Rozmiar telewizora według odległości?

Robert1272

New member
Witam,
Nie wiem czy w moim przypadku na dzień dzisiejszy prezentacja ma sens, gdyż tak jak napisałem rozważam 60" z 3.40 m ale jak koś powyżej napisał do 10-20% oglądanego sygnału HD to raczej za wielki ekran.
Obecnie posiadam 42" i rozważam tylko 2 modele Philipsa 46" lub 60" z serii 9.
Zamiana 42" na 46" pewnie będzie mało odczuwalna, a 60" za wielka.
Seria 8 ma 55" i ten TV brałbym do prezentacji ale słyszałem o problemach z softem w tej serii, więc pewnie poczekam na nowe modele Philipsa z 2013.
Dziękuję za cenne uwagi w wyborze nowego TV.
 

Tika

New member
Bez reklam
Witam,
Nie wiem czy w moim przypadku na dzień dzisiejszy prezentacja ma sens, gdyż tak jak napisałem rozważam 60" z 3.40 m ale jak koś powyżej napisał do 10-20% oglądanego sygnału HD to raczej za wielki ekran.
Obecnie posiadam 42" i rozważam tylko 2 modele Philipsa 46" lub 60" z serii 9.
Zamiana 42" na 46" pewnie będzie mało odczuwalna, a 60" za wielka.
Seria 8 ma 55" i ten TV brałbym do prezentacji ale słyszałem o problemach z softem w tej serii, więc pewnie poczekam na nowe modele Philipsa z 2013.
Dziękuję za cenne uwagi w wyborze nowego TV.

jeśli zamierzasz kupić taki TV (około 60"), to oczywiste, że warto zaopatrzyć się w dobrą kablówkę lub płatną telewizję satelitarną, bez sensu taki dobry TV do oglądania DVB-T gdzie jest zaledwie kilka kanałów HD.
 

murzyn997

New member
Wez 60cali a potem sie martw.co za problem jakas cyfrowke potem wziasc.Kupisz 46 i za jakis czas bedziesz sprzedawal bo chcesz wiekszy? Skoro juz rozwazasz 60 to bierz.
 

Dżyngis-chan

New member
Witam,
Nie wiem czy w moim przypadku na dzień dzisiejszy prezentacja ma sens, gdyż tak jak napisałem rozważam 60" z 3.40 m ale jak koś powyżej napisał do 10-20% oglądanego sygnału HD to raczej za wielki ekran.
Obecnie posiadam 42" i rozważam tylko 2 modele Philipsa 46" lub 60" z serii 9.
Zamiana 42" na 46" pewnie będzie mało odczuwalna, a 60" za wielka.
Seria 8 ma 55" i ten TV brałbym do prezentacji ale słyszałem o problemach z softem w tej serii, więc pewnie poczekam na nowe modele Philipsa z 2013.
Dziękuję za cenne uwagi w wyborze nowego TV.

Fajnie mieć duży telewizor, ale co potem?
Z takiej odległości to będziesz latał wzrokiem za akcją z prawa na lewo :), niektórzy to uwielbiają.
Przy takiej przekątnej zobaczysz wszystkie wady nadawanego obrazu, co u nas w kraju nie jest rzadkie, niektórzy uwielbiają narzekać jakie to mamy słabe bitrate do swojego wspaniałego TV.
Do 60" przy takiej odległości to telewizja 4k.
 

murzyn997

New member
Fajnie mieć duży telewizor, ale co potem?
Z takiej odległości to będziesz latał wzrokiem za akcją z prawa na lewo :), niektórzy to uwielbiają.
Przy takiej przekątnej zobaczysz wszystkie wady nadawanego obrazu, co u nas w kraju nie jest rzadkie, niektórzy uwielbiają narzekać jakie to mamy słabe bitrate do swojego wspaniałego TV.
Do 60" przy takiej odległości to telewizja 4k.

Domyslam sie ze nie piszesz tego z doswiadczenia.Nie wiem jak blisko by musial siedziec zeby latac wzrokiem, napewno nie z 3 metrow, nie wprowadzaj kolegi w blad:) Ja mam 55cali od 2 miesiecy ale juz chce 60 i jestem pewien ze rowniez bede zadowolony.odleglosc prawie 3 metry.
 

emer

Member
Bez reklam
SD z odległości 3.40m na ekranie 60 cali - fajnie "radzicie" Koledze ... :eek:k:

Sąsiad ma 55cali Samsunga (zapomniałem model, ale dość wysoki model) i patrzy na niego z podobnej odległości - SD na nim to IMHO masakra dla oczu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
60" to nie jest duzo, bez przesady, a 4m to kawal odleglosci. Ja na plazmie 64" z 4m czulem niedosyt i to duzy. Ot, zwyczajna przekatna, nic specjalnego.
Korzystam z UPC i ogladam glownie kanaly HD, na 80" jest bajka a niektore kanaly to juz pelny odjazd. Z SD tez nie ma tragedi, jedne gorzej, drugie lepiej, ale nie odczuwam zadnych bolaczek, jak to niektorzy opisuja, gruba przesada i wyolbrzymianie. Satysfakcja i radosc niesamowita, kazdego dnia. Kilka osob takze tu na forum korzysta z takich przekatnych i sa zachwyceni, przesiedli sie Kuro i innych dobrych modeli. Przekatna daje niesamowita przyjemnosc.
Bzdury tez wypisuje dzingischan, ale on tak zawsze.
 
Ostatnia edycja:

Dżyngis-chan

New member
Żaden mętlik, oglądam właśnie wiadomości tvp1 HD na 40" telewizorze z odległości 3m widzę masę wad nadawanego obrazu.
Na 60" takie oglądanie traktowałbym za męczarnię, przyrost formy nad obrazem.

