Reaktywacja TV Hitachi w Polsce, szczegóły już wkrótce na portalu.

lukaszd82

New member
Może jakiś test tańszego Hitachi 49HBT62?
Jest to tani TV 49", sporo osób szuka czegoś takiego.
Przydałby się test porównawczy tańszych TV z większą matrycą. Sam jestem zainteresowany tym modelem i znam przynajmniej 3 osoby, które szukają TV z matrycą 47-55" i niską ceną.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Było trochę pracy, ale od jutro rozpoczynam testy.
Modele 49HBT62 już się sprzedają i nie ma żadnych skarg.
Przypomnij się proszę za trzy dni.
 

kudlaczor

New member
Kiki, udało się przetestować model 49HBT62? przegrzebałem neta i ciężko znaleźć jakieś rozsądne opinie o nim.
Masz rozeznanie jak wypada do Philips'a 48PFH4100 ?
Pls.. skrobnij choć kilka słów :) teściu w końcu dał sie namówić na zmiane i nie chce zaliczyć wtopy ;)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Lepiej kup sobie coś markowego, a nie marketowy szajs. Marka znana ale to tylko znaczek. W UK możesz kupić ten sam telewizor pod nazwą Bush w każdym Tesco

Wysłane z mojego SM-G900F
 

kudlaczor

New member
Dobrze by było kupić coś markowego, tylko pewnie nie będzie łatwo znaleźć w cenie do 2000 pln, to niestety granica + odległość do TV ponad 4m więc min. 47" raczej musi być, bez smart'a spokojnie wystarczy. Może masz coś godnego uwagi ?
 

kudlaczor

New member
TV jest dla teścia, który ma ograniczony budżet. Sygnał ma z naziemnej, przynajmniej na razie. Spokojnie wystarczy porządna matryca bez smart'a bo nie będzie wogóle z niego korzystał.
 

Hipersonik

New member
Lepiej kup sobie coś markowego, a nie marketowy szajs. Marka znana ale to tylko znaczek. W UK możesz kupić ten sam telewizor pod nazwą Bush w każdym Tesco

Wysłane z mojego SM-G900F

Kolego a co masz na myśłi pisząc "MARKOWE" ? Wszystko to co masz w opisie to marketowy szit który u mnie w łodzi możesz kupić w Tesco czy carrefour .
Może masz na myślałeś o Loewe albo Bang & Olufsen itd ?

Dodam tylko że SHARP-1912r powstania, Hitachi-1910 , Panasonic-1918 Japonia a Samsung-1938 i używa matryc w/w swoich lub LG-1947 Korea

To oświeć mnie proszę co znaczy "MARKOW" ???
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Markowe tzn. firmowanie sobą jako takiej przynajmniej jakości, a nie naklejanie znaczka na obudowie, gdzie siedzi elektronika jakiegoś tureckiego producenta, ktory sprzedaje to samo pod 3 innymi markami w ktorych nawet menu jest to samo. Przypomina to chińskie czajniki. Niby 5 marek a czajnik taki sam, znaczek tylko inny.
Widziałeś Sony, Samsunga, Panasa czy cokolwiek innego z innym znaczkiem?
Co z tego, że Hitachi powstał 100 lat temu? Grundig też jest stary i zbankrutował. Oczywiście możesz kupić coś tego producenta, ale to nie jest to. Chińszczyzna. Thomson to również nie to samo itd etc.

I nie gadaj, że w tesco kupisz jakiś tv wysokiej klasy. Nic ponad budżetowego tam nie ma. Tym bardziej H7000...
 

