Różnica miedzy PV7P a PV70P

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Katalog nie stanowi oferty handlowej - tak mniej więcej piszą zawsze na broszurach, katalogach i na stronach internetowych - i nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń. Chyba się to nie uda przeprowadzić w sposób w jaki proponujesz. :( PZDR
 

deha

New member
42"pv7

czy warto kupic ten telewizor jako pierwszą plazme w życiu?podłącze do niej konsole ps2 czasami jakis filmik na dvd oraz sygnał z cyfry+.mogę kupic ten telewizor juz za 3093 pln to najlepsza cena w polsce z tego co znalazłem ale mało opinii jest w necie .warto?
 

graf von

New member
Rozmawiałem dzisiaj w tej sprawie z rzecznikiem praw konsumenta w Łodzi.
Twierdzi, że jeśli ktoś nie jest zadowolony to powinien go zareklamować u sprzedawcy powołując się na „niezgodność towaru z umową”. Zgadza się, że katalog nie stanowi oferty handlowej ale Ty nie zgłaszasz reklamacji do Panasonica tylko do sprzedawcy który sprzedał Ci towar. Mówiąc że PV7 ma kontrast 10000:1 i większą skalę szarości niż jest w rzeczywistości to on wprowadził cię w błąd. To już jego sprawa skąd brał te informacje (ze strony internetowej czy z katalogu) i to on będzie wykłócał się z firmą Panasonic.
Kiedy kupowałem mój PV70 to była przy nim kartka z wydrukiem jakie ma parametry i sprzedawca potwierdził, że tak jest faktycznie. Podejrzewam, że podobnie jest w przypadku osób które kupiły PV7. Kupowały ten telewizor w przeświadczeniu, że otrzymają to co obiecał im sprzedawca czyli większy kontrast i skalę szarości.
Rzecznik powiedział mi tylko, że pozostaje kwestia udowodnienia tego że ten telewizor ma inne parametry niż obiecywał sprzedawca. Tutaj zaczynają się schody. Trzeba by pewnie napisać do producenta i poprosić o specyfikacje tego modelu.
Jeśli ktoś już będzie potrafił udowodnić to że telewizor nie spełnia podawanych przez sprzedawcę parametrów to powinien go zareklamować u sprzedawcy i w ciągu 14 dni powinien dostać odpowiedź na ta reklamacje.


Deha widziałem w MM jak gra 42PV7 i sądzę, że warto za taką kasę kupić ten telewizor nawet jeśli ma takie parametry jak na słowackiej stronie Panasnica.
 

cygan

Member
Panas Polska kłamie klienta?

Uważam, że powinniśmy (zainteresowani forumowicze) dopiąć ten temat do końca. Sam w niedalekiej przyszłości przymierzałem się do PV7(42''). Oglądałem w MM oba i subiektywnie lepszy wydał się obraz z PV70. Niestety nie stały obok siebie tylko "plecami" do siebie a innym razem pod kątem prostym. Sygnał z tego samego źródła,kable te same(łatwo samemu zobaczyć). Sprzedawcy mówili,że różnica tylko w tym co tutaj opisaliście- jak od Panasonic Polska. Pomyślałem: fakt,może inne światło zewnętrzne, może inne LCD,plazmy wkoło robiły jako tło, które zakłóca ocenę itp.,itd..
Pal licho,na Skąpcu różnica w modelach 600zł a na Allegro jest przełącznik (na pilota!) z 3 źródeł HDMI,za ok.220zł. Więc 400zł w kieszeni, funkcjonalność większa(3 a nie 2 źródła HDMI), ładniejszy (choć to już gusta się kłaniają..) ..a tu jednak coś na rzeczy!
Ciekawostka też cenowa. W Słowacji model PV70 droższy od PV7 tylko o ok.12% (dla 42") mimo podania wielu różnic na plus PV70- kontrastu,odcieni,systemów poprawy obrazu,złącza PC...-a w Polsce aż ok.27% droższy mimo "prawie" żadnych różnic... nie rozumiem. Rynkowe najniższe ceny w Polsce- różnica ok.20%. Może ta duża różnica cenowa i okłamywanie klientów przez Panasonic Polska jest po to by sprzedawał się lepiej ten niższy model?
Ciekawostka następna. Mimo niby "prawie" takich samych parametrów model PV70 sprzedaje się dużo,duuużo lepiej..
Czekam na odpowiedź Panasonic Polska do września. Potem "idę w świat" ze swoimi spostrzeżeniami ;)
 

