SACD na ONKYO 605 - nie dziala :(

AvataR

Banned
Panowie mam odtwarzacz Philipsa 9000S i kupilem dzisiaj plyte DIVAS vol.1 SACD DSD (moje pierwsze SACD). Wrzucilem plyte i tak .... na TV ktory mam podlaczony kablem euro z DVD dzwiek jest lol a na ONKYO 605 ktory mam podlaczony za pomoca OPTYCZNEGO nic nie slychac ??? Czy Onkyo 605 jest za slabe aby to puscic czy moze musze po HDMI podlaczyc ?? :confused:
 

pawek

New member
SACD i DVD-Audio nie dziala przez lacza cyfrowe optyk czy coaxial.Musisz polaczyc odtwarzacz z 605 kablem analogowym 6*RCA(czincze) ewntualnie (3 *2RCA=bialy,czerwony).
 

AvataR

Banned
Qrde to zeby posluchac SACD musze specjalnie czincze kupowac ?? Co za absurd :( Co bys moze polecal - sa jakies kable ktore maja 5RCA z jednej i 5RCA z drugiej ?
 

pawek

New member
5RCA to nie wiem 6RCA napewno sa ale ich osobiscie nie spotkalem dlatego sam mam podpiete 3*2RCA(QED).A jakiej firmy sa dobre to sie na tym nie znam , musisz zapytac innych albo przeszukac forum cos o tym pewnie bylo.
 

gatar

Active member
Bez reklam
AvataR napisał:
Qrde to zeby posluchac SACD musze specjalnie czincze kupowac ?? Co za absurd :( Co bys moze polecal - sa jakies kable ktore maja 5RCA z jednej i 5RCA z drugiej ?
Witaj.
To nie absurd. Taka jest specyfikacja techniczna i kropka.
Nowsze amplitunery i odtwarzacze (chyba nie wszystkie) mogą po HDMI.
Co na to instrukcje obu urządzeń ?
Osobiście 5rca-5rca nie spotkałem.
Sam używam 3 x 2rca-2rca
 
Ostatnia edycja:

CasTLe

New member
Nie wiem jak to wygląda konkretnie w modelu Onkyo 605 i Philips 9000S, ale część amplitunerów przyjmuje przez HDMI sygnał DSD (SACD), jeżeli odtwarzacz wieloformatowy dvd go wygeneruje. Np. Pioneer DV 600 generuje przez HDMI sygnał cyfrowy SACD. W recenzjach można znaleźć informacje, że daje to całkiem niezłe rezultaty. Przez toslink lub koaxial cyfrowy odtwarzacze dvd nie wyprowadzały dźwięku SACD cyfrowo, bo nie był zabezpieczony. HDMI jest zabezpieczone, dlatego teraz jest to możliwe.
 

AvataR

Banned
Podlaczylem poprzez HDMI i teraz mam pytanko - jak "powiedziec" amplitunerowi aby korzystal wlasnie z wejscia HDMI do odtwarzania audio ? Na panelu glownym i pilocie mam wszystko ale zrodla HDMI nigdzie przelaczyc sie nie da ? O co w tym biega :) ??
 

gatar

Active member
Bez reklam
Avatar...........czy naprawde nic nie ma na ten temat w instrukcji, czy nie masz instrukcji, czy instrukcja jest w obcym języku, czy jesteś leniem ?
O ile 605 ma hdmi 1.3a to 9000s raczej nie (mogę sie mylić). Problem może być w tym, że Philips po hdmi 5.1 może nie wysył.
 

pawek

New member
Przejrzalem ta instrukcje http://www.p4c.philips.com/files/d/dvp9000s_00/dvp9000s_00_dfu_pol.pdf i w sumie nic tam nie ma czy SACD potrzebuje wyjscia wielokanalowego czy HDMI a moze jestem slepy.Jestam za to audio w hdmi jest przekierowaniem z lacz cyfrowych.Zawsze moge sie mylic:)

Sprawdzilem raz jeszcze instrukcje str.173 mowi ze SACD samo automatycznie przelancza sie na analog a str.178 ze cyfrowy sygnal audio z plyt SACD nie jest dostepny. Tak wiec hdmi nic Ci nie da pozostaj analogowe wyjscie wielokanalowe.
 
Ostatnia edycja:

klemens007

New member
We wcześniejszych wątkach było już gdzieś o tym . SACD pójdzie tylko po analogu czyli 6*RCA. Sam posiadam 605 i się zastanawiam czy takie połączenie będzie mi potrzebne. Specjalnie szukać nagrania SACD żeby to sprawdzić w praniu?- nie wiem .
 

