rozdzielacz HDMI do laptopa

JackS.

New member
Bez reklam
To żaden rozdzielacz, tylko zwykły switch HDMI (ma 3 wejścia i jedno wyjście HDMI). Wiadomo, że rozdzielacze (splittery) HDMI, to dużo bardziej skomplikowane i droższe urządzenia niż switche, więc niektórzy sprzedawcy nazywają switche splitterami (aby wyglądały tanio wśród prawdziwych splitterów) i dopiero w opisie aukcji wyjaśniają, że to żaden splitter (rozdzielacz), tylko switch (czyli przełącznik).

Jak chodzi o splittery HDMI, to sam używam nSplittera QS, i mogę Ci go spokojnie polecić. To zdecydowanie najlepszy rozdzielacz do konfiguracji telewizor + projektor. Na tej aukcji znajdziesz dokładny opis, wyjaśniający czym nSplitter różni się od innych splitterów HDMI.
 

GracX

New member
Bez reklam
no opis rzeczywiście konkretny widać że dokoduje chyba wszystko.. natomiast czy jest to odpowiedni sprzęt do moich potrzeb? mi jest potrzebne tylko ekstra gniazdo tak aby nie wyciągać ciągle kabli nie chcę puszczać jednocześnie na tv i pj.

jeszcze jedno pytanie co do tych wszystkich kodeków które ten sprzęt obsługuje co to w praktyce daje? jeśli dekoder dekoduje np.dany rodzaj dźwięku to do splittera trafia już że tak powiem 'gotowiec' i splitter już z dźwiękiem nic nie robi(?) natomiast jeśli ktoś ma starszy sprzęt to wtedy splitter odwala całą robotę czy dobrze rozumiem zasadę działania?
 

JackS.

New member
Bez reklam
no opis rzeczywiście konkretny widać że dokoduje chyba wszystko.. natomiast czy jest to odpowiedni sprzęt do moich potrzeb? mi jest potrzebne tylko ekstra gniazdo tak aby nie wyciągać ciągle kabli nie chcę puszczać jednocześnie na tv i pj.
W największym uproszczeniu nSplitter daje Ci właśnie to extra gniazdko. Sygnał z nSplittera będzie szedł do tego odbiornika, który w danej chwili włączysz. Jak włączysz oba, to na obu uzyskasz obraz.

Zasadnicza różnica pomiędzy zwykłym aktywnym splitterem HDMI, a nSplitterem przy konfiguracji projektor + telewizor jest taka, że wszystkie inne splittery HDMI przy takim połączeniu nie puszczają przez siebie formatów, których nie są obsługiwane przez oba podpięte odbiorniki. Czyli gdyby na przykład telewizor obsługiwał 1080p24 a projektor nie, to zwykły splitter HDMI nie przepuści przez siebie w takiej konfiguracji tego formatu. nSplitter przepuści, o ile jedynym włączonym w danej chwili urządzeniem jest to, które obsługuje format 1080p24 (w tym przykładzie telewizor).
 

GracX

New member
Bez reklam
rozumiem czyli dokładnie u mnie by się to sprawdziło gdyż tv mam FHD a pj 720p nie powiem zainteresowałeś mnie dlatego iż obecnie mam podłączony dekoder przez kabel euro do tv a hdmi do projektora tak więc taki splitter byłby wskazany wracając jednak do jego 'wyższości' nad innymi powtarza się pytanie czy to sprzęt dla mnie? gdyż w ogóle nie interesuje mnie jednoczesne puszczanie na tv i pj.. no i całe meritum pozostaje jak rozdzielić wejście w laptopie? laptopa chciałbym mieć podłączonego jednocześnie do tv jak i pj przez pj oglądam filmy mkv z kolei tv służy często jak większy monitor do gier i tutaj jest konieczne przepinanie kabla niestety..
 

JackS.

New member
Bez reklam
rozumiem czyli dokładnie u mnie by się to sprawdziło gdyż tv mam FHD a pj 720p
No w tej konfiguracji to żaden inny aktywny splitter Cię nie zadowoli, bo do TV będzie zawsze wysyłał co najwyżej 720p.

nie powiem zainteresowałeś mnie dlatego iż obecnie mam podłączony dekoder przez kabel euro do tv a hdmi do projektora tak więc taki splitter byłby wskazany wracając jednak do jego 'wyższości' nad innymi powtarza się pytanie czy to sprzęt dla mnie? gdyż w ogóle nie interesuje mnie jednoczesne puszczanie na tv i pj..
No i własnie do takich zastosowań służy tryb QuickSwitch nSplittera. W żadnym innym splitterze HDMI nie ma czegoś podobnego.
 

GracX

New member
Bez reklam
czyli nawet jeżeli tylko odbiornik FHD będzie włączony to splitter i tak będzie słał 720p? w tej kwestii już chyba mam jasność i postawie na nsplittera a czy pomożesz w kwestii podziału w laptopie?
 

JackS.