Drażni mnie oprawa graficzna, podanej godziny, ja to widzę z 3m na 40"
 

emer

Member
Bez reklam
Myślałem że mam słaby wzrok, ale Koledzy chyba mnie wyleczyli :D
Jeżeli twierdzicie że obraz SD (polskie hyhy SD) z odległości 3.40m na 60 calach jest OK, to chyba ja mam jakąś nadwzroczność i wyjątkową rozdzielczość wzrokową :D
 

murzyn997

New member
Mozesz ogladac sd i bedzie ok dopoki nie porownasz z hd:).Kolego 60cali bedzie napewno ok, przewaznie wypowiadaja sie osoby ktore gdzies cos od kogos slyszaly ze obraz do kitu i ze za blisko itp.Zapewniam ze bedziesz zadowolony z 60, a jak nie to ci oddam moj za doplata:)
 

Dżyngis-chan

New member
Rozwaza 60cali wiec nie polecamy 100cali.Pewnie siedzisz na 32 i zalujesz ze taki duzy kupiles:)


Tak zaluje :)
60 cali tak, ale to trzeba mieć obraz w wyższej rozdzielczości 4k, są testy w Warszawie.
I 46 cali, też rozważamy, jest wystarczający.
Chyba że ktoś chce, by telewizor był dominującym nad-meblem.

Sprzedawcy wszystko poleca, aby sprzedać, tabelka z calami jaką kto chce.
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
Panie murzyn997 ... ;)
Mam 47PFL6007, odległość 2.5 do 3m, oglądam ponad 50 kanałów polskich TYLKO w HD, gdy dam kanał polski SD z kabla czy z DVB-T , to dla mnie jest to męczące, a jakość takiego obrazu mozna nazwać conajmniej "niedzisiejsza" i uwłaczająca stosunkowo dobremu TV. Dlatego cięzko mi wyobrazić sobie, że ktoś, kto mówi że jego "oglądactwo" to najwyżej 20% to HD a reszta to SD, kupuje 60 cali i z odległości 3.4m "delektuje" się obrazem SD.
Mam również doświadczenie oglądania SD na 55 cali z odległości 3-3.5m i dla mnie to jest jak Kolega wyżej powiedział, przerost formy nad treścią.
Więc nie mów: przewaznie wypowiadaja sie osoby ktore gdzies cos od kogos slyszaly ze obraz do kitu i ze za blisko - bo wiem co mówię.
Jeżeli byłoby to do 20% SD a reszta czyli 80% HD - to OK, ale odwrotnie to no way.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Polecam watek ktory podal kiki, tam osoby ktore maja doczynienia z wiekszymi tv juz sie wypowiedzialy, w tym ja. W sumie, niech kazdy sobie kupuje to co uwaza za stosowne. Nikt nie twierdzi ze SD jest referencyjne, ale tez nie jest to jakosc kasety VHS po czwartej, kopi. Sa oczywiscie tez kanaly, ktore wolaja o pomste do nieba. Glownie skupiamy sie tu na HD, a ta na 80" z 4m wyglada momentami wysmienicie. Na 60" tym bardziej. Tak sie zlozylo ze na UPC te kanaly ktore mnie najbardziej interesuja (BBC HD,Discovery HD, Animal HD, TVN HD, Polsat HD, i jeszcze kilka innych, na czele z relaksujacym ktory ma rewelacyjna jakosc) wygladaja swietnie.
 

HDTV_Gawlo

New member
Mam telewizor 47" i oglądam go z 2,5-2,7 metrów, podobnie jak kolega emer czyli powiedziałbym książkowo jeśli chodzi o kompromis pomiędzy HD i SD, który też istnieje i też są tam fajne filmy czy programy. Oglądamy przecież dla treści a nie rozdzielczości. Często również na kanałach HD puszczają obraz SD tylko że w ramkach. Identyczny efekt można osiągnąć w opcjach telewizora ustawiając rozdzielczość oryginalną (wtedy obraz będzie otoczony czarną ramką).
Moim zdaniem jest to jednak zbyt blisko. Po dłuższym oglądaniu bolą oczy. Nie wiem jak możecie polecać 60" z niecałych 3m jak kolega murzyn997 #6. Przy seansie Asterix i Oberix 2,5h pod koniec by mi chyba oczy wyskoczyły z orbit. Zgadza się, że widać dużo szczegółów ale nikt nie bierze pod uwagę, zdrowia oka, a tylko jego rozdzielczość. W CRT zalecane odległości uzależnione były od zdrowia oczu i 21" oglądało sie z powiedzmy z 4m i było dobrze. Teraz 60" z 3m coś jest chyba nie tak.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic nie bylo dobrze, nie ma co porownywac mrugajacej banki z 4m na 21", przeciez to byl zart. Tak ogladalismy, bo nie bylo zadnej alternatywy.
Furmanka tez kiedys pedzili 50km/h i wszystkim sie wydawalo ze pedza z predkoscia swiatla, dzis suniemy po autostradach 150km/h i mozna ziewac z nudow.
Nie wiem tez o jakim zdrowiu oka piszesz, ale wpatrywanie sie malutki kwadracik 21" z 4m to byla kpina. Nie wspominam juz o 50hz.
Ja mam w malym pokoju 60" z ok.3.20m i jest normalnie, nie wiem wogole jak moze przyjsc do glowy, ze to jest za duzo? Podobnie jak 80" z ok.4m, to jest super komfortowe ogladanie i nie ma to nic wspolnego z przesada.
 
Do góry