Pytanie nowicjuszki

Który projektor?


  • Total voters
    0

Lara.

New member
Pytanie nowicjuszki- Sanyo z800 + nagłosnienie

Witam,
Bezwstydnie przyznaję, że pojawiłam się na forum z chęci uzyskania korzyści własnych w postaci fachowej wiedzy I dobrej rady doświadczonych forumowiczów. Być może z racji płci lub, co bardziej prawdopodobne, predyspozycji własnych jestem raczej atechniczna i niektóre z tajemniczych pojęć , skrótów i parametrów pozostaną pewnie dla mnie tajemnicą na zawsze.
Jednakże, po szybkiej analizie) dokonałam wyboru projektora i być może tez ekranu. Starałam się nawet brać pod uwagę również inne czynniki oprócz koloru obudowy, faktury, estetyki ogólnej z czego jestem szczególnie dumna J
Mój typ to: Sanyo Z800, ekran Avtek Cinema Elektric 200 lub 240 MG.
Wcześniej użytkowałam Sanyo Z3000 i pozostał wmontowany w podwieszany sufit uchwyt wiec pomyślałam ze będzie w sam raz. Wiem oczywiście, ze obraz nie będzie ten sam ale zadecydowały tu niestety czynniki finansowe. Jasność jest ok., pomieszczenie jest przystosowane i wystarczająco zaciemnione .
Postanowiłam przejść sama przez tortury wyboru sprzętu i z pokorą przyjmę tego konsekwencje tylko dlatego, że odzyskanie bliskiego kontaktu z ukochaną PS3 jest naprawdę Bezcenne! J Filmy i TV w wielkim formacie to jak pewnie wszyscy tu wiemy to tez jedyna słuszna drogaJ
Nie przewidziałam tylko jednego. Ponieważ utraciłam wszelki sprzęt elektroniczny w domu – pomijając ruski TV na korbę J, nie będę miała nic do dotwarzania dźwięku. Myślałam o kinie domowym ( bo tylko to przyszło mi do Glowy), ale posiadając PS3 nie potrzebny mi żaden odtwarzacz ani nagrywarka. Nie chce czegoś bardzo głośnego bo nie lubię gdy cos wyje mi nad głową a basy szarpią wnętrzności. Mieszkam tez w bloku gdzie sąsiedzi nie sa zbyt życzliwi i nie wahają się uzyć Tel. 997. Wcześniej miałam jakieś cuda w kolumnami większymi ode mnie ( nie znam się i nie powiem co to było jakie amplituner i duzo za duze głośniki) i bałam się w ogóle włączyć bo trzęsła się kanapa, podłoga i tylko czekałam aż w środku filmu wejdzie mi do mieszkania wezwany przez sąsiadów GROM.
Tak więc zależy mi bardziej na czystości dźwięku i efekcie przestrzennym niż na mocy. Po za tym nie jestem szczególnym melomanem więc chce żeby to tylko jakoś grało.
Przechodząc do mojego naiwnego pytania: za pomocą jakiego urządzenia/ eń mogę inwestując jak najmniejszą ilość pieniędzy wydobyć dźwięk przy wyświetlaniu TV i ps3?

Za podpowiedzi z gory dziękuję.

PS: myślicie ze dokonałam dobrego wyboru?
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Na temat akurat tego projektora się nie wypowiadam bo nie miałem z nim do czynienia. Możesz jeszcze pomyśleć o jakimś odpowiedniku DLP bo często coś w podobnej cenie można znaleźć z lepszą jakością obrazu. Mnie osobiście LCD nie odpowiada bo kolory w Epsonach są jakieś takie słabo nasycone no ale tak jak pisze Sanyo nie widziałem. Może tylko tyle można doradzić, że ten projektor ma bardzo niską jasność czyli nadaje się wyłącznie do oglądania przy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia. Wskazane są też ciemne ściany etc.

Co do nagłośnienia to tak do 1400zł proponowałbym jakieś kino domowe w zestawie - wbrew pozorom czasem nawet fajnie się spisują tym bardziej jeżeli pokój nie jest za duży.Od 2000zł amplituner i głośniki 2.0 z możliwością dokupienia suba. Od 3500zł można już składać coś względnie dobrego 5.1. Ale to takie kryteria jak ktoś przywiązuje sporą wagę do dźwięku z porządnych głośników, a nie plastikowo-papierowych zabawek. No i raczej ceny za takie dobre kino domowe w porównaniu z raczej średnimi zestawami "prawdziwego audio"
 
Ostatnia edycja:

Lara.

New member
Dzięki za wskazówki.

