PVR Cyfry - Astra i Hot Bird jednocześnie/quad?

slavii

New member
Mam jedną antenę 90 cm, dekoder HD PVR cyfry i drugi dekoder mediasat (na razie bezużyteczny, odkupiony od cyfry). Na razie mam PVR podłączony jednym kablem do tv. A chciałbym doprowadzić do niego drugi kabel (nagrywanie i oglądanie). Z kolei następny kabel od anteny - do mediasata. No i oglądać na obu dekoderach kanały z Hot Birda i Astry, a na PVR mieć także HBO Digital. Myślałem, że konwerter Quad Monoblock INVERTO (http://allegro.pl/item381507673_konwerter_quad_monoblock_inverto_0_2db_gwar_5_lat_.html) rozwiąże problem (wyjście na czwarty kabel byłoby "przyszłościowe", a na razie puste), ale podobno nie przełącza automatycznie kanałów astra-hot bird.
Co radzicie?
 

crasher

New member
Quad Monoblock rozwiaze twoj problem. Co sie nie przelacza automatycznie bo nie rozumiem pytania? :) W dekoderze ustawiasz odpowiednie porty diseq dla poszczegolnych satelit i zapominasz o reszcie.
 

slavii

New member
Hmm, dzwoniłem do Cyfry i powiedzieli mi, że do tego dekodera potrzebny jest zewnętrzny diseqc, bo z quadem monoblock będę mógł oglądać tylko Hot Birda i właśnie przy przełączaniu kanałów "nie będzie automatycznie przełączało mi z Hot Birda na Astrę" (cytat), czyli po prostu nie będzie odbioru z Astry. Podobnie powiedzieli mi w jednym z serwisów sat, do którego dzwoniłem. W innym z kolei powiedzieli mi, że "powinno działać". Więc jestem w kropce, bo nie chcę w ciemno kupować quada monoblock...
Aha - w Philpsie PVR 7201 nie ma w menu opcji ustawiania diseqc.
Ktoś sprawdzał podłączenie tego dekodera z quadem monoblock?
 

acton777

New member
Bez reklam
Nie mart się i nie słuchaj "mondrych" głów z BOA. zrobiłem z 10 ( jak nie więcej) takich instalacji i nigdy nie było problemów :eek:k:
Oczywiście do monoblocka antena min 80 cm( moze być ta od C+)
 

slavii

New member
Dzięki acton777.
Gwoli ścisłości łopatologicznie:
1. Kupuję konwerter Quad Monoblok INVERTO IDLP-23QDMONO (czy może lepiej inny?).
2. Kabel pierwszy idzie do jednego wejścia dekodera Philips PVR 7201.
3. Kabel drugi idzie do drugiego wejścia tego samego dekodera (nagrywanie i oglądanie w tym samym czasie).
4. Kabel trzeci idzie do drugiego dekodera (mediasat).
5. Czwarte wyjście z konwertera Quad Monoblok INVERTO IDLP-23QDMONO zaślepiam "rezystorem obciążeniowym 75 Om we wtyku F" (bez tego nie będzie działać?)
6. Na dekoderze Philips PVR 7201 oglądam zarówno kanały z Hot Birda, jak i Astry po prostu przełączając kanały na pilocie. Podobnie na mediasacie.
7. Czy na dekoderze Philips PVR 7201w takim układzie działać będzie usługa HBO Digital?
Aha, antenę mam 90 cm (nie od Cyfry)
 

acton777

New member
Bez reklam
1. TAK osobiście lubię INVERTO i MAXIMUM ( ma chowane wtyki F)
2. TAK
3. TAK
4. TAK
5. Tak, bez tego będzie działać, ale pamiętaj, ze do konwertera, który jest na dworze płynie prąd. To po prostu przedłuzy jego zywotność ;)
6.Tak. Nie, mediasat z oryginalnym softem będzie obsługiwał tylko HOTBIRDa
7.Tak
Antena OK

Piwko postawisz przy okazji ;)
 
Ostatnia edycja:

pasha

New member
Pytanie, czy jak wykorzystam konwerter Quad Monoblock i przepuszczę sygnał dodatkowo przez sumator to czy nadal będę mógł oglądac na wszystkich tunerach (czterech) programy z dwóch satelit?
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Czyli potocznie zwrotnica RTV-SAt ;).
Tak, będziesz mógł oglądać A+HB na 4 tunerach, jeśli obsługują automatyczy diseqC i zamontujesz gniazda RTV-SAT, rozdzielające sygnał SAT i RTV, kiedyś juz to tłumaczyłem, przeszukaj forum.

PS. jeśli masz jakąś prostą instalację(lub nic jeszcze nie masz), zastanów się nad Multiswichem 9-wejściowym (A + HB + RTV). Instalacje na Multi są trochę drozsze ale pewniejsze i trwalsze niz Quady i sumatory...
 
