porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

kozi170

New member
Minęło już trochę czasu od wprowadzenia przez różne platrormy kanałów hd,rozszerzenia oferty itp., dlatego może zrobimy takie małe kompendium wiedzy o platformach cyfrowych w Polsce(PC,C+,n). Wiele osób stoi przed wyborem którą z tych platform wybrać(również ja). Wiadomo, że ciężko doradzić ogólnie bo każdy ma jakiś swój ulubiony rodzaj programów itp,np. cyfra+ pewnie jest szczególnie polecana dla osób lubiących sport, ale przyjmijmy ogólnie po trochu ze wszystkiego, bez nastawienia typowo na sport. Pewnie nie raz były już dyskusje na ten temat ale wsumie nic konkretnego nie można znaleść na forum dlatego może niech użytkownicy różnych platform którzy mają porównanie bądź osoby które mają taką wiedzę napiszą tutaj parę słów co ma wybrać Kwoalski który kupił sobie dobry telewizor HD i chce się głównie cieszyć dobrą jakością obrazu, myślę, że jak już ktoś kupił dobry TV to może 100 albo sto parę złotych na abonament poświęcic - chodzi mi o to, żeby główną skalą porównawczą była jakość obrazu, ilość i realne plany ile będzie kanałów HD a nie najniższy abonament. Ja spotkałem się z taką opinią, że dobra jest n albo C+ a najgorszy Polsat Cyfrowy. Czy to parwda? Wczoraj akurat przytpadkiem rozmawiałem z przedstawicielem PC i twierdził, że do końca maraca wszystkie kanały będą HD i był tego pewny, mi jakoś nie chce się w to wierzyć. Twierdził, że pomimo, iż dopiero niedawno wprowadzili jakość HD to chcą się ostro rozwijac w porównaniu do reszty jeżeli to by była prawda to może warto by wybrac PC skoro w C+ i n sa wsumie po 3 kanały HD... Napiszcie tutaj pare konkretów - jaka platforma jakie ma obecnie kanały HD, czy sa to realnej jakości HD czy tylko np. 5 filmów na miesiąc, jakie mają być i ogólnei jaki obraz itp, myślę, że będzie to pomocne dla wielu ludzi...
 

jkfish

New member
kozi170 napisał:
Wczoraj akurat przytpadkiem rozmawiałem z przedstawicielem PC i twierdził, że do końca maraca wszystkie kanały będą HD i był tego pewny, mi jakoś nie chce się w to wierzyć.

Ten przedstawiciel Cyfrowego Polsatu po prostu kłamał.
CP oficjalnie podaje że do końca marca uruchomi w sumie bodajże 4 kanały HD,
ale nikt nie wie jakie to będą kanały (poza Polsat Sport) i ile będą kosztować itp.
Do tego CP już od ponad roku zapowiada uruchamianie kanałów HD i niewiele z tego wynika więc mało kto wierzy w te terminy.
Do tej pory ruszył tylko test Polsat Sport HD.

A tekstów że CP będzie nadawał wszystkie kanały w HD to już nawet szkoda komentować. Ordynarne kłamstwo.
Ciekawe jak abonenci CP by to oglądali, jak 99,9% abonentów nie ma dekoderów do odbioru takich kanałów.:D
 
Ostatnia edycja:

machu

New member
Nie będę tu wymieniał zalet i wad każdej z tych platform bo to jest z reguły subiektywna opinia. Mam C+ i n, obie platformy w pełnych pakietach. Oglądam 90% C+ i 10% n....gdyby nie to że n-ka ma ligę mistrzów to by już dawno miała wylot z mojego domu!
 

penio

New member
Moim zdaniem jest za wcześnie na takie sondy. Dopiero, jak będzie dostępnych kilka kanałów w każdym pakiecie, to będzie się można zastanawiać nad wyborem. Ja mam PC, ale tylko dlatego, że jest w pakiecie kanał Polsat. Zastanawiałem się nad n-ką, ale doszedłem do wniosku, że dla 1 programu nie warto inwestować w HD. Poza tym nie ma Polsatu(monopol PC :().Poczekam, aż oferta programowa będzie boatsza i ceny spadną to może zmienię operatora.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Moim zdaniem kazda platforma ma ciekawe kanaly HD. Ja lubie sport wiec i N i CP i C+ maja w swojejofercie ciekawe propozycje. Akurat oferta HD moim zdaniem wypada rowno (choc CP narazie ma tylko i az Polsat Sport HD)
 

arsenal

Moderator
VIP
Teamt otwieram na prośbe autora ale kulturalnie proszę bo oprócz zamknięcia rozdam też prezenty. :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

mpsk2

New member
Ja mam inną propozycje - zrobic jeden duzy wątek - poradnik w którym zawrze się konkretne informacje o kazdej z ofert i bedzie on uaktualniany przy kazdej nowosci np promocji, nowym kanale czy sprzęcie. Wtedy ludziom by się to łatwiej wybierało.
 

