rozdzielacz HDMI do laptopa

GracX

New member
Bez reklam
tv 4 w tym jedno arc(?) projektor ma 2hdmi (benq w700)

do pj obecnie wszystko ładnie leci do 1hdmi dekoder nastpnie do 2wejscia jest podpieta przystawka optomy 3d która ma z kolei 2 wejscia hdmi do ktorych podpiąłem ps3 oraz PC tak więc na chwilę obecną muszę odpinać kable jesli chcę podłączyć ps3 do tv (ps3 ma jedno hdmi) oraz gdy chcę podpiąć lapka pod tv.. lapek oczywiścnie również ma x1 hdmi
 

JackS.

New member
Bez reklam
tv 4 w tym jedno arc(?) projektor ma 2hdmi (benq w700)

do pj obecnie wszystko ładnie leci do 1hdmi dekoder nastpnie do 2wejscia jest podpieta przystawka optomy 3d która ma z kolei 2 wejscia hdmi do ktorych podpiąłem ps3 oraz PC tak więc na chwilę obecną muszę odpinać kable jesli chcę podłączyć ps3 do tv (ps3 ma jedno hdmi) oraz gdy chcę podpiąć lapka pod tv.. lapek oczywiścnie również ma x1 hdmi

Zrób pewien eksperyment: zainstaluj nSplittera pomiędzy przystawką 3D Optomy a projektorem i sprawdź czy jeśli jest on w tym miejscu w torze sygnału, to okulary zachowują poprawną synchronizację przy oglądaniu 3D na projektorze (z PC-ta i PS3). Jeśli tak, to podpowiem Ci jak najprościej optymalnie skonfigurować ten sprzęt. A tak przy okazji: Twój telewizor to model 3D, czy tylko 2D?

Nic już więcej nie ukrywasz? ;-) Jakiś amplituner?
 

GracX

New member
Bez reklam
oki w poniedziałek ważny egzamin tak więc zrobię to za jakiś tydzień telewizor natomiast jest tylko 3d chodź bez problemu mógłbybyć 3d jednak philips uznał że nie ma sensu w wersji 32calowej phl907h
 

GracX

New member
Bez reklam
swego czasu myślałem nad takim matrixem ale z przeczytanych opinii raczej wnioskuję iż nie działają tak jak należy... jak coś jest do wszystkiego...
 

JackS.

New member
Bez reklam
oki w poniedziałek ważny egzamin tak więc zrobię to za jakiś tydzień telewizor natomiast jest tylko 3d chodź bez problemu mógłbybyć 3d jednak philips uznał że nie ma sensu w wersji 32calowej phl907h

No i jak? Udało Ci się zrobić eksperyment, o którym pisałem tutaj? Jeśli okulary do optomy zachowują w tej konfiguracji synchronizację, to sygnał z 2-giego wyjścia nSplittera poślij do telewizora i daj znać, co wówczas na nim widać.
 

GracX

New member
Bez reklam
nadal nie przeprowadziłem tego eksperymentu totalny brak czasu jednak już teraz mogę przypuszczać iż będzie lipa.. dlaczego? a no dlatego że przystawka podobnie jak rozdzielacze o których pisałeś posyła mi automatycznie maks 720p przed zakupem nsplitera maiłem właśnie do niej podpięty dekoder i pc nawet pytałem na forum innych użytkowników benq w700 czemu mam maks 720p.. no podłaczeniu nsplitera leci sygnał z dekodera 1080i :)

człowiek ciągle się uczy.. całkiem sporo jest takich niuansów o których się nie ma pojęcia wczoraj się dowiedziałem że dźwięku dts ma mój sprzęt nie dekoduje... heh

Pozdrawiam.
 

JackS.

New member
Bez reklam
nadal nie przeprowadziłem tego eksperymentu totalny brak czasu

No problem. Ale jak znajdziesz chwilę i potestujesz, daj znać. Chodzi o to, czy da się nSplitterem rozdzielić sygnał wychodzący z przystawki 3D Optomy. Jeśli okulary zachowają synchronizację, to być może i na swoim telewizorze będziesz wówczas w stanie oglądać obraz w 3D.
 

misiekgab

New member
;-)Witam wszystkich, nie chcialem zakładać nowego tematu wiec napisze w tym, moj problem polega na podlaczeniu tv i kina domowego(brak spdif) przez hdmi do laptopa. kupilem rozdzielacz Rozdzielacz HDMI na 2 porty Rozgałęźnik Switch HD (2827112675) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. mając nadzieje że jeden sygnał(obraz) pojdzie na tv a drugi z rozdzielacza na kino aby dzwiek był w 5.1, prosze o porade czy dobrze robie, chodzi o to aby te dwa odbiorniki odbieraly sygnał jednoczesnie, w tej chwili gdy podlacze tv obraz jest, a gdy podlacze kino jest już jakaś komplikacja.
 

JackS.

