Ranking platform cyfrowych ( wg forumowiczów)

Status
Zamknięty.

immortal32

New member
Witam , nie znalazłem podobnego tematu na tym forum , może by tak zagłosować za lub przeciw i podzielić się opiniami na temat dostępnych platform telewizji cyfrowej. Bogatego doświadczenia w tej sferze nie posiadam , wcześniej korzystałem z usług Cyfry+ i Polsatu , natomiast od około pół roku korzystam z usług N-telewizji i póki co jestem bardzo zadowolony , a więc jestem za N-TV.;)
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli będzie się nadal tak dobrze rozwijać to może za kilka lat będzie nawet w miastach stanowić realną konkurencje TV kablowym.
 

janusz

New member
Bez reklam
Mam nadzieję, N-ka za kilka lat potwierdzi ją i osiągnie taki poziom.

Na dzień dzisiejszy niestety ale kablówki mają prawie we wszystkim przewagę:
-brak zakłóceń przy złej pogodzie.
-lepszą ofertę programową, łączącą wszystkie platformy,
-niższą cenę, szczególnie przy możliwości łączenia z innymi usługami jak internet stacjonarny i mobilny, czy telefonia.
-możliwość oglądania w kilku TV bez dodatkowych kosztów, niestety dotyczy to tylko analogu i raczej ta przewaga powoli będzie zanikać, gdyż kablówki powoli zmniejszają ilość kanałów dostępnych analogowo
Jedyna problem kablówek, to fakt, że zdarzają się im problemy z jakością, najgorsze, że nie dostarczają wszędzie takiej samej. Potrafi być tak, że w jednej miejscowości jest jakość identyczna jak w N-ce, a już w innej lub nawet na innym osiedlu potrafi być znacznie gorzej.
 
Ostatnia edycja:

immortal32

New member
Może jakieś potwierdzenie tej tezy...


Proszę bardzo:

1.najlepszy oferowany sprzęt ze wszystkich platform
2. atrakcyjna cena opłat przy bardzo atrakcyjnej emisji programów w HD i bogatej tematyce
3. aktywna i wciąż rozwijająca się platforma w sferach technicznych oraz tematycznych
4. .....a co ja tam będę się rozpisywał, tutaj link : n:promocja 8)
 

Lech

New member
Bez reklam
Wszystko prawda jakbyś dodał słowa "według mojej opini". Według opinii 3 200 000 osób to Cyfrowy Polsat jest najlepszy, oraz 1 500 000 uważa za lidera Cyfrę+. Czemu tak jest?
 

acton777

New member
Bez reklam
Proszę bardzo:

1.najlepszy oferowany sprzęt ze wszystkich platform
2. atrakcyjna cena opłat przy bardzo atrakcyjnej emisji programów w HD i bogatej tematyce
3. aktywna i wciąż rozwijająca się platforma w sferach technicznych oraz tematycznych
4. .....a co ja tam będę się rozpisywał, tutaj link : n:promocja 8)

1. Po co mi sprzęt dedykowany- wolę moduł CI i swój dekoder lub tuner DVB-S2 wbudowany w TV.
2. Porównywalna do Kompaktu w C+ i Familinego w CP, kanały na wyłączność znikoma ilość, a program w nich puszczany, to osobna sprawa...
3. Link, do postu chyba najbardziej zagorzałego fana Nki na tym forum mówi wszystko, o tej "technice": http://www.hdtv.com.pl/forum/platfo...-nka-przygody-moze-sie-komus-przyda-saga.html
4. .....a co ja będę się rozpisywał - jak napisał @Lech: liczba abonentów mówi o miejscu w szeregu N-ki ;)
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Wszystko prawda jakbyś dodał słowa "według mojej opini". Według opinii 3 200 000 osób to Cyfrowy Polsat jest najlepszy, oraz 1 500 000 uważa za lidera Cyfrę+. Czemu tak jest?
To jest proste - tamte platformy są znacznie dłużej na rynku.

Ciekawszym porównaniem jest ranking ilości abonentów tych platform, którzy korzystają z pakietów HD:

1. telewizja n - ok. 700.000
2. Cyfrowy Polsat - ok. 200.000
3. Cyfra+ - ok. 150.000
 

Cook

New member
To jest proste - tamte platformy są znacznie dłużej na rynku.