Myszkin

New member
pooh1968 napisał:
Zaznaczam, że to moja subiektywna opinia. Widziałem stojące obok siebie i grające z tego samego sygnały PV70 i PV7. Obraz na PV70 był "krystaliczny", z dobrą czernią, ostry. Natomiast obraz z PV7 był dla mnie nie do przyjęcią - mdły i rozmazany. Nie pomagały zmiany ustawień. Było to widać wyraźnie zarówno na źródle HD jak i SD. Pzdr
Chłopie ale żeś zjechał po całości PV7... okropny, rozmazany, NIE DO PRZYJĘCIA...! Własnie ja również stałem przed wyborem pomiędzy tymi dwoma modelami i miałem szczęście porównać jakość. Może rzeczywiście PV70 ma troszeczkę lepszy obraz ale to widać tylko gdy patrzymy na dwa ekrany jednocześnie. Trzeba być straszliwym malkontentem żeby się czepiać. Obraz jak za taką cenę jest rewelacyjny - widziałem fragmenty filmu puszczonego na tych plazmach przez HDMI. Żeby dostrzec róznice trzeba spoglądąć na przemian na jeden i drugi. Chyba miałeś niefart i trafiłeś na jakis pechowy egzemplarz ;) Ja natomiast stwierdziłem, że są to rożnice na tyle znikome, że nie warto dokładać prawie całego kafla więcej do PV70. Jutro odbieram PV7. Będzie mi służył wyłącznie do filmów z DVD. Telewizji prawie nie oglądam, do tego wolę zwykły crt. Pozdrówka ;)


Z ostatniej chwili:
Ponieważ spostrzeżenia co niektórych forumowiczów wzbudziły we mnie lekkie wątpliwości postanowiłem jeszcze raz i ostatecznie przetestować oba modele, tym razem z możliwością pobawienia się ustawieniami.
Właśnie wracam z Media Marktu. Testowałem tam 2 wspomniane modele 37 calowe (taki właśnie sobie zamówiłem ). Wyświetlany był filmik pokazowy z różnymi owadami, rybkami, widoczkami itp. Opcje obu modeli zostały ustawione na domyślne - fabryczne. Przyglądałem się chyba ze 20 minut i stwierdzam KATEGORYCZNIE: Nie ma żadnej, powtarzam - ŻADNEJ RÓŻNICY w jakości obrazu na obu tych modelach. 37 calowy PV70P stoji w MM za ok 4400 PLN, a PV7P za niecałe 3600 PLN (ja kupuje go za 2760 - jutro odbieram). Kto sie zastanawia pomiędzy tymi dwoma modelami, a nie potrzebuje wejścia na kompa, większej ilości stron teletextu czy 2 wejść HDMI niech smiało bierze PV7P. ZARĘCZAM, że nie ma ŻADNEJ rożnicy w jakości - wróciłem pół h temu. Naprawdę starałem się wychwicić jakąś rożnicę i za Chiny mi się to nie udało! Przekonajcie się zresztą sami, jeśli macie możliwość!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jjb

New member
Witam,

nie zauwazsz roznicy na jakis filmach z rybkami gdzie jest duzo zywych i "przyjaznych" plazmowm kolorow. Schody zaczna sie keidy bedzeisz ogladal filmy z duza iloscia ciemnych scen... tutaj bedzei widac mniejsza ilosc odcienie szarosci (schodki w przejsciach) oraz gorsza czern (wiem, nie sama czernia czlowiek zyje:).

pozdrawiam

p.s.
Sprawdzilem wlasnie strony panasonic.cz i tutaj takze wystepuja wspomniane wczesniej roznice. Mamy wiec takie same informacje z niemiec, slowacji i czech oraz zaskakujaco rozniace sie dane ze strony panasonic polska...

Zastanawiam sie czy nie moznaby utracic cos z ceny. W koncu zaplaciliscie tyle za model z innymi danymi technicznymi niz faktycznie posiadane przez ten egzemplarz. Mozna powiedziec "zostawiam tv" ale prosze o zwrot kasy za rzeczy ktorych nie mam :) ciekawe co na to panasonic ;-)
 
Ostatnia edycja:

Myszkin

New member
jjb napisał:
Witam,

nie zauwazsz roznicy na jakis filmach z rybkami gdzie jest duzo zywych i "przyjaznych" plazmowm kolorow. Schody zaczna sie keidy bedzeisz ogladal filmy z duza iloscia ciemnych scen... tutaj bedzei widac mniejsza ilosc odcienie szarosci (schodki w przejsciach) oraz gorsza czern (wiem, nie sama czernia czlowiek zyje:).

