Są już nowe rewelacyjne ceny na najnowsze modele TCLa serii C70.

pepka

Member
Bez reklam
Sprzęt odpowiada za kalibrację, a "operator" rozumiem wciska tylko przycisk power/on. Ok, teraz wszystko jasne. Profesjonalna kalibracja co się zowie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O widzę, że znasz się na wszystkim... szacun.
I nie obrażaj ludzi którzy kalibrują bo nie byłeś przy kalibracji.
 

Jeti333

New member
Kiki, czy mógłbyś poprosić tych od kalibracji aby zrobili test kontrastu metodą ANSI?
Kontrastu dynamicznego robionego metodą on/off (czyli te 12000:1) to już nikt w telewizorach nie mierzy i nie podaje (stosują go już tylko ludzie posiadający projektory zamiast tv).

Jeśli kogoś interesuje temat kontrastu ANSI to polecam takie fajne zestawienie (są na nim też testy z włączonym micro-dimming):
Contrast Ratio of TVs

Znalazł się tam nawet jakiś jeden amerykański TCL z tego roku z wynikiem kontrastu 3519:1 :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
wielu zapewne z innych forów bo czytałem niektóre to tam kiki nie ma dobrej renomy ciągłe pretensje jakby ludzie mózgu w ogóle nie mieli i nie potrafili dobrać sobie telewizora a potem krzyki że zły kiki im doradził
 
Ostatnia edycja:

urania-marek

New member
wiesz, widziałem kiedyś raport z kalibracji... Na telewizorze skalibrowanym przez "waszą" firmę. Babole straszne, może i teraz fachofcy się nie spisali ;-).
Nie neguję faktu, że może to być bardzo dobry telewizor (zwłaszcza za taką kasę o jakiej się wspomina).

może napiszesz o jaki tv chodzi i nie obrażaj człowieka który robi kalibrację.jeżeli chcesz to możesz się spotkać i zobaczyć jak to się robi i przy okazji zobaczysz sobie na żywo tv tcl i nie będziesz pisał głupot.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Przychodzą trolle tutaj z sąsiedniego forum bo właśnie mają na tapecie kalibrację 12000:1 i dyskusja czy kiki nie oszukuje :)
 

Ketosz

New member
To mój pierwszy post - zatem witam wszystkich :)
Dzięki za opublikowany test - zapowiada się świetny telewizor.
Mam przy okazji pytanie czy odtwarza on z USB pliki z rozszerzeniem .mov ?
Niestety nie ma takiego rozszerzenia podanej specyfikacji, a nie miałem do tej pory do czynienia z tv na Androidzie i nie wiem - proszę ewentualnie o sprawdzenie.
Rozumiem, że z plikami w standardzie UHD 60p nie powinno być problemów.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
No i ja jestem w szoku. Omijałem markę TCL szerokim łukiem. Zawsze tylko Panasonic, Philips, LG , Samsung. Ciekawa cena modelu 49' ,większego nie potrzebuję a od 8 lat po testach i Twojej (Kiki)recenzji posiadam Panasonica 32' LX85 (pancerny telewizor , dwójka dzieci przez 7 lat nie potrafiła nic w nim zniszczyć). Zaczynam się poważnie zastanawiać , ale musiałbym go zobaczyć, więc poczekam aż fizycznie pojawią się na rynku. Zaraz wspomogę klub HDTV aby być na bieżąco :)
 

Ketosz

New member
Dziękuję za odpowiedź na pytanie o pliki .mov :)
Mam jeszcze pytanie odnośnie cyfrowego wyjścia audio.
Zamierzam podłączyć amplituner nie obsługujący najnowszych standardów ale obsługujący dolby digital 5.1 i dts.
Czy ten telewizor ma możliwość wypuszczania dźwięku w tych standardach, czy przepuszcza oryginalny sygnał audio?
 

Fabus

New member
Dziękuję za odpowiedź na pytanie o pliki .mov :)
Mam jeszcze pytanie odnośnie cyfrowego wyjścia audio.
Zamierzam podłączyć amplituner nie obsługujący najnowszych standardów ale obsługujący dolby digital 5.1 i dts.
Czy ten telewizor ma możliwość wypuszczania dźwięku w tych standardach, czy przepuszcza oryginalny sygnał audio?

Na Twoim miejscu poczekał bym na rozwiązanie problemów z dźwiękiem takie jak na P60, jeśli takowe występują.
Mówię o znieksztalceniach i trzaskach.

TV obsługuje DD+, co do dts to nie wiem.
 
Do góry