Różnica między Filmami 720p i 1080p na tv HD Ready (720p)

marder

Member
Gdyby producenci faktycznie produkowali telewizory hd ready o rozdzielczosci 1280*720 to pół biedy, bo na takim telewizorze świetnie wyglądałby i sygnał 720p jako natywny, i 1080p, który dzieki prostej matematycznej proporcji mógłby być downscalowany do 720p. A tak, rozdzielczość natywna telewizorów hd ready (1366*768) nijak nie pasuje ani do 720p/720i ani 1080p/1080i i wyświetlany obraz jest niestety zdeformowany w stosunku do oryginalnego. Tej wady nie posiadają telewizory full hd i dlatego tylko takie warto kupować.
 

BitTornado

New member
No jasne najlepiej FullHD,jeszcze pare lat temu wrzyscy zachwycali sie tymi nieforemnymi telewizorami HDready, teraz jak juz to musi byc FullHD,a jak by wyszedl nowy tv Extreme Full HD 1920x1440 to ten fullHD 1920x1080 bylby juz nieforemny ,tylko ze wszyscy maja fullHD i ogladaja dalej swoje kolekcie na DVD rozdzielczosc 720×576 i jest dobrze a pliki hd albo sygnal hd w rozdzielczosci 1280x720 to jest do dupy,ludzie skaczcie juz ta glupia dyskusie,to sie kupy i dupy nietrzyma!
 
Ostatnia edycja:

blurejs

New member
Do BitTornado: HDReady nigdy super nie były - to był kompromis pomiędzy bardzo drogimi teliworami Full HD, a odchodzącymi telewizorami CRT. Dzisiaj jak spadły ceny, a ktoś ma wiekszy ekran i ogląda filmy na Blu-ray to należy kupować tylko Full HD. Inaczej to tylko strata kasy. Zresztą telewizory HDReady już schodzą z rynku, większośc jest Full HD.
 

heavyw8

New member
Witam,
mam takie pytanie w tym temacie posiadam sporo filmów w hd (720p), gdyż w fullhd zbyt duzo zajmują. I teraz pytanie jaki tv do tego kupić (chodzi o 32") hd ready czy fullhd, żeby jakość odtwarzanego filmu była najlepsza ? Dodam, że jezeli mialoby byc tak samo to wolalbym hd ready bo tanszy chyba ze jakosc mialaby byc naprawde znaczaca.
 

infinitimind

New member
To ja sie wypowiem. Ogladajac 40" telewizoz bravia FullHD z 3,5m nie ma roznicy miedzy 720p a 1080p jezeli film ma dobry bitrate. FullHD na telewizorze 32 cale uzywanym do ogladania filmow z ok 2,5m to przerost formy nad trescia bo nie zauwazy sie.roznicy. Chyba ze bedziemy go uzywac jako monitora.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
S

simon333

Guest
Ja widzę różnice między mkv 720p a 1080p ale na telewizorze full hd 40 cali.Oglądam z odległości 2.5 m.Jest to jednak mała różnica,widać jednak więcej szczegółów.Miałem kiedyś 32 cale hd ready i praktycznie nie było różnicy pomiędzy tymi rozdziałkami.Ogólnie wszystko zależy od wielkości telewizora,skalowania telewizora,u mnie również skalowania blu-raya,odległości oglądania,bitrate video.Jednak jak kolekcjonujemy filmy to 1080p jest lepszym rozwiązaniem bo w przyszłości pewnie zmienimy telewizor na większy i ta różnica bedzie wtedy zauważalna.Jak ktoś chce zobaczyć różnice u siebie niech ściągnie taki sam film w dwóch rozdzielczościach ( 720p i 1080p ) i porównanie będzie miał jak na tacy.
 

redlum

New member
Bez reklam
To nie jest najlepsze porownanie bo film filmowi nie rowny. Liczy sie tez bitrate. Bo np 720p z wysokim bitratem bedzie lepszy od 1080p ze slabym bitratem.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
S

simon333

Guest
Chodziło mi o porównanie tego samego filmu w 720p który zajmuje 4 Gb ( bitrate ~ 5 kbps ) i w 1080 który zajmuje 8 Gb ( bitrate ~ 10 kbps ).Najczęściej występują w takiej właśnie postaci.Wiadomo że można trafić na 1080p który zajmuje 1 Gb ( bitrate ~ 1 kbps ) i będzie wyglądał gorzej od 720p z bitrate ~ 5 kbps.Tak samo można spotkać 1080p który ma bitrate ~ 40 kbps i zajmuje 50 Gb.Takich jednak nie ma co porównywać.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Chodziło mi o porównanie tego samego filmu w 720p który zajmuje 4 Gb ( bitrate ~ 5 kbps ) i w 1080 który zajmuje 8 Gb ( bitrate ~ 10 kbps ).Najczęściej występują w takiej właśnie postaci.Wiadomo że można trafić na 1080p który zajmuje 1 Gb ( bitrate ~ 1 kbps ) i będzie wyglądał gorzej od 720p z bitrate ~ 5 kbps.Tak samo można spotkać 1080p który ma bitrate ~ 40 kbps i zajmuje 50 Gb.Takich jednak nie ma co porównywać.
Ale namieszałeś z tymi liczbami. Bitrate zaniżyłeś o 3 rzędy wielkości, a wielkości plików o jeden rząd wielkości.
 

mover2002

New member
Witam, mam telewizor 40 cali full HD i mam pytanie czy na nim lepiej będą wyglądać filmy w 720p czy 1080m. Do filmów z efektami wybieram 1080p a do powolnych bez akcji 720m ale mam dylemat odnośnie 720p czy 1080m :(
 
Do góry