Ostatnia edycja:

pasha

New member
Niestety mam juz okablowanie, podtynkowe rozprowadzone. Piszę niestety ponieważ nikt mi nie doradził/nie doczytałem i tylko w jednym miejscu mam pociągnięte trzy koncentryki (tuner, pvr, antena naziemna) a w pozostałych miejscach mam wypuszczony tylko jeden koncentryk. W żadnym miejscu nie mam kabla telefonicznego do sterowania kartami i będę musiał zastosowac np rflink100. Docelowo we wszystkich, powiedzmy 4-ech pokojach chciałbym oglądac niezależnie c+, polsat z powietrza i programy ze wspomnianych dwóch satelit.
Piszesz, że lepszy i stabilniejszy jest multiswitch, jakiejs konkretnej firmy? mozna to zastosowac w mojej, opisanej powyżej konfiguracji?
Rozumiem, że ilośc kabli ktore "zchodzą" z dachu jest taka sama, czyli 4x2 + antena i następnie rozchodzi się na każdy tuner... tam rozdzielany jest ponownie za pomocą gniazda końcowego SAT/TV/UKF, prawda?
A jak jest z PVR-em? musiałbym wykorzystac jeden z wyjsc tunera.. to chyba na razie wszystkie pytania:) DZIĘKI
 

acton777

New member
Bez reklam
W Twoim przypadku Multiswitch 9\6 (z tego co kojarzę nie ma 9\5) TRIAX lub SATMATRIX ( najlepsze wg mnie firmy, ale mają rózne wielkości, a to tez jest wazne) 9 przewodów schodzi z dachu 4-HB, 4-A, 1-RTV naziemna, a wychodzi po jednym do kazdego pokoju + 2 do PVR. W kazdym pokoju, montujesz gniazdo (PVR 2 szt.) RTV-SAT i podłączasz 1.Tuner, 2.TV, 3.UKF.
Co do splitterów, to większe zaufanie mam do SmartWi, ale wiele zalezy od wielkości domu i warunków tam panujących (bluetooth, WiFi itp.)
Antena oczywiście min 80 cm. + 2 konwertery Quatro.
 

acton777

New member
Bez reklam
Jednak są jeszcze poządni ludzie, którzy potrafią podziękować jak im się pomoze...:eek:k:
Nie ma sprawy Pasha, piwko postawisz przy okazji.
Jakbyś miał problemy pisz na priv., bo kończę z udzielaniem rad na ogólnym forum, po tym jak koleś chciał ode mnie kasę, za 2 str. instrukcji w PDFie... :fool:
 
Ostatnia edycja:

slavii

New member
acton777 - też bardzo dziękuję za pomoc, właśnie zamówiłem quada i osprzęt. Nie zrażaj się jakimiś naciągaczami, którzy chcą kasę za pomoc. Niestety, zawsze znajdzie się jakaś czarna owca, ale miejmy nadzieję że tych owiec jest niewiele...
 

slavii

New member
Miałem weekend z montażem quada monoblock INVERTO oraz instalacji antenowej w mieszkaniu. Wszystko śmiga aż miło. acton777 - jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc, piwko czeka :)
 

kavoo

New member
Podepne sie do tematu z pytaniem.

Mam C+ od samego poczatku ich cyfrowego nadawania (klient nr 254 w kraju), czyli od 10 lat. Ostatnio zmienilem tuner na PVR. Chcialbym kupic monoblock, zeby miec dostep do Astry.

I teraz pytanie - czy jest sens kupowac w tej chwili sam monoblock i montowac go to tej anteny, ktora posiadam? Nie wiem jaka jest jej srednica, na pewno jest mniejsza niz ta, ktora teraz dodaja do PVR-a. Ale kanaly HD chodza mi bez problemu.

Docelowo mam w planach zmiane talerza na Mabo 115cm, ale ze przed chwila kupilem telewizor, musze sie przed ta zmiana troche finansowo zregenerowac (przynajmniej w zakresie finansow, ktore przeznaczam na "luksusy"). Ale z drugiej strony chcialbym miec dostep do Astry juz teraz, ze wzgledu na kanal TVP HD, na ktorym beda podawane transmisje z Pekinu.

Zadziala monoblock z moja antena, czy srednica za mala? Bo jesli za mala, to sobie odpuszcze... po co zamrazac na 2-3 miesiace ok. 300 zl, skoro i tak sie ich nie wykorzysta...
 

kavoo

New member
Czytalem, i wyczytalem tylko tyle, ze "90 cm ok" i "min. 80 cm" (w telegraficznym skrocie). Co w dalszym ciagu nie stanowi dla mnie odpowiedzi, bo nie mam zielonego pojecia, jaka srednice ma moja antena ;)

Zadalem wiec pytanie, bo moze ktos orientuje sie jaka srednice maja stare anteny C+ i na podstawie tej wiedzy rozwieje moje watpliwosci.

Co do tego "min. 80 cm" to tez za duzo sie nie dowiedzialem, i chetnie przeczytalbym cos wiecej - np. czy 80 cm to absolutne minimum ze wzgledu na to, ze ponizej tej srednicy w ogole monoblock nie wylapie sygnalu i bedzie czarny ekran na telewizorze, czy moze jest to jakas granica przyzwoitosci, jesli chodzi o jakosc obrazu (ale generalnie dziala). Z wczesniejszych postow nie wynika to jednoznacznie.
 
Do góry