Rezolutny sprzedawca z RTV Euro AGD

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, a propos tego latania Krzycha1980 po pokoju i sprawdzaniu głośników. Jest jakaś łatwa metoda sprawdzić średnie/wysokie głośniki? Basowce widzę jak chodzą (mam dwa obok siebie, więc na ucho ciężko ocenić czy działają dwa czy jeden - ale ruszają się ładnie, więc widzę). Natomiast średnie i wysokie są tak blisko siebie, że słyszę muzykę, ale nie umiem stwierdzić z którego wychodzi ;P Więc czasem mam takie obawy, że jak mi padnie z przesterowania np. gwizdek to średniotonowiec i tak zagłuszy i nie stwierdzę, że padł ;P

I tak, tak wiem ;P zaraz ktoś napisze "to jak ty nie umiesz na ucho wyłapać, że głośnik nie gra to z ciebie za pasjonat?" wiec pamietam jak ostatnio Krzychu1980 pisał, że obejrzal film bez wpietych frontow i sie nie skapowal ;P boje się, ze mialbym tak samo w przypadku gdyby padl mi jakis glosniczek w kolumnie ;P w koncu w 5.1. ciezko uslyszec czasem ;P

Jest jakas szybka metoda sprawdzenia wszystkich? Mam ich chyba 14 czy 16 ;P bez suba :) ciezko chyba wylapac, ze jeden nie gra, nie? ;P
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba kazdy z nas to ma, tez slucham co chwile czy jeszcze jakis glosnik nie wyzional ducha :) Sposob jest prosty, przyloz dlon do glosnika, zaslon go i sluchaj tego obok, na bank uslyszysz czy jeszcze gra.
Kazdy glosnik wydaje specyficzny dzwiek, cykacze cykaja, sredni cos zamula, natomiast basowe wiadomo. Nie komplikuj Raccoon zycia ;)
 

bluray

Banned
- Czy mógłby pan telewizor X przełączyć na program TV?

- A po co? - rezolutnym pytaniem odpowiada Pan Sprzedawca.


Miało by to sens gdyby wszystkie do porównania dostały by sygnał DVB-T.
Ale można w prosty sposób zgrać DVB-T i puścić demo na wszystkie.
 

jacekcy

New member
- Czy mógłby pan telewizor X przełączyć na program TV?

- A po co? - rezolutnym pytaniem odpowiada Pan Sprzedawca.


Miało by to sens gdyby wszystkie do porównania dostały by sygnał DVB-T.
Ale można w prosty sposób zgrać DVB-T i puścić demo na wszystkie.
W MediaMarkt nie ma z tym problemu, ale teraz prawdopodobnie mają premię od sprzedaży LG, bo szybko przekierowują rozmowę na tę markę.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Gdy byłem sprzedawcą w Euro codziennie rano kierownik informował, który TV trzeba sprzedać. Oczywiście w danym dniu dla niezorientowanych klientów ten stawał się najlepszy. Jaja były gdy nie kupowali od razu a przychodzili po taki po np tygodniu i okazywało się, że najlepszy jest zupełnie inny... Wytrzymałem miesiąc.
Co do kompetencji obsługi w takich sklepach to mógłbym pracę magisterską napisać. Pół biedy jak ich rady były subiektywne ale nieszkodliwe. Gorzej gdy groziły przykrymi konsekwencjami.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Podobnie jak wszyscy są oburzeni fałszowaniem norm emisji spalin w silnikach diesla przez pewna firmę. Jak miało by to znaczenie przy zakupie. :)
 

sosek

New member
Tylko raz w halach spotkałem goscia z wiedzą teoretyczną jak i praktyczną (chodziło akurat o lustrzanki ze średniej i wyższej półki). Obserwowałem typa zanim poszedłem do jego działu. Jakie było moje zdziwienie, kiedy można było porozmawiać na równym poziomie. Poza tym wyjątkiem, to grupa mniej lub bardziej przypadkowych ludków. Bez urazy.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Niestety ale powodem są pieniądze. Ci, którzy mają jakąś konkretną wiedzę albo lądują na kierowniczych stanowiskach albo w firmach, które ten sprzęt produkują. Niby fajnie jest sprzedawać taki sprzęt ale za najnižszą krajową... Chcą to robić tylko ci co potrafią odróżnić TV od żelazka. Ją po owym miesiącu w Euro wylądowałem za ladą firmowego salonu znanej firmy i tam już nie było prawa niewiedzy. Kolesia, który przyszedł razem ze mną spuszczono po 3-ch miesiącach, bo pomimo, że przeszedł równie wnikliwą selekcję co ja to gdzieś z czasem coś wylazło. Przychodziło wielu klientów, którzy chcieli mnie zagiąć, ale udało się to tylko jednemu. Przez przeszło 5 lat. Gwoli ścisłości pracodawca prenumerował dla nas prasę branżową (netu jeszcze nie było) a szkolenia były na porządku dziennym. No i wynagrodzenie jakiego i dziś wielu by zazdrościło. Niestety hipermarkety elektroniczne i internet załatwił takie punkty. Dzisiejsze SC lekko nawiązują do ówczesnych punktów ale wiedza sprzedających ogranicza się zazwyczaj do własnego ogródka.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
W marketach najlepsze są laski na działach rtv. Nie wiedzą nic, kiedyś dla jaj z kolegą podeszliśmy do jednej z pytaniem co oznacza full hd, jaka to rozdzielczość. Odpowiedź brzmiała następująco: ,, to obraz ładniejszy niż naziemny'' :D

3 lata temu trafiłem w media markt w Krakowie na fajnego gościa zajmującego się sprzętem audio. Miałem upatrzone słuchawki sennheiser, nie pamiętam dokładnie modelu, Pan zasugerował mi model, który grał o wiele lepiej i na dodatek jednym telefonem załatwił mi cenę tego słabszego sprzęciku. Dostałem HD 215 których używam bardzo często i jestem z nich zadowolony, chociaż mogłoby być trochę więcej basu.
 
Do góry