Różnica między Filmami 720p i 1080p na tv HD Ready (720p)

oranos7

New member
Witam
Posiadam odtwarzacz WD hd tv i nurtuje mnie pytanie czy jeśli posiadam telewizor hd ready (720p) to czy zauważe różnicę między filmami 720p a 1080p. Przyznam że zdobyłem film Gamer 1080p (8,5GB acc3 ) i obraz jest po prostu wspaniały. Wiec czy np film zajmujący 8gb 720p bedzie lepszy od wersji 1080p także zajmującej 8gb gdy odtwarzam go na tv hd ready?? Czy jakosć będzie tym lepsza im wiecej będzie zajmował film niezależnie czy to będzie 720p czy 1080p??
 

rafib1975

New member
720p — 1280×720 pikseli
1080i / 1080p — 1920×1080 pikseli

Twój telewizor jest 720p wiec jak puscisz film w 1080p to i tak bedziesz miał na ekranie 720p.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
720/1080

Różnica będzie jeżeli oczywiście film w 1080p będzie miał odpowiednio wyższe bitrate od 720p. Posiadam tv jak w podpisie, czyli hd ready 1024x768 i muszę powiedzieć że nie warto jednak sięgać po mkv 1080p, w zwykłych filmach jest minimalnie na +, dopiero w animacjach widać znaczną poprawę, obraz zyskuje na ostrości. Największy zysk jest natomiast w grach z ps3, jest kilka tytułów działających w pełnym 1080p i tutaj różnica jest widoczna od razu gołym okiem :)
 

blurejs

New member
Oczywiście skoro masz telewizor 720p, to nie ma sensu oglądać na nim 1080p. Jeszcze jedno pytanie -a jaką masz przekątną telewizora?
 

BitTornado

New member
HDREady jak najbardziej 720p, ale na FullHD tv to juz nie tak pieknie i nie pomorze nawet wysokie bitrate, bo to jest rozdzielczosc 1920x1080 i napewno taki mkv 720p z wysokim bitrate bedzie wygladal kiepsko,albo sie myle?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
film dotyczy zupełnie innej rzeczy.
W Twoim przypadku nie zobaczysz różnic na tv hd ready.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jak Ty Digitalus chcesz pokazać mu różnicę pomiędzy 1080p a 720p na filmie który na dodatek jest w rozdzielczości 240p? Ty jesteś chłopie w ogóle trzezwy jak piszesz te posty? Kompletnie nie rozumiem co Ty chcesz ludziom udowodnić w kółko zamieszczając jakies filmiki i zdjęcia. Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy że filmikami i zdjęciami to gówno się da pokazać (to samo zdjęcia z testów które nie pokazują nic). Ale nic to - działaj dalej bo zabawne to w sumie jest.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
dla ha:) rrisa przygotowana wersja obrazkowa.
napisales ze jestem fajtłapowatym fanbojem. ulzylo ci?. mam podobne zdanie o tobie.nic nie potrafisz sensownego napisac i jestes jeszcze wiekszym f f:)

480px-Standard_video_res.svg.png
 
Ostatnia edycja:

blurejs

New member
720 p sprawdza się ale na małych ekranach - do 32 cali. Od 42 wzwyż ujawnia się potęga 1080p (im większy ekran tym lepiej widoczna różnica)
 

blurejs

New member
Sorrki miałem na myśli ok. 40 -42 cale. 37 cali to jak kto woli (to rzadki rozmiar w TV) - trudno powiedzieć, różnica między 720p a 1080 p nie jest tak widoczna.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest jakość nagrania. Łopatologicznie tłumacząc można to opisać w ten sposób: mamy nagranie na kasecie magnetofonowej które zgrywamy na płytę BD zapisując w formacie powiedzmy DTS HD z maksymalną częstotliwością próbkowania 192kHz itp. itd., prościej mówiąc w najlepszym zapisie jaki można uzyskać dla formatu audio. I co uzyskujemy? Uzyskujemy to że słabe nagranie nadal jest słabe tyle że zapisane na płycie BD. Tak samo jest z obrazem. Słabej jakości materiał w 720p czy 1080p będzie wyglądał tak samo słabo i tu rozdzielczość nic nie pomoże. Świetnie nagrany materiał w jednej i drugiej rozdzielczości będzie wyglądał super, acz zeby przenieść jak najwięcej szczegółów lepiej jest zapisać w rozdzielczości 1080p bo w 720p jakaś część nam ucieknie (oczywista oczywistość). Nie ma tu wielkiej filozofii.
Do kolegi digitalusa, wklejanie jakichkolwiek filmow lub fotek mija się z celem. Jeśli wiesz dlaczego, to znaczy ze wiesz o co w tym wszystkim chodzi, jesli nie, to faktycznie nie masz pojecia o czym sie mowi (bez urazy).
 

JackS.

New member
Bez reklam
witam
proponuje obejrzec ten film.trosze stary ale warto
YouTube - Blind-test: 1080p vs. 720p
nie jest przygotowany przez zadna firme. prosze spojrzec jak "lataja" oczy:) aby zauwazyc roznice
A co ten film ma niby pokazać poza tym, że spotkało się kilku gości, którzy w ogóle nie rozumieją jak działa ludzki wzrok. Wygląda, że oni w ogóle nie zdają sobie sprawy z jaką rozdzielczością kątową są w stanie dostrzegać drobne szczegóły. Równie dobrze mogliby stanąć 5 metrów od tych telewizorów, na jednym puścić obraz Full HD, na drugim SD i orzec, że obrazy te niczym się od siebie nie różnią, więc po co przepłacać za telewizory z wyższą niż SD rozdzielczością.
 

digitalus

Banned
ten film nie ma niczego pokazac.napisalem ze kolega harris ma ogladac fragmenty filmow ktore sa na ekranie telewizorow? . napisalem przeciez w pierwszym poscie ze roznica jest zbyt mala pomiedzy 720 p i 1080p.zachowanie osob bedzie podobne jak na filmie,beda szukac roznicy pomiedzy 720p i 1080p a jest bardzo mala. jeszcze komus trzeba bedzie tlumaczyc?.
przeciez to oczywiste ze jesli kolega oranos 7 ma telewizor hdready to nie zauwazy roznicy jesli bedzie ogladal film 1080p
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
bez urazy kolego prokop jesli jestes obronca harissa to napisz wprost.kolejny madrala sie znalazl
Gdybym był to bym napisał wprost, zresztą przed czym ja mam go bronić? Dziękuje za miły komplement, może nienajmądrzejszy ale głupi na pewno nie jestem :-D
Przy bardzo dobrze nagranym materiale różnice są i to widoczne, acz na TV HD ready faktycznie się ich nie zauważy.
 
Do góry