New member
Bez reklam
czyli nawet jeżeli tylko odbiornik FHD będzie włączony to splitter i tak będzie słał 720p?
Tak działają zwykłe splittery HDMI. Odczytują ze wszystkich podpiętych do ich wyjść odbiorników tablice EDID, gdzie są zawarte informacje o obsługiwanych przez te odbiorniki formatach audio i video. I na podstawie tych tablic tworzą tablicę, w której są tylko te formaty, które obsługują wszystkie podpięte odbiorniki. I nie jest ważne czy jakiś odbiornik jest włączony, czy w stand-by. Jeśli jakiegoś formatu nie obsługuje, to format ten będzie przez zwykły splitter wykluczony dopóki taki odbiornik jest do niego podpięty.

w tej kwestii już chyba mam jasność i postawie na nsplittera a czy pomożesz w kwestii podziału w laptopie?
Podziału czego?
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
co za nonsens rozumiem w momencie włączenia obu ale powinien ignorować stand-by.. dobrze że zostałem uświadomiony biorę tego splittera. została kwestia rozdzielenia wejścia hdmi w laptopie tak abym nie musiał przepinać kabli z tv i pj w zależności czego chcę używać
 

JackS.

New member
Bez reklam
została kwestia rozdzielenia wejścia hdmi w laptopie tak abym nie musiał przepinać kabli z tv i pj w zależności czego chcę używać
W czym problem? Wyjście HDMI laptopa łączysz z wejściem HDMI nSplittera. Telewizor podpinasz do jednego wyjścia nSplittera, projektor do drugiego. To czy w danej chwili oglądasz obraz na projektorze czy telewizorze zależy od tego, który z tych odbiorników masz włączony, a który w stand-by.
 

GracX

New member
Bez reklam
super sprawa ale niestety mamy jedno wejście tak więc znów musze wybierać pomiędzy podłaczeniem lapka in i tv plus projektora out lub dekoder in na tv i pj musiałbym mieć 2x in 2out wtedy były by idealnie.

ps,ten matrix chyba nie poradziłby sobie z tym o czym pisał jakcs czyli doborem formatów do HD.FHD
 

JackS.

New member
Bez reklam
super sprawa ale niestety mamy jedno wejście tak więc znów musze wybierać pomiędzy podłaczeniem lapka in i tv plus projektora out lub dekoder in na tv i pj musiałbym mieć 2x in 2out wtedy były by idealnie.
Jeśli masz 2 źródła sygnału, które mają iść do obu odbiorników, to przecież aż się prosi, abyś przed nSplitterem, wysyłającym sygnał do projektora i telewizora, zainstalował sobie przełącznik (switch) HDMI. Sam korzystam z takiego, i mogę Ci go polecić.
 

GracX

New member
Bez reklam
już mi się zaczyna to wszystko miksować. czyli do switcha podpinam PC(1) i dekoder(2) nsplitter wszystko rozkodowuje natomiast na switchu wybierac 1/2 w zależności czy chcę oglądać tv czy też puscić film przez lapka tak? a co jeśi zechcę puścić film na pj a jednocześnie np moja druga połówka oglądać coś na tv?
 

JackS.

New member
Bez reklam
już mi się zaczyna to wszystko miksować. czyli do switcha podpinam PC(1) i dekoder(2) nsplitter wszystko rozkodowuje natomiast na switchu wybierac 1/2 w zależności czy chcę oglądać tv czy też puscić film przez lapka tak?
Tak.

a co jeśi zechcę puścić film na pj a jednocześnie np moja druga połówka oglądać coś na tv?
O żonie jeszcze nie pisałeś. ;-)
A z tego co pisałeś, rozumiałem, że nie korzystasz i z projektora i z telewizora równocześnie.

Jeśli jednak chciałbyś mieć możliwość niezależnego korzystania z tv i projektora z różnych źródeł wraz z wszystkimi zaletami jakie daje nSplitter, to, o ile tylko i telewizor i projektor mają więcej niż jedno wejście HDMI (lub DVI), zamiast switcha HDMI zaopatrz się w drugi nSplitter.

Jeden nSplitter podłączysz do komputera, a jego wyjścia do telewizora i projektora, drugi nSplitter podłączasz do dekodera a jego wyjścia do innych wejść HDMI telewizora i projektora. W ten sposób na obu odbiornikach będziesz miał cały czas dostępne sygnały z obu źródeł.
 

GracX

New member
Bez reklam
musi być możliwe oglądanie telewizji na pj lub Tv i jednoczesne granie na pj lub tv tak więc niezależny musi być sygnał z lapka i dekodera splitter super się sprawdza z dekoderem jestem bardzo zadowolony pełnej satysfakcji i połaczenia chyba jednak nie uzyskam de facto do konsoli ps3 również bym musiał jakiś rozdzielacz zastosować aby było można grać na tv bądź pj bez przepinania kabli... dziwi mnie ta polityka "jednego wejścia HDMI"
 
Do góry