagę brałem też 786 (brak dekodera mpeg-4, szybka matryca)
Ale za to posiada kontrast 2 miliony do 1! Jako jedyny oprócz 956 oparty jest na podświetleniu LED. Niestety podobno nie ma mpeg-4 :(

Wszystkie TV widziałem w sklepach.

656 podobał mi się tylko w wersji 40" (mniejszego nie brałem pod uwagę) to chyba kwestia wielkości piksela w stosunku do rozmiarów ekranu. Sygnał z anteny całkiem przyzwoity, ale też jakość doprowadzonego sygnału nie była najlepsza więc pewnie może być tylko lepiej

756 - bez uwag - wyświetlał jak 656.

786 - widziałem tylko wersję demo różnicy pomiędzy "zwykłym" podświetleniem a LED. Różnica jest taka jakby stanąć przez lustrzaną matrycą Samsunga i dowolną inną matrycą matową. Przynajmniej takie wrażenie wywarła na mnie prezentacja z płytki demo. Prezentacja polegała na podzieleniu obrazu na lewą i prawą część i uwydatnieniu różnic pomiędzy starą i nową techniką. Gdy puszczane były fragmenty filmów (bez podziału ekranu), czerń faktycznie była niesamowita a przez to i kontrast ogólny już na pierwszy rzut oka był zauważalnie lepszy nawet w stosunku do serii 656. Niestety nie miałem okazji obejrzeć jak sprawuje się TV na realnym sygnale z DVD lub z anteny.

856 - bez uwag. I znów widziałem tylko wersję demo z płytki, ale za to obudowa jest przepiękna.

Tak więc również jestem w kropce - stawiać na mpeg-4 (756 6ms, 856 4ms) czy odpuścić sobie i wybrać technikę LED (786 4ms) czy też pozostać przy ekonomicznym 656 a jako fanaberię potraktować 756/786/856?

Na szczęście budżet pozwala mi na spory rozrzut jednak 856 to górna granica.

TV będzie odbierać sygnał głównie z kablówki i z DVD. Kiedyś z czasem może będzie też BlueRay lub coś z programów HDTV. Odległości porównywalne 2,5 - 4m w zależności od tego gdzie postawię TV

Co sądzicie?

Pozdrawiam
Mirek

Witam,

Mam pytanie - czy wersja 32'' 7 serii (32A756) posiada takze MPEG4. Sprawdzilem instrukcje wersji 40'' i 32''. W 40'' jest wspomniane o MPEG4, w wersji 32'' brak takowej zmiany.

Moze ktos ma informacje. Dzwonilem do Samsunga i oni twierdza, ze takze w 32'' jest MPEG4. Ale oni rozne rzeczy twierdza...

Pozdrawiam,
Szymon
 

Kostek75

New member
Witam

Coraz poważniej interesuje się modelem 32a756, do zastosowania pod konsole PS3. Czy miał już ktoś może okazje przetestować ten TV i powiedzieć jak spisuje się w grach??

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

wis38

New member
Samsung 37A656

Kupiłem ten TV po dwutygodniowej analizie wszystkich za i przeciw, po przestudiowaniu wszystkich możliwych do przeczytania opinii ( alatest itp). Wybór padł na 40A656 !!! ale ze względu na odległość oglądania 2,5m musiałem się zadowolić kupnem 37". Moje uwagi po miesięcznej eksploatacji to: Brak zastrzeżeń co do obrazu statycznego, widoczne nieznaczne smużenie z CD z testem BUROSCH. Potwierdza się zwłaszcza przy oglądaniu tenisa( mała piłka) przy oglądaniu piłki nożnej jest już to prawie nie zauważalne zwłaszcza jak ogląda się mecz polskiej reprezentacji :) (vide mecz ze Słowakami). Jakość obrazu jpg w HD czytane przez USB (opcja W.Link) są wręcz rewelacyjne. Wkrótce będę miał dostęp do TVHD więc napiszę co tam widać :).
 

