s-recomendation w modelach xxF8000

Voytheck

New member
OK, dam znać jak wyjdzie do f8000 aktualizacja firmware'u i przyniesie spodziewane efekty. Zastanawia mnie jednak pewna rzecz jeśli chodzi o wersje, otóż telewizor podaje mi że ma zainstalowaną wersję 1103, natomiast na stronie internetowej Samsung podają że najnowsza wersja to 1102.2. O co tu chodzi?
A z drugiej strony, na austriackiej stronie internetowej (wcześniej dodałem link) podane jest że sygnał UPC jest zgodny z s recommendation, a wersja firmware'u taka sama jak na polskiej stronie Samsung'a.
 
Ostatnia edycja:

rafalkopyc

New member
Ciekawe :) Sprawdziłem wersję softu i mam 1103 a na stronie jest 1102. Z tego co widze pomimo innego modelu tv mamy wszystkie te same objawy :)
 

Voytheck

New member
Ciekaw jestem czy komuś, kto ma w swoim tv funkcję s recommendation i odbiera sygnał z UPC poprzez moduł CI+, działa prawidłowo wspomniana funkcja a jeśli tak to jaką wersję firmware'u ma zainstalowaną w tv.
 

Voytheck

New member
Ciekaw jestem czy komuś, kto ma w swoim tv funkcję s recommendation i odbiera sygnał z UPC poprzez moduł CI+, działa prawidłowo wspomniana funkcja a jeśli tak to jaką wersję firmware'u ma zainstalowaną w tv.
Zadałem sobie trochę trudu i przejżałem soft do telewizorów, które posiadają funkcję S Recommendation i okazuje się że serie: F6xxx, F5xxx i F4xxx od 03 lipca 2013 posiadają soft w wersji 1105.1 a poprzedni soft z datą czerwcową opatrzony był nr 1102.1. Z tego może wynikać że zbliża się aktualizacja do telewizorów F7xxx i F8xxx. Tylko pytanie czy będzie uwzględniał modyfikację funkcji S Recomm. Mój telewizor rónież momentami jakby totalnie zwalniał i wtedy mam wrażenie że zaliczył zawiechę. Po czasie dopiero zaczyna być wszystko OK. Jeszcze jedno jest bezsensowne w tv F8000, że nie wpełni można wykorzystać PIP podczas korzystania z modułu CI+. Na czym to polega, ano na tym że oglądając na głównym ekranie jakiś kanał nie możemy mieć podglądu innego kanału nawet jeśli w naszych telewizorach są dwa tunery a tak właśnie jest. Dlaczego spytacie? Otóż dlatego że moduł CI+ może w jednym czasie zdekodować tylko sygnał jednego kanału. Widać z tego że telewizor przeznaczony był w założeniach do odbioru naziemnej telewizji niekodowanej. Potwierdzeniem może być chociażby to jak wykonane jest gniazdo na moduł CI+, jakby ktoś o nim zapomniał w fazie projektu i zostało dołożone później.
 

Voytheck

New member
Według rzecznika prasowego Samsung Polska aktualizacja firmware, uwzględniająca błędy w funkcji s recommendation przy odbiorze sygnału poprzez kartę CI+, będzie w najbliższym czasie. Niestety nie sprecyzował bardziej dokładnej daty. Myślę że problem z s recomm nie dotyczy tylko UPC, a wszystkich dostawców sygnału, który jest dekodowany poprzez moduł CI+.
 

Voytheck

New member
Dzisiaj trochę "pobawiłem się" moim telewizorem i trafiłem na opcje wyświetlającą dokładniejsze dane co do wersji. I co sie okazuje - otóż mój tv ma wersje firmware'u 1103.5. Może to oznaczaś (oczywiście nie musi) że mój tv ma już zaimplementowaną najnowszą wersje firmware'u, która jeszcze nie ukazała się do uaktualnienia. Jeśli tak jest to przyszły firmware, ktory ukaże się w najbliższym czasie nie będzie miał możliwości, kiedy korzystamy z karty CI+, obsługiwać funkcji s recommendation. Choć idąc ścieżką zmiany nr wesji softu pochodzącego z telewizorów serii 4, 5, 6 to być może że rzeczywiście wersja jaka ukaże się w najbliższym czasie dla serii 7 i 8 będzie zaopatrzona w nr 1105.x. I prośba to wszystkich Tych, ktorzy posiadają telewizory z serii 4, 5, 6 z najnowszym softem, odbierających sygnał z UPC poprzez mediamoduł CI+, aby dali znać czy firmware ma możliwość poprawie obsługiwać funkcję s recommendation.
Pozdr.
Voytheck
 

