Re: urządzenie do oszukiwania maszyn hazardowych. Zgarnij kupę kasy!...

marstef

Member
Bez reklam
Na czym polega włamanie niebezpośrednie?
Proszę o wytłumaczenie skąd osoby spoza administracji forum miały nasze adresy mailowe i mogły wysłać do nas hakerskie maile bez włamania?

Włamanie bezpośrednie oznacza dostęp do powłoki serwera, inaczej zalogowanie się do konta lokalnego serwera. Też jestem zdania, że to raczej mało prawdopodobne.
Może to być zainfekowany komputer ktogoś z forumowiczów (posiadający adresy email innych forumowiczów). To że widzicie adres hdtv[at]hdtv.com.pl nie oznacza, że z tego adresu spam został wysłany. Trzeba przeanalizować dialog smtp.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg danych nikt nie zalogował się do serwera ani nie przejął danych, tylko wymusił wysłanie maili z naszej bazy nie mając do niej dostępu lub podszył się pod adres email, ponieważ nie wszyscy dostali ten spam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Właśnie wprowadzona została duża zmiana, proszę sprawdzić działanie forum oraz koniecznie wysłać maila jakby jakikolwiek spam trafił z adresu @hdtv.com.pl. W ferworze działań zapomniałem przeprosić Was za wszelkie kłopoty i niechciane maile i podziękować za podesłane dotychczas informacje.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Forum działa chyba ok, ale czy zmiana polega m.in na tym, że nie będąc zalogowanym nie można obejżeć profili użytkowników ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To akurat jedna z mniejszych zmian, która została wprowadzona.
 

Rafal7

Banned
Kiedyś jak dostawałem z informacja na emaila o Wiadomości prywatnej na forum, to ta wiadomość była w odebranych, teraz za każdym razem jest w spam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proszę o zgłoszenie się 3 chętnych osób, do których wyślemy wiadomość testową z serwera, prosilibyśmy o przesłanie jej z powrotem do nas.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś jak dostawałem z informacja na emaila o Wiadomości prywatnej na forum, to ta wiadomość była w odebranych, teraz za każdym razem jest w spam.
Mam to samo!
Proszę o zgłoszenie się 3 chętnych osób, do których wyślemy wiadomość testową z serwera, prosilibyśmy o przesłanie jej z powrotem do nas.
też można próbować
Prosimy koniecznie o zgłoszenie a najlepiej forward wszelkich maili podesłanych z adresu hdtv[at]hdtv.com.pl z ostatnich 5 dni na ten sam adres w temacie koniecznie dopisać słowo LOG
Chętnie bym odesłał ten spam sprzed kilku dni, ale od razu kasuję takie rzeczy...
 
Ostatnia edycja:

marstef

Member
Bez reklam
Mam to samo!

też można próbować

Chętnie bym odesłał ten spam sprzed kilku dni, ale od razu kasuję takie rzeczy...

Szkoda, byłby to idealny materiał do analizy tego przypadku. Najlepiej wtedy nie otwierać, zapisać do .msg (w przypadku outlooka) lub skopiować bezpośrednio spod www poczty nagłówki smtp.
 

marstef

Member
Bez reklam
Ja nic nie dostałem, ale jak ktoś jeszcze nie wykasował, to wysyłajcie do ar2. Nie można zbagatelizować tego przypadku, bo to może początek czegoś większego :(
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Tego między innymi właśnie poszukujemy, szczegółowych informacji z nagłówka, nie trzeba nawet zapisywać takiej wiadomości, tylko prosimy o skopiowanie wszystkich zawartych tam rzeczy i podesłanie.
 

Waldorff

Member
Tak samo wykasowałem tego e-maila. Pamiętam jednak, że od razu coś mi się tam nie zgadzało. Adres z hdtv, a temat o hazardzie i oszukiwaniu. A, że przeglądam z Linuxa, którego łatwo mogę zainstalować na nowo to odpaliłem tego maila. Z tego co pamiętam nie było załączników. Był tylko jeden, krótki wers z linkiem do jakiejś strony. Tego już nie odpalałem :).
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja dostałem też i mam jeszcze w koszu dwa maile, na jaki adres mam to dalej przesłać i jak nie wchodząc w tą wiadomość?
 
Ostatnia edycja:
Do góry