Samsung 32A756 czy 37A656

mateo102

New member
Cały dzień myślałem nad tym czy wziac samsunga 37 cali czy 32 cale serie 7 i blizej jestem 37 - wiekszy obraz ... tylko nie wiem co trace jezeli chodzi o funkcjonalnosc, porownując do 32 serii 7 - martwie sie o ten mpeg4... jezeli 32 seria 7 posiada to troszke szkoda ze brakuje jej w 37 calach :(
 

krysgucio

New member
37 ma matowa matryce i slbszy kontrast na twoim miejscu wybral bym 40 z seri 6 nie duzo drosza od 37 a ma kontrast dynamiczny 50tys.szkoda ze nie ma jescze 37 z seri 7.
 

krysgucio

New member
zalezy jaki bedzie sygnal jezeli hd to moze byc nawet odleglosc 1,5m ale myslez ze 2,5m to jest dobry 40cali u mnie tez jest taka odleglosc wiec wybiore40.tylko37 ma matowa matryce pozostale wielkosci maja ultra clear panel czyli blyszczaca jak dla mnie to jest lepsza ze wzgledu na kolory sa bardziej zywe. czern jest bardziej czarna!
 

dzordzi

New member
z tego co sie dowiedzialem to model LE32A756 NIE jest 100Hz natomiast jego wiekszy brat 40 calowy posiada funkcje Motion Plus, ktora ponoc wstawia dodatkowe klatki w odtwarzany material dzieki czemu uzyskuje sie wieksza plynnosc obrazu.
 

mateo102

New member
Wielkie dzieki za info odnosnie tej matrycy, nie wiedziałem o tym.
A powiedzcie jaka jest różnica 40' w serii 6 a w serii 7 cenowa różnica to aż 1000zł :(

Teraz zastanawiam się już na 40' może w tej kategorii czyli 40' całkiem coś innego brać aniżeli samsung w serii 6? Bo nad 7 chyba sie nie bede zastanawial bo zaduza roznica w cenie, chyba ze na prawde warto? jakie są rożnice miedzy tymi dwoma modelami?
 

szymon79wawa

New member
dzordzi napisał:
z tego co sie dowiedzialem to model LE32A756 NIE jest 100Hz natomiast jego wiekszy brat 40 calowy posiada funkcje Motion Plus, ktora ponoc wstawia dodatkowe klatki w odtwarzany material dzieki czemu uzyskuje sie wieksza plynnosc obrazu.

Witam,

A skad masz takie informacje, ze ten model nie ma 100Hz. Ze strony SAMa wynika, ze niby ma (sprawdzalem tez na holenderskiej stronie). Najgorsze jest to, ze nigdzie nie mozna tego modelu znalezc i zobaczyc na zywo (przed podjeciem decyzji o zakupie).

Pozdrawiam,
Szymon
 

krysgucio

New member
ja widzialem go w sklepie agd partner na zywo to chyba jedyny sklep do tej pory gdzie jest ten model ale moim zdaniem 32 cale to maly tv po kilku dniach stwierdzi sie ze jest za maly i lepiej bylo wybrac wiekszy.
 

krysgucio

New member
mateo102 napisał:
Wielkie dzieki za info odnosnie tej matrycy, nie wiedziałem o tym.
A powiedzcie jaka jest różnica 40' w serii 6 a w serii 7 cenowa różnica to aż 1000zł :(

Teraz zastanawiam się już na 40' może w tej kategorii czyli 40' całkiem coś innego brać aniżeli samsung w serii 6? Bo nad 7 chyba sie nie bede zastanawial bo zaduza roznica w cenie, chyba ze na prawde warto? jakie są rożnice miedzy tymi dwoma modelami?
nie duza roznica cenowa jest miedzy samsungiem 40a656 a sonym 40w4000
 

