Realme 4K Smart Google TV Stick

jabird

Member
Ja mam podobny problem od kilku dni. Próbowałem wykonać działania jakie zalecił serwis (podłączanie do innego portu HDMI, podłączanie z zasilaczem, wyjmowanie baterii z pilota). Nic nie pomogło, nadal tylko wyświetla się napis Realme tv.
 

Mando

New member
To samo. Kontakt z realme - kazali wysłać do serwisu. Gdzieś czytałem na redlicie że to problem wynikając z aktualizacji softu. A i zewnętrzny zasilacz nie pomaga.
 

MiGoni

New member
To samo. Kontakt z realme - kazali wysłać do serwisu. Gdzieś czytałem na redlicie że to problem wynikając z aktualizacji softu. A i zewnętrzny zasilacz nie pomaga.
Hej. Mam ten sam problem od tygodnia, wcześniej działało wszystko hulało, żona była zadowolona że nie musieliśmy wydawać 4k na nowy tv ze smartem a tu uj, po paru przerwach w dostawie prądu i wyświetla się logo realme tv i dalej nic nie idzie zrobić, nawet nie wiem czy pilot jest sparowany, czy działa jak należy. Próbowałem nawet do hdmi w laptopie podłączać licząc na jakieś ustawienia w nim xd. Nie wiem, zostawie go na caly dzień tak, może coś ruszy. Mam wrażenie że neta zgubił i nie może się połączyć
 

Drejas

New member
Hej. Mam ten sam problem od tygodnia, wcześniej działało wszystko hulało, żona była zadowolona że nie musieliśmy wydawać 4k na nowy tv ze smartem a tu uj, po paru przerwach w dostawie prądu i wyświetla się logo realme tv i dalej nic nie idzie zrobić, nawet nie wiem czy pilot jest sparowany, czy działa jak należy. Próbowałem nawet do hdmi w laptopie podłączać licząc na jakieś ustawienia w nim xd. Nie wiem, zostawie go na caly dzień tak, może coś ruszy. Mam wrażenie że neta zgubił i nie może się połączyć
To znaczy że nie jestem sam ,to może specjalnie jest zrobione albo spieprzyli jakieś akualizacje .trzeba by sie zebrać i złożyć zbiorowa reklamacje .
Pilot możesz sprawdzić przez połączenie go z telefonem . U mnie telefon zaraz go wykrył i wszytkie przyciski działają
 

Yark33

New member
Uszkodzona aktualizacja. Sprawa jest, bardzo powszechna. Konieczna jest wysylka sprzętu do serwisu. U mnie, gwarancja, skończyła się 3 miesiące temu. Kupiłem już, zamiennie coś innego.
 

MiGoni

New member
Dostałem wiadomość od sprzedawcy z allegro po tym jak złożyłem reklamację z wymianą urzadzenia:
Dzień dobry,
Bardzo proszę NIE
WYKONYWAĆ najnowszej
aktualizacji urządzenia. Dodana
została aktualizacja, która
powoduje uszkodzenie
urządzenia. Po jej wykonaniu
reklamacja odtwarzacza może
zostać odrzucona, przez
wzgląd na wykonaną
aktualizację
Proszę O wyrozumiatość i zalecenie się do powyższej
uwagi
Pozdrawiam.
 

Drejas

New member
Dostałem wiadomość od sprzedawcy z allegro po tym jak złożyłem reklamację z wymianą urzadzenia:
Dzień dobry,
Bardzo proszę NIE
WYKONYWAĆ najnowszej
aktualizacji urządzenia. Dodana
została aktualizacja, która
powoduje uszkodzenie
urządzenia. Po jej wykonaniu
reklamacja odtwarzacza może
zostać odrzucona, przez
wzgląd na wykonaną
aktualizację
Proszę O wyrozumiatość i zalecenie się do powyższej
uwagi
Pozdrawiam.
Tez zlożylem reklamację do sprzedawcy. Czekam na odpowiedź .Przeciez akualizacje urządzenie pobiera samo bez naszego udziału .
 