Pokoj faktycznie nie jest duzy, jakieś 5X3,5 m. W takim razie zdecyduje sie na jakies tanie kino domowe. Drozsze opcje na razie odpadają :(
Moge przeznaczyc do 1000 zł wiec zaraz sie wezme za szukanie czegos w necie. Czy sa jakies parametryu na ktore powinnam zwrócić szczegolną uwagę?

Jaki DLP w cenie sanyo z800 byście polecali?
Czy to niskiej jasnosci lepszy będzie ekran Mat Grey?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Jesli chodzi o kino domowe, to powinno miec wejscie hdmi i optyczne. Chcesz korystac z ps 3 wiec dlatego warto wziac to pod uwage. Dobrze by bylo, aby kino moglo obslugiwac dzwiek HD - chociaz raczej w kwocie do 1000 zl tego nie uswiadczysz.
W sprawie projektora DLP-wez pod uwage, ze chcac skorzystac z juz zamontowanego uchwytu, bedziesz musiala w odpowiednim miejscu zamontowac ekran wzgledem uchwytu ( wynika to z faktu, ze projektory dlp maja bardzo mala mozliwosc regulacji wielkosci obrazu). No i potrzebny zapewne bedzie mezczyzna, aby to wszystko jakos ogarnac, podlaczyc, poustawiac, itp.
:bober:
Pozdrawiam
 

Lara.

New member
Super, będe sprawdzala rodzaje tych wejśc.

Mam watpliwosci czy ten uchwyt bedzie pasowal do innego projektora. Wymioana go raczej nie wchodzi w grę. Pamietam że był ucinany aby projektor byl na odpowiedniej wysokości i jego część ukryta jest w podwieszanym suficie. Moze wiec kupie to sanyo zeby uniknąć zbędnych komplikacji. dziury w suficie po ekranie tez sa i tak troche na oko wuywnioskowalam ze byl to ekran raczej ten 200 MG, ale pomyslałam ze wiekszy tez byłby fajny. jak szaleć to szaleć. Tylko teraz nie wiem czy moge zwiekszyc rozmiar ekranu a projektor umiescic w dokladnie tym samym miejscu jakim był?
A mężczyznę będę musiała jakiegos skombiniować. czego sie nie robi dla dobrego kina hhahahah
 

Lara.

New member
Troche ten licznik skomplikowany i nie ma tego modelu:-|. Jest sanyo z700 a to podobno to samo , zmienili tylko pobór prądu. Musze udac sie do domu i zmierzyć dobrze odległosci...centymetrem krawieckim :)
 

Lara.

New member
nie chodzi o sam uchwyt tylko o to ze jest on w calosci wmontowany w podwieszany sufit juz na stale i w miejscu odpowiednim dla sanyo (taka sama obudowa).sufit jest juz zatynkowany wiec nie zdemoluje połowy mieszkania zeby wymieniac uchyt. poza tym z sanyo bylam zadowolona i mam do firmy zaufanie wiec wybor projektora byl niczym w porownaniu z ekranem i kinem i tym jak to wszystko ze soba polaczyc.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Na 99% można na tym wieszaku zainstalować Epsony TW3200/3600/4400/5000, różnica zakresu lens shiftu wyniesie przy ekranie 230X130cm ok.5 cm w górę(Epsony mają przesunięcie 96%-Sanyo 100%).
Będą pasować także Panasoniki AE3000/4000. Epsony mają tylko większy rozstaw śrub mocujących - potrzebna będzie przejściówka, do kupienia na Alledrogo za 60 zł.

Z projektorów za 4000-5000 zł można polecić Epsona TW3200 (4100 zł), który jest ogólnie rzutnikiem o większych możliwościach, a przede wszystkim znacznie jaśniejszym od Sanyo. Będzie nieźle pracował z ekranem 104", ale przy pełnej mocy lampy. Jednak obawiam się, że po doświadczeniach z Sanyo Z3000 jakość obrazu i kontrast mogą być niezadowalające. A znakomite modele Epson TW4400/5000 kosztują aż 8000 zł, to byłoby dopiero kino!

Są jeszcze ciekawe modele DLP (Optoma HD20, Samsung A600, Mitsubishi), ale nie mają one w ogóle lens shiftu, czyli wyświetlają obraz ze stałym offsetem (różnica między środkiem obiektywu a krawędzią obrazu). Np dla Samsunga wynosi ona 12,5%, w twoim przypadku ekranu 230X130 cm będzie to 16 cm. Dochodzą jeszcze problemy z efektem tęczy.

PS.Oczywiście wszystkie moje rozważania dotyczą pracy w trybach kinowych, najbardziej naturalnych.

Mam nadzieję, że cię zanudziłem :).
Pozdrawiam!
 

wUodek

New member
Dzięki za wskazówki.