Ciekawszym porównaniem jest ranking ilości abonentów tych platform, którzy korzystają z pakietów HD:

1. telewizja n - ok. 700.000
2. Cyfrowy Polsat - ok. 200.000
3. Cyfra+ - ok. 150.000

Wg mnie nawet jeśli ten ranking jest prawdziwy to i tak nie oddaje on w zasadzie nic. Nka ma w pakiecie podstawowym kanały HD i ma ich najwiecej, w innych platformach dotychczas nalezalo wykupic dodatkowe pakiety HD. Wydaje sie mi, ze wiekszosc abonentow wybiera nke wlasnie ze wzgledu na ilosc kanalow HD, natomiast klienci innych platform kieruja sie innymi wzgledami. Ranking ilosci klientow poszczegolnych platform pokazuje dla ilu najwazniejsze sa kanaly HD :D, by mozna powiedziec nie wazne co ogladalem ale bylo w HD i jest ql :fool:
 

immortal32

New member
Witam , hehe , chyba włożyłem ,,kij w mrowisko,, , nie o to chodzi żeby na siłę coś sobie udowadniać- że niby ta czy inna platforma jest najlepsza ( oceniać bezproduktywnie kto jest ,,zagorzałym fanem,, tego czy tamtego , lub kto ma jak pisać ,,wg mojej opini,, czy nie mojej-takie tam pierdy forumowe):twisted:, tylko żeby każdy mógł wyrazić konkretnie swoją opinie o tej platformie którą używa bądź używał , ewentualnie o sprzęcie , po to aby poglądowo na tym forum ocenić która faktycznie platforma na chwile obecną jest w wielu kierunkach wiodącą. Wiadomo że każdy ma swojego faworyta i chodzi o to żeby się o nim wypowiedział - z potwierdzeniem swojej racji czy też bez. Ogólnie wszystkie posty są ciekawe(pomijając niektóre niepotrzebne przycinki)8)
 
Ostatnia edycja:

marian111

New member
Miałem C+ z tunerem philips 7201 .Do niedawna korzystałem z N-ki podnieśli opłatę do 54 za dwa progr.,dziś wrócili to o czymś mówi-walka z konkurencją.Od czterech miesięcy korzystam s Polsatu, a to ze względy na tzw "trio"TV +INTERNET +KARTA TEL.,jako pakiet to korzyść,ale problemów wiele,zwłaszcza z internetem.Nie ufajcie reklamie i przezorni,kupiłem kota w worku,a regulamin to podobnie jak u innych platform zawsze jesteś do tyłu.
 

bzyq

Member
Witam, faktycznie masz racje:cool:, nawet wychodzi która platforma króluje , hehe , ale to chyba nie przeszkadza w wolności wypowiedzi w tym czy tam tym temacie , bzyg a może raczej wyraził byś opinie jak w temacie , bardziej by to się przydało na forum:)

A proszę bardzo :)

Dla mnie najważniejszym kryterium jest przy wyborze platformy to by zawierała interesujące mnie kanały a dopiero później ich jakość. Ważniejsze jest dla mnie treść niż ilość kanałów HD, chociaż obraz na nich jest na pewno dużo lepszy niż SD.
A co do jakości to przez 2,5 roku miałem CP i nie narzekałem na jakość nadawanego sygnału (oczywiście dużo zależało od oglądanego kanału i tego co w danym momencie było transmitowane). Aktualnie mam cyfrową kablówkę UPC i szczerze powiem nie ma dla mnie różnicy w jakości między nimi a CP (tylko tak jak pisałem wyżej wszystko zależy od aktualnie oglądanego kanału).
C+ i n widziałem tylko u znajomych i w mojej ocenie też jakość ich kanałów w niczym nie odbiega od UPC i CP.
A to, że w ankiecie wygrywa n to pewno dlatego, że ma najwięcej kanałów HD, jako pierwsza zaczęła je wprowadzać no i ma fajny dekoder :niewiem:
 
Status
Zamknięty.
Do góry