Drejas

New member
Odpowiedź sprzedawcy:

Rozumiem, skontaktowaliśmy się z producentem i faktycznie otrzymaliśmy taką informację, że ostatnia aktualizacja zawierała błędy. Otrzymaliśmy także informację, że ma wejść nowa aktualizacja, która będzie naprawiała te błędy. Bardzo proszę wobec tego o chwilę cierpliwości i nieodsyłanie urządzenia na ten moment, ponieważ problem powinien ustąpić.
 

Drejas

New member

Wiadomość od sprzedającego​

''Po ok 1 tyg. proszę po prostu uruchomić urządzenie i pozostawić je włączone na dłuższy czas. Jeśli to nie pomoże, wtedy proszę zaczekać i za tydzień spróbować ponownie w ten sam sposób, wtedy problem powinien ustąpić. ''
 

jabird

Member
Dzięki za info. Ja jak dzwoniłem do jednego z centrów reklamacyjnych QuadraNet, to zalecili mi oddać w sklepie gdzie kupowałem i oni będą wiedzieli gdzie przesłać. Tyle, że nie mam już paragonu, a gwarancja ze środka pudełka nie podbita. Pewnie ciężko by było reklamować. Ja poczekam i będę próbował uruchamiać. Mam nadzieję, że stick łapie jeszcze sieć WI-FI.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przyznam szczerze, że nic nie rozumiem z przytoczonych tutaj wypowiedzi serwisu i sprzedawców. Jeżeli aktualizacja zepsuła system do takiego stanu, że się nie ładuje i zatrzymuje na poziomie bootloadera (logo) to w jaki sposób, bez uruchomionego systemu i aktywnego WiFi, ma zostać ściągnięta i zainstalowana poprawna aktualizacja. Ktoś opowiada jakieś bzdety.

I drugi aspekt, czyli odpowiedź sprzedawcy z Allego: Dodana została aktualizacja, która powoduje uszkodzenie urządzenia. Po jej wykonaniu reklamacja odtwarzacza może
zostać odrzucona, przez wzgląd na wykonaną aktualizację.


Przecież to jaki bełkot i prawna bzdura. W urządzeniu fabrycznie ustawiona jest aktualizacja automatyczna i nikt z właścicieli zakupionego sprzętu nie ma obowiązku tego ustawienia zmieniać. Jeżeli serwis producenta wypuścił wadliwą aktualizację, która do facto niszczy system operacyjny i sprzęt nie działa, to producent ma obowiązek naprawienia szkody. Pośrednikiem między producentem a właścicielem jest sprzedawca. Tenże sprzedawca więc ma w takiej sytuacji obowiązek zamiany sprzętu na wolny od wad lub zwrotu pieniędzy, a resztę sobie załatwia z producentem lub dystrybutorem.
 

Mando

New member
Dwa autoryzowane serwisy przekazały, że nie mają możliwości naprawy urządzenia. Przechodzę na chromecasta. Za produkty Realme dziękuję.
 

MiGoni

New member
Zrobiłem według opisu z linku podanego przez colargor i działa.
Trochę chaotycznie opisane na tym reddicie, zacząłem robić według instrukcji, przygotowałem pendriva ale przerwałem proces, bo nie mam adaptera usb do telefonu. Wysłałem póki co na reklamację.
Mógłbyś opisać jakoś po krótce jak Ty to u siebie zrobiłeś?
 

waldi58

New member
Trochę chaotycznie opisane na tym reddicie, zacząłem robić według instrukcji, przygotowałem pendriva ale przerwałem proces, bo nie mam adaptera usb do telefonu. Wysłałem póki co na reklamację.
Mógłbyś opisać jakoś po krótce jak Ty to u siebie zrobiłeś?
Wykorzystałem kabel który używam do podłączenia pendriva do telefonu, przylutowałem do niego kabel zasilający, potem hub usb, klawiatura i pendraiv z plikami, wchodzo do menu recovery i instalacja.
 
Do góry