New member
Bez reklam
;-)Witam wszystkich, nie chcialem zakładać nowego tematu wiec napisze w tym, moj problem polega na podlaczeniu tv i kina domowego(brak spdif) przez hdmi do laptopa. kupilem rozdzielacz Rozdzielacz HDMI na 2 porty Rozgałęźnik Switch HD (2827112675) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. mając nadzieje że jeden sygnał(obraz) pojdzie na tv a drugi z rozdzielacza na kino aby dzwiek był w 5.1, prosze o porade czy dobrze robie, chodzi o to aby te dwa odbiorniki odbieraly sygnał jednoczesnie, w tej chwili gdy podlacze tv obraz jest, a gdy podlacze kino jest już jakaś komplikacja.
To co kupiłeś to dwa zlutowane ze sobą 1:1 gniazdka HDMI z kawałkiem kabelka. Dopóki podłączasz do tego jedno źródło sygnału i jeden odbiornik, to działa jak zwykły kabelek HDMI. Gdy podłączasz 2-gi odbiornik to sygnały kontrolne z obu walczą ze sobą. Jeśli obraz jest zabezpieczony protokołem HDCP, to nie ma szans, aby pojawił się kiedykolwiek na obu odbiornikach. To samo dotyczy dźwięku.

Prawdziwy rozdzielacz (splitter) jest wyposażony w elektronikę, która deszyfruje obraz (i dźwięk) po czym regeneruje go i szyfruje ponownie tworząc osobne strumienie audio-video dla każdego wyjścia HDMI. Każdy ze strumieni jest szyfrowany przy użyciu kluczy odbiornika podpiętego do danego wyjścia.
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
mam problem mianowicie nsplitter nie raguje gdy podpinam pod niego laptopa bezposdrednio a wyjscia do tv oraz projektora z dekoderem nie ma najmniejszego problemu czyżby nsplitter nie nadawał się do rozdzielenia sygnału z laptopa?
 

JackS.

New member
Bez reklam
mam problem mianowicie nsplitter nie raguje gdy podpinam pod niego laptopa bezposdrednio a wyjscia do tv oraz projektora z dekoderem nie ma najmniejszego problemu czyżby nsplitter nie nadawał się do rozdzielenia sygnału z laptopa?
Używałem go i z n-ką, i z PS3, i z laptopem - żadnych problemów. Zacznij od podpięcia jednego urządzenia, na przykład tylko telewizora. Nie działa, to sprawdź (zmień) kable.
 

GracX

New member
Bez reklam
bagiennik tzn? to czego ty używasz? osobiście jestem zadowlony do tej pory używałem go z dekoderem polsatu bardzo podobało mi się to że przy jednoczesnym właczeniu tv który jest full hd i projektora HD na tv miałem 1080i a na pj 720p tak więc to co ciągle zachawlał jacks spróuje z innym kablem możę to w nim przyczyna

Jakcs jakbyś doradził mi popodłanczać sprzęt teraz mianowicie zrezygnowałem z przystawki 3d odsprzedałem znajomemu w ogole nie korzystałem a następny pj będzie miał już ją wbudowaną tak więc teraz zależy mi aby rzecz jasna wszystko było podpięte na stałe bez wyciągania wkładania kabli oraz tak aby gdy ja gram (pc->hdmi->projektor+słuchawki) druga osoba mogła oglądać tv badź na odwrót gry internet na tv a meczyk czy coś innego na pj.

Pozdrawiam
 

GracX

New member
Bez reklam
musiałbym już chyba szukać czegoś z 1.4 hdmi rozumiem że nie będzie problemu z jednoczesnym przesyłaniem obrazu z dekodera na tv a z pc na projektor? oczywiście widzę że wszystko było by podpięte jednocześnie ale czy czasem nie będzie można puszczać tylko jednego sygnału np tylko pc badź dekoder
 

Wronaavd

New member
Witam,

pozwolę podpiąć się pod temat, coby nowego nie zakładać.

Też szukam jakiegoś sposobu na zlikwidowanie problemu przełączania kabli HDMI... Już mówię co mam i co chcę uzyskać:

Out: TV 1080p + Projektor 720p
IN: BD, Dekoder N, PC

Wszystko na HDMI. Mój problem różni się tylko tym, że NIE potrzebuję oglądania równolegle obrazu na projektorze i TV, bo ekran projektora po rozwinięciu zasłania TV i go zastępuje, tak wiec nie wiem, czy potrzebuje jakichś droższych splitterów, które automatycznie wykryją źródło i wyjście - nie widzę problemu nawet z podejściem i przełączeniem jakichś suwaczków czy coś - byleby nie odsuwać szafki i nie przełączać kabli.

Może jest jedno urządzenie, które mi to umożliwi? Jeśli nie, to może 2 (jakieś "manulane" switche 3 -> 1 + coś podobnego, tylko 1 -> 2? Istnieją takie cuda? Dodam, że szukam w miarę niskobudżetowego rozwiązania - nie potrzebuję pilotów ani automatycznego przełączania (o ile takie w ogóle istnieje) - wystarczą proste "suwaki" czy przyciski :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry