PVR Cyfry - Astra i Hot Bird jednocześnie/quad?

acton777

New member
Bez reklam
Minimum to minimum=80cm., zeby zadziałała druga satelita, a odpowiedz na Twoje pytanie jest tutaj: http://www.cyfraplus.pl ,tylko trzeba sobie zadać trochę trudu i poświęcić trochę czasu, a nie liczyć na to, ze wszystko podsuną pod nos :p
 

kavoo

New member
Dziwie ci sie, ze w ogole chcialo ci sie odpowiedziec na moj post... w koncu jesli ktos "zada sobie troche trudu i poswieci troche czasu zamiast liczyc na to, ze wszystko podsuna pod nos", to znajdzie w googlach absolutnie wszelka wiedze tego swiata i okolic.

A zatem proponuje, zebys zasugerowal zlikwidowanie tego forum - wszakze na kazde zadane na nim pytanie mozna znalezc w googlach odpowiedz... "tylko trzeba sobie zadac troche trudu i poswiecic troche czasu"...

Tak czy siak - dzieki wielkie za poswiecony czas. Bede mial na uwadze twoja fatyge, gdy kiedys natrafie na pytanie zadane przez ciebie :p

P.S.
DrugI satelita... nie drugA ;)
 

acton777

New member
Bez reklam
Nie bądz bezczelny. Jak widzisz, chociazby w tym temacie potrafię poświęcić duzo czasu, zeby pomóc ludziom, w rozwiązaniu ich problemów. Ale Twoje pytanie o średnicę czaszy, było typu "ile jest 2+2", więc to mnie wkurza.
Po za tym, to forum dotyczy HDTV, szczegółowe informacje nt. monoblocków i innych specjalistycznych zagadnien, nalezałoby szukać na forach dotyczących instalacji satelitarnych.

PS. ASTRA jest rodzaju zeńskiego :p
 

kavoo

New member
A nie przyszlo ci do glowy, wkurzony omnibusie, ze ktos moze znac sie na technikaliach satelitarnych jak swinia na gwiazdach i nawet nie wiedziec gdzie moze ewentualnie szukac potrzebnych mu informacji, zeby uniknac uszczypliwosci i wymadrzania sie ze strony takich jak ty? Po to jest dzial na forum zalozony, zeby pytac, jesli sie nie wie. A jesli sie nie chce na te pytania odpowiadac, to sie nie odpowiada... a nie popisuje i wymadrza...

Taka "madra Jola" jestes? Moze pogadamy o prostych dzialaniach typu 2+2 w temacie fotografii i retuszu? Tez bedziesz taki wygadany, czy bedziesz zadawal dziecinnie proste pytania, na ktore odpowiedzi sa dla mnie duzo bardziej oczywiste niz wynik 2+2?

EOT

P.S.
Druga satelita Astra, powiadasz... a Jan Maria Rokita pewnie poszla na zakupy, skoro ma zenskie imie...
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
kavoo napisał:
Podepne sie do tematu z pytaniem.

Mam C+ od samego poczatku ich cyfrowego nadawania (klient nr 254 w kraju), czyli od 10 lat. Ostatnio zmienilem tuner na PVR. Chcialbym kupic monoblock, zeby miec dostep do Astry.

I teraz pytanie - czy jest sens kupowac w tej chwili sam monoblock i montowac go to tej anteny, ktora posiadam? Nie wiem jaka jest jej srednica, na pewno jest mniejsza niz ta, ktora teraz dodaja do PVR-a. Ale kanaly HD chodza mi bez problemu.

Docelowo mam w planach zmiane talerza na Mabo 115cm, ale ze przed chwila kupilem telewizor, musze sie przed ta zmiana troche finansowo zregenerowac (przynajmniej w zakresie finansow, ktore przeznaczam na "luksusy"). Ale z drugiej strony chcialbym miec dostep do Astry juz teraz, ze wzgledu na kanal TVP HD, na ktorym beda podawane transmisje z Pekinu.

Zadziala monoblock z moja antena, czy srednica za mala? Bo jesli za mala, to sobie odpuszcze... po co zamrazac na 2-3 miesiace ok. 300 zl, skoro i tak sie ich nie wykorzysta...
Osobiście zakupił bym nową antenę 85lub90cm ponieważ przy Twojej zapewne 60-ce nie złapiesz sygnału który zapewni Ci komfort oglądania.Trzeba jednak pamiętac że jeżeli nośisz się z zamiarem kupna anteny 115cm , to wydasz niepotrzebnie pieniądze na monoblocka.Możesz też kupic uchwyt na dwa konwertery tz.;zez; i do tego przełącznik DiSqC , dwa konwertery (do pvr twin) i te akcesoria zawsze możesz zastosowac nawet przy antenie 115cm.bo przy Twojej 60 tce trzeba dużo cierpiwości żeby udało się ; złapac; H.Birda i Astrę.
 

kavoo

New member
A czemu przy srednicy 115cm kupno monoblocka jest niepotrzebnym wydatkiem?

Jesli chodzi o srednice talerza, to generalnie nie mam nic przeciwko temu, zeby wziac mniejsza antene, bedzie taniej. Po prostu ta 115-tke Mabo polecal mi kumpel (satelitarny freak), stad ten wybor.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
W skrócie to za duże lustro anteny i konwerter nie ; zbierze ; należycie sygnału.Moim zdaniem wybierając między anteną 85-90cm będziesz mógł spokojnie , bez obaw przed złymi warunkami atmosferycznymi odbierac programy z satelity.Dobre anteny posiada np. Triax , lub Corab.
 

rad227

New member
Odbiór dwóch satelit na dekoderze Philips PVR HD 7201

Drodzy forumowicze

Czy jest możliwosc odbierania sygnału z dwóch satelit ( hod bird iastra) na dekoderze philips pvr hd 7201 na talezu o srednicy 90cm i dwóch konwerterach zamontowanych w zeza?
Czy jest taka możliwość i co musze dokupic zeby to wszystko działało?
Zastanawiam sie także nad tym czy mozna ogladac kanaly z hod birda i astry bez przełaczania mechanicznego tylko automatycznie przez dekoder po zmianie na kanały nadawane z astry.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
PS. jeśli masz jakąś prostą instalację(lub nic jeszcze nie masz), zastanów się nad Multiswichem 9-wejściowym (A + HB + RTV). Instalacje na Multi są trochę drozsze ale pewniejsze i trwalsze niz Quady i sumatory...

Już miałem sobie kupowac sumator Axing SWE 4-01 gdy przeczytałem ten tekst no i troche mnie to zmartwiło. Czy naprawde jest to niepolecane rozwiązanie ? czyli Monoblock Quad + Sumator. No bo tak to mam tylko 4 kable zamiast 8 do multiswitcha. Ale dlaczego rozwiązania w multi są "pewniejsze i trwalsze" Lepsza separacja ? awaryjnosc itd ? prosze o podpowiedz...
 
Do góry