SACD na ONKYO 605 - nie dziala :(

asay

New member
Witam
pozwolę sobie wtrącic swoje trzy grosze do dyskusji.
Posiadam AV i DVD Marantza podłączone w następujący sposób:
- 3 x 2Rca - sygnał analogowy SACD i kino domowe (pracują dekodery DD i DTS w odtwarzaczu DVD)
- 1 x 2RCA - wyjscie stereo z odtwarzacza DVD do słuchania Cd i SACD stereo
- Toslink do kina domowego - pracują dekodery i DSP w amplitunerze.
Czemu tyle? zacząłem od podłączenia stereo do muzyki i prostego TOSLINKA, w końcu dojrzałem do SACD i wtedy zacząłem dokupywać interkonekty do połączenia 5.1 - z czasem jak już to wszystko przetestuje to mozliwe, że zredukuje ilość połączeń, ale na razie jestem zadowolony.
Aha w celu aktywacji wejścia 5.1 w ampli używam przycisku "5.1 in" - powoduje to ominięcie części układów w ampli i wyjście na końcówki mocy.
Zmiany Toslinka i analogowego stereo (podłączonego jako DVD) dokonuje poprzez zmianę wyjścia cyfrowego na analogowe i odwrotnie.
 

p0is0n

New member
przemowroc napisał:
I[...] "analogowość" , zauważcie również że b. drogie Cd-ki prócz wyjścia cyfrowego posiadaja nadal wyjścia analogowe i czesto na te decydują się uzytkownicy.....Ale na kablach to ja się nie znam
Troche w tym racji jest, ale IMHO powod jest mocno polityczny. Po pierwsze, swiat nie dojrzal jeszcze do konca do cyfry, mase sprzetu jest tylko analogowego, w uzyciu jest sporo wzmacniaczy lampowych itd.
Usuwajac analogi skazujesz sie na mniejsze grono odbiorcow.Nawiasem mowiac, high-endowe firmy robiace drogie odtwarzacze, sa bardzo opieszale we wprowadzaniu nowinek.Wielu producentow jeszcze nie wprowadzilo HDMI, nie mowiac o skalerach i innych bajerach z "dolu". Poza tym rezygnacja z analogowych to byloby strzelanie sobie gola do wlasnej bramki - z prostego powodu - zrobic dobry tor cyfrowy jest latwiej niz analogowy. I jak mozna by bylo wtedy sensownie usprawiedliwiac brak dramatycznej roznicy w jakosci pomiedzy high-endem a mid-rangem? Inna kwestia jest to, ze niektorzy za samo logo Marka Levinsona czy Krella sa w stanie zaplacic, inna bajka..
 

bluray

Banned
U mnie PS3 przesyła SACD do podobnego modelu ONKYO po HDMI 1.3a.
PS3 pokazuje , że może z nośnika SACD odtworzyć na trzy sposoby:
- SACD 5.1
- SACD 2.0
- CD 2.0
I wszystko gra.
 

wmwjas

New member
Witam,
Trochę nie rozumiem niechęci niektórych osob do dźwieku przez analogi. Mam ampli 605 + dvd504 + Kef-y 3005 i muszę powiedzieć, że w wiekszości przypadków wolę słuchać 5.1 przez RCA. Wizja leci przez hdmi. Wydaje mi sie, że przynajmniej w tej konfiguracji otrzymuję znacznie bogatsze brzmienie wysokich tonów. Ku mojemu zdziwieniu te niewielkie satelity Kef-a mają dość wycofane tony wysokie na rzecz niskich, co sprawia bardzo często "matowe" i płaskie brzmienie w odsłuchu.

Ale zastrzegam nie ma na to reguł i są to moje indywidualne subiektywne oceny. "Wojny Gwiezdne" lepiej brzmią po wyłączeniu dźwięku cyfrowego, a np. "Władcy pierścieni" lepiej oddają przestrzeń po hdmi (a najlepiej w "dobarwieniu" trybem "Orchestra").
 

BoDeX

New member
bluray napisał:
U mnie PS3 przesyła SACD do podobnego modelu ONKYO po HDMI 1.3a.
PS3 pokazuje , że może z nośnika SACD odtworzyć na trzy sposoby:
- SACD 5.1
- SACD 2.0
- CD 2.0
I wszystko gra.


PS3 nie ma HDMI 1.3 - zobacz na transmiter , w innym wypadku
mogłaby wysyłać bitstream HD Audio , a nie potrafi .
 
Do góry