Różnice między rozmiarem H6400

gzyrzdow

New member
Witam.
Jakie są różnice w obrazie między danymi rozmiarami matryc? Są to te same parametry (matryce) tylko większy rozmiar, czy różnią się czymś?
Czytając test 55" jestem skłonny nabyć 48". Zostaje pytanie, czy uzyskam takie parametry jak w 55"?
Ewentualnie 50" z dopłatą 260zł. Te dwa cale dla mnie są mi zbędne jeśli chodzi o rozmiar, a nawet skłaniam się bardziej ku 48".
 

gzyrzdow

New member
Szukam używanego i będę odbierał osobiście, więc wszystko sprawdzę ;) Miałem kiedyś Panasonica ET60 w 42". Z początku super, po pół roku twierdziłem, że coś większego by się zmieściło, a po roku od zakupu go sprzedałem, bo musiałem. Narzekałem tam na czerń (choć tragedii nie było) i ostrość w dynamicznych scenach. Seanse głównie nocne.
Szukałem plazmy ST60, ale 42" aktualnie brak, a 2500+ za 50" mnie nie stać. Teraz planuję ten UE48H6400 (za 1550zł) i będę się czaił na ST60 42", lub odłożę na 50".
Bajerów mi nie trzeba. Z całego smart, to czasem YT używałem i USB. 3D przez chwilę, więc mogłoby go nie być wcale.
Budżet to aktualnie 1800zł. Z opisów, recenzji, testów itd zrozumiałem, że H6400 będzie się spisywał lepiej niż ET60. ET60 1300zł za 42", a H6400 1550zł za 48".
Odległość od ekranu to jakieś 2,2-2,4m i uważam, że więcej niż 50" nie chcę upychać.
Siedzieć mogę idealnie na wprost, więc matryca VA mi nie straszna. W najgorszym wypadku będą siedziały dwie osoby blisko siebie ;)
Ściana po lewej stronie TV, to duże okno ze słońcem padającym idealnie na TV, ale mam ciemne rolety, więc nie jest źle.
 
Ostatnia edycja:

gzyrzdow

New member
Odpowiedź chyba znam, ale wolę zapytać na przyszłość skoro już temat poruszony.
Jest szansa na "coś" podobnego, lub lepszego w rozmiarze 40-50" i cenie max 3tys (najlepiej 2,5) od ST60?
Dostępność znikoma, więc przydałaby się jakaś alternatywa. OLED są dość drogie, a LED też swoje kosztuje przy takim obrazie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostaniesz dobre modele , a właściwie bardzo dobre:
- Sony 50W755
- Sony 50W809
- Philips 49PUS6561
- TCL 50S7806
- TCL 50S7906
 

gzyrzdow

New member
Na 4K aktualnie mi nie zależy. Ze wszystkich podanych wychodzi na to, że obraz będzie najlepszy z Sonego. Lepsza czerń i płynność niż w H6400, ale zastanawiam się ile mu brakuje do ST60, moim zdaniem sporo, choć opieram się tylko na wyczytanych opiniach i testach. Jak to jest realnie?
Na zużyciu prądu mi nie zależy. Najbardziej liczy się obraz. Drobne "buczenie" też mi nie będzie przeszkadzało, bo system audio skutecznie je zagłuszy, a i z uwagi na akwarium w pokoju jestem przyzwyczajony do cichych dźwięków wydawanych przez filtry ;)
 
Ostatnia edycja:

gzyrzdow

New member
Sony W809 w 50" i 47" to to samo, tylko mniej, czy jest jakaś większa różnica w matrycach?
Chyba się skuszę na w809 47" za ~1600
 
Do góry