PUS8818 vs PUS8807

duzymis

New member
Dzięki. W sprawie oferty odezwę się w PW.
A co do wyboru to są jakieś realne szanse (np. zdarzało się w przeszłości), że update oprogramowania tego telewizora usunie tą funkcjonalność (HUE)? Wydaje mi się, że to mało prawdopodobne bo to by było jakby "wycofanie się z umowy".
A tak sobie tylko ględzę ;)

Pozdrawiam,
K
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
W nowych modelach PUS8818 nie ma i nie będzie możliwości nagrywania (nawet za opłatą i dostaniem specjalnego oprogramowania jak w Tesli) i obsługi żarówek hue.
Także prawdopodobnie nie działają i nie będą działać kanały wirtualne od TVP jak: TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, TVP World, Ukraina TV i pewnie inne dostępne w HbbTV. Korosponduję w tej sprawie z infolinią Philipsa, a oni przekazują te wyżej do techników. Jak dostanę odpowiedź, dam tu znać jakie jest stanowisko Philipsa odnośnie HbbTV TVP.
 

inuictus

Member
Podłączę się pod pytanie, czym się różni konkretnie model 75PUS8807/12 od 75PUS8818/12?
Wiem że model 8807 był na rok 2022 a 8818 na 2023, który będzie lepszym wyborem, przy założeniu że kosztują tyle samo (~6 tys.).

TV będzie wykorzystywany do telewizji (UPC), Netflix/HBO/itp. oraz PS5.

Jaką matrycę posiadają powyższe modele, bo wiem że występują różne w zależności od rozmiaru, czy jest to matryca VA czy IPS? Trochę się obawiam tej drugiej (nigdy nie miałem).

Alternatywnie myślałem o modelu Sony XR-75X94K, ale obawiam się braku ambilight (obecnie również posiadam Philipsa).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym wybrał 75PUS8818 - ale koniecznie sprawdź przed zakupem.
Ambilight w dużym telewizorze, świetna sprawa.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Guzioo_PL Dziękuję, podaj jak możesz szczegóły

Lista kanałów DVB-T, w menu trzeba włączyć obsługę HbbTV (tam gdzie jest wyszukiwanie kanałów, na samym dole jest jak dobrze pamiętam HbbTV.

86. CDA (działa sprawdziłem w sklepie)
88. TVP Go i gdy się otworzy strona, wybrać kanały na żywo jak TVP1, TVP sport, TVP Dokument i inne kanały na żywo czy działają prawidłowo ?

89. Legia TV (działa sprawdziłem w sklepie)

91. TVP World ?

92. TVP ABC 2 ?

93. TVP Historia 2 ?

94. TVP Kultura 2 ?

95. UA Pierszyj ?

98. EmiRadio (działała sprawdziłem w sklepie)

99. EmiTv (działała sprawdziłem w sklepie)

333.Polsat HbbTV (działa sprawdziłem w sklepie)

A także wejść na kanał np. 94. TVP Kultura 2 i wcisnąć zielony przyciska i sprawdzić czy wszystkie stacje na żywo poprawnie odbiera ?
PUS8818 i HbbTV:
86. CDA (działa sprawdziłem w sklepie)
88. TVP Go i gdy się otworzy strona, wybrać kanały na żywo jak TVP1, TVP sport, TVP Dokument i inne kanały na żywo czy działają prawidłowo. Żadne kanały na żywo od TVP nie działają

89. Legia TV (działa sprawdziłem w sklepie)

91. TVP World - Nie działa

92. TVP ABC 2 - Nie działa

93. TVP Historia 2 - Nie działa

94. TVP Kultura 2 - Nie działa

95. UA Pierszyj - Nie działa

98. EmiRadio (działała sprawdziłem w sklepie)

99. EmiTv (działała sprawdziłem w sklepie)

333.Polsat HbbTV (działa sprawdziłem w sklepie)

A także wejść na kanał np. 94. TVP Kultura 2 i wcisnąć zielony przyciska i sprawdzić czy wszystkie stacje na żywo poprawnie odbiera - Nie działają

Czyli telewizor nie obsługuje już standardu HLS w HbbTV i nie da się tego naprawiać poprawką w oprogramowaniu, taka dostałem odpowiedź od Philipsa. Więc zawówiłem 65PUS8807 bo w nim mam nadzieję że wszystko będzie działać.
Czy TVP planuje przejść z HLS na MPEG-DASH, nie wiem, nie odpowiedzieli mi na tak zadane pytanie na ich stronie kontaktowej o HbbTV.
 

Bartekgkw

New member
Cześć,

Chciałbym dołączyć swoje pytania ponieważ mam dylemat dokładnie jak w tytule wątku.

Szukam TV do "jaskini" do gier i filmów (streamingi różnych dostawców, konsola i ew. PC). Pomieszczenie raczej niewielkie 4x5m (oglądanie po krótszej), niskie (2,1m) i w trakcie korzystania z tv będzie zaciemnione.
Wybór wstępny padł na 55 cali w rozsądnej cenie. Po wielu analizach, przerabianiu recenzji oraz wertowaniu tego forum ograniczyłem wybór do Philipsów 8807, 8818, 9008 oraz TCL c745.
Jako, że ambilight jest moim odwiecznym marzeniem to bardziej skupiam się na wyborze między philipsami, 8807, 8818 i może 9008 chociaż ten ostatni powoduje coraz więcej wątpliwości.
Do rzeczy - czy warto obecnie jeszcze kupić 55PUS8807 (widzę jakieś dostępne outlety z x-kom za 3,3k zł i nowe za 3,6k zł) do niego przekonałaby mnie wbudowana opcja wspierania HUE (nie mam ale moja "jaskinia" ma spory potencjał rozświetlania a ja jestem gadżeciarzem :) )? Czy jednak różnica na korzyść 8818 jest tak duża, że w planowanych warunkach to będzie niebo a ziemia i należy odstawić HUE mrzonki i brać nowy?

Z góry dzięki za porady i sugestie!
Pozdrawiam,
K
Siemka, wybrałeś coś? Jak tak to jak wrażenia? ;) Stoję przed podobny wyborem i zastanawiam się nad PUS8818 albo PML9008
 

Marlo

Active member
Philips 55PUS8818 ma matrycę IPS więc zapomnij o dobrym kontraście i jakiejś czerni. Są lepsze 55" w tym pułapie cenowym, oczywiście bez ambilight , więc albo bajery albo jakość.
 
Ostatnia edycja:

duzymis

New member
Hej. Ja zostałem przy 8807. Zamontowany i gra. Chyba jestem za mało wymagający bo obraz jest dla mnie wystarczający. Faktycznie czerń mogła by być lepsza zdecydowanie, szczególnie w mocno ciemnych scenach ale chyba muszę to jakoś przeboleć. Jak widać ja wybrałem bajery :) połączenie z hue działa i robi fajna robotę. Z grami jeszcze nie próbowałem ale np. kominek robi wrażenie.
 
Do góry