en_ki

New member
Witam
Też stoję przed kupnem TV i wybór padł na Samsunga.
Fajnie byłoby mieć wszystko w jednym, ale czy warto dorzucać ponad 1000 złotych żeby TV miał MPEG4, przy tak niewielkich różnicach w jakości obrazu?
 

mateo102

New member
Kostek75 napisał:
Witam

Coraz poważniej interesuje się modelem 32a756, do zastosowania pod konsole PS3. Czy miał już ktoś może okazje przetestować ten TV i powiedzieć jak spisuje się w grach??

Z góry dzięki za odpowiedź.
Witam, Mam ten sam problem. Zastanawiam się nad tym samym modelem tyle że pod xbox-a
 
Ostatnia edycja:

dzordzi

New member
dolaczam sie do prosby szymon79wawa z pytaniem czy ktos wie na 100%, ze model LE32A756 ma tuner mpeg 4 ?? Chcialbym uzyskac odp. od osoby, ktora posiada w/w tv.
 

dzordzi

New member
hej lleennyy mozesz sie z nami podzielic wrazeniami ?? powiedz jaka wielkosc matrycy masz ?? i czy ten model ma tuner mpeg-4. Jak oceniasz go wzgledem serii 6 ??
 

bryczes

New member
Meteo102 chociaż trochę wysiłku. Kwestia 10min na internecie i masz wszystko o MPEG-4. Ale skoro już pisze to tuner MPEG-4 w TV pozwoli Ci na oglądanie cyforwej, naziemnej tv polskiej ze zwykłej anteny. Do 2012 roku w polsce ma obowiązywać właśnie ten standard. W niektórych regionach Polski sygnał testowy już jest nadawany w tym standardzie. Poczytaj
 

lleennyy

New member
posiadam 32 cale a co do porównania do 6 seri to będzie trudno ponieważ za dużo nie czytałem o tej seri i niewiele wiem ale chętnie jeśli będe potrafił to odpowiem na pytania dotyczące modelu który posiadam ;)
 

przemas26

New member
A widział ktoś model 756 32 cale na własne oczy w sklepie czy tylko w internecie? Pytam, bo dzisiaj byłem w Mega Avansie, Media Markt, RTV Euro Agd i Saturnie i nigdzie nie mieli tej serii w 32 calach.
 

szymon79wawa

New member
MPEG4 w 32A756

lleennyy napisał:
posiadam 32 cale a co do porównania do 6 seri to będzie trudno ponieważ za dużo nie czytałem o tej seri i niewiele wiem ale chętnie jeśli będe potrafił to odpowiem na pytania dotyczące modelu który posiadam ;)
Witam . Czy mozesz potwierdzić / zaprzeczyć , ze model 32A756 ma MPEG4 (a nie tylko MPEG2). Rowniez szukalem tego modelu w sklepach , zeby dało sie go obejrzeć . Konsultanci z Samsunga oczywiscie potwierdzają , ze ma , ale jakos nie do konca im wierze . Zwlaszcza , ze w materiałach do modelu 32 wpisany jest MPEG2 ,a dla modelu 40 jest juz wpisany MPEG2/4 . Dodatkowo mozesz napisac swoje wrażenia z użytkowania - np. Jak działa 100Hz , bo dla serii 6 slyszalem z wielu źródeł , ze najlepiej jest ta opcje wyłączyć . Wiec niby jest 100Hz , ale jednak nie działa . Prośba o info . Pozdrawiam , Szymon
 

lleennyy

New member
Witaj co do 100 Hz nie jestem pewnie czy model posiada w książce dołączonej do telewizora jest napisane że posiada 60 Hz a co do MPEG-4 nie bardzo wiem jeszcze jak to sprawdzić wiec jeśli podasz jakieś wskazówki chętnie to sprawdze pozdrawiam
 
Do góry