Hipersonik

New member
Markowe tzn. firmowanie sobą jako takiej przynajmniej jakości, a nie naklejanie znaczka na obudowie, gdzie siedzi elektronika jakiegoś tureckiego producenta, ktory sprzedaje to samo pod 3 innymi markami w ktorych nawet menu jest to samo. Przypomina to chińskie czajniki. Niby 5 marek a czajnik taki sam, znaczek tylko inny.
Widziałeś Sony, Samsunga, Panasa czy cokolwiek innego z innym znaczkiem?
Co z tego, że Hitachi powstał 100 lat temu? Grundig też jest stary i zbankrutował. Oczywiście możesz kupić coś tego producenta, ale to nie jest to. Chińszczyzna. Thomson to również nie to samo itd etc.

I nie gadaj, że w tesco kupisz jakiś tv wysokiej klasy. Nic ponad budżetowego tam nie ma. Tym bardziej H7000...

hmm to zdecyduj się chińskie czy turecki szit ? nie widziałem żadnego samsunga bez napisu made in china !!! nie będe zmyślał ale w tygodniu podam Ci nazwy pod jakimi firmują tv w USA .
 

mafia35

New member
Bez reklam
Pokaż mi gdzie napisałem, że Hitachi sprzedawane w PL jest made in china.
Ja w Polsce nie widziałem Samsunga made in china. Węgry lub Słowacja jeśli już. Montownia to co innego, a co innego kupowanie jakiegoś taniego sprzętu i nadruk producenta na zamówienie. Podobnie jest ze sprzętem Manty lub Bang&Olufsen. Polscy "producenci" zamawiający sprzęt w Chinach z nadrukiem własnej firmy. Osoby rozumne wiedzą o co chodzi.
 

Hipersonik

New member
Twoja racja mój spokój nie ma o co kopi kruszyć , każdy ma taki "hi-end" na jaki go stać. Moja granica to 5tys i choć mógł bym wydać i 20tys na tv to nie wymam do szanuje swoja kasę i jedyna inwestycja wysokiej utraty jakie toleruje to samochody :) a nie TV dziś za 10tys a jutro wart 5tys
 

Jorik69

New member
Dziś poświęciłem dwie godziny na próbę zakupu Hitachi 49HBT62 - niestety, nieudaną. Oto dlaczego:

Szukam niedrogiego odbiornika, ale mam pewne oczekiwania:
rozmiar min. 40"
możliwość nagrywania (PVC)
smart z przeglądarką
min. 2 wejścia HDMI
budżet? no cóż, właśnie sprawdzam, ile trzeba wydać, ale mam nadzieję, że zmieszczę się do 2000.

W Auchan w ten weekend mieli ekstra obniżkę 10% tv, więc sprawdziłem co mają w ofercie. Zainteresował mnie Hitachi 49HBT62 za 1620 (1800 -10%). W opisie wyglądało to pięknie - wszystkie moje wymagania spełnione, do tego bluetooth, szeroka gama odtwarzanych plików wideo i audio, słowem cud. Niestety dalej już było tylko gorzej...

Zacząłem od internetu - praktycznie brak opinii, testów. No nic, stosunkowo nowy model, więc może tak musi być. Spróbowałem zajrzeć na stronę producenta. I tu zonk - producent nie przyznaje się do swojego wyrobu? Na dokładkę strona wyraźnie wskazuje, że producent (?) ma tę część swojego asortymentu w d.... poważaniu. Brak danych, a strona to amatorszczyzna. Nie rokuje to dobrze - niedopracowany wyrób a do tego brak wsparcia, nawet możliwości ściągnięcia instrukcji obsługi nie mówiąc o nowszym firmware.

Nie poddałem się jednak bez walki. Wróciłem do sklepu obejrzeć to cudo. Obraz - przy założonym niskim poziomie ambicji - do przyjęcia. Ok, więc jako prosty tv może być, przynajmniej tak długo, aż się zepsuje. Co z resztą? Zależało mi na możliwości przeglądania internetu i jakiś gierkach dla dzieci. Przeglądarka to zupełna porażka. Nie dość, że moc obliczeniowa jest żałośnie mała i każda operacja wlecze się w nieskończoność, to przy próbie wejścia na kilka stron zawieszała się prawie za każdym razem. W tym w szczególności np. przy próbie wejścia na www.weather.com, którą ma w swoim podstawowym zestawie (odnośniki na stronie startowej). Z kolei przy próbie zalogowania do poczty wp już na ekranie logowania załadował sobie pełny zestaw reklam, zamulił się tak, że ruch kursora odbywał się skokami a cały proces logowania trwał ponad 10min (!). Nie poddałem się jednak i nawet odczytałem jedną wiadomość, ale realnie nie ma możliwości korzystania z tej przeglądarki nawet na stronach, na których się nie wiesza.