kozi170

New member
właśnie w celu porównania w jednym miejscu ten temat założyłem ale raczej pod względem jakości programów i używania z praktycznej strony bo oferte programową i nowe promocje można sobie w internecie porównać...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pomysł bardzo mi się podoba . I wcale nie jest zawcześnie. Bo dopiero wszystkie platformy raczkują w HD - gratuluję pomysłu .
 

kozi170

New member
no ktoś kto ma odpowiednią wiedze na ten temat, ja niestety nie mam dlatego m.in. założyłem ten temat, dlatego niech sie wypowiedza użytkownicy różnych platform i osoby które mają odpowiednią wiedzę...
 

arsenal

Moderator
VIP
Więc jeśli wątek ma iść w tą, dobrą, stronę proponuje taką rzecz. Wrzucenie na Youtube tego co dana platforma oferuje. Czyli nagranie co jest od kanału 1 do ostatniego w ofercie platformy. Ja, jeśli znajdę czas, mogę zaoferować nagranie z N Recordera-jakie są kanały, jak działa PVR, EPG i VOD. Może być? :)
 

DanielS

New member
Jeden z najlepszych pomysłów i inicjatyw ostatnimi czasy :) Jeszcze nikt czegoś takiego nie zrobił i zapowiada się ciekawie. Uważam , że pomysł arsenala z youTube jest extra. Najważniejsze by pokazać to wszystko od praktycznej strony a nie na zasadzie suchych informacji - to jak już wcześniej zauwazyliście można odszukać na stronie nadawców. Może maxiuca zrobi to samo co aresenal ale z C+ ? Super sprawa ....
 

arsenal

Moderator
VIP
Tak więc filmik już nagrany, za chwilę będzie zakodowany odpowiednim kodekiem i przesłany na Youtube. Może do wieczora się wyrobię. Późnego wieczora.:):p

Update. Film już jest do obejrzenia: http://pl.youtube.com/watch?v=r1yuTt7oZUk

Przydałyby się teraz podobne filmy z innych platform.
 
Ostatnia edycja:

mpsk2

New member
ale pomińcie kanały niekodowane, dajcie tez test sprzetu - i tak żeby było to w jednym miejscu

dobrze było by porównac obraz na różnych platformach na tych samych kanałach z siatką





ORTOGRAFIA!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DanielS

New member
arsenal napisał:
Tak więc filmik już nagrany, za chwilę będzie zakodowany odpowiednim kodekiem i przesłany na Youtube. Może do wieczora się wyrobię. Późnego wieczora.:):p

Update. Film już jest do obejrzenia: http://pl.youtube.com/watch?v=r1yuTt7oZUk

Przydałyby się teraz podobne filmy z innych platform.

Filmik ok , teraz może ktoś z oryginalnym tunerem C+ z dyskiem spróbuje coś takiego spłodzić ? Wszystkie kanały i usługi + dysk twardy itp.

To samo dotyczy Cyfrowego Polsatu :)

Są chętni ? Ja bym mógł nagrać np. jak działa Topfield z Astonem na Cyfrze ale mam problem z kamerą :) Jak tylko się go pozbędę to zrobię coś takiego. Sądzę , ze fajnie by było stworzyć taką bibliotekę tu na forum żeby każdy mógł sobie wejść i obejrzeć - ewentualnie podjąc decyzję co do platformy i co do tunera :)
 

kozi170

New member
Faktycznie super pomysł - widać jak to wszystko wygląda od praktycznej strony...
Ja mam w zwiazku z tym takie pytanie - czemu TVN HD jest w innym(mniejszym) formacie? Myślałem, że jak HD to własnie jest wszystko tak jak powinno byc, 16:9 itp. I troche długo trzeba czekac na obraz po przełączeniu kanału, dzwięk jest szybciej niż obraz...
Super jakby ktos teraz zamieścił coś takiego z cyfry+ - mielibysmy porównanie dwóch dominujących platrorm w Polsce.
A może ktoś się jeszcze wypowie jak wygląda z jakością obrazu HD na n , czy jest to faktycznie HD, często pojawiają się jakieś głosy o rozmyciach obrazu itp. itd. bo na youtube raczej w ciężko to ocenić chociaż obraz wydawał się dobry...
 

arsenal

Moderator
VIP
W TVN HD część programów jest w 16/9 a część w 4/3 bo nie wszystko mają dostępne w formacie panoramicznym. Nawet jeśli jednak program jest tam w 4/3 to i tak są paski po bokach bo to kanał w 720p i muszą być zachowane proporcje 16/9.
Długo czekać podczas przełaczania na kanałach kodowanych trzeba w każdej platformie. Kanały FTA właczają się szybciej. Sam Conax użyty w N nie należy do szybkich systemów więc trochę trwa zanim dekoder się z kartą dogada.
Jakość obrazu to już musisz ocenić sam.
 
Do góry