Pytanie do posiadaczy i sprzedawców OLED-ów

D

Deleted member 121090

Guest
Tak jak pisze armanig, ale....

Nawet jak masz gwarancję Sony to zgodnie z jej zapisami może Ci padnięty TV serwis Sony naprawić ,, nie nowymi częściami'' a nawet dać w zamian inny TV, też nie nowy. I na dodatek nawet na Twoją prośbę serwis ma zakaz podawania ilości roboczogodzin takiego wymienionego TV.
No to czy to się aż tak różni od naprawy przeprowadzonej przez Pana Kazia?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak padnie komuś tv po trzech czy czterech latach to i tak dostaje nowy tv tyle że się na tym traci w szczególności w przypadku drogich tv... na tv w średnich cenach najlepiej się na tym wychodzi..
 
D

Deleted member 121090

Guest
Decyzja należy do Ciebie, nikt jej za Ciebie nie podejmie.
Ten sklep to jakiś solidny, czy jest szansa że zniknie z rynku za pół roku?
Jakie ma opinie w necie? Zapytaj ich jak jest realizowana naprawa, u kogo serwisują sprzęty i jakie są konkretnie warunki ich gwarancji. Czy naprawiają nowymi częściami czy używkami też. Poproś o te warunki gwarancji na piśmie. Do czego się zobowiązują w razie awarii TV.
Bez tej wiedzy możemy tylko gdybać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czemu? Mi topowego Sharpa wymienili na topowego, tylko nowszego.

A skąd mi to wiedzieć... :) to też zależy po jakim czasie taki tv się rozwali.. bo w piątym roku ile taki topowy tv jest warty ??? Znam przypadek że za topowy tv FHD -HX 955 Gość dostał topowy 4k na ówczesny czas ale matryca padła mu po roku - więc chyba nie mieli za bardzo wyboru Napisałem Ci jak jest w Sony patrząc na to co wyczytałem w sieci czy też patrząc na to co otrzymywali moi znajomi z modelami niższymi.. np. za mój topowy tv dają serię X 8505 - wiem o takich trzech przypadkach, jak ktoś dał tyle ile ja zapłaciłem to traci powiedzmy około 40% patrząc na cenę, ale patrząc na to co daje jeden tv i co daje drugi tv już to się nie przekłada tak jak w cenie.. co dowodem jest mój test bo jak wiesz zakupiłem taki tv do sypialni.. Powiem szczerze że jeśli takie są różnicę pomiędzy tv powiedzmy za 10 tys, a za 20 tys to w życiu nie kupię takiego tv za 20 tys bo za diabła nie jest to opłacalne oczywiście biorąc pod uwagę że będą takie różnice jak ja zauważyłem u siebie... Oczywiście hx 955 dalej będzie stał w salonie po nowym roku, bo 4k jest za mały do salonu żeby tv był wykorzystywany do 4k. Dla mnie najważniejsze w tym jest to że ja za taka gwarancję 5 letnia nic nie płacę, a jak teraz zapłaciłem to też grosze do tego dostałem rabat 50 % na dwie pary okularów 3d. A zawsze lepiej coś dostać niż nic..
Może kiedyś i ja będę korzystał z ich gwarancji to zobaczę jakie będą mieli podejście do sprawy. Na razie wszystko jest ok..


Natomiast wracając do oledów to tak jak wiele razy pisałem mam nadzieję że za dwa-trzy lata wszystko się już wyjaśni odnośnie trwałości tych matryc i użytkowania ich przy obrazach statycznych i jak będę kupował tv do salonu to będzie to świadomy wybór podyktowany konkretnym wpisem w gwarancji takiej czy innej firmy.
Choć nie wiem czy czytałeś na konkurencyjnym forum jest już test najnowszego oleda i o trwałości już tam piszą ile to godzin może przepracować i po tym czasie traci jasność o 50% ale tyle godzin co niby jest w stanie przepracować ten tv to już każdy i tak kupi kolejny tv. Teraz pytanie o piksele i o obraz statyczny... za dwa lata powinno wszystko być już jasne..
 
Ostatnia edycja:
Do góry