Co z aplikacjami oferowanymi przez producenta? Nic... po pierwsze dlatego, że prawie nic nie nadaje się do użytku, większość to barachło, przypadkowa zbieranina mało wartościowych aplikacji. Z polskich nic, nawet tvn playera, który widywałem bodaj wszędzie, może z wyjątkiem lodówek i pralek....

Nagrywania i odtwarzania plików już nie sprawdzałem, bo nie miałem ani warunków ani czasu. Zresztą i tak już nie spełniał moich wymagań, bo o ile mógłbym odpuścić brak przeglądarki, co całkowita bezużyteczność funkcji smart to już przesada.

Na koniec zajrzałem do instrukcji (papierowej, dołączonej do odbiornika). Myślałem, że gorzej już być nie może, ale owszem, może. Instrukcja jest pobieżna ale najlepszy numer, że nie dla konkretnego modelu, tylko ogólnie "dla telewizorów lcd" (!). Próżno więc szukać w niej informacji o możliwościach zakupionego odbiornika. Są tak opisy takich i innych funkcji, a przy większości z nich ostrzeżenie, że dana funkcja może być ale może jej też nie być implementowanej w danym modelu "zależnie od modelu". Kpina?

Podsumowując - jeżeli ktoś szuka prostego (raczej prymitywnego) telewizora o przeciętnym wyglądzie (nic ciekawego, do tego gruby...) i nie boi się, że utknie z jakimś nierozwojowym szajsem bez wsparcia serwisowego to za małe pieniądze może spełnić swoje marzenia. Reszta powinna omijać wypociny "Hitachi" z daleka....
 

mafia35

New member
Bez reklam
To potwierdza moją opinię, że jest to marketowy badziew. Coś w style Tescowej Techniki....

A tutaj takie info potwierdzające wszystko (cytat ze strony avs):

"Both of these TVs are made by VESTEL, a Turkish company that produces products for Technika, Techwood, Celcus, etc. The Hitachi is a rebadge, made with exactly the same rubbish parts as the other supermarket brands, such as Bush. Hitachi licence the name to Argos, just as Argos bought the rights to the former Bush and Alba"

I co najlepsze:

The following companies all rebadge Vestel junk in the Argos catalogue and should be avoided unless you have good reason to: Toshiba (excl. high end models), Sanyo, Sharp (excl. high end models), JVC, Hitachi, Bush, Alba.
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Seria C4 od Panasa też jest z Vestela. Dzisiaj je oglądałem w euro. Jakość obudowy tragiczna, obraz na wprost i pod kątem tragiczny. Ani to kolorów nie ma ani czerni. Jasność mniej niż 50% tego co wyświetla konkurencja bez różnicy czy to sony, samsung czy lg. Na hali w tesco pojawił się Sharp. To samo co Panas...
 

gumkas77

Member
Dziś poświęciłem dwie godziny na próbę zakupu Hitachi 49HBT62 - niestety, nieudaną. Oto dlaczego:

Szukam niedrogiego odbiornika, ale mam pewne oczekiwania:
rozmiar min. 40"
możliwość nagrywania (PVC)
smart z przeglądarką
min. 2 wejścia HDMI
budżet? no cóż, właśnie sprawdzam, ile trzeba wydać, ale mam nadzieję, że zmieszczę się do 2000.