Pokoj faktycznie nie jest duzy, jakieś 5X3,5 m. W takim razie zdecyduje sie na jakies tanie kino domowe. Drozsze opcje na razie odpadają :(
Moge przeznaczyc do 1000 zł wiec zaraz sie wezme za szukanie czegos w necie. Czy sa jakies parametryu na ktore powinnam zwrócić szczegolną uwagę?

Jaki DLP w cenie sanyo z800 byście polecali?
Czy to niskiej jasnosci lepszy będzie ekran Mat Grey?

pozdrawiam

Może takie coś ?
KINO DOMOWE YAMAHA RX-V367 PRISM ONYX 100 NOWE GW (1409120253) - Aukcje internetowe Allegro
Trochę to przekracza 1000 zł ale myślę że warto dołożyć.
 

bazookie

New member
Alternatywą dla "kina domowego" w tym przedziale cenowym są głośniki komputerowe Logitech Z-5500.
Wbrew pozorom grają całkiem ciekawie. Skoro nie potrzebny Ci odtwarzacz a zależy na czystości brzmienia polecam. Same głośniki użyte w kolumienkach to TangBang - firma która ma w sprzedaży ciekawe głośniki szerokopasmowe używane często przy konstrukcjach DIY. W subwooferze siedzi XLS Peerlessa (XXLS używane są m.in. przez Sonus Faber). Doskonale spiszą się z PS3.
Oczywiście ten zestaw nijak nie pasuje do omawianych projektorów. Duży obraz musi iść w parze z dużym dźwiękiem. Inaczej się nie da:p
 

Attachments

  • Image.aspx.jpg
    Image.aspx.jpg
    49,2 KB · Wyś: 322
Ostatnia edycja:

szopenpolice

New member
Ja mam projector Mitsu 4000, super sprawa, filmy to rewelacja, niczym nie ustępuje mojej plazmie Panasa 42-PY 70. Tez mam PS3 i zazwyczaj gram na plazmie, ale ostatnio zagrałem na projectorze w Uncharted 2 i super to wyglądało. Polecam ten projector, na pewno się nie zawiedziesz, jedyna wada to DLP czyli brak LS co powoduje trudności instalacyjne.
 

Lara.

New member
Nie zanudziłeś :) Dziekuje za wyczerpujące informacje.
Spodziewam sie roznicy w jakości obrazu wprost proporcjonalnej do róznicy w cenie wiec chyba musze jakoś przezyć. Poza tym i tak musze zmienic okulary bo mi sie wzrok popsul to moze z tym poczekam :) Jak na razie sama nie mam ostrosci HD:)

Musze sie rozejzec za ekranem mat white, bo avteki sa jakos dziwnie drozsze w tej wersji :/ a tak mi sie spodobały.

a projektor chyba kupie w holandii. jest tam makabryczna roznica w cenie http://www.besteproduct.nl/Sanyo_PLV_Z800_/prijs_kwaliteit_analyse.html
dlaczgo to u nas tyle kosztuje ... hmm

co do kina to chyba mnie pewnie zlinczujecie ale widzialam te drewniane kolumbryny w sklepach i jakos nie wiem gdzie bym miala zmiescic takie kwadratowe cos. mam tu na mysli dobre zestawy naglasniajace , nie "plastiki". Ampitunery sa ochydne i wielkie a ja nie planowalam zadnych półek tylko kanapa, lawa i ekran.
Oczywiscie polazlam tez na plastiki i zobaczylam takie kosmiczne cudo ktore mi sie oczywiscie podoba ale sie nie przyznam co to bylo :p drogie jak diabli jak na takie cos, ale jak ladnie bedzie mi sie w salonie komponowac...co ja zrobie ze baby chyba tylko oczami kupuja... ://// wiem ze zaraz powiecie po co Wam w takim razie truje :/
tylko nie moge jakos w specyfikacji odczytac czy ma to zlacze optyczne..
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Złącze optyczne najczęściej opisane jest w specyfikacjach jako S/PDIF, może się też zdarzyć TOSLINK ale to raczej rzadko.