dzordzi

New member
hmm z tego co pamietam roznica miedzy seria 6 a 7:
  • inny design
  • 7 ma wiekszy kontrast dynamiczny
  • 7 ma zlacze USB Wiselink ( w zaleznosci od wielkosci matrycy mozesz dzieki niemu odpalac muzyke, fotografie czy filmy )
  • 7 dostala takze port Ethernet ( jakas namiastka sieci w telewizorze ?? ciekawe co Samsung chce dzieki temu zwojowac )
  • 7 ma tryb ogladania filmow w postaci rezyserskiej z predkoscia 24k/s ( nie pamietam jak to sie nazywa dokladnie ) od razu dodam, ze nie wiem czy 6 tez to juz ma
  • o ile mnie pamiec nie zawodzi to wlasnie seria 7 miala dostac tunery MPEG-4 ale tutaj moge sie mylic
Pytalem sie sprzedawcy w sklepie powiedzial, ze on i tak by wzial 6, ja osobiscie sklaniam sie do 7. Marzy mi sie ten LED 40 ale nie mam juz na niego tyle mamony... poza tym 40 cali to chyba troche za duzo, gdzyz bede siedzial od ekranu okolo 2 m no i minusem bedzie fakt braku Mpeg-4 w tym modelu.


Co do tych 100Hz szymon79wawa niestety nie jestem Ci w stanie powiedziec skad mam taka informacje, w instrukcji ciezko cos znalezc na ten temat porownywalem manual 32 z 40 serii 7. Z tego co pamietam z rozmowy ze sprzedawca w sklepie Samsung w serii 6 przy 32 calach rowniez nie zastosowal matrycy 100Hz a jedynie jakis tam polepszacz plynnosci filmow co rzekomo znajduje sie rowniez w modelu 32 serii 7. Wyzsze modele ( z wiekszymi matrycami ) maja juz prawdziwe 100Hz.
 
Ostatnia edycja:

szymon79wawa

New member
dzordzi napisał:
hmm z tego co pamietam roznica miedzy seria 6 a 7:
  • inny design
  • 7 ma wiekszy kontrast dynamiczny
  • 7 ma zlacze USB Wiselink ( w zaleznosci od wielkosci matrycy mozesz dzieki niemu odpalac muzyke, fotografie czy filmy )
  • 7 dostala takze port Ethernet ( jakas namiastka sieci w telewizorze ?? ciekawe co Samsung chce dzieki temu zwojowac )
  • 7 ma tryb ogladania filmow w postaci rezyserskiej z predkoscia 24k/s ( nie pamietam jak to sie nazywa dokladnie ) od razu dodam, ze nie wiem czy 6 tez to juz ma
  • o ile mnie pamiec nie zawodzi to wlasnie seria 7 miala dostac tunery MPEG-4 ale tutaj moge sie mylic
Pytalem sie sprzedawcy w sklepie powiedzial, ze on i tak by wzial 6, ja osobiscie sklaniam sie do 7. Marzy mi sie ten LED 40 ale nie mam juz na niego tyle mamony... poza tym 40 cali to chyba troche za duzo, gdzyz bede siedzial od ekranu okolo 2 m no i minusem bedzie fakt braku Mpeg-4 w tym modelu.


Co do tych 100Hz szymon79wawa niestety nie jestem Ci w stanie powiedziec skad mam taka informacje, w instrukcji ciezko cos znalezc na ten temat porownywalem manual 32 z 40 serii 7. Z tego co pamietam z rozmowy ze sprzedawca w sklepie Samsung w serii 6 przy 32 calach rowniez nie zastosowal matrycy 100Hz a jedynie jakis tam polepszacz plynnosci filmow co rzekomo znajduje sie rowniez w modelu 32 serii 7. Wyzsze modele ( z wiekszymi matrycami ) maja juz prawdziwe 100Hz.

Czesc,

Wlasnie to jest najbardziej wkurzajace. Z instrukcji srednio mozna cos wyczytac, w sklepie nie da sie sprawdzic, a ludzie z infolinii Samsunga potwierdza wszystko o co ich spytasz ;).
Patrzac na porownanie 32'' 6 i 7 serii (poprzez strone Samsunga) wynika, ze 32A756 ma 100Hz, a 32A656 nie ma. Oczywiscie pozostaje pytanie, co dokladnie autor mial na mysli i tu wracamy do punktu wyjscia, bo nie wiadomo kogo spytac ;).
Zastanawiam sie teraz czy nie kupic 37LG7000 (ewentualnie 37A656 - swoja droga ciekawe czemu nie ma modelu 37A756 :)). Tylko w 37A656 ciekawi mnie dzialanie 100Hz (ponoc takie sobie).
Gdyby 32A756 mial faktycznie dzialajace 100Hz i do tego MPEG4 - w ogole bym sie nie zastanawial ...