AvataR

Banned
Mam instrukcje po polsku i jakos nie moge nic o tym znalezc. Sa ustawienia HDMI i rozne inne pierdoly ale nie ma napisane co nalezy zrobic i jak aby ustawic zrodlo aby amplituner wiedzial ze ma pobierac sygnal z HDMI :( Qrde moze jest jakas prosta zasada na to - nie wiem. Ampli naturalnie ma HDMI 1.3 Philips jako ze zwykly DVD nie ma takiego ;)

Do tego mozna zauwazyc ze na ampli przy portach HDMI nie ma napisane jakie to zrodla tylko HDMI IN 1 i HDMI IN 2. W wyborze na ampli tego nie widze :(
 

pawek

New member
Przeczytaj moj ostatni post tam jest link do instrukcji i strony warte uwagi. Przez HDMI dzwiek SACD nie pojdzie .
 

AvataR

Banned
Hmm to teraz mam pytanie z innej beczki czy lezeli zamienie kabel OPTYCZNY na Czincze 5xRca-5xRca to czy przy filmach ktore maja DTS ES przypadkiem nie bedzie mi zle rozkladac dzwiek na tylne kolumny ?? Mam glosniki w systemie 7.1 . Nie wiem wlasnie na jakiej zasadzie to sie dekoduje ? W samym DVD Philipsa 9000S mam po analogu mozliwosc puszczenia 5.1.

Ach i od razu czy jakosc dzwieku bedzie identyczna ?? A moze nawet po czinczach lepsza ??
 

pawek

New member
Twoje dvd i tak nie da wiecej niz 5.1 .Na 7.1 to twoje ampli samo rozklada to co dostaje ,a czemu chcesz zamieniac mozesz je uzyc jednoczesznie?
(7.1 to z Hd dvd albo Blue Raya)
 

AvataR

Banned
Heh oczywiscie ze moge ale jaki w tym bylby sens :D ? No chyba ze jak wczesniej pytalem czincze maja gorsza jakosc od OPTYKA :) Wtenczas zostawilbym oba podlaczenia :)
 

p0is0n

New member
To nie jest wina Onkyo 605, ktore lyka SACD przez HDMI, tylko odtwarzacza Philips. Ustalmy pewne fakty:

- aby przeslac dzwiek z SACD w natywnym trybie DSD potrzeba co najmniej HDMI 1.2

- aby przeslac dzwiek z SACD przekonwertowany do PCM (juz w odtwarzaczu) wystarczy HDMI 1.0

Czesc odtwarzczy stosuje 2ga metode, np Oppo, a tylko mala czesc 1sza (np Yamaha S1800 czy Pioneer 696). Niestety, wiekszosc faktycznie wywala SACD tylko przez analogi, mimo posiadania nawet najnowszych zlaczy HDMI. Moim zdaniem jest to skandal, ktory wcale nie przysparza temu formatowi popularnosci (moze wlasnie o to chodzi?).Jak jest z Philipsem 9000S - nie wiem - na polskim rynku jest to odtwarzacz mocno egzotyczny i do niedawna nawet go na stronie producenta nie bylo.
Natomiast jedna z polskich opiniotworczych pseudoaudiofilskich redakcji zdolala wysmazyc pochwalny test tego odtwarzacza, wiec proponuje przeszukac internet i zwrocic sie do tych superspecjalistow z pytaniem o dzwiek z SACD :)
 

AvataR

Banned
Heh istotnie to jest niezly skandal aby juz w dosc rozpowszechnionym formacie SACD bawic sie w analogi. Paranoja jakas ;) Zwyczajnie tworcy sprzetu maja w nosie takie "drobiazgi". Co do Philka 9000 kupilem i jestem bardzo zadowolony :) Nie wiem jak on sie coprawda przedstawia dzwiekowo w porownaniu z DENONEM 1940 i YAMAHA 1800 ale z tego co czytalem jest na bardzo wysokim poziomie :) (nie dosczytalem tylko czy ma BURR-BROWNy ;) ) Do tego Kefy w domq i niestety tylko na razie ONKYO 605 / zastanawiam sie nad Pionierem LX60 ale co moze dziwnie zabrzmi za ta cene jest bardzo lekki (malo elektroniki ma w sobie) :) Ciekawe jak sie on przedstawia w kinie i stereo :confused:
 
Ostatnia edycja:

przemowroc

New member
Istotą formatu SACD jest jak najmniejsza obróbka sygnału wyjściowego i wydaje mi sie że jest to zamierzone działanie producenta, omijanie układów " poprawiajacych dżwięk". Po to macie w ampli. tryby direct, pure direct itd.... Jak ktoś chce posłuchac muzy w 5.1 to kupuje płytki dvd w formatach DD, DTS. Specyfika tego wielokanałowego formatu jest jego "analogowość" , zauważcie również że b. drogie Cd-ki prócz wyjścia cyfrowego posiadaja nadal wyjścia analogowe i czesto na te decydują się uzytkownicy.....Ale na kablach to ja się nie znam
 
Do góry