Różna waga tych samych modeli kolumn głośnikowych..

xgutti

New member
Bez reklam
Mam dylemat, właśnie kurier dostarczył mi nowe z sklepu kolumny i zdziwił mnie tekst że jedno pudło waży 40kg a drugie 38kg. Po wyjęciu kolumn z pudeł sprawdziłem specyfikacje gdzie waga była 35,5kg wiec z ciekawości zważyłem i okazało się że jedna waży 33kg a druga 35kg. Jaka może być przyczyna braku 2kg i co mam teraz zrobić? Głośniki działają niby jednakowo.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Sklep powiedział że mogę zwrócić bo jest to ostatnia para i nie mogą mi wymienić na inny egzemplarz. Z ciekawości teraz zważyłem stare kolumny i dwie ważą identycznie praktycznie co do grama. A w nowych różnica 2kg to faktycznie nie jest mało :(
 
D

Deleted member 121090

Guest
A co jest w danych technicznych tych pak. Ile powinny ważyć?
Mają numery fabryczne? Jakiś numer partii albo coś podobnego.
Coś jest nie tak.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bo jedna jest lewa, a druga prawa ;)
A tak serio, to sprawdź numery seryjne i daty produkcji. Może jakieś modyfikacje modelu były. A te twoje są wyprodukowane w innych okresach (tak tylko głośno myślę ;) )
Co to są za kolumny?
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zwracaj i się nie zastanawiaj. Tak duża różnica w wadze musi oznaczać różnice konstrukcyjne a to oznacza niespójne brzmienie. Szczególnie, że to ostatnia para (może były naprawiane).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo jedna jest lewa, a druga prawa ;)
A tak serio, to sprawdź numery seryjne i daty produkcji. Może jakieś modyfikacje modelu były. A te twoje są wyprodukowane w innych okresach (tak tylko głośno myślę ;) )
Co to są za kolumny?

Ja bym stawiał że mogą to być kolumny z rożnych okresów produkcji i to co piszesz że coś zrobili inaczej w kolumnach i stąd jest ta różnica.. Też jestem ciekaw co to są za kolumny ?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Z danych technicznych wynika że powinny ważyć 35,6 kg. Może mam wagę spaczoną o te pół kilograma ale mimo wszystko jeden egzemplarz waży 33kg a drugi 35kg to samo powiedział mi kurier który mi je dostarczył że jest różnicy 2kg. Numery fabryczne są identyczne tylko różnią się końcówką 492, 506 więc raczej jest to ta sama partia. Co do stwierdzenia czy działają identycznie to trudno stwierdzić gdy załącza się autosugestia. Ale 2kg to raczej nie jest mało.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z danych technicznych wynika że powinny ważyć 35,6 kg. Może mam wagę spaczoną o te pół kilograma ale mimo wszystko jeden egzemplarz waży 33kg a drugi 35kg to samo powiedział mi kurier który mi je dostarczył że jest różnicy 2kg. Numery fabryczne są identyczne tylko różnią się końcówką 492, 506 więc raczej jest to ta sama partia. Co do stwierdzenia czy działają identycznie to trudno stwierdzić gdy załącza się autosugestia. Ale 2kg to raczej nie jest mało.

Co to są za kolumny?
 
D

Deleted member 121090

Guest
W takim razie to jakaś sklepowa kombinacja. Nie ma możliwości, żeby te paki opuściły fabrykę i aż tak się różniły. Mogą być grzebane, może są inne przetworniki, może w jednej brakuje elementów wnętrza, jakiejś przegrody.
W każdym razie po co masz się w coś takiego pchać? Można by rozkręcić i zobaczyć co trzeba zrobić, żeby je przywrócić do stanu fabrycznego. Ale możesz stracić gwarancję. Jak nie dostaniesz rabatu ze 30%, to oddaj jako towar niezgodny z umową do sklepu. Zażądaj zwrotu za obie przesyłki, bo Ci się należy. I szukaj takich bez wad ukrytych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xgutti

New member
Bez reklam
A tak już się cieszyłem gdy wypakowywałem je z pudeł i gdyby nie tekst kuriera że pudła mają inną wagę nie przyszło by mi nigdy do głowy by ważyć kolumny. Rozkręcać nie mam zamiaru, nie jestem serwisem. Gdybym był pewny że to kwestia jakieś przegrody czy elementu obudowy to ok. ale równie dobrze może to być jakiś element z elektroniki itp. Więc nie mam pojęcia jaką podjąć decyzję bo grają wspaniale. A z drugiej strony pozostanie autosugestia która mnie zadręczy że coś jest nie halo z jednym z głośników.
 

piechu

Member
Bez reklam
Na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się długo i odsyłał do sklepu. Autosugestia będzie Cię męczyć do ukichanej śmierci i radość ze słuchania żadna :) Poza tym piernik wie co z nimi nie tak i jak to w dalszej perspektywie będzie wpływać na jakość dźwięku.
 

xgutti

New member
Bez reklam
By wiedzieć co jest przyczyną braku 2kg to niestety trzeba rozkręcić dwie kolumny i je porównać. Niby mógł by to zrobić servis autoryzowany ale znając uczciwość serwisów to równie dobrze mogą wsadzić cegłówką 2kg by dociążyć i stwierdzą że już ok. :)
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
Czy będę musiał odsyłać do sklepu by dokonać ewentualnej wymiany parę zakupionych kolumny czy wystarczy że jedną tą wadliwą? Jak to jest z tym parowaniem kolumn?
 
Ostatnia edycja:

barni

Member
Ustaw je identycznie na wadze i niech waga stoi w tym samym miejscu w obu pomiarach. Wystarczy czasami że waga stoi krzywo lub jedna kolumna stoi bliżej którejś z krawędzi i waga potrafi zafałszować wynik. Ew. zrób kilka pomiarów i sprawdź czy waga podaje zawsze taką samą masę każdej z kolumn. Ew mogą baterie w wadze padać - tez wtedy pokazuje różne wyniki co pomiar.

Jak dalej pokazuje różnice odsyłaj - zestawy powinny ważyć tyle samo. Raczej tej klasy zestawów nikt nie stroi na komorze bezechowej wkładając różne ilości wypełnienia w zależności od wyników pomiarów danego zestawu.

PS. Czasami to że człowiek schudł oznacza co najwyżej wyczerpane baterie w wadze :)))))
 

xgutti

New member
Bez reklam
Gdyby kurier nie rzucił tekstu że ma dwie przesyłki o różnej wadze to by mi nie przyszło nigdy do głowy by ważyć kolumny głośnikowe. Co do sprawności mojej wagi to ważyłem kolumny już kilkakrotnie i zawsze jest ten sam wynik 35kg i 33kg. Więc czegoś w jednej musi brakować a w takim układzie towar wadliwy. Posiadam też LS 60 które z ciekawości dziś postawiłem na wadze i w tym przypadku ważą identycznie prawie co do grama.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gdyby kurier nie rzucił tekstu że ma dwie przesyłki o różnej wadze to by mi nie przyszło nigdy do głowy by ważyć kolumny głośnikowe. Co do sprawności mojej wagi to ważyłem kolumny już kilkakrotnie i zawsze jest ten sam wynik 35kg i 33kg. Więc czegoś w jednej musi brakować a w takim układzie towar wadliwy. Posiadam też LS 60 które z ciekawości dziś postawiłem na wadze i w tym przypadku ważą identycznie prawie co do grama.

Kolego oddaj je bo będziesz cały czas myślał co jest nie tak.. szkoda zdrowia..
 
Do góry