Ja uważam, że jeśli rzeczywiście jeden oferuje lepszą jakość od drugiego to róznice zauważy się niezależnie od zapodanego materiału, a już na pewno wpatrując się tak długo jak ja by cokolwiek wyłapać.
Wyświetlane filmiki pokazowe były urozmaicone, nie były to wyłącznie wolne widoczki przyrodnicze, typu "sielankowy żywot rybek w akwarium". Miałem okazję obserwoać sceny bardzo ciemne, jasne, przejścia tonalne, sceny szybkie i wolne na przemian i powtarzam, NIE MA RÓŻNIC! Po to tak długo tam sterczałem by wyłapać różnice.
Czy miałeś okazję doświadczyć tego samego i obserwować oba modele, jeden obok drugiego? Napisałeś, że:

"...Tak wiec roznice (w parametrach) okazuja sie znaczace wiec i jakosc obrazu musi byc na PV70/71 duzo lepsza."

I to wywnioskowałeś na podstawie danych z niemieckiej i czeskiej strony panasonica, już wiedziałeś z góry, że PV70 ma obraz DUŻO lepszy ;) Gdyby rzeczywiście był DUŻO lepszy to na pewno jakiś róznice bym wychwycił.
Jeśli nawet testując oba modele do bólu, najrozmaitszym materiałem okaże się, że PV70 jest rzeczywiscie trochę lepszy to będzie to różnica odczuwalna tylko dla prawdziwego video-maniaka, odpowiednika adiofila, który płaci za jeden kabel tysiaka i więcej.
Tym, którzy nadal się zastanawiają nad wyborem radzę nie przepłacać - uwierzcie, że nie warto dopłacać do PV70! Róznica w cenie jest spora, a różnica w jakości obrazu - według mnie ZEROWA!

Pozdrówka ;)
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
Witam. Tak czytam Wasz "spór" czy ten tv lepszy od tego i przypomina mi się podobna żwawa dyskusja między użytkownikami samsunga- jeden posiadał model serii s a drugi r, i ten pierwszy także upierał się przy swoim, że jego posiada taką samą jakość (no może twierdził, że była CIUT gorsza) jak w serii r. No cóż, dyskusja była bezowocna pomimo próby przekonania wszystkich w około o tym, że nie ma sensu przepłacać kilka stówek za model r (mowa o lcd 32 cale:) ). Ja właśnie mam plazmę serii pv70 i stwierdzam, że jej jakość jest właśnie troszkę lepsza od tej serii pv7. I tyle. Zanim podjąłem decyzję o zakupie podpiąłem swoje dvd na miejscu i sprawdziłem. Obok stała właśnie plazma pv7 i widziałem niewielką różnicę lepszej jakości przemawiającej za pv70. Kupiłem ją wczoraj w bardzo dobrej cenie w Bielsku (miało być po raz drugi u kikiego ale:D ).
pozdrawiam
P.S.
Moim zdaniem dobrym sprawdziane plazmy jest właśnie projekcja w nocy bo wtedy widać czy czerń to czerń a nie rozmazana plama jak w moim lcdeku.
 
Ostatnia edycja:

Myszkin

New member
No i JEST, JEST, JEST!!!
Przyjechał, mam go, testuję!
Na razie oglądam fragment filmów DVD przez HDMI - o żesz jego kurza mać!!! Po prostu CUDO !
Szczena mi do kolan opadła. Obraz bez skazy, geometria idealna, kolory nasycone, soczyste, ładne, płynne przejścia tonalne między kolorami, super czerń. Jestem zajarany! Jestem IDIOTĄ, że nie kupiłem go w Media Markcie za 800 zł drożej :-D
Dopiero w domu można dostrzec tą jakość, a nie w salonach wypełnionych plazmami i telewizorami obok siebie. Tam nie robi to takiego wrażenia, ale w domu? Po prostu BAJKA!
 

cygan

Member
Bylem dziś ponownie w MM z racji promocji...i ponownie przyjrzałem się PV 70 i 7. Niestety nie w jednej płaszczyźnie..ale,obraz był z anteny,akurat leciało TVP1.Różnica była,jak dla mnie (byłem ze znajomymi dla jednej osoby była istotna dla drugiej niewielka,ale jednak). Kwestia doświadczenia każdego z nas. Kilka lat temu pracowałem w tvcab,miałem codziennie styczność z techniką tv.Potrafię dostrzec niedomagania,różnice obrazu. Porównując różne tv i ceny doszedłem do wniosku,że warto dać kilka setek do pv70,ale już ok.1000zł to za dużo(konkurencja w tej cenie też ma dobre oferty). Jak zawsze kwestia budżetu. W cenie do ok.3000 z małym hakiem chyba nie do pobicia.
Gdyby podłączyć np. LCD FUNAI po HDMI , nie mając wcześniej porównania, też wielu by piało ,że obraz BAJKA...
 

deha

New member
jednak wybór padł na pv7

po teście 7 i 70 (to moja pierwsza plazma i jestem całkowitym laikiem)wybór padl na 7.zamówiłem ja dziś odbieram we wtorek cena 3089 i uważam że nie warto było dopłacać do 70 .ja osobiscie nie widziałem różnicy i jest to tylko i wyłącznie moje zdanie .we wtorek podziele się pierwszymi wrażeniami
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myszkin napisał:
Chłopie ale żeś zjechał po całości PV7... okropny, rozmazany, NIE DO PRZYJĘCIA...!