Pozdrawiam,
Szymon
 

dzordzi

New member
witam

bedac w sklepie widzialem 42 cale LG chyba model 5000. Bardzo podobala mi sie jego czern jednak nie mial 100Hz i chyba nie byl Full HD lecz nie pamietam tego teraz:p obraz na nim byl wyswietlany wlasnie w HD ( jakies demo hd od LG ) ogolnie sprawil na mnie dobre wrazenie ale ja zapatrzony bylem w sama 40 LED seria 7 no i jeszcze porownywalem go z seria 6. Lecz niestety nie staly one obok siebie a po przeciwnej stronie sklepu stad ciezko mi bylo jednoznacznie stwierdzic roznice w obrazie.

pzdr
 

krysgucio

New member
32A756 ma 100Hz i do tego MPEG4 tylko w ty modelu nie ma odtwarzania filmow divix przez usb dopiero w 40A756.dla mnie pasuje model 40A756 ale roznica cenowa miedzy40A656 to prawie 1000zl wiec sporo jak dla mnie!!wiec czyba wybiore 6!
 

Dymis

New member
krysgucio napisał:
32A756 ma 100Hz i do tego MPEG4 tylko w ty modelu nie ma odtwarzania filmow divix przez usb dopiero w 40A756.dla mnie pasuje model 40A756 ale roznica cenowa miedzy40A656 to prawie 1000zl wiec sporo jak dla mnie!!wiec czyba wybiore 6!


Mam 40A656 i jestem naprawdę zadowolony!! Szczególnie, że cena w granicach 3200zł
 

krysgucio

New member
jeszcze zastanawiam sie nad sony40W4000 cena podobna.w sklepie poprosze o podlaczenie mi 40A656 i tego soniaca sobaczymy jaka bedzie roznica i na ktory sie zdecyduje!
 

OLRO

New member
MPEG4 w Samsung 32A756

Czy jednak ktoś może potwiedzić, że w 32A756 jest obsługiwany standard MPEG4 poprzez DVB-T? Nie chodzi mi o powielaną informację z infolinii Samsunga, tylko o rzeczywisty odbiór sygnału naziemnego nadawanego w tym standardzie ewentualnie o dokument, gdzie jest to wykazane (na stronie producenta nie ma o tym ani słowa, co jest mocno podejrzane).
:) Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych posiadaniem funkcjonalnego DVB-T w swoim telewizorze!
 
Ostatnia edycja:

mateo102

New member
Dzisiaj miałem możliwość obejrzenia obok siebie 40cali samsunga w wersji 6 i 8.

Krótko mówiąc 8 wymiata w porównaniu do 6 po prostu miażdży ósemka szóstkę. Byłem w szoku nie spodziewałem się ze może być taka różnica jak patrzyłem na te dwa modele to model w wersji 6 krótko mówiąc odbierał brzydko wszystko jak za mgłą czerń zamiast czarna to szara ... :-/ :( lipa na maxa. Obraz był nadawany w HD a powiedzcie czy taka róznica tez bedzie w odbiorze z kablówki? czy tylko w HD taka OGROMNA różnica? Jak to jest?
 

krysgucio

New member
mateo102 napisał:
Dzisiaj miałem możliwość obejrzenia obok siebie 40cali samsunga w wersji 6 i 8.

Krótko mówiąc 8 wymiata w porównaniu do 6 po prostu miażdży ósemka szóstkę. Byłem w szoku nie spodziewałem się ze może być taka różnica jak patrzyłem na te dwa modele to model w wersji 6 krótko mówiąc odbierał brzydko wszystko jak za mgłą czerń zamiast czarna to szara ... :-/ :( lipa na maxa. Obraz był nadawany w HD a powiedzcie czy taka róznica tez bedzie w odbiorze z kablówki? czy tylko w HD taka OGROMNA różnica? Jak to jest?

a patrzyles na ustawienia 6 czy takie same byly jak 8 bo dzis tez widzialem 6 i 7 i az takiej wielkiej roznicy nie bylo kolory bardziej nasycone sa w 7 a przeciesz 7 to obraz ma bardzo zblizony do 8 tylko ze ona jest slim i ma grubosc 4,4cm.wiec nie wiem jakim sposobem byla az taka roznica????
 
Do góry