Co do "dużych kolumn" do Twojego pokoju myślę że i tak najlepszym wyjściem byłoby kino domowe bo tam raczej wybierasz z pośród tego co Ci się podoba. No i będziesz już mieć jakieś tam 5.1 tym bardziej że pokój jest nie duży to takie kino powinno dać radę - nie znam się na tych wynalazkach ale pewnie brałbym jakiś zestaw samsunga bo fajnie wyglądają;)

Jeżeli jakieś prawdziwe audio to niższych cenach możesz poszukać amplitunerów i głośników używanych. Na początek dobry byłby np. jakiś amplituner Onkyo (np. TX-SR508 ) i jak zależy Ci na wyglądzie kolumn i super jakości to poleciłbym KEF iQ70 (ale taki zestaw używany to jakieś 2300zł i musiałabyś poszukać)

Jeżeli chcesz mieć jakiś nowy zestaw audio to można poszukać tu na forum - pamiętam że jest jakiś użytkownik który potrafi Ci skompletować coś troszkę taniej (nie pamiętam nicku - chyba blackninja ale pewny nie jestem).
Jest też taka strona ibood.pl na niej często bywają okazje różnych rzeczy - średnio raz w miesiącu jest jakiś zestaw 5.1 z amplitunerem zazwyczaj przeceniony o jakieś 500-1200zł i ludzie to kupują z racji okazji ale to już musisz siedzieć i polować dziennie bo lepsze oferty rozchodzą się w godzinę po ogłoszeniu (zawsze o północy jest nowa oferta).

Spojrzałem na allegro i tu masz głośniki w miarę okazja - zawsze możesz spróbować się potargować;)
http://allegro.pl/kolumny-kef-iq7-idealne-i1408028305.html
a jakiś amplituner to jest raczej łatwiej znaleźć - pełno jest Denonów okazyjnych w niedrogich cenach to musisz doliczyć te jeszcze z 7 stów i masz początek kina domowego. Ja lubię bas więc następne w kolejności to byłby subwoofer np. KODA sw-1000 v2 bo słyszałem ja to gra u kumpla i do kina bardzo fajny i nie drogi. Ale podobnie wyjdzie dokupienie 2 głośniczków na tył i centralnego.

Dobra bo i tak się już rozpisałem:p Powodzenia w wyborach sprzętu:)
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
rady moze i dobre, ale przeciez dziewczyna pisala, ze kino w cenie ok. 1000 zl. Poza tym, zapewne nie bedzie miala czasu, ochoty aby wszystko kupowac osobno, targowac sie, sledzic aukcje itp. Uzywki zapewne tez odpadaja. popraw mnie Lara, jesli sie myle ;-)
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
No dlatego pisałem, że lepiej jak zdecyduje się na kino. Ale jak sama pisała o jakimś zestawie 5.1 z amplitunerem to też staram się doradzić coś lepszego zamiast iść w ten grzmot za 1300zł z wcześniejszych propozycji - zamiast tego lepiej kupić 2 dobre kolumny i jakiś w miarę dobry amplituner - kolumny dałem przykład za 1000zł (myślę że idzie je wyrwać za 900) a amplituner to jeszcze jakieś 700zł i jest zestaw na początek i to nawet całkiem ładny bo te KEFy to już wysoka półka i ładnie się powinny spisać w takim pokoju.

Ale mimo wszystko z kinem będzie łatwiej i też przyjemnie, a kasę z prawdziwego audio można przeznaczyć np. na lepszy ekran albo nie wiem filmy/gry na PS3;P
 

pa3

New member
Bez reklam
Widzę że panowie zabiegacie o względy, jeden się pyta o ID z PSN oraz gdzie mieszka, drugi pisze mini-wypracowania ;) Widocznie wystarczy przedstawić się jako płeć piękna i heyah mamy szybką odpowiedz na każdy temat - bez urazy panowie, wiem że chcecie "tylko" pomóc :smile:
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Alternatywą dla "kina domowego" w tym przedziale cenowym są głośniki komputerowe Logitech Z-5500.
Wbrew pozorom grają całkiem ciekawie. Skoro nie potrzebny Ci odtwarzacz a zależy na czystości brzmienia polecam. Same głośniki użyte w kolumienkach to TangBang - firma która ma w sprzedaży ciekawe głośniki szerokopasmowe używane często przy konstrukcjach DIY. W subwooferze siedzi XLS Peerlessa (XXLS używane są m.in. przez Sonus Faber). Doskonale spiszą się z PS3.
Oczywiście ten zestaw nijak nie pasuje do omawianych projektorów. Duży obraz musi iść w parze z dużym dźwiękiem. Inaczej się nie da:p

A masz te glosniki, albo widziales je chociaz na wlasne oczy? Tak sie sklada, ze ja je mam i doskonale dzialaja z projektorem i "duzym obrazem". I tu nie chodzi o to, ze "chwale swoje". Wczesniej mialem dwa inne zestawy glosnikow 5.1, mialem okazje tez przetestowac 3 zestawy kina domowego, i mysle, ze wiekszosc zestawow kina domowego, w podobnej cenie, chowa sie do tych glosnikow. Zreszta wystarczy poczytac opinie o nich na sieci.
 
Do góry