Realme 4K Smart Google TV Stick

Pawel85

New member
Mam problem z tym urządzeniem. Po dwóch dniach od zakupu przestał działać dedykowany pilot. Wiem że to kwestia pilota bo nie wysyła sygnału. Natomiast mogę sterować tym urządzeniem za pomocą smartfona i pilota od tv za pomocą simplink. I teraz pytanie. Zwracać i brać nowy model czy skoro działa urządzenie poprzez smartfon i pilot od tv to olać to? I ewentualnie czy można dokupić sam pilot. Na allegro znalazłem tylko jakiś zamiennik z Chin, którego koszt razem z przesyłką to ponad 80zl.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam problem z tym urządzeniem. Po dwóch dniach od zakupu przestał działać dedykowany pilot. Wiem że to kwestia pilota bo nie wysyła sygnału. Natomiast mogę sterować tym urządzeniem za pomocą smartfona i pilota od tv za pomocą simplink. I teraz pytanie. Zwracać i brać nowy model czy skoro działa urządzenie poprzez smartfon i pilot od tv to olać to? I ewentualnie czy można dokupić sam pilot. Na allegro znalazłem tylko jakiś zamiennik z Chin, którego koszt razem z przesyłką to ponad 80zl.
A w jaki sposób ustaliłeś, że to nie działa pilot?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A skąd wiesz, że na 100% to pilot padł? To nie jest pilot na podczerwień. On nie wysyła sygnału, dopóki nie zostanie sparowany z urządzeniem.
A czy alternatywne rozwiązania Ci pasują to już sam powinieneś ocenić a nie pytać innych.
 

Pawel85

New member
A skąd wiesz, że na 100% to pilot padł? To nie jest pilot na podczerwień. On nie wysyła sygnału, dopóki nie zostanie sparowany z urządzeniem.
A czy alternatywne rozwiązania Ci pasują to już sam powinieneś ocenić a nie pytać innych.
Miałem go sparowanego tak jak obecnie mam telefon sparowany. Uwierz mi że jeśli o pilot to mam 100% pewności. Alternatywne rozwiązanie choćby w sterowaniu pilotem od tv mi nawet bardziej pasuje niż korzystanie z dedykowanego pilota. Pytanie tylko czy nie będzie jakis kłopotów jak trzeba będzie zrobić twardy reset urządzenia albo coś w tym stylu.
Drugie pytanie też takie czy nie można gdzieś dokupić samego pilota. Niestety sam trafiłem jedynie na allegro na jakis zamienik, którego koszt to pół nowego sticka.
 

jar3cki

New member
Miałem go sparowanego tak jak obecnie mam telefon sparowany. Uwierz mi że jeśli o pilot to mam 100% pewności. Alternatywne rozwiązanie choćby w sterowaniu pilotem od tv mi nawet bardziej pasuje niż korzystanie z dedykowanego pilota. Pytanie tylko czy nie będzie jakis kłopotów jak trzeba będzie zrobić twardy reset urządzenia albo coś w tym stylu.
Drugie pytanie też takie czy nie można gdzieś dokupić samego pilota. Niestety sam trafiłem jedynie na allegro na jakis zamienik, którego koszt to pół nowego sticka.
Wystarczy, że ponownie sparujesz pilot ze stickiem, miałem ten sam problem. Wcześniej wyjmij baterie z pilota na ok. 5 minut.
 

Pawel85

New member
Na którymś z forów przeczytałem kiedyś, że ze stickiem Realme da się sparować pilot do telewizora tej firmy. Na Ali kosztuje 27 zł plus 9 zł wysyłka. Teoretycznie zawsze można zwrocić w ciągu dwóch tygodni.
Tutaj link: https://pl.aliexpress.com/item/1005005557133493.html?_t=pvid:4c904427-726b-46e9-836d-90d292e37aed&afTraceInfo=1005005557133493__pc__pcBridgePPC__xxxxxx__1688563699&spm=a2g0o.ppclist.product.mainProduct&gatewayAdapt=glo2pol
I to jest jakieś wyjście. Widziałem też taki na allegro ale tam 4 duchu plus 4 dychy wysyłka czyli razem 80.
Minus taki że kompletnie nie wiem jak się zamawia przez Ali, więc zostaje mi ewentualnie właśnie allegro.
 

Pawel85

New member
Okazało się że można założyć konto za pomocą konta google więc poszlo szybko. Zamówione, pod koniec lipca ma przyjść, zobaczymy czy w ogóle zadziała.
 

jacekgeo

New member
Mam problem z realme stickiem. Po wyłączeniu telewizora i przystawki pilotem, telewizor i stick sam ponownie załącza się tak po ok 10 minutach. Czy wie ktoś może jak temu zaradzić. Na razie wyłączam z prądu, ale potem dłużej się uruchamia.
 

Drejas

New member

Realme 4K Smart Google TV Stick nie chce sie uruchomć , tylko ekran startowy z napisem "reamle TV" i dalej nie rusza pilot sprawdzony

Czy da sie go jakoś zresetowac do ustawień fabrycznych ,może jakaś rada co zrobić.?
 

Drejas

New member
To juz wszystko przerabiałem odłączałem od zasilania , baterie wyjęte z pilota i nic. Próby na innym telewizorze nic nie pomaga
Pilot sparowalem z telefonem i działa więc sygnał wysyła.
 
Do góry