A czytać kolega umie??:hmm:

"Zaznaczam, że to moja subiektywna opinia. Widziałem stojące obok siebie i grające z tego samego sygnały PV70 i PV7. Obraz na PV70 był "krystaliczny", z dobrą czernią, ostry. Natomiast dla mnie obraz z PV7 był nie do przyjęcią - mdły i rozmazany. Nie pomagały zmiany ustawień. Było to widać wyraźnie zarówno na źródle HD jak i SD. Pzdr"
 
Ostatnia edycja:

jjb

New member
Witam,

moja intencja nie bylo udowadnianie na sile ze PV7 jest gorszy od PV70 bo to nie podlega dyskusji. Dla jednych roznica ta warta jest paru groszy wiecej dla innych nie... i to jest ok. Chodzilo mi jednak nie o wytykanie "brakow" PV7 a o sposob w jaki podchodzi do problemu panasonic polska. O fakt ze nie ma sprostowania i ze dalej wciska sie klientom przyslowiowy kit.

pozdrawiam wszytskich "panasonikarzy" :)
 
Ostatnia edycja:

bartoszer

New member
Th-42pv7

witam
dzisiaj bylem w mm w poznaniu konkretnie w centrum handlowym m1 i ten model juz po 3199zł; przymiezam sie do kupna w szczegolnosci bedzie pod nim chodzil xbox360 a pozniej tv polszit cyforwy no i filmy dvd, mysle ze jest to dobra plazma do takich zastosowan!pozdrawiam
 

Myszkin

New member
bartoszer napisał:
...w mm w poznaniu konkretnie w centrum handlowym m1 i ten model juz po 3199zł...

Nie mogę uwierzyć, że w MM aż TAK NISKĄ CENĘ dali. To chyba jakaś SUPER-HIPER-MEGA PROMOCJA! W Media Marktach, Rtv-Euro-Agd, Avansach, Electro Worldach jest zawsze NAJDROŻEJ! Ja za swój dałem 2760, za wieszak na ścianę 60zł, za 3 metrowy kabel HDMI 25 zł i za transport kurierem 70 zł. Nie dam sobie wcisnąć kitu, że za kabel HDMI trzeba płacić 2 stówy i więcej. To jest przesył cyfrowy - w analogowym to miałoby uzasadnienie. Podłączyłem ten kabel, zadziałał natychmiast. Jakość - dla mnie REWELACJA!
 

bartoszer

New member
Th-42pv7

witam !
nie jest to zadna mega super promocja tv staly normalnie na kartonach poukladane miedzy innymi ten wlasnie tez!:) bylem na prawde bardzo zdziwiony i nawet moja druga polowa zgodzila sie ze za ten tv to cena jest bardzo niska !!! kupie na pewno we wrzesniu tylko jedno mnie przeraza wielkosc kartona w jakim on jest schowany na pewno do mojej cytrynki zx nie wejdzie a co do obrazu byl wyswietlany po analogu jak to w tych hipermarketach akurat lecial wyscig f1 ale jakos dawala duzo do zyczenia pewnie przez ten sygnal?:rolleyes:! dla nie tv jest debest i na pewno go kupie chyba ze ktos mnie przekabaci na cos innego albo sam sie skusze po czytaniu postow na tym forum! bo szczerze mowiac juz sam juz nie wiem co mam kupic do xboxa360 i polszitu cyfrowego!
pozdrawiam !
 

deha

New member
th-42pv7p

właśnie wyjąłem go z kartonika ,wygląd zewnetrzny jak dla mnie cool,z kablówki mam tylko trzy obowiązkowe programy jakość jak dla mnie cienko,ale za to starwars z dvd- stary panasonic s35-po kablu composite poprostu bajeczka (chyba jestem troche podniecony),dla dzieciaków czad jak graja w pes5 na konsoli ps2 rewelka w porównaniu ze starym 29" thomsonem,w weekend podłaczam cyfre+ tylko nie wiem jaki tuner wziąść i to na tyle jezeli chodzi o th-42pv7p aha cena i dostawa z pewnego sklepu w necie jak dla mnie 100% satysfakcji 3 dni i najtaniej w polsce.moge polecic na priv żeby nie robic reklamy
 
Do góry