tdx

New member
Bez reklam
Coś może w tym być bo nowe TV z dostawy podczas uruchamiania mają w BOOT LOGO 5 ikon a te starsze 4 :)
 

-MAO-

New member
TDX
dobrze rozumiem, że S-recomendation działa również z sygnału HDMi z dekodera?

(piszę do Ciebie ba tak samo jak TY mam Vectrę).
 

tdx

New member
Bez reklam
tak źródło mi wykrywa zarówno z anteny po DVB-S jak i z vectry po HDMI zmienia się tylko liczba programów :)
 

-MAO-

New member
OK, a jak z jego podpowiedziami, są trafne? Uczy się w miarę użytkowania i oglądania przez użytkownika programów TV? Czy może jakoś inaczej jest to rozwiązane? I czy się z tego korzysta czy lepiej po prostu 'przelecieć' EPG bo jest to kolejny mało użytkowy gadżet?

(mam ES7000 i się zastanawiam nad zamianą lub Evo-Kit'em)
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja TV oglądam może 10% głównie PS3 i filmy z USB lub DLNA lub PC :) wiec traktuje jak gadżet
 

cacumen

Member
Bez reklam
Ja bez rekomendacji ..nie mogę wszystkiego ogarnąć :( I dlatego wolę nie utrudniać sobie przyjemności
oglądania z "cudzymi podpowiedziami" :razz:
 

Voytheck

New member
Ja bez rekomendacji ..nie mogę wszystkiego ogarnąć :( I dlatego wolę nie utrudniać sobie przyjemności
oglądania z "cudzymi podpowiedziami" :razz:
W pierwszej fazie "nauki" telewizora Twoich preferencji, owszem pobiera on dane o popularnych i najczęściej ogladanych pozycjach, ale później telewizor powinien, przy zalogowaniu się na swoje konto "podać" Ci programy jakie prawdopodobnie chcesz oglądać. Rzeczywiście mnóstwo opcji, ale jestem gadżeciarzem i takie wynalazki mnie intrygują.:kom:
 

Voytheck

New member
Zasysam nową wersję firmware'u 1016 (a plik nazwany jest wersją T-EXPDEUC 1106) chyba to czeski błąd i rzeczywista wersja to 1106 ponieważ ostatnia wersja to 1103 (na stronie 1102,2), ciekaw jestem czy coś zmieni to w kwestii s-recommendation?
...
No i du..a!!!
A już miałem nadzieję kiedy w konfiguracji s-recomm oprócz antena i dekoder ukazała się opcja pozostałe. Wybierając tą opcję żadnych spodziewanych efektów. Nie wiem co ta opcja dodała do funkcjonalności telewizora?
 
Ostatnia edycja:

Voytheck

New member
Jest nowe oprogramowanie 1110.2 ciekawe czy będzie można w końcu w pełni korzystać z s-recomm przy odbiorze UPC poprzez CI+ zaraz sprawdzam.
 

fridoom

New member
Witam czy komuś sie juz udało uruchomić s-recomendation z dekoderem ariva 100E? dostawca telewizji jest C+ pod dekoder jest podłączony splitter
dobra juz zrobiłem tylko jak skonfigurować pilot żeby działał z dekoderem?
I dlaczego jak np. na TVP2HD leci film juz 15 min, chce go włączyć i nie przeskakuje na ten kanał to dlatego ze nie mam skonfigurowanego pilota pod dekoder?
masakra trochę techniki i sie gubię :)
 
Ostatnia edycja:

kinokino

New member
Witam. Przypominam się z prośbą o wasze głosy w linku powyżej oraz chciałem zapytać komu i w jakiej sieci kablowej w pełni działa funkcja s-recommendation z modułem cam a nie z dekoderem.
 
Do góry