W Auchan w ten weekend mieli ekstra obniżkę 10% tv, więc sprawdziłem co mają w ofercie. Zainteresował mnie Hitachi 49HBT62 za 1620 (1800 -10%). W opisie wyglądało to pięknie - wszystkie moje wymagania spełnione, do tego bluetooth, szeroka gama odtwarzanych plików wideo i audio, słowem cud. Niestety dalej już było tylko gorzej...

Zacząłem od internetu - praktycznie brak opinii, testów. No nic, stosunkowo nowy model, więc może tak musi być. Spróbowałem zajrzeć na stronę producenta. I tu zonk - producent nie przyznaje się do swojego wyrobu? Na dokładkę strona wyraźnie wskazuje, że producent (?) ma tę część swojego asortymentu w d.... poważaniu. Brak danych, a strona to amatorszczyzna. Nie rokuje to dobrze - niedopracowany wyrób a do tego brak wsparcia, nawet możliwości ściągnięcia instrukcji obsługi nie mówiąc o nowszym firmware.

Nie poddałem się jednak bez walki. Wróciłem do sklepu obejrzeć to cudo. Obraz - przy założonym niskim poziomie ambicji - do przyjęcia. Ok, więc jako prosty tv może być, przynajmniej tak długo, aż się zepsuje. Co z resztą? Zależało mi na możliwości przeglądania internetu i jakiś gierkach dla dzieci. Przeglądarka to zupełna porażka. Nie dość, że moc obliczeniowa jest żałośnie mała i każda operacja wlecze się w nieskończoność, to przy próbie wejścia na kilka stron zawieszała się prawie za każdym razem. W tym w szczególności np. przy próbie wejścia na www.weather.com, którą ma w swoim podstawowym zestawie (odnośniki na stronie startowej). Z kolei przy próbie zalogowania do poczty wp już na ekranie logowania załadował sobie pełny zestaw reklam, zamulił się tak, że ruch kursora odbywał się skokami a cały proces logowania trwał ponad 10min (!). Nie poddałem się jednak i nawet odczytałem jedną wiadomość, ale realnie nie ma możliwości korzystania z tej przeglądarki nawet na stronach, na których się nie wiesza.

Co z aplikacjami oferowanymi przez producenta? Nic... po pierwsze dlatego, że prawie nic nie nadaje się do użytku, większość to barachło, przypadkowa zbieranina mało wartościowych aplikacji. Z polskich nic, nawet tvn playera, który widywałem bodaj wszędzie, może z wyjątkiem lodówek i pralek....

Nagrywania i odtwarzania plików już nie sprawdzałem, bo nie miałem ani warunków ani czasu. Zresztą i tak już nie spełniał moich wymagań, bo o ile mógłbym odpuścić brak przeglądarki, co całkowita bezużyteczność funkcji smart to już przesada.

Na koniec zajrzałem do instrukcji (papierowej, dołączonej do odbiornika). Myślałem, że gorzej już być nie może, ale owszem, może. Instrukcja jest pobieżna ale najlepszy numer, że nie dla konkretnego modelu, tylko ogólnie "dla telewizorów lcd" (!). Próżno więc szukać w niej informacji o możliwościach zakupionego odbiornika. Są tak opisy takich i innych funkcji, a przy większości z nich ostrzeżenie, że dana funkcja może być ale może jej też nie być implementowanej w danym modelu "zależnie od modelu". Kpina?

Podsumowując - jeżeli ktoś szuka prostego (raczej prymitywnego) telewizora o przeciętnym wyglądzie (nic ciekawego, do tego gruby...) i nie boi się, że utknie z jakimś nierozwojowym szajsem bez wsparcia serwisowego to za małe pieniądze może spełnić swoje marzenia. Reszta powinna omijać wypociny "Hitachi" z daleka....

dokladnie tez sie napalilem ,ale dobrze ze nie kupilem bo ten do modelu hitachi 50'' LED 50HZT66 chyba do piet nie dorasta ;)
 
Do góry