Pytanie O PS3

Razieluz

New member
Witam.

Mam pytanko odnośnie PS3.Kupiłem konsole w marcu nową ze sklepu wersja slim,od kilku dni mam problem,bo przy próbie włączenia gdy już załaduje się menu konsola wyłącza się całkowicie tak jak bym wyciągnął kabel zasilający:hmm:po ponownym uruchomieniu wszystko jest ok.Czyli moje pytanie brzmi: Czy to jest normalne zachowanie,czy raczej konsola zaczyna się psuć i lepiej oddać ją na gwarancję,żeby uniknąć przykrej niespodzianki?

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam ;)
 

crimson-pirate

New member
mam konsole slim od około roku i czegos takiego nie doswiadczylem konsola uzywana sporadycznie. Poki co rpzeszedlem tylko pare gier + move . Jednak nie zaobserwowalem takeigo zjawiska u mnie ,n a twoim miejscu skorzystalbym z gwarancji bo wyglada to na usterke.
 

Razieluz

New member
Wydaje mi się,że to coś z zasilaczem.Kurde konsola ma 5 miesięcy i już muszę korzystać z gwarancji :-?. Specjalnie kupiłem PS3,bo słyszałem,że mniej awaryjne niż konsola microsoftu.Widać źle trafiłem:-(

Dzieki za szybką odpowiedź
 

Mefju

New member
Witam, wygląda to na winę zasilacza , ale kto wie - radziłbym Ci tak jak to zrobił nasz ulubieniec Masta zamienić konsolę na nówkę.Z tymi konsolami różnie to bywa, niektórzy koledzy z forum musieli wysyłać swoje konsolki kilka razy bo ciągle im się coś psuło, kwestia szczęścia ... lub pecha:D.Swoją Sonkę (40 GB fat z USA) mam od 2007 lub 2008 ,sam dokładnie nie pamiętam a nigdy nie miałem z nią żadnych problemów, jeżeli coś się zepsuję to pozostaje mi kupić nówkę ,niestety.Więc głowa do góry, wymieniaj sprzęt na nowy i katuj :mrgreen:.Pozdrawiam.
 

pav3l

New member
Bez reklam
Wg mnie to też coś z zasilaczem (miałem podobny motyw na pc - i to był zasilacz, tylko że w piecu to koszt ok 100PLN, zasilacz miał ponad 5 lat).
Do 6 miesięcy itd....to jest prawniczy bełkot, z którego warto skorzystać. Ja bym się nie zastanawiał. Zapłaciłeś nie mało, dlaczego masz się stresować. Zanieś to g.wno i zrób jak wyżej napisane. Powodzenia, bo czasem łatwo nie jest, ale nie odpuszczaj!
 
Ostatnia edycja:

Mefju

New member
Dokładnie gruba staruszka 40 GB i nic się nie psuje a chłopaki się męczą ze swoimi slimkami 320 GB :mrgreen:.Pozdrawiam.
 

pav3l

New member
Bez reklam
ja mam chlebak 80gb i też jest ok, regularnie odkurzany radzi sobie bardzo dobrze... ;) w większości jednak służy teraz jako odtwarzacz koncertów BR....
 

Mefju

New member
No jestem na to psychicznie przygotowany , nic nie trwa wiecznie ,ale póki co Sonka pracuje bardzo dobrze :mrgreen:.Pozdrawiam.
 

Haqu

New member
No jestem na to psychicznie przygotowany , nic nie trwa wiecznie ,ale póki co Sonka pracuje bardzo dobrze :mrgreen:.Pozdrawiam.

Też miałem "grubaska" 40GB ;) Działała bardzo dobrze. Niestety, padła niespodziewanie. Kupiłem ją jakoś na starcie konsoli w 2007 roku. Teraz jadę na Slimce 120GB (jeden z pierwszych modeli slim, wtedy to była nowość) i nie narzekam. Tymbardziej, że moja konsola już dawno przekroczyła barierę 40GB danych (gry z PSN - dużo z nich było z Playstation+).
 

nolf

New member
Miałem podobny problem jednak ps3 wyłączało się po odpaleniu Fify 11 (wielu mówiło mi że to przez tą gównianą grę ;) W moim wypadku do jednego gniazda miałem podpięte chyba z 6 urzadzeń. Pytałem elektryka czy może to mieć związek i twierdził, że nie. Przepiąłem jednak ps3 do innego nie tak bardzo obciazonego gniazda i problem zniknal. Na jakims forum czytalem ze tez to rozwiazanie pomoglo wiec ocen czy u Ciebie moze tez byc ten problem. A jesli masz opcje wymiany na nowa to zawsze warto ;)

Michał
 

LGmaniak

New member
panowie, konsola 60 lub 80 giga nie wiem dokładnie, grubaska, strasznie sie grzeje i głosno chodzi juz 2raz byla naprawiana. chodzi o to ze po dłuzszym uzytkowaniu nie mozna jej właczyc i zapala sie zółte swiatełko i trzeba dac znowu do naprawy, gosciu w serwisie mowił cos o systemie chłodzacym i ze za kazdym razem musi cos tam lutowac. Czy mozna jakos na stałe temu zapobiec? miał ktos taką sytuacje?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Z ciekawości: jak długo pożyła ta konsola?
Moja pociągnęła 2 lata i 10 miesięcy z tego co pamiętam, był to model FAT 40 GB.

Pozdrawiam,
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
MOja (odpukać) nadal żyje juz 3 lata, może ponad. Tez zakujpiona z 40 GB, potem było 80GB i teraz 200 lub chyba 250 po jakimś starszym laptopie. Miała kilka zgrzytów, ale nigdy wymagających serwisu. Owszem moze nie należę do maniakalnych graczy, film z BR też już rzadziej obejrzę. Jednak 2-3 razy całkowice odmowiła posłuszeństwa, nie chciała się włączyć lub sama się wyłączyła jednak po kliku godzinach odpoczynku wstawała. Nigdy nie miała blokowanego pzrepływu powietrza, zawsze stała luźno, czasem w pionie, teraz w poziomie i te czasowe zwiechy były zarówno w poziomej jak i pionowej pozycji. Ot tak.

Natomiast w jednym z padów (DS3) padło ładowanie. Nie ładuje przez kabel (oczywiscie sprawdzałem w innych portach, innych kablach, przez komputer), wiec mozna grać tylko przewodowo (kicha). Po podaniu dokładnych pulsacyjnych komunikatów diodowych miłej pani z infolini stwierdziła, ze rzeczywiscie oznaczają one awarie systemu ładowania pada. Recepta: wyrzucić, kupić nowy. Wiec Dual Shocka dostał bobas, a tatuś męczy się na zwykłym sixaxisie bez wibracji :-(
 
Ostatnia edycja:
Do góry